komu konia w trening?

jakis czas szukam sobie konia ale ciezko znalezc. moze teraz sie uda. w kazdym razie komu byscie oddali swojego koniczka do treningu zeby sie czegos nauczyl i ile takie cos kosztuje
Zależy w jakim rejonie Polski i w jakim kierunku chcesz konia szkolić. Również od tego zależy cena.
jeszcze nie wiem, ale chyba ogolnie zeby cos umial. moze jakies figuryz ujezdzania. rejon kujawsko-pomorski / pomorski / warm mazurski
Figury z ujeżdżania?
2fast4u napisał: jeszcze nie wiem, ale chyba ogolnie zeby cos umial. moze jakies figuryz ujezdzania. rejon kujawsko-pomorski / pomorski / warm mazurski
A Ty-co umiesz? Czy koń ma pod kim innym chodzić stale? Razem się uczcie może?
Burza napisał: Figury z ujeżdżania?

figury z ujeżdżania - to tak rodeo trąci hehe
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
26 listopada 2008 09:52
2fast4u- a moze,tak zupelnie powaznie,kup po prostu konia ktory juz COS UMIE i wtedy zainwestuj w trenera,zeby prowadzil dalej was oboje?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 listopada 2008 12:18
na swojej stronie Justyna Dysarz oferuje usługi szkolenia koni za 1700 zł/mies. (szkolenie + pensjonat)

Soboniowie na Mazurach oferują swoje usługi za ok. 800 zł/mies (szkolenie + pensjonat) z tego co wiem (zajeżdżają surowe konie, robią je powiedzmy do poziomu L ujeżdż.)

A- co tak restrykcyjnie podchodzisz że straszysz zamknięciem. temat jest jak najb. aktualny, niekotrowersyjny i mogący dotyczyć wielu osób.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
26 listopada 2008 12:54
Rakowiec, Kwidzyn ?
deborah   koń by się uśmiał...
26 listopada 2008 13:01
popieram niezmiennie Rakowiec i Jurka Krukowskiego. Pytanie do 2fast4u jak dużo potrafi i czy będzie umiała skorzystać z tego, czego konia nauczy trener...

jedynym wyjściem jeśli umiesz niewiele, jest wstawić konia w trening na kilka miesięcy a później na własnym koniu jeździć z tym samym trenerem
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 listopada 2008 13:19
a Krukowski za ile szkoli?
deborah   koń by się uśmiał...
26 listopada 2008 14:56
ElaPe odpowiedziałam Ci na PW.
nie wiem na ile publiczny jest cennik Jerzego więc proszę ew pisać na PW
A czy w Lubelskim gdzieś można wstawić konia w trening (zajeżdżenie i podstawy ujeżdżenia )? Chodzi tu o kuca 130cm wzrost wiec potrzebne mi jest miejsce gdzie maja osoby o odpowiednich gabarytach 😉
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
26 listopada 2008 19:26
Eni, myśle że znajdą się osoby które podejmą się zajazdki takiego kuca. Mogę siędowiedzieć i jak coś to wal do mnie na PW
Eni, a sama nie chcesz się podjąć?
Hmm samo zajeżdżenie to nie problem ale nie wiem czy dałabym rade Ją czegoś nauczyć zwłaszcza z ujeżdżenia więc wolałabym by robiła to osoba doświadczona. Nie chce zepsuć konia swoją niewiedzą. Zrobię coś źle koń się nauczy i będzie niedobrze 😉 No i najważniejsze że nie mam nikogo kto by pokierował mną i ewentualnie pomógł w zajeżdżaniu gdyż konik stoi u mnie w stajni gdzie o innych ludzi trudno.
Myślę, że w Twoim przypadku (mając jakieś pojęcie o tym jak jeździsz) raczej szukałabym kogoś z pojęciem do dojeżdżania, do pomocy, do wskazywania - niż oddawała konia gdzieś na zewnątrz.
Taka osoba która akurat mi wpadła na myśl - Magda Strąk - ma wiedzę, doświadczenie i akurat jest z "właściwej" strony Lublina.

Ale to oczywiście Twój wybór
Eni, mam taki sam problem, tylko u mnie trzeba zajeździć troszkę podpsutego i nie umiejącego konia.
Polecalibyście coś w okolicach Katowice - Kraków?
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
26 listopada 2008 21:05
Eni jesli bierzesz pod uwage nie tylko swoje wojewodztwo to moge cos zaproponowac
Biorę pod uwagę woj. Lubelskie i graniczące z nim województwa byle było profesjonalnie z dobrem dla konia w rozsądnej cenie 😉
Kucke będę chciała zajeździć dopiero po wyzrebieniu czyli dopiero w lecie.
Myślę że zajeżdżę Ja sama z czyjąś pomocą jak doradzała Ascaia a następnie gdy już będzie miała podstawy dam Ją gdzieś w trening by uzupełnić co nieco 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 listopada 2008 13:29
w lubelskiem to chyba p. Wierzchowski szkoli konie - może ktoś wie ile bierze.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
27 listopada 2008 14:41
z tego co wiem to dużo, ale dokładnie nie pamietam ile
Tak p. Wierzchowski bierze w trenig konie. "Jego" konie stoja w Bonanzie i na Felinie w Lublinie. Dość duzo bierze ale tez nie pamiętam ile ale się opłaca bo to jest człowiek który naprawde zna się na rzeczy i podchodzi do młodego konia z wielka cierpliwoscia i spokojem. Trzymajac konia w Bonanzie miałam przyjemnośc czesto przygladać się jego pracy. Chetnie bym dała mu w trening swoja kuckę ale niestety p. Wierzchowski ma zbyt duze na nia gabaryty 😉
w Bonanzie owszem
na Felinie już nie
z tego co wiem część Jego koni stoi w Alexandrze
2fast4u - ode mnie kolejny glos na Rakowiec i Jurka Krukowskiego 😉
a kto w dolnoślaskim ?? raczej blizej Wrocławia
W związku ze zbliżającymi się studiami ciekawą mnie trenerzy ujeżdżeniowi okolic wrcoławia, sam wrocław. Na razie razem z koniem jesteśmy na poziomie P. Oprócz nazwisk interesowałby mnie również ceny, mogą być na PW. Ktoś coś wie?
ona_mała_mi jakbyś zapomniała to masz za płotem, tylko że dla większości ludzi to obce zawsze lepsze....

to było pytanie natury ogólnej ...
Podłączam sie jesli chodzi o Wrocław,moglaby to byc osoba dojezdna  🙂 Jakies propozycje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się