Podróże

Do tego opisu Cypr też pasuje, tylko tam bez auta jest trochę ciężko się przemieszczać, przynajmniej było w latach 2009-2011.
Cypr, mowisz? Widzialam zdjecia - przeslicznie tam jest - no i oprocz gor jest jeszcze morze, czyli full serwis 🙂
A ja będę zawsze i wszędzie polecać Zakynthos. Piękniejszego miejsca w życiu nie widziałam. 😍
http://deeptrip.pl

'ciekawe promocje na stronie umieszczają, może się komuś przyda🙂
flygirl, popatrzylam sobie na zdjecia - ladnie tam, ale ja bardziej szukam czegos, gdzie moglabym wrzucic plecak na plecy, zalozyc buty trekkingowe i pochodzic przez dzien, czy dwa po gorach 😉
ikarina, może Słowenia? My byliśmy zachwyceni i na pewno jeszcze wrócimy.




dziewczynka, uoooo, kusisz, to sa wlasnie moje klimaty 🙂
my sie wybieramy w tym roku na Slowenie - przejezdzalismy przez nia jadac do Chorwacji i totalnie sie zakochalismy - absolutnie sie nie spodziewalam ze to tak piekny kraj! No i przede wszystkim chodzi nam o gory, a Alpy Julijskie sa po prostu niepowtarzalne 🙂
nerechta, w razie potrzeby moge wam
pożyczyć mapę alp julijskich i przwodnik po Słowenii :-)
Plany na ten rok: w sierpniu Sardynia i Chorwacja.
Koniec grudnia: Bali 🙂

Chce na dniach bookowac bilet lotniczy na Sardenie (mój najdrozszy bilet w zyciu 😉). Pytanie- ktos lecial liniami Meridiana?
dziewczynka, czy na ostatnim zdjęciu wcinasz burka?  😍
wendetta, Sardynii absolutnie zazdroszczę 🙂
Ja widziałam ostatnio bilety z Berlina do Olbii easyjetem za 950zł na dwie osoby tam i z powrotem 😉
Podobnie wychodzi Kraków - Cagliari (z tydzień temu widziałam)
Musze leciec do Olbii (z Cagliari musialabym dojezdzac przez cala wyspe, bo i tak moja destynacja jest Olbia wlasnie) i najlepiej gdybym leciala z Wiednia oczywiscie. Wiec chyba tylko Meridiana wchodzi w gre. W tej chwili widze bilety po ok 200 euro round trip. Mam nadzieje, ze sie to drastycznie nie zmieni w ciagu kilku dni.
Epk, dziekuje 😉 Sama sobie juz zazdroszcze 😜 10 dni w raju!! Oni juz w tej chwili maja tam 29 stopni, jak ogladam zdjecia to mnie skreca 😜
Carmenoczywiście 😀 po całym dniu łażenia po górach smakuje najlepiej na świecie!
Mi się właśnie sypnęły całkowicie wakacyjne plany. Miałam nadzieję albo na Hiszpanię albo na Chorwację. Niestety zostaje mi w najlepszym przypadku polskie morze, które uwielbiam ale mam ostatnio taki pęd do oglądania świata, że bardzo mnie to przybiło. 🙁

Mam pomysł jeszcze na jakąś objazdówkę niedaleko, ale hmm... ale niedoprecyzowany 😉 - jeśli chodzi o miejsce.
nerechta, Słowenia jest boska! Mieliśmy być tam tylko przejazdem a zostaliśmy na parę dni. Przepiękny kraj.

Polecicie jakiś fajny hostel we Wrocławiu? Nie taki low-budgetowy (a co, dwie noce, to się mogę szarpnąć 😉 ), tylko taki żeby miło się mieszkało.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
18 kwietnia 2014 07:12
Dziewczynka, a gdzie w Słowenii warto się zatrzymać? I jak cenowo wypada pobyt w porównaniu do Chorwacji?
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
18 kwietnia 2014 07:29
A więc wyjeżdżam jutro na mój 16dniowy bałkańskim trip  😅
Jakieś wskazówki co zobaczyć po drodze? Jedziemy przez Rumunię i Bułgarię do Istambułu. Potem przez Grecję (Kavala, Saloniki, Kastoria) do jezior ochrydzkich, Albania do Durres, potem na Kosovo, Góry Przeklęte, Czarnogóra, Chorwacja, Triest, Wenecja i przez Wiedeń do domu. Jakieś punkty zaczepienia których nie ma w przewodnikach?
Czasu mało, plan napięty ale chcemy go wykorzystać na maxa.

