jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Klami, dokładnie, super flexi o 180 stopni, podobne do Poponcinni.
Flexi takie jak Beris?
Rany! dobrze, że w szale wędzidłowym nie kupiłam winderena. Jakie ono jest grrrrube!  😲
Perlica berisy są różnych twardości. Ja kupuję głównie te mięciusie, ale mam jedno twarde i ono jest moooocno twarde
kitty, mam na myśli szary Beris, to on jest taki twardszy, ale minimalne się poddaje.
To ja bym chciała coś pomiędzy.
No nic, zobaczymy jak to się przyjmie. 😉
Klami, z tego co pamiętam Smok chodził na Nathe kiedyś? To to powinno Ci pasować chyba?
W każdym razie daj znać jak wrażenia.
Perlica, najwyżej przewiezie mnie przez całą okolicę albo zostawi na płocie. haha On tylko na Nathe w zasadzie i ze względów kosztowych na plastikowym cyganie owiniętym bandażem do wędzideł (cygan Nathe ponad tysiaka kosztuje).
Klami, w zasadzie wszytskie plastiki powinny być bandażowane, bo jak się porysują to przestaje być miło trzymać je w twarzy  😉

Mój flexi cygana bardzo respektuje, więc zostaje na tym póki co.
Dziewczyny jak to jest z tymi plastikami,silikonami. Dzisiaj po jezdzie zauważyłam, że są zadziory. Od razu wyrzucać czy  można to spiłować?  🤔
anil22, bandażujesz lateksem
A on tego nie zje?? 😉
anil22 mój nie zjadał :P

Swoją drogą jakbyś chciała spróbować do mam do sprzedania taki bandaż - jeden mi w pace został cały, a przestałam już dawno używać.
anil22, z mojego doświadczenia wynika, ze kon go również przegryza, ale wolniej niż wędzidło. No i wymiana bandaża tańsza niż kupno np.  nowego natha.
Przegryza, ale nie zjada :P

To znaczy mój nie przegryza - używałam swego czasu do zawijania zbyt cienkiego wędzidła metalowego.
Tak mnie zastanawia... a podwójnie łamany plastik też się da w to zawinąć, ma to sens? Czy tylko sztangi?
Dobre pytanie, zawijałąm zawsze Poponncini, więc w sumie nie wiem. Da się, bo niby czemu nie?
Ktoś pisał o rozmiarach Winderena ,że nie są typowe? Nie wiem co klikać 12,5 czy 13,5?
Edit : znalazłam już  😉
Dać się da pewnie, ale czy to ma sens? W sensie, czy nie zabije ruchomości, nie zmieni odbioru kiełzna przez konia. Kusi mnie spróbować jak to wyjdzie, choć śmigam na takim nie zawiniętym drugi rok jakoś 😉
keirashara, no na pewno zmniejszy, dlatego nie wiem czy to ma sens.
keirashara ja zawijałam podwójnie łamane dla jednego konia, ale powodem było to, że wędzidło było na testy, a on uparcie gryzie każde, więc już lepiej było, żeby sobie pogryzł lateks.😀
Nie mieszkam w Polsce więc szybciej wyjdzie mi kupno w sklepie, ale dzięki. Muszę sprawdzić dokładnie gdzie jest poobgryzane. On gryzie każde wędzidło  🙄
Jutro zobaczę co z tego wyjdzie.
Orientujecie sie czy jacyś wystawcy na cavaliadzie mają wedzidla winderena?
Pytałam w Winderen- sklep stajnia ma mieć 🙂
To może sie wybiorę w niedziele, bo ten ich munsztuk jest ciekawy, szkoda że jeszcze wedzidelka do niego nie maja (musi byc lamane a maja tylko sztangi)
Pytałam w Winderen- sklep stajnia ma mieć 🙂


Na stronie już mają 😀
Już jest  🙂

Ja moje FLEXI 13,5 muszę puścić w świat  🏇
Kobyła powiedziała tak zdecydowane NIE że jak je widzi z daleka to zaciska paszczę  😵
A miało być tak miło  🙄 🤣
Iskra de Baleron, trza było pisać wcześniej,  bym kupiła od Ciebie  😜
Iskra de Baleron, trza było pisać wcześniej,  bym kupiła od Ciebie  😜


Ja mam zawsze refleks szachisty  😜
A tak serio to koleżanka testowała jeszcze, jej kobyła również nie piała z zachwytu, żuła jak wściekła  🤣
Nie była w stanie skupić się na niczym bo ciągle memlała wędzidło 😉

Także co koń to przypadek  🤣

Jeść nie woła, pójdzie jutro do ogłoszeń.
Iskra de Baleron, Ja testowałam od znajomej zanim kupiłam, więc wiem, że mi się sprawdza i mogę je pochwalić.
W samym dotyku jest ono inne niż pzostałe wędzidła z tworzywa, takie miłe i śliskie.
Jestem mega najarana, że w razie czego mogę  dokupić boczki do pelhamu.
Generalnie proste pałki są polecane dla jeźdźców ze stabilną ręką,więc może tu jest przyczyna ?
Bardzo prawdopodobne, ze mnie pełna melepeta  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się