Podróże

jestem zielona w temacie, ale szukam informacji o tanich lotach ogłaszanych na portalach typy fly4free. na ile to jest bezpieczne? Gdzie jest haczyk? 😉
Ale ze o co chodzi?
Przeciez oni wynajduja po prostu najtansze oferty.
buyaka, chodzi o to, czy naprawdę można za takie pieniądze znalezc loty. Napisałam przecież, że w temacie tanich lotów jestem zupełnie zielona 😉
Większość tanich lotów tanich linii ma lotniska położone daleko od miasta, dlatego są tanie. Lotnisko w Sztokholmie czy Oslo jest tak naprawdę prawie 2 godziny drogi od miasta, jeśli jedzie się z lotniska autobusem to koszt biletu zazwyczaj przewyższa koszt lotu, więc trzeba uważać szukając tanich wakacji, bo może i sam samolot wyjdzie tanio, ale jak się nie pojedzie na stopa/ze znajomym to już tak tanio nie będzie.
maiiaF, no właśnie o taką informację mi chodziło. dzięki :kwiatek:
[quote author=galopada_ link=topic=163.msg2409174#msg2409174 date=1440144027]
jestem zielona w temacie, ale szukam informacji o tanich lotach ogłaszanych na portalach typy fly4free. na ile to jest bezpieczne? Gdzie jest haczyk? 😉
[/quote]

Tak jak napisała buyaka, oni wyszukują tylko to co równie dobrze mogłabyś sobie sama poszukać. Jednym słowem, umilają Ci życie tym że wstawiają "gotowce". Musisz jak napisała maiiaF, patrzeć na odległość lotniska od planowanego noclegu. Ostatnio były loty za 78zł w dwie strony do Paryża ale do Beauvais tyle że jak ktoś chce jechać do Paryża to się już tak tanio wcale nie robi ;-) Chyba że pojedziesz stopem, a stopowanie w wielu krajach Europy m.in we Francji nie jest wcale łatwe.
Ceny maja mnóstwo zmiennych. Wystarczy poczytać i poukładać sobie wszystko w głowie.
Tanie loty nie zawsze równają się jedynie połączeniom na lotniska położone hen hen za miastem.
Kilkakrotnie latałam do Madrytu za nieduże pieniądze. I lądowałam na głównym lotnisku, nie xxx km dalej.
Wczoraj wróciłam z Kos. Chcę tam wrócić. Wyspa przepiękna, ale jeżeli ktoś szuka miejsca niezdominowanego przez Polaków, to na pewno nie ten kierunek. 😉 Byłam na wycieczce na wyspę wulkaniczną Nissyros (niesamowite przeżycie, absolutniej mój numer jeden :kocham🙂, pojechaliśmy też rowerami do stolicy wyspy, co było dosyć ciężkim przeżyciem momentami. 😀 Na szczęście mimo dużej ilości naszych rodaków w hotelu, było naprawdę super, rodzinnie i też imprezowo, wliczając w to właściciela, recepcjonistę i barmana. 😀 Nawet się załapałam na krótką jazdę na koniu właścicela, miałam nawet jechać na plażę, ale za dużo ludzi było. 🙁 Niestety jeszcze na wycieczce na wulkan zepsuła mi się karta w aparacie. Tata będzie próbował to odzyskiwać, całe 4 dni zdjęć, tyle ujęć, z których tak się cieszyłam i przede wszystkim wulkan poszło w pi*du. Mam nadzieję, że da radę to odzyskać, bo się popłaczę.
Orientuje się może ktoś w noclegach w Aberdeen? Szukam czegoś na ok. 4 noce, ale ceny są kosmiczne 😵. Może ktoś coś słyszał, albo był i wie gdzie szukać?  👀
galopada,
wielokrotnie podróżowałam dzięki tanim biletom m.in. z ofert proponowanych na fly4free. Pomysł na tegoroczne wakacje też podsunął nam ten portal 🙂
Najczęściej z bardziej oddalonych lotnisk (no. w Charleroi w Brukseli) kursują regularnie autokary, które szybko i wygodnie zawożą do miasta, a przy wcześniejszym zaklepaniu biletu na transfer (trzeba to koniecznie robić przez internet, nie ma miejscu w kasie), cena też jest bardzo atrakcyjna 🙂 Poza tym pojawiają się tam też bilety LOT-u, Lufthansy itp, nie tylko Wizzaira i innych tanich.
Jeśli chodzi o wyjazdy, które 'składają; na fly4free tzn. lot+hotel, polecałabym jednak samodzielne przejrzenie noclegów na portalach typu booking, czy airbnb. Niedawno widziałam właśnie propozycję wyjazdu do Paryża, a pod propoonowanym, najtańszym hotelem ludzie masowo odradzali, bo w hotelu są..pluskwy  🤣
A propos tanich lotów. Zaczynam szukać taniego lotu do Lubljany w listopadzie. I znajduję na fly scanner tylko takie po 800- 1000 zł. Słabo trochę. 🤔 Nie znalazłam nic takiej niż 800 zł, albo 360 z przesiadką (i kilkunastoma h czekania między lotami). Ktoś może latał tanio do Słowenii?
ashtray, Lubljana to nie jest popularny kierunek 😉 Żaden low-cost w Europie nie oferuje tanich lotów z Polski do Słowenii.
Właśnie w temacie szukania lotów w przyzwoitych cenach. Mamy z przyjaciółką zaproszenie na Seszele. Jeśli tylko dostanie urlop to chcemy wybrać się w lutym na 10-14 dni. Macie pomysły skąd szukać najlepszych cenowo lotów? Z dowolnego miasta w Europie z którego Wrocław ma dobre połączenia. Znajduje tylko takie w granicach 3500 a podobno można znaleźć już za 2 500, tylko gdzie? 😀
Ja tez miałam taki problem 2 lata temu i podobno na Seszele przewoźnicy nie oferuja tanich lotów. Było taniej tylko kiedy Emiraty wchodziły na Polski rynek jakos 3 lata temu.

