Podróże

Taki ogólny temat o tym gdzie byliście i gdzie chcielibyście pojechać

Ja mam pytanko, był ktoś może na Malediwach, Sri Lance lub w Meksyku?
Jesteśmy w trakcie wybierania fajnych wakacji w czasie ferii (czyli Styczeń) w ciepłych krajach i rozważamy różne opcje.
Chcielibyśmy w jakimś dobrym hotelu spędzić 14 dni, poopalać się, poływać, surfować, nurkować i poszaleć. Raczej nie nastawiamy się na zwiedzanie. Co polecacie?
mój brat był w tym roku w Meksyku i się zakochał- powiedział, że na pewno wróci tam za rok. Z jego opowieści i zdjęć- to jak najbardziej bardzo polecam 🙂

Ja za dokłądnie miesiąc wylatuje do Maroka 😀!! Nie mogę się doczekać, będzie super... Pierwsze dni i Sylwestra spędzimy (z moim chłopakiem i 3 innymi osobami) w Marakeszu, a potem ruszamy na pustynię i w góry. Super będzie, już to czuję 🙂

A z miejsc, które odwiedziłam, bardzo podobał mi się mój tegoroczny trip wschodni- Łotwa-Estonia-Petersburg. Ludzi tak ciągnie na zachód, a te kraje są naprawdę prześliczne i mają super tradycje i kulturę. Szczególnie Estonia przypadła mi do gustu, byłam tam w 3 miastach (w tym 2 nadmorskie) i nie chciało mi się wyjeżdżać. Petersburg to za to naprawdę hardcorowe miasto jak dla mnie, chyba trochę ZBYT duża luka kulturowa żeby zostać tam na dłużej 🙂
Aha, no i New York kocham miłością szczerą i mam nadzieję tam kiedyś osiąść na stałe (byłam 3 miesiące).
Zdjęcia z Meksyku wyglądają zachęcająco. Tak samo jak opisy.
Strasznie kuszą mnie Malediwy, bo w sumie to niedługo już mogą zniknąć pod wodą, ale niestety ceny są bardzo wysokie..

Dzięki za pomoc^^ Czekam na więcej:-)
Zajrzyjcie na stronę bonVoyage.pl
Tam zdarzają się super oferty, kupiłam u nich wczasy w Meksyku i było lux!
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 grudnia 2008 20:10
ostatnio moim głównym zajęciem stało się planowanie podróży, wyszukiwanie ofert last minute oraz tanich lotów czarterowych... zachorowałam na 'tanią egzotykę', bo po co przepłacać 😉

Ale nie lubię gadać o planach i marzeniach, bo czuję jak ulatują razem z każdym wypowiedzianym słowem zanim staną się pewne 😉
Chciałabym  ze znajomą pojechać we wrześniu do Egiptu lub Turcji. Jakie biura podróży polecacie ?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
22 lutego 2009 21:01
Niemieckie:-)
Tui, Neckermann mniej:-)
Ale są trochę droższe.
Jeszcze ok (moim zdaniem) jest Sun&Fun
do egiptu moja mama z alfastar jezdzila 2x i byla bardzo zadowolona
Dzionka, jak tam Maroko? Byłaś w Agadirze?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
23 lutego 2009 08:47
A byl ktos, lub wybiera sie do Kenii?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 lutego 2009 08:51
Mojego taty wspólnik był w Kenii. Zdjęcia niesamowite. Tylko poszczepić się trzeba przeciw różnym świństwom.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
23 lutego 2009 08:52
ja juz poszczepiona :-) Teraz czekam na decyzje w sprawie terminu urlopu ... no i potem tylko wyjazd zaplanowac :-) ... Ktos chetny ?
a ja własnie powróciłam z podróży do bajkowej Laponii
renifery, psy husky, skutery śniezne, św. Mikołaj
jedna noc spędzona w lodowym hotelu 😀
masa wrażeń, ale zdecydowanie wolę cieplejszy klimat  😉

w maju planujemy rejs po Cykladach
brakuje nam jednej pary żeglarzy - ktoś chętny??  😀
Condina, a kiedy chcesz jechać? 😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
23 lutego 2009 09:35
Condina, a kiedy chcesz jechać? 😉


nie mam sztywnego terminu 🙂 Wszystko do dogadania !
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 marca 2009 20:06
Condina no i co, pojechałaś?
Moim marzeniem jest Kenia i Kuba  😍
Do Keni to słyszałam, że terminy są tylko w naszym sezonie jesienno-zimowym, nie wiem czemu w lecie nie ma. Za gorąco? Ale marzy mi się takie porządne safari w Keni, mmmm... 😜

