jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

anetakajper   Dolata i spółka
27 stycznia 2021 08:14
zdjęcia wędzideł które wrzuciłam są z przepisów pzj i są to raczej wszystkie możliwe opcje. Jak z nich coś nie podejdzie to lipa. Obecnie jeżdżę na wielokrążku ale nie na 4tym kółku (licząc od tego małego na górze gdzie się pasek policzkowy przypina), tylko na 3cim. Bez żadnych dodatkowych łańcuszków. Myślałam, że może te skrętne wędzidła są jakieś mocniejsze, ale nie mam z nimi żadnego doświadczenia. Testowałam kiedyś sztangę z portem z bokami kimberwick i w terenie dawała słabszy hamulec niż ów wielokrążek.


Skrętne wędzidła nie są mocniejsze są chyba cieńsze od takiego zwykłego 2xłamanego
Ja próbowałabym chyba z baucherem. Albo z berisem, berisem/baucherem (tu nie jestem pewna czy jest dozwolone) 
mindgame a próbowałaś może zwykłe pojedynczo łamane? Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Tylko powinnaś poszukać jakiegoś w miarę cienkiego i jednocześnie ciężkiego.


próbowałam, kiedyś ale grubego (18mm). Ale może faktycznie wrócę do tego pomysłu z cieńszym. W wielokrążku mam 16mm, co nie było tak łatwo zdobyć w rozsądnych pieniądzach. Myślisz, żeby pójść w coś jeszcze cieńszego?
mindgame nie wiem, jaką paszczę ma Twój koń, ale 14 mm to taki kompromis, bo już cienkie, ale jeszcze nie brzytwa.
lillid, to faktycznie spróbuję tak jak mówisz. Paszcza dość wąska. 18mm wygląda na strasznie grube 🙂 stąd mamy 16mm.
Mój pęknięty Winderen wrócił z wymiany i teraz.. boje się go używać  🤔 w sensie no, mam stresa, że znowu pęknie  🙁. Dzisiaj poproszę weta jak przy okazji u nas będzie, żeby sprawdził czy na pewno gdzieś ostry ząb nie wystaje w pysku. Ale kurde, z kolei jeśli nie pękł od zęba to może pęknąć znowu  😲 i co ja wtedy zrobię  😵. Czy jest tu ktoś, komu pękł po wymianie jeszcze raz Winderen???

BTW może ktoś chce się zamienić sztywną sztangę 13,5 bez ślinianek na taką ze śliniankami? Bo mi się marzy na czworoboku postartować jeszcze, a jak wybierałam tego swojego Winderena to nie sądziłam żeby to było kiedykolwiek realne 😁
a.kamińska ja mam na zbyciu sztangę winderena z portem ze śliniankami 13.5. Wymiana na sztangę mnie nie cieszy, bo u mnie sztanga nie sprawdziła się wcale, ale jak jesteś zainteresowana to możemy się dogadać co do ceny.
a.kamińska ja mam na zbyciu sztangę winderena z portem ze śliniankami 13.5.


No ja właśnie taką sztangę posiadam i bardzo ucieszyłaby mnie wymiana na taką samą ale bez ślinianek, żeby przeszła na czworoboku.
a sorki, dotarło do mnie na odwrót 😉

ale fajnie, że wymienili na nową 🙂
No i dzisiaj po pierwszej jeździe "nowy" winderen znowu pękł  😵. Na łączeniu żelu jak poprzednio, tylko że z drugiej strony  😫. Wet dziś zęby oglądał i są ok (robione niedawno)...  No żesz!!
mindgame, cienkie i ciężkie będzie starego typu D-ring albo jakaś stara oliwka. Kiedyś wyjęłam koleżance z szafy wędzidło pewnie z lat 70tych albo 80-tych było ciężkie i cienkie. Nie wiem jaki to stop, bo to z głębokiego komunizmu. Kiedyś miałam problem i zupełnie niespodziewanie mi się przydało.
a.kaminska, o wow. Ja użytkuje 2 windereny, sztangę i flexi i No nic się nie dzieje.
Nieźle..... mój gryzoń zjadający nathe hurtowo Winderena nawet nie drasnął. Zarówno jakieś 2/3 lata temu jak dostałam na testy, jak i teraz (choć teraz może mało miarodajne, bo mało pracował pod siodłem).
a.kaminska, producent jakoś tłumaczył co tu się wydarzyło ? Czy po prostu uznał reklamację i wymienił ? Ciekawa jestem na jakiej zasadzie to się dzieje.
a.kaminska chyba przy 3ciej reklamacji z tego samego powodu powinni ci oddać kasę 😉 Ale faktycznie dziwna sytuacja. Tamto wędzidło poprzednie co pękło to długo miałaś? Może jakaś wadliwa seria wyszła. Mam takie sprzed roku czy 2ch, użyłam parę razy i nic nie pękło.
Moon   #kulistyzajebisty
28 stycznia 2021 09:31
Też bym obstawiała jakąś wadliwą partię chyba... bo jakoś, no nie chce mi się wierzyć, że u takiego Kajtka klami ono nie pękło, a widziałam live, co rzeczony Ssssmok potrafi robić swoją paszczą i co "zostaje" z wędzideł :P a wędzidło a.kaminska, jest po JEDNYM użyciu...  🤔 😲 Nie wiem, Twój koń musiałby mieć nacisk punktowy na nie kilkunastu ton zapewne, żeby po jednej jeździe było w takim stanie...  👀
Klami poprzednie wedzidło pękło prawie identycznie, tylko z drugiej strony.

