Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Czy ktoś z Was używa kasku FP Fusion Stardust/ Fusion Snake/ Funsion Moonlight/ Fusion Croco?
Mam dość duża głowę i wszystkie kaski leżą na mnie zbyt płytko. Jest szansa ze ten kask jest głęboki? I jak wypada rozmiarówka? Mam 59 a rozmiary są akurat tak ze 59 jest skrajnym (L/XL 59-61).
Ja mam ten pierwszy i nie jest płytki, ale mam rozmiar 57, więc nie pomogę w tej kwestii.
A ma ktoś może kask Fair Play Quantinum w wersji jakiejkolwiek, i chciałby się podzielić zdjęciem?
I tak prawdopodobnie wybiorę się niebawem do sklepu próbować, ale chętnie bym zobaczyła jak wygląda na jeźdzcu i jak z jego jakością 😉
Z tego co kojarzę Anna Wojtkowska w nim jeździ,  możesz na jej instagramie zobaczyć jak to wygląda.
Dzięki!  :kwiatek:
Poszukuję fajnej kamizelki ochronnej dla nastolatki. W miarę wygodnej, do 400-500zl,polecicie coś?
episode ja polecam Komperdell ballistic - bardzo fajna, wygodna kamizelka.
Dziękuję!
Czy ktoś ma kask CASCO z systemem Ergomatic Size?

Jak to ustrojstwo dziala skoro nie ma pokretla ani obreczy regulujacej? 🙂
Czy ktoś mógłby mi polecić kask na okrągły kształt głowy? Większość kasków jest wyprofilowana na kształt owalny i mam ogromny problem z doborem odpowiedniego :/ Na czym polega problem? Większość kasków jest na mnie zbyt ciasna w skroniach, przy czym pozostaje zbyt dużo miejsca z tyłu głowy i kask się kiwa (przód-tył). Szukam czegoś bardzo dobrej jakości (Samshield nie pasował, Charles Owen też), w stylu bardziej do ujeżdżenia. Błagam pomóżcie!
Podoba mi się Uvex Suxxeed Starshine - czy ktoś ma i mógłby powiedzieć coś na temat jego dopasowania?
Szukam kasku do 500 zł. I nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to, że potrzebuję brązowego. Najlepiej ciemnobrązowego, ale już aż tak wybrzydzać nie będę, bo nawet brązu znaleźć nie mogę. 😵 Widział ktoś gdzieś taki kask? I jeszcze żeby przy tym w miarę wyglądał, czyli nie tańszy Uvex, Casco i Ked. 🙇
Szukam kasku do 500 zł. I nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to, że potrzebuję brązowego. Najlepiej ciemnobrązowego, ale już aż tak wybrzydzać nie będę, bo nawet brązu znaleźć nie mogę. 😵 Widział ktoś gdzieś taki kask? I jeszcze żeby przy tym w miarę wyglądał, czyli nie tańszy Uvex, Casco i Ked. 🙇

Ja mam ten i też brązowy: https://www.gnl.pl/kask-uvex-exxential-ii.html
cena też w granicach 500 😉
Napisałam, że nie tańsze Uvexy. 😉

edit. Ale w razie podstawienia pod ściana i konieczności wyboru mniejszego zła - możesz mi podesłać swoje zdjęcie w nim? :kwiatek:
No właśnie dopiero jak przeczytałam za trzecim razem to zajarzyłam że to chodzi o "tańsze uvexy"  a nie "tańsze niż uvexy itd..." xD
Moja twarz chyba nie jest zbyt fotogeniczna, ale jak potrzeba to Ci podrzucę coś na priv w wolniejszej chwili 😉
edit.
nie wiem, czy pomoże, ale znalazłam takie jeszcze:
https://twojkon.pl/produkt/kask-jezdziecki-harrys-horse-challenge/
http://horsetack.pl/pl/p/Kask-Equi-Theme-Compet/12769
https://www.pasi-konik.pl/pl/p/BR-Kask-Viper-Patron/50954
flygirl, a Hansbo ? Są na 4Equine:
https://4equine.pl/pl/hansbo-sport/741-kask-hansbo-sport-vision-tech-profile-kolor-granatowy.html

Tylko brązu nie widzę akurat tam, ale może produkują?
O matko, ten Horze jest ideolo! No prawie, bo mógłby nie mieć tego pokrętła, ale w imię większego dobra, mogę chyba to przełknąć. 100 zł droższy, ale chyba przeżyje. Ten BR też super (poza pokrętłem of kors), będę debatować nad tymi dwoma. Dzięki wielkie za pomoc, sama żadnego z tych nie znalazłam. 🤣 :kwiatek:
Podbijam znowu ja, ale sytuacja ewoluowała. 😀

Pytanie do użytkowników kasków Samshielda. Mój standardowy rozmiar głowy to 55, czyli według Samshieldowej rozmiarówki łapię się jednocześnie w S i M. Co brać? 🤔 Nie mam niestety możliwości realnej przymiarki.
flygirl, Skorupę S. Mam ten sam rozmiar i w skorupie M wyglądam jak debil.
Dzięki! Tez się skłaniałam ku tej opcji jednak.
flygirl, pamiętaj tylko, że jak standardowo masz 55 to wg mnie w samshielda (z szarą wkładką) wejdziesz w 56. Ja mam obwód głowy 52, w zależności od kształtu kasków noszę 52 albo 53 (częściej). Samshielda mam 54. Tylko ja mam szarą wkładkę do niego, nie wiem jak wychodzi ta czarna. Generalnie większość ludzi, których znam miała 1 rozmiar większy te kaski niż normalnie.
epk, A czym się różni wkładka szara od czarnej ?
Perlica, w sensie poza wyglądem? Jak kiedyś mierzyłam to miałam wrażenie, że czarna jest ciut cieńsza - ale to może być tylko wrażenie. W każdym razie w 53 nie wchodziłam w żadnej, w 54 ta czarna wydawała mi się, że jakoś tak leży, że jak się ubije to będzie niefajnie a szara, że jak się ubije będzie ideolo. Te czarne są ponoć do kasków premium 😉
O rany. Ale na konfiguratorze nie ma opcji wyboru koloru wkładki, czyli mam założyć, że to będzie ta szara?
Chyba jednak poczekam te parę tygodni aż koleżance przyjdzie, ona ma 56M, może będzie mi łatwiej się odnieść.

Perlica a ty masz wkładkę 55 na obwód głowy 55?
flygirl, shadowmatt mają tą szarą w standardzie - ale jak kupujesz stacjonarnie, to zazwyczaj da się wybierać.
epk, rozumiem,  no to że kolorem to czaję  😂chodziło mi o właściwości.

flygirl zmartwię Cię, bo nie pamiętam. Ja nie mam tego kasku, tylko mierzyłam go , bo chciałam kupić.
Help. Dobry jakościowo, najlepiej średnia półka cenowa kask dla mężczyzny?
(świetnie orientuję się we wszelkich kaskach z blingiem, ale nie mam pojęcia co pasuje facetom 😉)
anai, podstawowy samshield?
Albo jakiś Uwex?
Podesłałam koledze uvexa, pikeura, samshield i KEP, mam nadzieję, że coś wybierze 😉 dzięki!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się