A na Kubę już się pomału czaję, wyjazd planowany na czerwiec.
Był ktoś?
Moja znajoma opowiadała, że to niesamowite przeżycie... Ludzie tańczą wszędzie (i to jak tańczą!), młodzi, dorośli, starcy. Tańczą na plaży, przy barze, na ulicach miasta. I śpiewają niesamowicie. Tak mnie nakręciła, że muszę tam jechać 😜
a ja własnie powróciłam z podróży do bajkowej Laponii
renifery, psy husky, skutery śniezne, św. Mikołaj
jedna noc spędzona w lodowym hotelu 😀
masa wrażeń, ale zdecydowanie wolę cieplejszy klimat  😉


pokaz zdjecia! koniecznie!!! 😜 mam nadzieje, ze uwiecznilas jakies haszczaki?  😀

marzy mi sie taka podroz, Kuba to moje drugie marzenie 🏇
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
05 marca 2009 08:22
Kenia nadal w planach.... strasznie euro poszlo do gory - wiec ceny rowniez ...wrrr!!!!!  Byc moze bedzie to koniec wrzesnia poczatek pazdziernia...
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 marca 2009 10:39
z takich miejsc bardziej egzotycznych byłam na Wyspach Zielonego Przylądka i Małych Karaibach.
Zielony Przylądek...byłam w stolicy w Praii i napewno nie wypuściłabym się tam na samodzielne wojaże...Szliśmy grupą 15 osobową a i tak co chwilę jakiś chłystek przebiegał i próbował wyrwac plecaki, torebki czy choćby łańcuszek z ręki zerwać. To tak z jednej strony, choc z drugiej strony, na rynku poznaliśmy przesympatycznych ludzi, ale że koniecznie każdy z nas chciał nam pokazac wyspę to jakoś nie zdobyli mojego zaufania  😎. Przyrody, ani wyspy ze strony naturalnej nie widziałam, nie wiem. Podobno jest pięknie.

Karaiby....gdyby nie huragany to mogłabym tam mieszkać  😍. Piękna przyroda, widoki zapierające dech, plaża, woda, słońce, a do tego bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie, mili, uśmiechnięci. Raj  😜. Zwłaszcza że nie mieszkałam tam w hotelu, a pływaliśmy od wyspy do wyspy więc nie spędzałam czasu w strefie hotelowej dla bogaczy gdzie wszystko zawse jest cacy 😉.
Bardzo duży kontrast p. między Martyniką a Dominiką. Pierwsza, normalna, ucywilizowana, europejska, a druga....drewniane chatki, większość porobiona też z pozostałych częśći statków wyrzuconych na brzeg podczas huraganów, jedna kafejka internetowa na całe miasteczko, jeden sklep, na krawężnikach, schodach pełno grupek ludzi młodszych, starszych jarających trawę.Do dziś się zastanawiam z czego oni żyją.  Ale luz życiowy mają niesamowity 😉.

Gdzie bym chciała jechać? do Japonii, Tajlandii, pojeździć po Ameryce Płd i tyle.
do egiptu moja mama z alfastar jezdzila 2x i byla bardzo zadowolona
ja też byłem z Alfastarem i też byłem bardzo zadowolony.
naprawdę fajnie się przykładali do organizacji.
a ja własnie powróciłam z podróży do bajkowej Laponii
renifery, psy husky, skutery śniezne, św. Mikołaj
jedna noc spędzona w lodowym hotelu 😀
masa wrażeń, ale zdecydowanie wolę cieplejszy klimat  😉