Edit: a gdzie jedziesz dokładnie?
Znajomi mieszkają na Mahe. Ale docelowo z odwiedzeniem najciekawszych wysp.
Olson dlatego muszę przemyśleć podróż raz jeszcze, bo koszta robią się niewspółmierne i nieopłacalne w stosunku do czasu jaki zamierzam w Lubljanie spędzić. 🤔

Tymczasem wrzucam kilka pocztówek z Norwegii.













ashtray - Cudo ! Nic tylko jechać. Byłaś u kogoś czy na jakiejś wycieczce, czy jeszcze coś innego? Myślę też o Norwegii zwłaszcza że bilety czasem są po 19zł z Warszawy więc grosze. Gorzej na miejscu ale chyba pojechałabym na stopa z namiotem :-) Napiszesz coś więcej?

A tak apropo fly4free, ostatnio dzięki nim kupiłam bilety na Litwę za uwaga : 2 euro za dwie osoby w dwie strony  🤣
Nie, nie mam tam znajomych. Tzn. mam koleżankę w Lillehammer, ale ja byłam w Bergen, więc na nic mi tam ta znajomość 😀
Wycieczek zorganizowanych unikam, brr. Nie lubię nic robić na gwizdek. Sama się zorganizowałam i poleciałam.
Leciałam WizzAirem, bilety kupiłam chyba po normalnej cenie, nie w promocji. Ale nie są jakoś specjalnie drogie (coś ok. 200-300 zł w jedną stronę). Na miejscu spałam w hotelu. Polecam sprawdzać promocje na booking.com. My płaciliśmy ok. 500- 600 zł za dobę za pokój dwuosobowy. Pole namiotowe niestety nie dla mnie, ja lubię mieć komfort (duże łóżko, łazienka, wi fi 😁 ). Poza tym w nocy w Bergen jest dość zimno (ok. 10-12 stopni). Na miejscu fakt, jest dość drogo. Obiad średnio 100-200 NOK (1 NOK~ 0,47 zł). Wyprawa na fiordy (w jedną stronę prom, w drugą kolejka) to koszt 1500 NOK. Wypożyczenie auta na 1 dzień 1000 NOK. Bus z lotniska do centrum miasta- 90 NOK. Nie wiem co jeszcze mogę napisać. Tanio nie jest, ale na pewno warto. Widoki niesamowite. Przepiękne miejsce. 😍
Uwielbiam Bergen.Zwłaszcza o tej porze.Deszcz tam tylko pada poziomo  🙄
Wróciłam z Zakynthos i wyspa przepiękna,polecam.
Poziomo? 😀
Dekster opowiedz coś więcej, jak wrażenia? Dla mnie ta wyspa pod względem urody jest nadal numerem jeden.

A ja z Kos wrzucę zdjęcia jutro, jeśli dam radę. 😉
Poziomo? 😀

Ano poziomo i nie da się ubrać tak,żeby nie być całym mokrym.
Dekster opowiedz coś więcej, jak wrażenia? Dla mnie ta wyspa pod względem urody jest nadal numerem jeden.

