Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Ja tez mam juz Basco 😉 jutro mialy byc pierwsze testy ale przez ta wichure nie wiem jak bedzie z wejsciem na hale :/ Mi sie sam w sobie wizualnie podoba, a wszystkie dziury sa dla mnie na plus bo bedzie lepsza wentylacja. Malo mi sie podoba tylko z przodu na glowie , bo mam wrazenie ze odstaje bardzo i wyglada jak te najtansze kaski z deca czy yorka z regulacja. Ale z noku i z tylu jest ok. Wazne aby sie sprawdzil na jezdzie.
Ktos kiedys pisal cos o regulacji tego mechanizmu w srodku ale nie moge znalezc. Co mozna bylo uzyskac dzieki tej regulacji? Nie mowie tu o tej widocznej regulacji z tylu glowy:p
Czy ktoś ma może porównanie, który kask jest lepiej wentylowany? Casco Mistrall lub Military czy któryś z KED-ów? Z tych drugich najbardziej myślałam o Allegrze.
Averis   Czarny charakter
11 stycznia 2015 12:05
natureminemka, mam jedynie KED-a, ale wentylacja jak dla mnie rewelacyjna 😉
U mnie tez, wlasnie w allegrze🙂
Ulalala, przesunięcie przód-tył, pogłębienie lub spłycenie.
Można gdziekolwiek jeszcze kupić kaski LAS? Przeszukałam chyba cały internet 🙁
Właśnie wróciłam ze sklepu z nowym kaskiem Ked Pado - jestem w nim zakochana.
Leciutki, zgrabnie bardzo leży na głowie, ma delikatne odblaskowe światełko na pokrętle do regulacji i odblaskowy pasek na samym kasku  😍
Miałam okazję przymierzyć trzy modele: Basco, Allegra i Paso - w pierwszej opcji nastawiałam się na Basco ale jak przymierzyłam Paso to się okazało że jest dużo wygodniejsza dla mnie, nie uwiera mnie przy skroniach jak Basco i jest jednak głębsza na czym mi zależało.
Allegra mnie nie porwała wyglądem więc kupiłam Paso. Niestety nie było w hurtowni koloru jaki zamawiałam więc mam cały czarny, ale też ładny 🙂
Po x latach w końcu nowy kask hehe  😅

Ulalala, przesunięcie przód-tył, pogłębienie lub spłycenie.
Ale co się przesuwa? to pokrętło?
Cobrinha a zdjęcia gdzie? 😀
Cobrinha, Raczej nie , chodzi raczej o głowę. Bo pod tymi miękkimi nakładkami jest cała konstrukcja  plastikowa, którą można w "okolicach uszu" ustawiać, do góry i do dołu, i powiększać średnicę jeszcze i zmniejszać. Muszę potem popróbować , może będzie zgrabniej wyglądął niż teraz, choć wątpie;p

Ps. a lampek z tyłu nie masZ?😀
Cobrinha a zdjęcia gdzie? 😀
Zdjęć brak bo jeszcze nie używany 😉

Ulalala, nie bardzo rozumiem ale i chyba nie będę kombinować żeby nie popsuć 😉
Sprzedam pilnie kask !! jacyś chetni ? 😀
kamilcia do ogłoszeń!  🤬
Cobrinha, pod spodem jest jakby uprząż, "niezależne zawieszenie" z plastikowych pasków z dziurkami, w szare paski z dziurkami wchodzą pomarańczowe z bolcami. Tam ciut można sobie dopasować - jak np. ktoś ma wypukłe czoło, albo czaszkę z tyłu. Przynajmniej w moim tak jest.
Ja skorzystałam z pogłębienia, bo choć obwód mikry, to czaszka wysoka.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 stycznia 2015 17:47
Cobrinha musisz odpiąć ten pasek, który dotyka Ci czoła i masz pod spodem. On jest przyczepiony na rzepy.


Aaaa, Jesteście Wielkie  :kwiatek:

Tak mierzę ten kask i zastanawiam się czy nie wymienić na większy  😵
Niby obwód głowy mam 57cm a dla rozmiaru M podają, że jest do 58,
ale ja tam bardziej kręcić nie zamierzam jak czuję opór... a znowu boję się, że L będzie za duża albo że ta regulacja za jakiś czas się ciut rozbije i kask będzie mi latał na głowie.

