Podróże

Ja byłam w czerwcu w Laganas, cisza, spokój, puste plaże 😉
Wpadło mi w łapki zdjęcie z Zatoki Wraku 🙂 podpłynęliśmy jako jedyny statek, więc plaża była bez żywej duszy 🙂 tłumów nie było 🙂
Uff moje plany wakacyjne w koncu ogarniete i pobookowane. W lipcu Wlochy & Szwajcaria. We wrzesniu Estonia. 💃
astrahay, co planujecie w Szwajcarii?
Lugano 🙂
A we Włoszech?   🙂 Północ?
ashtray, fajnie 🙂 my połączylismy Włochy ze Słowenią, ale Szwajcaria kusi!
ashtray, fajnie 🙂 my połączylismy Włochy ze Słowenią, ale Szwajcaria kusi!


Slowenia tez piekna i kiedys chcialabym zobaczyc. Ale to moze wycieczka autem- Austria & Slowenia za rok.

A we Włoszech?   🙂 Północ?


Tak, tak polnoc. Mediolan, Como i te sprawy.
ashtray, a ile czasu przeznaczasz na Włochy i Szwajcarię? Samochodem?
Gorąco polecam południe Hiszpanii na krótkie i długie pobyty. Mieszkam w tym kraju już od ponad 5 lat a dopiero teraz udało mi się tam dotrzeć, szkoda.

W połowie maja pojechałam do Sevilli oglądać konia do kupienia i przy okazji zwiedzić miasto. Było bosko  😍 Mnóstwo ciekawych rzeczy do zwiedzania. Z moich top zdecydowanie el palacio Real Alcázar, el parque de María Luisa, la Plaza de España i katedra. No i PRE wszędzie gdzie się obrócisz.
Koń niestety nie spełnił oczekiwań więc czeka mnie jeszcze trochę ujeżdżania po południu Hiszpanii w te wakacje, następny kierunek Jerez i Córdoba   😜









feno ooo  😍 ja planuje podróż w okolice Cordoby/Sewilli we wrześniu  🙂 Chcę ten wypad połączyć z jakimś fotograficznym tripem po 1 czy kilku stajniach, może wiesz coś o jakiś godnych polecaniach hodowlach/ osobach prywatnych, które miały by chęć żeby ich konie zapozowały przed obiektywem? 🙂
Hej! 😉 polecicie jakieś fajne miejsce na Mazurach jak najbliżej Warszawy na dwudniowy wyjazd ? Nocleg nieistotny bo chyba zabierzemy namiot. Chcemy ładne czyste jeziorko , mile widziana wypożyczalnia rowerów wodnych , łódek plus jakieś kajaki w pobliżu.  :kwiatek:
Ośrodek PWPW w Wierzbowie nad jez. Wągiel. Strefa ciszy. Mają sprzęt wodny, pole namiotowe. W otulinie Puszczy Piskiej. Blisko konie 😉 7 km do Mrągowa. Przed sezonem jest tam cicho i spokojnie. W sezonie też jest fajnie 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
08 czerwca 2019 16:34
Hej 😉 trochę się wetnę niezgodnie z trendami  😀 szukam wakacji już na przyszły rok, wiec będzie kupować pewnie w okolicy września, ale już bym chciała coś pomyśleć.
Szukam miejsca gdzie będzie ładnie, ciepło, będzie woda, koniecznie all inclusive i minimum 4* w hotelu, najchętniej na dwa tygodnie, za mniej niż 6tys od osoby i teraz najważniejsze, chce lecieć w sezonie ale bez dzikich tłumów, czy to w ogóle możliwe ?  😜 nie musi tam być nic do zwiedzania ani robienia, bo zamierzam leżeć plackiem na plaży z przerwami na pływanie na materacu  😂
efeemeryda, - Turcja? 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
08 czerwca 2019 17:52
keirashara
Zapomniałam dodać, że odpadają wszystkie kraje muzułmańskie i pokrewne  😉
Rumunia- nad Morzem czarnym. Można wyczaić fajny hotel, taniej niż liczyłaś. Tyle, że nie ma jedzenia podanego.
Patrz... cena za pokój za 2 tygodnie, czyli już 2 osoby razem. Pierwszy na gorze- Old Border  [url=https://www.booking.com/hotel/ro/the-old-border.pl.html?aid=318615;label=New_Polish_PL_PL_27026339425-gD80xZ*zHT5Lj1rySEMnGAS102047658505%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi2647518375%3Atiaud-285284111006%3Adsa-302758137116%3Alp1011409%3Ali%3Adec%3Adm;sid=fa5b66872ff7fe2d2ed762d65fdd816c;all_sr_blocks=326441301_139374317_2_0_0;checkin=2020-05-30;checkout=2020-06-12;dest_id=-1174287;dest_type=city;dist=0;fcpilot=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=326441301_139374317_2_0_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1560016115;srpvid=c46f7d39af620365;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl] hotel[/url]
Ale jak poszukasz all inclusiv droższe hotele, to znajdziesz i takie. Tylko to już cena pewno taka ciut powyżej tego co podałaś
tunrida, khem no... ja akurat Rumunii w okolicach morza nie polecam. No chyba, że ktoś lubi klimat komuny i moooocno średnie jedzenie (niezależnie czy restauracja będzie tania czy droga). 😉
Zależy od hotelu!!! W Vama Veche mieszkaliśmy przez chwilę w tam wypaśnym hotelu, że ciężko się do czegokolwiek przyczepić . Może jak mi się będzie chciało to poszukam fotek
edit- znalazłam