Poprzednie wędzidło miałam jakoś od końca marca 2020, używałam je w sumie parę ładnych miesięcy (co najmniej 3).

Tak wyglądało pęknięcie na poprzednim wędzidle:
[img]https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=7543e49c8a&attid=0.1.1&permmsgid=msg-f:1688049218838982251&th=176d27d22445ee6b&view=fimg&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ9WtQDF5DvutEQ0fd3a5sJhOBTvdFU6vo51uYEkGiYS22HTsdkZj2GgiADQPqb7Hobxdf_w0E_oSA2_82O0ET0BWpKyZ7N0CDwrHkM_xcLzyYE7kBO7C6PDo_8&disp=emb[/img]

W odpowiedzi na pierwszą reklamację powiedzieli, że wędzidła syntetyczne SĄ OBARCZONE ryzykiem przegryzienia. No i dalej, że to jest materiał syntetyczny, który można rozciąć nożem lub na przykład ostrymi zębami. No i jeszcze dali odnośnik do ich poradnika jak dopasować wędzidło...
Moon   #kulistyzajebisty
28 stycznia 2021 09:38
a.kaminska, no, no, czyli że rozcięłaś nożem z tego wniosek...  😵 🤔wirek:
a.kaminska żeby sprawdzić czy to kwestia partii czy użytkowania, mogłabyś przetestować starsze wędzidło które jest używane i nie ma z nim problemów. Tylko jak wtedy znów je szlag trafi po jednym użyciu u ciebie tzn. że problem jest w użytkowaniu, a jak nic się nie stanie to by wskazywało na wadliwą partię. Tylko kto zaryzykuje swoje wędzidło 😉

edit: literówka.
Moon, hitem był gumowy pelham. Założyłam gumowy, a wyjęłam metalowy bez śladu po gumie. heh
[s]Mam pytanie dot. wędzidła Sprenger Carbon, bo chcę sobie w końcu kupić swoje, ale nie wiem jaki rozmiar mamy teraz - wiem, że to pożyczone to najmniejsze jakie jest na rynku, przy czym znajoma miała na sprzedaż niby 12,5 i było większe niż to, którego używamy obecnie.
Jaki jest najmniejszy rozmiar dostępny na rynku?[/s]

edit. Znalazłam, 11,5  😉
Klami, i to był pelham  z winderena?

Udało mi się zasięgnąć informacji od byłego skoczka zawodowego mojego konia i jeździł na pojedynczo łamanym wędzidle z dużymi kołami i będę w to celować jak mi się uda takie gdzieś kupić w rozsądnej cenie 🙂
Mindgame szukaj feeling, mają sporo wędzideł w wersji z dużymi kółkami.

https://www.gnl.pl/search/Feeling+large+rings
anai super! dzięki! 🙂
Mindgame, przecież Klami napisała wyżej że winderena nawet nie drasnął  🤣

Pytanie! Czy używa ktoś wędzideł FAGER? szukam naprawdę lekkiego, i bardzo cienkiego wędzidła 😀 podwójnie łamanego i zastanawiam się czy to byłoby dobre? Widzę w opisie że ma 14mm ale wygląda ze zdjęcia na cienkie?

https://www.equinell.pl/wedzidla/1045-1477-wedzidlo-maria-titanium-podwojnie-lamane-fager.html#/62-rozmiar-125cm

a jak nie to to czy ktoś może kojarzy coś podobnego?

mindgame, jak wyzej pisałam, mój gryzoń Winderena nigdy nawet nie drasnal. Wszystko inne ginie w jego pysku, a doszczętnie rozebrany przy pierwszym założeniu został gumowy pelham Stubbena.
Klami to super! Już myślałam, że taka lipa z tym winderenem wyszła. btw Takie gumowe wędzidło winderena ze ścięgierzem flexi i normalnymi kołami jest dozwolone na czworoboku?
mindgame, tak, ale to wędzidło nie jest mocne, a bardzo delikatne i miłe
A ja tylko się wtrącę z updatem, że tydzień po reklamacji Winderen nadal nie odpowiedział ani nie odbierają telefonów  😵.
No ja sobie poskakalam wczoraj na wedzidle o twardosci flexi, nic do powiedzenia nie mialam jak z kuca wyszedl puller i byly ogromne loty do krzyzaka 40cm 😂 wiec wracam do szukania jakiegos hebla na skoki.

Kon tworzywo bardzo lubi, ale respekt do reki ma wtedy na tyle, na ile mu wygodnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się