A ja z Kos wrzucę zdjęcia jutro, jeśli dam radę. 😉


Wyspa jest prze prze piękna.Zaskakująco zielona i nie wypalona przez słońce w porównaniu do np. Rodos.
Ma bardzo górzysty teren,dlatego nie polecam wynajmowania skuterów bo się nie wszędzie wyjedzie i trzeba pchać.Polecam wynajęcie samochodu i objechanie wyspy na własną rękę.Jeśli ktoś liczy na imprezy to tylko w Laganas,reszta miast to cisza i spokój.Po plażach po 20 nie chodzi NIKT!Można leżeć na leżakach do północy nawet .Grecy są bardzo sympatyczni i pomogą we wszystkim,wystarczy zapytać czy ktoś do apteki nie pójdzie np.Każdy ktoś znajdzie coś dla siebie i samotni imprezowicze,rodziny z dziećmi,czy młode małżeństwa.Polecam jak najbardziej.
Jedyny minus to ilość rodaków za których się człowiek tylko wstydzi,ale to już w wątkach o tanich liniach było 🙄
Dziewczyna koło mnie tak się ....no upiła ,że wymiotowała pół drogi a mnie przy niej dosłownie słabo było.
Nie zauważyłam 😀 Na mnie padał zupełnie normalnie.
Dekster no niestety, teraz jest moda na Zakynthos. My jak byliśmy w 2011 roku, to Polaka oprócz nas nie było żadnego, a przynajmniej nie spotkaliśmy, a byliśmy w każdym zakamarku. 😉 Tym, że wieczorem na plaży nie ma nikogo przypomniałaś mi, jak sobie w nocy poszliśmy z butelką winą i siedzieliśmy na leżakach. 🙂 Naprawdę szkoda tego turystycznego bumu, mam nadzieję, że wyspa na tym nie straci.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 września 2015 09:40
ashtray, super zdjęcia!

Ja chyba za miesiąc wrócę do Francji. Tym razem w okolice Paryża.
Trochę greckich zdjęć.

Tigaki, w którym mieszkaliśmy:





Kefalos i Kardamena, z której wypływaliśmy na Nissyros:




Podczas rejsu na Nissyros:



No i Nissyros i moja miłość, czyli wulkan: 😍




Stolica Kos, czyli Kos:




ashtray - wow! Możesz powiedzieć, ile tak orientacyjnie trzeba przygotować na weekend w Norwegii? Paczę na taie bilety już od 2-3lat, zawsze chciałam zobaczyć Norwegię, tylko straszono mnie kosztami tam.

Planuje za tydzień weekendowy wypad w góry/do Czech. Co w tym wyrywku mapy warto zwiedzić? Jedziemy w 2 osoby, autem. Byliśmy w Karpaczu, Szklarskiej, Szpindlerowym Młynie, Libercu i Pradze. Lubimy ruinki, zabytki, jakieś pozostałości po IIWŚ, górskie widoki i tuptanie wszelkie. Byliśmy w Bolkowie i zamkach obok (Świniary? jakoś tak), byliśmy w zamku Czoha, byliśmy w projekcie Arado (polecam!). Myśleliśmy na razie, żeby jednak zachaczyć o Pragę i jeden nocleg spędzić tam, a drugi gdzieś w górach i zachaczyć o Gross-rozen. Wyjeżdżamy z Zielonej Góry. Szukam obecnie na różnych stronach, ale i moze tu ktoś podpowie, gdzie warto pojechać  :kwiatek:

keirashara takie orientacyjne koszty podałam we wcześniejszym poście. To wszystko zależy od tego gdzie chcesz spać, co chcesz jeść, co chcesz zobaczyć. Jakbyś chciała coś więcej wiedzieć, to pytaj 🙂

wojenka dziękuję. Wszystkie to komórczaki 😀
ashtray - właśnie braliście taki "lepsiejszy" hotel, czy z tańszych? Bo na namiot się nie pisze, ze względu na temperatury, ale byle by karaluchy nie biagały mi starczy, wifi itd mogę sobię odpuścić - będzie duża różnica w cenie? Idzie coś na pieszo/busem zwiedzić, czy nie ma szans raczej i trzeba się liczyć z autem?
keirashara - Też planuję wyprawę do Norwegii, może w przyszłym roku. Jak mogę coś powiedzieć i to się tyczy nie tylko tej podróży ale każdej. Bardzo polecam wszystkim couchsurfing. Rewelacyjna sprawa. W tym roku pojechałam stopem z koleżanką do Włoch. Spałyśmy właśnie w ten sposób. Dzięki temu za cały tygodniowy wypad zapłaciłyśmy jakieś 60 euro ( w tym był rejs na 3 wyspy obok Wenecji, komunikacja miejska i jakieś tam jedzenie typu pizza, lody, kawa) Spanie u kogoś to nie tylko tzw darmocha ale możliwość poznania kogoś z tego kraju. To był mój 2 wyjazd do Włoch, jednak ten wspominam o wiele bardziej pozytywnie - pomimo że dla wielu osób taki wypad to szaleństwo. Miałam okazję degustować wina, być na włoskiej imprezie, jeździć z prawdziwymi rodowitymi włochami po okolicach Werony, kosztować ich dania i poznawać ich wersję życia we Włoszech.

Zresztą poznanie tylu osób, zobaczenie nieznanych większości ludziom zakątków - bezcenne. Z tego co wiem z Norwegii couch działa rewelacyjnie więc może warto skorzystać?


Mam pytanie. Czy ktoś był w Wilnie? Co warto zobaczyć w 2 dni, gdzie warto się wybrać co zjeść? Kupiłam (już pisałam) 2 bilety w dwie strony na trasie Warszawa-Wilno za 2 euro i chciałabym fajnie wykorzystać czas.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się