jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

anai, kurde, myślałąm że oni tylko z tworzywa.

_Gaga, pojeździłam sobie i obtarłam kąciki 🤣 fakt, że trochę gmerałam w tej twarzy, bo koń postanowił nie puszczać wewnętrznej wcale, no ale teraz nie wiem czy nie chciała puszczać bo się obtarła czy nie chciała puszczać bo się uczy dopiero i dlatego się obtarła. bo musiałam jej uzmysłowić, że nie ma opcji łapania 🙃
Więc teraz muszę zakupić oliwkę , no ale i tak była mi potrzebna, do zestawu 😉

Czy ktoś ma takiego berisa?
https://sklep.bergo.pl/wedzidlo-beris-plastikowe-pojedynczo-lamane

Czy to jest chamski plastik czy taki jakby kauczukowy plastik?
Umrę jak kupię wędzidło za tyle kasy i koń mi zrobi dziury w tydzień jak w happy mouth.
Perlica, z Berisem nie pomogę, bo u mnie wszystko w metalach łazi. Mi się skończył dylemat na cienkim Sprengerze KK w mega dobrej cenie. Używane, ale super stan, więc nie narzekam
A i tak jeżdżę znowu w Baucherze Stubbena, więc ten 😉
_Gaga, spoczko, oliwkę kupię pustą sprengera czy stubbena zwykłą na teraz.

O Berisa pytam na potem, bo wiem że ta klacz na pewno skończy na na nie metalu na potem, ale na teraz musi się uczyć poprawnego kontatku bez udziwniaczy.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
17 kwietnia 2022 17:46
Potrzebuję porady nt. Wędzidła bezogłowiowego. Dużego wyboru na rynku nie ma ale może polecicie mi jakieś konkretne. No i jak z rozmiarem. Czy rozmiarówka jest standardowa czyli jak koń ma 12,5 „normalne” kiełzno, tu tez wybierać ten rozmiar?
trzeszczki, przeczytałam, że szukasz ogłowia bezwędzidłowego i zastanawiałam się co ma piernik do wiatraka 😂
trzeszczki, ja brałam już ładnych parę lat temu z Cavallo Rosso Leather (mają też fb i www ale chyba nie aktywne) . Już mam drugie w zadzie. Brałam taki sam rozmiar jak zwykłe wędzidło.
Polecam Stubben Golden Wings. Bardzo fajnie mi działa na młodej.
Koń obciera się od wielokrążka, ale nie w kącikach, tylko troszkę dalej. Ślinianki założone, ale nad to samo. Co polecacie na to? Albo jakie wędzidło podobne w działaniu do wielokrążka?
Lukass, nie masz za wysoko podpięte?
Ostatnio mi sie tak stało na zwykłym właśnie, ale przełożyłam na golden wings, posmarowałam maścią z witA na 2 jazdy i mimo,że codziennie wsiadam już jest ok.
Perlica, wydaje mi się, że nie. Ale jutro zobaczę.
Przeczytałam sporą część wątku i jestem prawie przekonana, że postawię na wędzidło Beris, ale potrzebuje dopełnienia swojej wiedzy - który model będzie przy pracy z młodym koniem pomagał zniwelować jakieś ewentualne niedoskonałości ręki, będzie przyjemne dla konia który jest wrażliwy ale dość silny ?
Może Beris z portem z wąsami?
Widziałyście nowość od Winderena?
Screenshot_20220508-091413_Instagram.jpg Screenshot_20220508-091413_Instagram.jpg
xxagaxx, ciekawe czy zgina się w jednej płaszczyźnie czyli w każdej.
Czy ktoś już macał może tego 2 razy łamanego winderena? Można go dostać w jakimś sklepie innym niż winderena? Bo 19pln za przesyłkę to lekka przeginka xd
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się