Jazda na kucach, negatywne skutki zbyt dużego obciążenia.

Witam. 😉
Zakładam ten temat poniewaz chcialabym sie dowiedziec kto i jak mysli o tym, ze konie arabskie sa uzytkowane do konkurencji westernowych..
Ja i kilka moich znajomych mamy araby i nie wiemy czy sa jakies minusy w zajezdzaniu oo do westu.. 🏇
Mozecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami????
Co prawda jezdzilam na AQH ktore "spinują", "stopuja" itp. ale araby sa o wiele "lichsze" a nie chemy aby naszym podopiecznym stała sie krzywa. 😵
Z góry dziękuje i pozdrawiam  😀


A dodam jeszcze zdjecia naszych koni:
wiele koni z hodowli mojego kolegi jest zajeżdżanych w stylu west i potem wyjeżdżają do Włoch do westu albo na rajdy.
Jeździłam na tych arabach w klasycznym siodle i bardzo fajnie chodziły 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 lutego 2010 14:54
widziałam siwego araba w wescie ;] konik mial 155 w kłębie a jego właściciel 180 cm jak nie więcej 😉 jednak mimo dziwnego zaburzenia wizualnego  jeździec i koń  byli IDEALnie zgrani ;] budziło to niemały podziw ;]
Pradisismylife, a nie masz zamiraru dodac zdjecia pradisa? czy moze twoj nick to taki przypadek???
kon ze zdjecia pradismylife nie nalezy do niej...
tak, tylko trzeba pamietac, ze kon musi najpierw rozbudowac miesnie, byc w odpowiednim wieku, bo niektore cwiczenia w wescie moga naprawde obciazac stawy...

generalnie "nadaje sie" kazdy kon z talentem, ale poza AQH widzialam i araby czesto w wescie.
dea   primum non nocere
05 lutego 2010 15:15
🤔  😲
Jaką trzeba mieć chorą psychikę, żeby tworzyć taki wątek, kiedy tuż obok istnieje taki, którego się jest bohaterem, jako zajeżdżarka niespełna rocznego Pradisa oo?
😵
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 15:17
Dlaczego? Araby nadają się do westernu!
Najlepsze są te zajeżdżone w wieku 13 miesięcy 😉
dea, trzeba byc najzwyczaniej bezczelnym.
uuu, czuję niezłą jatkę  😁
idę po herbatkę, będzie co śledzić  😜
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 15:50
Twórco wątku!
Mam parę pytań.
1. Na jakim tożeś koniu AQH jeździła? I gdzie?
2. Co jeszcze te koniki potrafią, oprócz 'spinowania' i 'stopowania'?  😁
3. Skoro już potrafisz tak zaje*iście 'stopować', 'spinować' to coś tam musisz wiedzieć, co nie? Więc czemu pytasz się na forum o to, czy araby nadają się do westernu? Może twój bodajże... 1.5 roczny? konik nie potrafi jeszcze 'spinować' i 'stopować'?


Chyba każdy głupi wie, że 'liche' araby startują w WEŚCIE  🤔
http://www.western-arabians.de/News.html
TOZ sie do niej tak czy tak zgłosi, mam jej wszystkie dane, zdjęcia, rok urodzenia Pradisa i opinie weta, wszystko wysyłam dziś do TOZu, może jej konia zabiorą i będzie po sprawie(sprawdziłam - jej zachowanie podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami' może sobie deklarowac, że kocha tego źrebaka, ale prawo to prawo.
Gówniara ma tupet, jeśli to ona.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 16:05
branka mam nadzieję, że pomoże i w końcu zakończy się ten koszmar tego źrebaka...
tiaaa i mamusia kupi drugiego
dea   primum non nocere
05 lutego 2010 16:08
W wieku roku i okolicy na pewno są liche  😤
jakiś żart  🤔
To ona zajeżdża źrebaka, który jeszcze roku nie ma?  Dobrze widzę? (Bo nie wiem, w jakim wątku temat się pojawił.)

Bezmózg.
To ona zajeżdża źrebaka, który jeszcze roku nie ma?  Dobrze widzę? (Bo nie wiem, w jakim wątku temat się pojawił.)

