Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Perlica, pewnie też sporo zależy od konkretnej sytuacji. Jak Cie nie goni czas, i możesz sobie ew.pozwolic też na przyblokowanie środków na chwilę, to można zamówić coś przez internet i potem jedno zostawić, a drugie zwrócić. Mnie gonił czas, bo mam treningi co tydzień i musiałam mieć te kamizelkę na za 3 dni 😅
malaga, dokładnie, dlatego ja kupiłam to co było z tym levelem co chce - zabawa w ściąganie 2 tygodnie i ewentualnie zwrotami to nie jak się trenuje, albo ma w domu trzylatki do wsiadania
Ja tyle wybierałam kamizelkę, że konia sobie zajeżdziłam i nawet ujeżdziłam 🤣
Wróciłam do tematu znowu, bo muszę wrócić do skoków, a nie chcę pierwszej lepszej, bo nie będę jej zakładać na konkursu wtedy.
Mogę zamówić dwa rozmiary i jeden odesłać, to nie problem dla mnie, gorzej jak się okaże że dla sklepu.
No nic zamówię S chyba.
Cześć! Potrzebuje kamizelki, która nie krępuje ruchów aż tak, ale żeby była też w przyzwoitej cenie. Jeśli chodzi o polecajki to bardzo mi siadła ta Komperdell, ale mam zdecydowanie większe wymiary 🙂
Może macie jakąś polecajke dla bardziej krępych osób? 🙂
Jak i czym jeśli w ogóle czyściciel te paski z boku kasku z podkładu? Mam wizję, że to bardziej powycierana niż umyję, więc nie ruszam tego w ogóle na razie, ale strasznie mnie to irytuje.
Moon   #kulistyzajebisty
01 maja 2023 23:12
flygirl, ja myję to gąbką i mydłem, a potem suszę na słońcu.
flygirl, ja mam skórzane paski, więc je przecieram mokrymi chusteczkami dla dzieci. Środek kasku też. Oczywiście piorę co jakiś czas, ale tak na codzień, to chusteczki walczą z podkładem 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 maja 2023 08:09
flygirl, albo szamponem do włosów 😀
Jak i czym jeśli w ogóle czyściciel te paski z boku kasku z podkładu? Mam wizję, że to bardziej powycierana niż umyję, więc nie ruszam tego w ogóle na razie, ale strasznie mnie to irytuje.
flygirl, szczoteczka i płyn do mycia naczyń
Dzięki wielkie! Będę działać.
Kochane - słowo się rzekło.
Tourne po sklepach po Polsce uważam za otwarte.

Mam nadzieję, że modzi tego nie uznają za reklamę.
Pasi-Konik zaprosił nas na dwa dni do siebie do sklepu, żebyśmy byli dostępni dla klientów.
8-9 maja będzie więc możliwość poprzymierzać kamizelki Komperdell i wszystkie modele kasków UVEX i różne modele rękawiczek, wsiąść sobie w kamizelce w siodło na stojaku, pomacać, popytać i pomarudzić.
kotbury, do którego sklepu? Bo pasi-koniki są dwa w Warszawie.
Fokusowa, Targówek
kotbury, zatem do zobaczenia w sklepie 🙂 komperdell uratował mojej koleżance kręgosłup, więc uważam, że warto zainwestować w taką kamizelkę. Gruchnęła, aż ją zamroczyło, poszły "tylko" wyrostki kolczyste, a mogło być dużo, dużo gorzej 🙊🙈
kotbury, hmm, to może podjadę, bo właśnie zwracam jednego Uvexa, który niby pasuje, a jednak się rusza, kręci i opada na oczy.
Fokusowa, przyjdź. Domierzymy, dobierzemy coś, co pasuje.
Tylko weź gumkę do włosów!🙂
Dobra, mam pytanie. Czy ktoś wie na ile i jak szybko rozbijają się wyściółki w kaskach KASK i KEP. Ja mam obwód głowy 32.5. KASK 34 jest taki mini-mini za luźny. Za to 33 po założeniu i poruszaniu głową trochę zaczyna podjeżdżać do góry. Pytanie jak szybko to się ubija i czy po kilku jazdach siądzie porządnie czy nie mam co na to liczyć?

