Podróże

to byla wygrana wycieczka.. organizowana  przez pracownikow british airways, bez udzialu bior podrozy itp. oni sami pracuja w BA, ale organizowaniem wycieczek sie nie zajmuja, to dla sponsora specjalnie przygotowane bylo.
Strucelka kiedy jedziesz?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 sierpnia 2009 09:53
Lena właśnie leżę na leżaczku na basenie i czytam sobie re-voltę 😎 trochę ciężko, bo się świat w monitorze odbija 🙄
Jestem w Pafos, wczoraj wylądowałam. Po południu wybieramy się na plażę. Jakieś życzenia Lena? 😎
Nie, wcale Ci nie zazdroszczę, siedząc właśnie w biurze i patrząc na szarą ścianę sąsiedniego biurowca przez zalane deszczem szyby  👿

Baw się dobrze i cyknij parę fajnych fotek w Pafos 🙂
wstepnie wymyslilam Maroko. czy ktos ma cos na ten temat do powiedzenia? 😉


Zapraszam na PW . W Maroku mieszkałam prawie cały rok, więc chętnie odpowiem na pytania  😁
wrocilam wlasnie ze szkocji, polecam, niesamowity kraj  🙂
ponizej kilka wlasnorecznie robionych fotek, choc jak sie widzialo to wszystko to fotki jakies takie malo ciekawe sie wydaja  😀











Ihp, piękne zdjęcia i cudowne miejsca, zazdroszczę. Marzyłam o wycieczce do Szkocji, w poniedziałek wróciłam z rejsu - co prawda na rejs wypływaliśmy z Inverness w Szkocji i do tego samego portu zawinęliśmy w drodze powrotnej, więc widziałam tyle Szkocji ile przez szyby samochodu. No i byłam przy okazji rejsu na Szetlandach, bo taką mieliśmy trasę, co mnie bardzo cieszyło, ale byłam tam zaledwie jeden dzień, więc nie zdążyłam w pełni nacieszyć się pięknymi widokami. Niemniej jednak:







Przy okazji to mój pierwszy post na Re-Volcie, na Volcie występowałam we wcieleniu o dość infantylnej nazwie kwiiik  🙂

Tak więc witam wszystkich serdecznie!

Pozdrawiam  🙂

Nie wiem czy jest sens zakładać nowy wątek (a wyszukiwarka nic nie wypluła), więc spytam tutaj. Czy słyszeliście o projekcie Couch Surfing (http://www.couchsurfing.org/index.html)? Ktoś z Was jest może zarejestrowany/brał/bierze udział?
Właśnie się zarejestrowałam, planuję jesienią pierwszy wyjazd i chętnie poczytam o waszych ewentualnych doświadczeniach... 🙂
wendetta, corka znajomych rodzicow byla juz w kilku miejscach dzieki temu i za kazdym razem zachwycona 🙂 !
Lotnaa   I'm lovin it! :)
23 sierpnia 2009 22:41
Moja kumpela właśnie wstawiła zdjęcie na facebooku z jej Couch Surfing'owej wycieczki. M.in. Łotwa, Estonia, Gruzja, Istambuł  😜 Dla mnie rewelacja, natknęłam się na tą stronę kilka tygodni temu i myślę, że to bardzo fajne sprawa.
Hello, mam pytanko do tych co byli w Turcji 😉
Jedziemy z mężem na tydzień (niestety tylko), hotel mamy w Alanya. Możecie poradzić na jakie wycieczki się wybrać? Co warto zobaczyć?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
28 sierpnia 2009 08:34
z tych najbardziej popularnych miejsc to np. Pamukkale, Efez, Dalyan czy Kapadocja tylko od Was będzie dość daleko

najbardziej polecam Istanbul  - zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w Turcji

W Turcji byłam dwa razy, raz pojechałam na wakacje z rodzicami, a raz byłam na wymianie szkolnej. Na pewno odradzam Troję, jakby Was wzięła fantazja 😉 Byłam tam dwa razy, ale nie warto, tam tylko wiatr i poczucie bycia w tak historycznym miejscu jest fajne, ale do oglądania to prawie nic nie ma, chyba, że kogoś pasjonują kamienie.