Edyta a z jakim biurem podróżny jechałaś, na ile dni i ile mniej więcej Cie to wyniosło? Zastanawiam się nad pojechaniem tam dlatego pomęczę Cię pytaniami 😉
Podróóóóóżeeee.....  😍
Gdybym mogła, zwiedziłabym cały świat.... ale jak na razie mnie brak kasy i czasu ogranicza.
W tej chwili tylko zdążyłam stopem i pociągiem pozwiedzać Polskę prawie, że wzdłuż i wszerz, kilkanaście razy byłam w Czechach- Brno, Praga, Ostrawa, Jaromer - twierdza Josefov, Hradec Kralove....
Byłam we Wiedniu, nieszczęściem jeszcze wtedy, gdy się końmi nie interesowałam... i.. na tym kończą się moje podróże. W czerwcu może się w końcu "wybiję" i będą Włochy!  😅
A tak w ogóle marzę o odwiedzeniu kowbojów w Montanie, Nowego Yorku, Moskwy, Buenos Aires, Paryża.... i Portugalii.  😍
Może mi się kiedys uda. Na razie sobie podróżuję palcem po mapie.😉
Ja zwiedziłam Bliski Wschód.Byłam łącznie w 1,5 miesiąca, najwięcej na Wzgórzach Golan i Jerozolimie
Byłam w Izraelu, Syrii, Jordanii i Egipcie.
Izrael cudowny, chciała bym tam pojechać jeszcze raz, tak czysto,schludnie, rozmawiać można po angielsku, rosyjsku, polsku🙂Zobaczyłam wszystko co było tam do zobaczenia🙂Odwiedzaliśmy polsko-żydowskie, polsko-arabskie rodziny.

Syria niesamowita, wioski i przedmieścia z domków z gliny i g..a, suk w Damaszku kolorowy, pełen pereł, ozdobnych materiałów i pełen ciemnych typów.

Egipt..hm piramidy moim zdaniem żaden cud, muzeum egipskie drożyna.Ogólne wrażenia średnie.
kujka   new better life mode: on
07 marca 2009 19:20
vill_18, po Syrii jezdzilas z jakims biurem podrozy czy sama? dlugo siedzialas?
Wszędzie byłam psim swędem.
Tj ojciec był na misji na Wzgórzach Golan.Z Izraela przejechaliśmy do Jordanii, a z Jordanii do Syrii.Innej drogi dla cywili nie ma.Na szczęście wyjechać z Syrii mogliśmy już normalnie, mimo że niezbyt przyjemnie.Auto było prześwietlane, my przepytywani.
Ale za to mam takie pieczątki i wizy w paszporcie że samo to jest ciekawostką 😎

A po Syrii jeździliśmy autem UN.Byłam parę dni, spaliśmy po jakiś bazach wojskowych 🤔wirek:
moja przyjaciółka w ferie tegoroczne była na Wyspach Zielonego Przylądka
kilka zdjęć  😉




Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 marca 2009 21:43
Tak, podróże. Uwielbiam je  😍 jakbym miała mnóstwo kasy, to bym sobie cały czas podróżowała  😀iabeł:  😉

Ja była w
* USA (Floryda i Chicago)
* Włochy (Rzym, Wenecja, Werona)
* Francja (Paryż, Tuluza, Carcassonne)
* Czechy (Praga)
* Irlandia (Dublin, Galway, White Gate)
* Anglia (Londyn)
* Tunezja
* Grecja
* Niemcy (Drezno)

A moim takim wielkim marzeniem jest zobaczyć Australię  😍
Chciałabym tez pojechać do
*Monachium
* Bonn
* Koloni
* wrócić do USA --> zwłaszcza na Florydę, zobaczyć Nowy Jork i Grand Kanion
* we Francji ciekawa jestem rezerwatu Camarque  dla dzikich koni

I póki co to "tylko" tyle chciałabym zobaczyć, ale na pewno jest jeszcze tyle cudownych miejsc do zobaczenia...

ja to sie tylko po Europie tulam... ale moj brat byl w zeszle wakacje na tripie: Ukraina, Kazachstan, Chiny, Pakistan stopem/busem/pociagiem i jest zachwycony!! 🙂
ja bym pojechała wszędzie, po prostu każdą podróżą się zadowolę, bo dla mnie podróż coś takiego... hmm, transcendentalnego.
nawet w podróży zakopianką w Tatry jest dla mnie coś magicznego 😉
najbardziej mi się marzy Japonia, Indie, Nowa Zelandia, coś z arabskiej Afryki.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 marca 2009 19:39
Ja byłam:
- we Włoszech (Wenecja, Florencja, Padwa)
- we Francji (Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Saint Tropez)
- w Egipcie (Hurghada)
- w Niemczech
- w Austrii
- w Anglii (Londyn)
- w Danii (Kopenhaga)

no i chyba byłoby na tyle, choć mam nadzieję, że niedługo moja lista się powiększy 😉
Żądnym słońca polecam Egipt w zimie i Włochy w lecie. Kocham Włochy, Włochów, całe ich środowisko i klimat.  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się