Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Moon, cos takiego jak GPA daje ?
Czy ktoś ma kask GPA LITTLE LADY albo easy 2x i mógłby się podzielić wrażeniami? W szczególności chodzi mi o wentylację tego kasku. Ewentualnie coś innego polecacie bez regulacji?
Tak się zastanawiam. Jak "mucha" 54 była trochę ciasna a 57 dużo za duża, to chyba celować w 55 a nie 56 ?
Przy czym np. Samshield 54 jest przyciasny. Hmmm...
Klami, jeśli ci to coś pomoże - ja Samshielda mam 54, podczas gdy wszystkie inne kaski mam 53, a miałam jeden 52 nawet...
epk, pomoże. Dzięki. 😉 Klepnęłam 55. Mam nadzieję, że będzie ok, bo nie mam kasku chwilowo.
Jeszcze miałam dopisać że tam są różne wkłady - ten szary jest bardziej puchaty i dłużej się uklepuje.
Kojarzycie może jakieś wygodne kamizelki na konkretnego faceta? Nie gruby, przypakowany trochę, a kamizelki nie ma. Obwód w klatce piersiowej ok. 110 cm i mało tłuszczu tam jest, więc się specjalnie już nie odchudzi. Rozmiarówka tych co znaleźliśmy i znajoma podsyłała kończy się na 100 cm.
rybka   Różowe okulary..
18 lutego 2020 17:22
Kojarzycie może jakieś wygodne kamizelki na konkretnego faceta? Nie gruby, przypakowany trochę, a kamizelki nie ma. Obwód w klatce piersiowej ok. 110 cm i mało tłuszczu tam jest, więc się specjalnie już nie odchudzi. Rozmiarówka tych co znaleźliśmy i znajoma podsyłała kończy się na 100 cm.


Zobaczcie kamizelkę HELITE Kamizelka z poduszką powietrzną Air-Jacket, mój znajomy (konkretny facet) w takiej jeździ i jeszcze ma USG chyba model Flexi (tylko tej jak sam mówi nie lubi bo jest gruba).
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 lutego 2020 18:20
Czy ktoś ma kask GPA LITTLE LADY albo easy 2x i mógłby się podzielić wrażeniami? W szczególności chodzi mi o wentylację tego kasku. Ewentualnie coś innego polecacie bez regulacji?

ja mam ten kask od jakiś 4 lat i uwielbiam go. Mógłby co prawda mieć ciut większą wentylację, ale dawał radę w najgorsze upały jak jeździłam i po 4-5 koni i moja głowa nawet nie wyglądała jakby ktoś mi wiadro z wodą wylał 😉
rybka dziękuję :kwiatek:. Powinny pasować 😀.
Poszukuję nauszników montowanych do kasku. Chciałam ze sklepu stajnia zamówić dedykowane do GPA ale nie mają I nie wiedzą czy będą mieli. Czy cos innych firm będzie pasować? Jakieś pomysły? Nie umieszczę nic pod kask bo mam dopasowany A uszu odpadaja
mils   ig: milen.ju
19 lutego 2020 08:18
xxagaxx a w Arcusie nie będą mieli/nie ściągną?
xxagaxx ja nauszniki zastąpiłam męską zimową opaską. Jak jest zimno naciągam ją na kask i jest git. W uszy cieplutko. Może nie wygląda t jakoś super estetycznie ale swoją funkcję spełnia idealnie  🤣
mils, problem jest u producenta bo nie ma tego itemu w katalogu.