  







Myślę, że szło by znaleźć. No ale fakt, że nie koniecznie all inclusiv. Czyli żarcie trzeba by dokupować samemu. Ale ludzi faktycznie- mało. W porównaniu do innych obleganych miejsc w sezonie 🙂

edit2-z ciekawości...zaczęłam przeglądać hotele tej klasy w tej miejscowości i ..sorki..na 2020 rok- brak wolnych miejsc w wakacje.  😁 więc i tak odpada
efeemeryda   no fate but what we make.
08 czerwca 2019 21:24
tunrida
Raczej jeszcze nie ruszyły rezerwacje i dlatego pokazuje, że nie ma miejsc, tak było rok temu jak szukałam 😉
All inclusive musi być, bo mam żyrtego chłopa, który na wakacjach nie chce nic szykować samemu, a chodzic trzy razy dziennie czy cztery do knajpy to chyba bankructwo  🍴

Kurczę tą Turcje wiele osób poleca, ale jakos się chyba nie przemogę ideologicznie.


Edit. Przyszła mi jeszcze do głowy Macedonią, był ktoś z Was ?
emptyline   Big Milk Straciatella
08 czerwca 2019 21:34
A co Ci w Turcji przeszkadza?

Może Czarnogóra?
emptyline, Czarnogóra super! Chorwacja, Grecja... Albania też fajne miejsce na leżenie plackiem i tanio.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 czerwca 2019 21:48
emptyline
Ich muzułmańskość mi przeszkadza, choć wiem, że nie cała Turcja taka jest, ale jednak to nie Europa. 

Cri
Akurat Albania czy Chorwacja ma co lepsze hotele już bardzo drogie, ponad 7tys na osobę z tego co sprawdzałam... nie wiem jak Czarnogóra, zaraz zerknę  😉
efeemeryda, To jak Albania taka droga, to Czarnogóra tym bardziej.
Właściwie jak na samo leżenie to do Tajlandii pojedziesz za duzo mniej niż 6000 😉 Tylko tam sezon nie w nasze wakacje.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 czerwca 2019 22:08
Cri No ale leżenie w ładnym hotelu już chyba drożej z tego co patrzyłam ;(
Z ciekawości zajrzałam w oferty all inclusive i o rany, do Turcji można lecieć na 10 dni za 1500 zł :O Jestem w szoku!
efeemeryda   no fate but what we make.
08 czerwca 2019 22:24
Cri ja teraz lecę za 1500 do Bułgarii, ale kupowałam na jesieni  😀
Widze właśnie, że Bułgaria tez tanio stoi. Gdybym lubiła all inclusive to nic tylko jechać 😀
Za to ceny Azji w tych biurach to niezły żart w druga stronę 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2019 00:25
efeemeryda, to ciekawe, że Albania Ci nie przeszkadza w takim razie. Nie rozumiem szczerze powiedziawszy. Nie wiem, jedźcie do Grecji...
W Turcji tej muzułmanowatości tak nie odczujesz w hotelu all inclusive. Jeśli weźmiesz hotel przy plaży i będziesz się przemieszczać jedynie hotel, basen, plaża hotelowa, to moim zdaniem jedyna muzułmanowatość którą odczujesz to słyszalny śpiew 3-4 razy dziennie dochodzący z meczetu.
W hotelach sami europejczycy, a na pewno raczej katolicy. Obsługa w europejskim stylu. Na plaży hotelowej też.
Jeśli nie zamierzasz zwiedzać i łazić po okolicy, mieście, to nawet kobiety w szmatce na twarzy nie zobaczysz.
Turcja wyjdzie najtaniej i najbardziej wypaśnie! Byłam. I to jest dokładnie to, czego szukacie. Żarcie też spoko.

Wybierz miejscowość typowo turystyczna z milionem hoteli przy plaży. I jeśli kupisz wczasy z transferem z lotniska do hotelu, to jest szansa że naprawdę prawie nie zauważysz że tam jest inna religia.
Tak więc na twoim miejscu bym się poważnie zastanowiła nad Turcją, bo w all inclusive stosunek ceny do jakości będzie chyba najlepszy.
Efeemeryda a muzułmańskość w Polsce Ci nie przeszkadza?
Czym twa niechęć jest spowodowana?
Pytam poważnie i bez przekąsu, chcę po prostu zrozumieć?
Wyjeżdżając gdziekolwiek musimy się nagiąć do kultury danego kraju, jeśli nie jesteś wierząca, to nikt Ci tego jeszcze nie narzuca, jeśli jesteś wierząca "inaczej" to Twoja sprawa.
Ale odmawiać sobie wyjazdu z powodu przekonań religijnych? Tzn w ogóle o przekonania Ci chodzi, czy np lęk przed czymś?

W Czarnogórze też jest islam i prawosławie (głównie) w Albanii islam,  Paryż nawet jest różnowyznaniowy 😉 (islam około 10%)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się