Bezmózg.


ona ona  😵
Tak, zajeżdżała roczniaka, dalej na nim jeździ, skacze.. a teraz pisze, że nie chce by jej podopiecznemu stała się krzywda. Smiechu warte.
Na szczęście była na tyle głupia by podzielić się tym z siecią - mamy jej zdjęcia, mamy date urodzenia Pradisa itp. wszystko co potrzeba do interwencji.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 16:39
Ok, zrozumiałabym, gdyby dziewczyna chociaż raz napisała, że nie wiedziała, ale nie rozumiem jak można z pełną świadomością tego co się robi, tak krzywdzić zwierze!? Przecież to logika nakazuje 'nie dosiadać konika, póki rośnie'!  🤔
To nawet moja 8-letnia siostra wie, która akurat nie zna się na koniach ani odrobinę  😵
Tupet to ma ta dziewczyna  🤔wirek:
Oczywiście,że się nadają, najlepiej od kilkutygodniowego źrebaka zacząć trening, później będzie miał łatwiej !  🤔wirek:

Wistra - Ja też idę po herbatkę, będzie ciekawie  😎
Maddie - To Ty nie wiedziałaś ? przecież pani trener wie lepiej, robi wszystko lepiej i 'dba o konika' .  😵
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
05 lutego 2010 16:53
Atutowa . herbatkę bym sobie zostawiła na wieczór, bo wtedy zrobi się tutaj najciekawiej 😀

Trener ma zawsze rację! Za niedługo będziemy jeździć na źrebakach pod okiem 'doświadczonych' 14-latek...?
🤔  😲
Jaką trzeba mieć chorą psychikę, żeby tworzyć taki wątek, kiedy tuż obok istnieje taki, którego się jest bohaterem, jako zajeżdżarka niespełna rocznego Pradisa oo?
😵



Wow...  bardzo ciekawe ze ktos pisze ze moj kon ma ilez tam miesiecy i ze zajezdzlam go jak roku nie mial... ciekawe bo kupilam go jak mial rok. A Pradis jeszcze nie spinowal ani stopowal....  🤔
I kto  wam zreszta powiedzial ze Pradisa chce zajezdzic do westu???? Moge rownie dobrze ujezdzic Sybira albo Abiego... 😉
A jestem jeszcze ciekawa kto sobie wymyslil ze kon z fotki jest moim koniem??!! 😤
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2010 17:01

2. Co jeszcze te koniki potrafią, oprócz 'spinowania' i 'stopowania'?  hihi
Potrafią się turlać.
Manta   Tyłkoklep leśny =)
05 lutego 2010 17:02

A dodam jeszcze zdjecia naszych koni:

jak nie pamietasz co piszesz, to zerkaj na swoje wczesniejsze posty slonko =)

A co do Pradisa - wszystko bylo na Twoim blogu, zaokraglanie dat tutaj teraz to jedno - a to, ze do zgloszenia dziewczyny zbieraly wszystkie info dokladnie - to drugie.

A Ty dalej nie rozumiesz co zrobilas/robisz... rece opadaja.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
05 lutego 2010 17:02
Pradisismylife jeśli to nie ty wywołałaś ostatnio taką burzę to znaczy, że wybrałaś sobie wyjątkowo zły nick w wyjątkowo złym czasie 😉
A dodam jeszcze zdjecia naszych koni:
Maddie , wieczorkiem zrobie sobie świeża ;p no i jakieś kanapeczki, bo pewnie długo tu bede siedzieć  😁
No oczywiście, a jak kon nie bedzie chcial czegos wykonac ( no wkońcu źrebaki nie potrafią od razu piruetów) to pewnie nie raz dostanie batem bo 'jest zUy, głupi ..'  🙄

Pradisismylife - szczerze współczuję WSZYSTKIM twoim konikom .
Pradisismylife, w końcu napiszesz, co wg ciebie jest spinowaniem i stopowaniem?
Pradisismylife, jak w takim razie wytlumaczysz zdjecia z galopad na pradisie, skoro twoj kon koczy w styczniu dwa lata? skoro zdjecia byly z lata to znaczy ze kon mial poltora roku!!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się