Samshielda kupowałam też tak ciasnego (nie podjeżdżał do góry ale był baaaardzo ciasny) a po paru jazdach się dopasował a teraz już jest za luźny po roku jazdy w nim.
epk, ja mam Kepa, według mnie niewiele zmieniło się od zakupu, a mam go już ze 2/3 miesiące
xxagaxx, no ja mam takie wrażenie, że jestem między rozmiarami. Samshield mi się ułożył ale to był inny rodzaj ciasnoty. Tu nie czuje, że jest za ciasno tylko jakby minimalnie podnosi się do góry i mam wrażenie jakby nie siedział właściwie. Kuuurde chciałabym kupić dobry kask ja wydaję taką kasę 🤣
Też jestem na etapie wyboru kasku, z tym że niestety w lokalnych sklepach bida i ciężko mierzyć... Rozważam coś mega przewiewnego - może Kask Star Lady... ma ktoś, poleca?
Nie wiem oczywiście w jaki rozmiar celować. Mam tak pomiędzy 59 (M) a 60 (L)... i chyba lepiej by było ten większy... (?) Bo coś tam można regulować wkładkami...
A może te nowe Abus? Cena rozsądniejsza... macał ktoś?
Ja co prawda Samshield, ale mam rozmiar (55), który pasował i do mniejszej i do większej skorupy. I niestety odpowiedz jest: najlepiej przymierzyć. Ja na szczęście miałam koleżankę z ta większa skorupa, przymierzylam i to ewidentnie byłby zły wybór w ciemno.
flygirl, zawsze mogę oddać do sklepu...
Mogę też poczekać do Cavaliady w Świnoujściu, ale boję się, że zabraknie mi czasu na targi 🙁 w Poznaniu miałam na nie może z 20 minut :/
U nas Kask ma Equifashion, ale tych rozmiarów chyba nigdzie nie mają 🙁
_Gaga, serio zmierz. Ja się bałam ze przy moim wielkim łbie nie wejdę w Kepa Mke skorupę, bo Samshield wychodził mi L. Przymierzyłam i się mega zdziwilam ze nie dość że mam skorupę M to jeszcze wkładkę 57 a nie 59 jak się spodziewalam
Wydaje mi się, że kształt skorupy jest tu kluczowy i weryfikuje potem istotnie wkładkę. Także Samshield nie jest kaskiem na każdą głowę. Często ludzie którzy np przychodzą po jeden konkretny kask, wychodzą z innym, bo właśnie Samshield podjeżdża w górę mimo próbowania przeróżnych wkładek.
xxagaxx, cholibka, na miejscu to ja sobie Yorka mogę zmierzyć 🙁
Poczekam do Cavaliady, o ile będzie jakaś część targowa. O albo na CSIO może coś będzie... Dzięki 🙂
Gdzie stacjonarnie przymierze kaski KASKA? południe Polski WRO-OPO-KATO.🦄
Kuniaa, we Wrocławiu w Febro.
Mam problem z kaskiem. Kupowałam nowy kask jak było chłodniej, i w sklepie miałam wrażenie, że jest wręcz z zapasem (FairPlay regulowany 53-55). No ale teraz, jak się zrobiło cieplej, to już czasem od początku jazdy mam wrażenie, że mnie ciśnie z przodu głowy :/ Co byście radziły w tej sytuacji zrobić? Czy w budżecie ~500-600 zł mam szansę kupić coś lepszego, co będę w stanie lepiej regulować?
malaga,

Ja w tym budżecie polecam Casco Mistrall 2 ale w zimie bez hali może szare komórki wywiewać bo ma naprawdę solidną wentylacje 😝
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2023 08:11
malaga, Ja mam uvex exxential 2 i mogę z czystym sumieniem polecić, fajny, wygodny kask, regulacja spora i w kilku miejscach, cenowo przyjemnie też. Przewiewny, a na zimę można sobie wywietrzniki zamknąć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się