Piszecie tak o tej Słowenii, a nam już czasu nie starczy żeby wjechać w głąb 🙁
Dzionka jeśli chodzi o centrum to bardzo fajny jest Mercure i Qubus
cranberry ceny podobne do nowych chorwackich, czyli raczej ciężko znaleźć coś poniżej 300 zł za pokój/dobę. My byliśmy trzy dni w Kranskiej Górze, całkiem fajna baza na wycieczki w Alpy. Bardzo ładnie jest w miejscowości Bled ale to już kurort więc ceny sporo wyższe. Warto też na jeden dzień wpaść do Lublany 🙂
dzionka Zobacz sobie Boogie hostel. Maja dwie lokalizacje w samym centrum i jedna jest bardziej delux.
Dzią właśnie Pandurska dobrze prawi! zawsze nocuje w Boogie i jest serio całkiem przyzwoicie! 🙂
Zaczynamy zastawiać się nad tegorocznymi wakacjami, w planach Toskania, kilka dni we Florencji i kilka na wsi. Na wsi znalazłem coś takiego http://www.winoispiew.com/WinoiSpiew/fattoria.html, ktoś może był, słyszał? Czy jadąc do Florencji samochodem jest sens szukania apartamentu w centrum i parkowania na ulicy, czy bez szans na miejsce?
ovca   Per aspera donikąd
09 maja 2014 21:17
Dzionka ja polecam http://www.greenhostel.wroclaw.pl/ i http://www.vanillahostel.pl/ (jeżeli niekoniecznie musi być w ścisłym centrum)
Zaczynamy zastawiać się nad tegorocznymi wakacjami, w planach Toskania, kilka dni we Florencji i kilka na wsi. Na wsi znalazłem coś takiego http://www.winoispiew.com/WinoiSpiew/fattoria.html, ktoś może był, słyszał? Czy jadąc do Florencji samochodem jest sens szukania apartamentu w centrum i parkowania na ulicy, czy bez szans na miejsce?


Ja po Florencji piechotą biegałam, ale z obserwacji to w centrum ciężko z parkowaniem było, jak już, to skutery/rowery stały w dużych ilościach. W tego typu miastach, jeśli ktoś nie ma potrzeb samochodowych ze względu np. na małe dzieci, zdecydowanie transport publiczny polecam.
Cenciakos niedaleko Ohridu w Macedonii jest klasztor Starowierców. Jest przeuroczy, pełno róż i.. pawi. Na prawdę robi wrażenie, zwłaszcza w połączeniu z przezroczystym jeziorem. Niesamowicie tam jest. I zapach ziół w górach  😍 Klasztor z tego co pamiętam tuż przy granicą z Albanią.
nie chodzi o jeżdżenie po Florencji samochodem, tylko o to, że chcemy z Polski jechać samochodem i jak dużym problemem będzie pozbycie się go na te kilka dni
ovca, mery, Pandurska, dziewczynka, dziękuję za namiary na hostele! Zapisane i zapamiętane 🙂
ikarina jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś się gdzie jechać, to myślę, że warto, żebyś zwróciła uwagę na Albanię. Kraj zdecydowanie wart zobaczenia. Jeszcze nie zamienił się w kurort dla turystów, więc nie jest bardzo drogo. Oczywiście jest daleko, osobiście polecam podróż samochodem (+namiot) i zwiedzanie po drodze jeszcze innych państw, nawet po to żeby zatrzymać się na jeden dzień i odpocząć od podróży w samochodzie. A co ciekawego w samej Albanii? Przepiękne, dzikie góry, dwa morza oraz wiele zabytków. Myślę, że warto pojechać i zobaczyć zanim się zmieni w kolejne "centrum turystyczne".  Naprawdę bardzo polecam, bo można zobaczyć, często szokujące rzeczy, których nigdzie indziej nie ma.
Cenciakos, dawaj jakaś szerszą relację z podróży bo musiała być przezajeb..sta!!!
[quote author=Thymos link=topic=163.msg2044078#msg2044078 date=1395216529]
Zamiast Hiszpanii planuję Bałkany.
(Trzeba ciąć koszty).
Macie jakieś ciekawe doświadczenia z Albanią, Macedonią, Czarnogóra...?
wyjazd planuję pod koniec sierpnia🙂

Przyłaczam sie do pytania o Albanie. Mam zamiar poleciec w maju. Jakies wskazówki? Kulinarne np 😉 mam zamiar trzymac sie wybrzeza, wiec glownie owoce morza. Co jeszcze? Co warto zobaczyc oprocz typowych turystycznych miejsc, ktore mam juz jakos ogarniete.
Czego sie wystrzegac?

[/quote]

I jak, wybierasz się, byłaś?
My się zdecydowaliśmy na Albanię na koniec sierpnia. Teraz jeszcze myślę, czy da się tam wytrzymać, skoro mi w połowie września w Rzymie nie dało się oddychać :/

Czy też nie lepiej na pierwsze dwa tygodnie września.
Znajomi jada kamperem w 3, my w 2 chyba autkiem kombi, no chyba, że jeszcze ktoś dołączy 🙂

ikarina? 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się