Malina_M,  ja mam duży kas z duzym daszkiem (First Lady) i trochę byłoby ciężko.
rybka   Różowe okulary..
25 lutego 2020 07:03
Testy kasków, ciekawe.
https://link.do/TC64d
rybka, skróc link.
Czytałam, przeraza mnie fakt że żadna z topowych firm nie wypadła nawet zadowalająco.
xxagaxx, zerknęłam.
Wygląda to słabo mówiąc szczerze.
Mam GPA czyli najgorszy. Mam też Owena i w sumie racja, że w nim człowiek czuje się bezpieczniej.
Perlica, też mam GPA, jedyny kask który naprawdę oddycha I za to je cenie, to już mój drugi. A to proszę najlepiej kupić Back on track, czyli firmę która nigdy bym nie podejrzewała o dobre kaski...
Moon   #kulistyzajebisty
25 lutego 2020 11:01
Ale też zobaczcie, że ten najlepszy wg tego testu model Back on Track zaczyna przypominać... kask narciarski albo motocyklowy. Bardzo mocno zabudowane, co przekłada się ofc na wygląd (paskud, fuj, fuj!) Nijak nie wpasowuje się w nowoczesny design ładnych damskich designów w typie Samshielda czy GPA. (Charles Owen jednak już bardziej zabudowany) Pytanie czy uda się jakoś połączyć ładność z bezpieczeństwem... 😉
Tak się zastanawiam, bo ta firm Back on Track to chyba szwedzka firma, czy te badania są na pewno niezależne.
Te kaski mają ochronę mózgu, czego nie mają inne i dlatego są tak wysoko w rankingu.
Też mi się wydaję że Back on Track to tak jak Horze gdzieś ze Skandynawii więc jakoś nie chce mi się wierzyć żeby te testy były takie niezależne.
Jakby tak faktycznie było to duży szok bo zawsze mi się wydawało że GPA jednak się zna na rzeczy i produkuje bezpieczne kaski.
mils   ig: milen.ju
25 lutego 2020 14:04
Mogłybyście podlinkować drugi raz? :kwiatek: Aktualny link nie działa.
Swoją droga, Back on Track ma przecież bardzo fajne produkty "terapeutyczne", nie powiedziałabym, że to taki poziom Horze. Natomiast też bym nie powiedziała, że się przebranżowią na kaski. 😁
Czy da się teraz zakupić kask do ok 300zl, który spełniał by takie kryteria:
- nie welur, albo minimalne dodatki welurowe.
- nie regulowany ( nienawidzę regulacji, do tego może myślę źle ale dla mnie ten wystający dziubek tylko stwarza większe niebezpieczeństwo, jak się rąbnie to to się wbija w łeb)
- nie robiący wodogłowia   😀
- z daszkiem na stałe ( choć tutaj ostatecznie może być odpinany)
Przeszukuje internetu i na razie jest tylko jeden w Decathlonie.
Sonika, - Fair Play victor jak jeszcze dostaniesz. Ja miałam, w zasadzie dalej mam, bardzo uczciwy kask z niższej półki 🙂
Jak czyscicie kaski od wewnątrz?
alcatraz, wkładkę w sensie? Wyciągam i piorę w pralce. Teraz chyba wszystkie kaski już mają wyciągany środek, czy się mylę? 😉
Jeśli nie to gąbka, mydło, szuru buru i do wyschnięcia.
Testy kasków, ciekawe.
https://link.do/TC64d


Patrząc na ranking najbardziej przekonuje mnie Charles Owen konkretnie SP8
Wiem, że to odgrzewany kotlet ale czy któraś z was ma i poleca ?
Alternatywą może być KEP ale patrząc na cene SP8 1049zł w 4equine a KEP który mi się podoba 2450 rozsądek mówi OWEN
Ja mam sp8 polecać polecę, ale to takie 7/10 bo nie ma wybitnej wentylacji
selenitowa, - zerknij jeszcze na Elumen od Owena. Ma wyciąganą szmatkę i jest ciut wyżej niż SP8 w kwestii bezpieczeństwa. Ten ranking go nie uwzględnia, co pokazuje lekką stronniczość 😉 Ja sama mam i trochę mi zajęło ogarnięcie czym się różni - akurat szłam mocno za wyglądem i myślałam też o YR8, ale facet mi kazał brać elumen ze wzgledu na ochronę potylicy.
Jest wygodny, czuje się w nim pewnie i nie wyglądam jak ziemniak, ale wentylacja nie powala. W sensie, na tego mojego jednego konia to git, jak dwa wsiąde też jeszcze git, ale jakbym miała z 5 pojeździć to tako se.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się