Co do Efezu się zgadzam, w reszcie miejsc niestety nie byłam. Jeszcze 😉

Jeśli będziecie mieli okazję jechać przez miasto Edirne ( blisko granicy z Bułgarią ) to koniecznie zobaczcie tamtejszy meczet - CUDO  😜

Stambuł to rzeczywiście niesamowite miasto i jest tam wiele pięknych miejsc, z moich ulubionych to zdecydowanie pałac Topkapi ( przygotujcie się jednak, że jest tam mnóstwo turystów, a wiele eksponatów mieści się w niewielkich salach - w takim tłoku zwiedzanie jest niezwykle męczące, bo jest gorąco i duszno ), a sam teren do zwiedzania jest bardzo rozległy, więc wybierając się tam weźcie poprawkę na czas  🙂 Warto zobaczyć także świątynię Aya Sofia, obecnie muzeum, bardzo ładne miejsce. Praktycznie obok Aya Sofia jest Błękitny Meczet, który osobiście bardziej mi się podoba z zewnątrz, a wnętrze mnie nie powaliło i też jest często dużo ludzi ( a same wnętrza meczetów widywałam ładniejsze, chociaż Błękitny jest najsławniejszy ). Zobaczcie też Hipodrom. Ogólnie cała ta dzielnica Sultanahmet jest bardzo ładna 🙂 Na pewno warto także przejść się nad Złoty Róg, pospacerować nad morzem, pooglądać pozostałości murów miejskich. Można też przepłynąć się promem na azjatycką stronę jeśli macie za dużo czasu 😉

Aha, i Wielki Bazar, koniecznie!

to chyba tyle na razie 🙂
Dzieki. Czasu napewno za dużo mieć niestety nie bedziemy. I napewno będziemy uzależnieni od tego jakie wycieczki fakultatywne będą dostępne 😉
Jedziemy tylko na tydzień, troszkę trzeba pobyczyć się na plaży ale chętnie gdzieś bym pojechała 😉 Zobaczymy.
Z Alanyi oferowanych jest mnóstwo różnych wycieczek. Zarówno przez polskie bp jak i lokalne.
Świetne, warte obejrzenia są wyminenione prze poprzedników Kapadocja, Pammukale, Efez, Stambuł. Jadąc z Alanyi musicie się nastawić na męczącą i dość długą drogę autokarem lub w przypadku stambułu do wyboru jest wycieczka samolotowa. Mimo drogi, te miejsca są warte wysiłku. Troja - wg mnie nie warto.
Jeżeli chodzi o wycieczki "laicikowe", bardziej rekreacyjne to gorącą polecam łaźnię turecką, ale pierwszego dnia, całodzienny rejs statkiem po morzu. Jeżeli lubicie bardziej aktywnie spędzać czas to polecam rafting.
kujka   new better life mode: on
28 sierpnia 2009 22:32
magda3008, a ja w ogole polecam korzystanie z miejscowych biur podrozy - oferowane przez nie wycieczki sa zazwyczaj tansze 😉
Zobaczymy jakie wycieczki będą na miejscu organizować, ale dzięki za rady 😉
asds   Life goes on...
30 sierpnia 2009 16:45
Czy ktoś może polecic jakies biuro podróży organizującewypoczynek na HAwajach lub KAraibach?
Co lepiej zabrać do Turcji...dolary czy euro?  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 września 2009 07:52
zabierz dolary a na miejscy zamien na liry tureckie. tak wyjdzie najtaniej, w sklepach ceny w lirach sa nizsze niz w dolarach/euro 😉
Strucelka gdzie są foty z Cypru ????  🤬 Obiecałaś...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 września 2009 12:20
Lena właśnie zastanawiałam się czy jeszcze pamiętasz 😁 miałam nadzieję że nie 😀

no to jedziemy:

























a tu na plaży z gniazdami żółwi
























kiciuś 🙂


i na zakończenie 😉
😵 jakie cudne foty 🙂
Dzięki wielkie  :kwiatek: Aż mi się humor poprawił od razu.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 września 2009 13:41
CuLuLa :kwiatek:
Lena nie ma za co 😉 mnie też się humor poprawia jak patrzę na te zdjęcia i pomyślę, że nie myślałam wtedy o żadnej szkole 😵
Strucelka, super zdjęcia, wyglądają tak rozkosznie wakacyjnie i sielankowo... I wygląda, że miałaś świetne wakacje  🙂
pokemon ja nie Szepcik, ale zdjec mam troche z Holandii 😉 gdzie jedziesz ? co Cie interesuje 🙂 ?

no a kto miał wstawić zdjęcia a Holandii  😎
W czwartek wyruszam, to ja wstawię, jak wrócę  😁
A BTW - kto był w Barcelonie?
Strucelka boskie fotki 🙂
Pokemon, ja byłam w Barcelonie, 2 lata temu (niestety tylko na jeden dzień). 😉
Dawaj fajne zdjęcia 🙂 bo w internecie to tylko standardy.
Bo też mi się niechcący wyjazd zrobił, ale dopiero w październiku.
Te, a może niechcący do Japonii tez jedziesz? I niechcący masz wolne miejsce?  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się