A tak się prezentuje 🙂
Cobrinha, świetnie wygląda! Moim zdaniem, jeśli Ci w nim wygodnie, to nie ma sensu wymieniać.

Mój dziś wysłali. Zobaczymy co to przyjdzie...
Tylko pod taki większy mogłabym czapkę wsadzić (krasnala ehhe) a pod ta raczej nie bardzo 🙁 chyba ze i tak ta konstrukcja troszkę się rozbije z czasem.
edit. jednak krasnala wcisnęłam 🙂 ufff to nie ma co wymieniać  😅
Cobrinha ślicznie wygląda ten kask, nie wymieniaj go!!
Właśnie zobaczyłam ile kosztuje. No musi wyglądać ładniej od Basco, nie może być inaczej 😜
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 stycznia 2015 09:53
Cobrinha,
super wygląda!
To jest ten gładki, tak? Nie skusiłaś się na paseczki?
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
13 stycznia 2015 10:26
Dziewczyny, zastanawiam się nad kaskiem KEP Italia Cromo matt, jak w linku. http://kepitalia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=513
Czy ktoś z Was miał z nim do czynienia? Zdaję sobie sprawę z tego, że są kaski tańsze o tych certyfikatach, jednak jestem zainteresowana konkretnie tym kaskiem, stąd pytanie-jak zachowuje się skorupa podczas upadku? Wiem, że przy silnym uderzeniu pęka, ale czy nie zdarzało się, że podczas "rutynowego" upadku pękała?
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
ms_konik, chciałam paseczki ale w hurtowni nie mieli i wysłali czarny - o dziwo wygląda dużo ładniej niż na zdjęciu katalogowym gdzie nie widać ani półprzeźroczystego, zgrabnego daszku, ani tego że ten pasek biegnący z tyłu jest pokryty czarną, lekko odbijającą światło farbą - dla mnie świetnie!
Szkoda tylko, że jestem na skraju regulacji bo jakoś czuję z tego tytułu lekki dyskomfort, tym bardziej że L zaczyna się od 57cm.
Ale może i lepiej jak mam tak niż jakby było na najniższym ustawieniu i pomiędzy konstrukcją a skorupą kasku byłaby duża przerwa - tak sobie tłumaczę, ale nie wiem czy słusznie hehe
To ja mam własnie M 54-58, i obwód głowy 54-55cm
palemka, no to tak na styk w drugą stronę hehe
w razie czego mamie mogę M pożyczyć a L już nie bardzo bo się utopi 😉
Tęczusia. Kask pęka przy mocnym uderzeniu. taka jest jego rola żeby zamortyzował uderzenie.

piszesz "Zdaję sobie sprawę z tego, że są kaski tańsze o tych certyfikatach" - KEP jest jedynym kaskiem które posiada te wszystkie certyfikaty - to jest jego PRZEWAGA. Pozostałe kaski posiadają podstawowy certyfikat.
Czy ktoś ma kamizelkę ochronną, segmentową z Decathlonu i mógłby podzielić się opinią?
Warto tą albo jakąś inną z decathlonu nabyć?
Ja mam kamizelkę segmentowaną, ale nie z decathlonu. Na prawdę mogę polecić kamizelki segmentowane, bo zdecydowanie są wygodniejsze od tych, które są jakby w całości
Ja to wiem bo kiedyś miałam okazję przymierzyć - pytam o tą z Decathlonu bo trochę tańsza jednak niż w jeździeckim.
Wczoraj dotarł mój Basco. Nna głowie zyskuje! Nawet rozważałam zostawienie go, ale delikatnie ciśnie mnie na skroniach. Jeśli wymienią mi na większy rozmiar, to zostanie dla Męża, bo jemu akurat bardzo przypadł do gustu. Bo jest taki "niejeździecki, tylko jak NORMALNY kask" 😁
Nie wymienią. Nie chce mi się bawić w odsyłanie.
Trafił do ogłoszeń.
Dworcika gdzie kupowałaś? dlaczego nie wymienią? 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się