Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Meise nie dość, że na głowie wyglądały jak wojenne chełmofony to jeszcze rozmiar nie uwzględnia regulacji na potylicy 😵
Trochę wypadłam z obiegu  😁 Od kiedy firma Jabu nie istnieje?
Poszukuje nowego kasku. Głównie na lato, ma mieć obowiązkowo duży daszek i w miarę sprawną wentylację. Dobrze jak by był przy tym w miarę ładny z jakimś delikatnym blingiem 🙂. Przeszperałam trochę wątek i neta no i ... dalej wiem że nie wiem co chcę...
1) chyba najbardziej przewiewny to niezastąpiony GPA First Lady 2x ale on taki trochę już oklepany jak dla mnie, druga wersja 4S nie bardzo pasują mi te czerwone wstawki i czy on jest tak samo przewiewny jak ten wcześniejszy?

2) Oewn SP8 ładny, podoba mi się ale o owenach słyszałam że są ciężkie i mocno potliwe czy ten nowsze modele też są takie? niestety nie mam jak obejrzeć ich na żywo więc musiałabym zamówić w ciemno i ew bawić się w odsyłanie

3) Equ Theme w zasadzie mój faworyt, cena przystępna, całkiem zgrabny, tylko nie wiem jak  jego trwałością i użytkowością. Ktoś miał? widział?

Kask odpada, mierzyłam w piątek i nie mogę dopasować rozmiaru 55 lata mi po głowie a 54 nie mają, sklep musiałby specjalnie dla mnie sprowadzać a jak będzie za mały to już będzie kłopot ze zwrotem, bo to na specjalne zamówienie...
Samshieldy też odpadają, racze z wentylacją im nie po drodze...

Może toś coś jeszcze podpowiedzieć???
Malina_M, - nowe oweny mają lepszą wentylację niż stare, ale GPA będzie dużo bardziej przewiewny. Znaczy ja mam owena i nie narzekam, ale ja sobie jeżdżę z reguły jednego konika i raczej unikam pełnego słońca w upałach 😉
keirashara masz tego nowego czy starego owena? jak one wagowo rzeczywiście takie ciężkie?
Malina_M, - ja mam eLumen8, nie SP8. Imo nie jest ciężki, normalny, chyba nawet lżejszy od Samshielda. Blinguje pięknie i mimo 2,5 roku codziennego użytkowania dalej wygląda jak nowy. Ma wyciąganą szmatkę w środku, którą bezczelnie wrzucam do pralki 😉 Mi się go użytkuje na prawdę fajnie i ogólnie polecam.
Cześć, czy mogę prosić o opinie o kaskach z Decathlonu? Czy są tak samo bezpieczne jak popularne kaski innych firm (casco, uvex itp.)?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 października 2019 23:31
Gdzieś można kupić części do casco? Poszła mi linka od pokrętła regulującego rozmiar w mistralu.
Na_biegunach, chyba na allegro są reperaturki, przemknęło mi.
Niekoniecznie do kasków jeździeckich.
Kamizelki ochronne:
-KOMPERDELL Ballistic
-ZANDONA soft activie
-DAINESE Artek-Real

Czy ktoś spotkał się z tymi modelami i mógłby o nich coś opowiedzieć? A może zaproponujecie inne kamizelki, które będą przylegać do ciała, a nie odstawać na kilometr, szukam czegoś schludnego, mieszanego się pod frakiem czy bluzką, jednocześnie spełniającego swoją funkcję ochronną
Jaki polecacie kask tak do 350 zł? i czy polecacie kask uvex exxential lub kaski fairplay fusion?
emptyline   Big Milk Straciatella
27 października 2019 11:54
przeor, Uvex zdecydowanie, ale kosztuje ciute więcej niż 350. Warto jednak dołożyć.

Paco_lorente, Komperdell się bardzo fajnie układa.
Jakie kaski nie powiekszające mocno głowy polecacie? Gpa są super, natomiast chciałabym jeszcze kupić drugi. Wizualnie podobają mi się fair play, ale niestety głowa w nich jest wielka...
amzanonka 89 ja od kilku lat mam taki https://sklep.zabookuj.eu/pl/p/C.S.O-Kask-Aix/3469 nie powiększa głowy, dobra wentylacja, wyjmowana wkładka do prania ogólnie bardzoo go lubię i polecam
Malina ja bardzo polecam gpa first lady. Na stronie gpa możesz zrobić pełna personalizację kasku🙂 no i takiej wentylacji chyba żaden inny kask nie ma😉
Hej,
poszukuję informacji o Samshield kaskach, czy oprócz tego, że są ładne rzeczywiście dobrze chronią? Chciałabym kupić coś na dłużej, w perspektywie na wyższe skoki, wyjazdy w teren i trudniejsze elementy, oczywiście nie zakładam, że coś się stanie ale zawsze trzeba być przygotowanym. I drugie pytanie czy pamiętacie może czy Samshield puszczał jakieś promocje np. na black friday, może komuś udało się coś taniej upolować? Chciałabym zamówić ten kask jako prezent świąteczny ale nie wiem czy już, czy czekać na promo na koniec listopada? 😉
Zdarzają się promocje, ostatnio miał na Samshielda Equishop
Między innymi ta firma spełnia  normy FEI. Ale najbezpieczniejszy kask to dopasowany kask  😉
UnicornWitch, - generalnie imo Samshield, Owen, GPA, Kep, Uwex itd to są kaski z tej półki, gdzie mają wszystkie możliwe atesty i są raczej bezpieczne. Dużo bardziej niż takie orzeszki typu fair play, czy inne hkm-y. Ja czuje różnicę między Owenem czy Samshieldem (zdarzyło mi się pożyczać od przyjaciółki), a tańszymi kaskami, które miałam. Są jakby grubsze, inaczej zbudowane.
Często promke na Samshielda można wyhaczyć na profilu equishopu na allegro i ogólnie kojarzę, że mieli kilka razy ogólnie promo na tą markę. Myślę, że na Black Friday pewnie też ktoś coś puści. Z promo zwykle wyłączony jest aktualny pikeur/eskadron i pasze, a tak to choć te 10% jest, w skali kasku z tej półki to już sporo 🙂
olga96, oki dzięki za info, zależy mi właśnie na certyfikacie bezpieczeństwa. 🙂 Właśnie teraz mam Uvexa exxential i fajnie się sprawdza ale ma regulację dokręcaną i nie zawsze sobie dobrze dokręcę go, a poza tym wydaje mi się, że się tak "wysiedział" w środku przez ten rok używania. Będę musiała dokładnie poprzymierzać te rozmiary, które oni tam mają. 🙂

keirashara, chcę właśnie polować w Equishopie, ale sobie wybrałam w kreatorze jaki chcę i mam nadzieję, że na personalizowane też będzie promka. 🙂 Ja jeździłam w takim Fourganzowym na początku i jak się przesiadłam na uvexa to też czułam różnicę, mam nadzieję, że teraz też mi się będzie lepiej jeździć.
A ja kupiłam sobie Mistrall 2 i wyglądam w nim prześlicznie, aż się nie mogę napatrzeć w lustrze  😁 po prostu kask uszyty na miarę mojej głowy - śliczniutki, zgrabniutki, miodzio! W sklepie stacjonarnym około 650 zeta, w necie można już za 500 kupić, yeay 🙂
Meise, sio się Dzidkiem chwalić w kąciku rekreanta i młodych koniach a nie tak skąpisz!  🤬 😅
tutaj jest promocja na kask Samshilda  - https://arcus-konie.pl/samshield-kask-shadowmatt-p-14216.html
blucha, dzięki! 🙂 Jednak wydaję mi się, że to na ten konkretny rozmiar i kask jest promka, a ja mam wybrany taki z kreatora żeby pasował mi do fraka i rozmiar też mniejszy. 😉 Ale zadzwonię tam w poniedziałek i dopytam.
[quote author=galopada_ link=topic=153.msg2897911#msg2897911 date=1573822065]
Meise, sio się Dzidkiem chwalić w kąciku rekreanta i młodych koniach a nie tak skąpisz!  🤬 😅
[/quote]

Haha, ok, ok 😀 niech będzie  😀
Po kilkuletniej przerwie wracam do jazdy i wypadałoby kupić kask, zupełnie wypadłam z obiegu. Potrzebuję kasku nie robiącego z głowy melona i jednocześnie w miarę przyjaznego dla portfela. Podpowiecie w co celować?  :kwiatek:
DeJotka, mam uvex exxentiala i polecam. 🙂 Myślę, że spełnia oba Twoje wymagania, a teraz czarny piątek idzie może uda się gdzieś taniej kupić. 😉 Jedyne co to ma regulację, więc nie wiem czy Ci to będzie pasować?
Mam pytanie może banalne ale napiszcie jak Wy robicie. Jak/na co zakładacie kamizelkę? Wygodniej na np kurtkę czy polar czy po spodem??
Mam aktualnie charlesa owena w rozmiarze 56, ale przymierzam się do samshielda i zastanawiam się czy celować w skorupę S czy M, wkład 56 czy może większy/ mniejszy? Nie mam niestety możliwości przymiarki nigdzie i zostaje mi zamówienie przez internet, może ktoś pomoże  :kwiatek:
dairoxroxi, ja jedynie mierzyłam, i oba były mi tak samo niewygodne (chodziło o kształt czaszki),
zatem jeśli ci owen pasuje, to samshield też będzie. Rozmiarowo jest minimalna różnica, owen jest bardziej "metryczny", imo, samshield "calowy".
Co do skorupy, to ja mam 55 i S raczej była za bardzo na styk.
dairoxroxi, Ja mam Owena 55, Samshield niestety tylko skorupa S z wkładką 56,  bo w M wyglądam jak żołnierz w garnku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się