Kupno konia

Ogpólnie konia do sportu kupuje się dzisiaj sto razy łatwiej i pewniej jak kiedyś. Są badania kupno - sprzedaż . Są ogólnie dostępne wyniki  ,jest dostępne wideo z zawodów. Kiedyś zawodnicy jak im nie poszło mogli zrobić rezygnację przed ostatnią przeszkodą i potem opowiadać bajki .Dzisiaj nie ma to większego sensu bo wystarczy wejść w wyniki zobaczyć co to za zawody i często na portalach można zobaczyć wideo relację. Dzisiaj kupno koni jest bardzo transparentne i jest to jakiś bat na nieuczciwych cwaniaczków. 😀
Tak na marginesie to ta Pani wpadła mi w oko 🙂

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/28909


W ciągu 3 lat wyścigi, zaprzęg, wystawa zwierząt hodowlanych i przyuczona do rekreacji oraz chodząca w pokazach historycznych.

To zależy do czego tego konia potrzebujesz. Bo ja się zastanawiam, czy taka wielość "zajęć" nie spaliła kobyle styków ... jak coś jest do wszystkiego to zwykle jest do niczego niestety. Byłabym bardzo ostrożna.
Jeżeli opis jest prawdziwy  to warta swojej ceny . Ja też miałem półkrewke , po wyścigach  płotowych i  kupę lat  z nią jeździłem pokazy , filmy i rekonstrukcje  i w tym temacie nie miałem lepszego  konia . Jak była pozoracja szarży na armaty  ,to brała je jak płoty .  Jak koń dobry , a jeździec  nie  piiiiiiiiiiiii . to niema lepszych koni bojowych  dla lekkiej jazdy niż półkrewki .
Jeżeli opis jest prawdziwy  to warta swojej ceny . Ja też miałem półkrewke , po wyścigach  płotowych i  kupę lat  z nią jeździłem pokazy , filmy i rekonstrukcje  i w tym temacie nie miałem lepszego  konia . Jak była pozoracja szarży na armaty  ,to brała je jak płoty .  Jak koń dobry , a jeździec  nie  piiiiiiiiiiiii . to niema lepszych koni bojowych  dla lekkiej jazdy niż półkrewki .


Niesobia, może masz rację. Tylko to nadal zależy do czego asds tego konia potrzebuje. Ten koń nie zrobi pasażu i nie pójdzie 160 ani nawet pewnie 120, ja nie wiem jakie asds ma plany.

Kiedyś znałam niejaką klacz Malwinę rasy śląskiej. Nie nadawała się absolutnie do niczego i była straszną jędzą, a okazało się, że w pokazach, filmach i rekonstrukcjach się odnalazła. Tyle tylko, że normalnie na ujeżdżalni bym na nią nie wsiadła nawet jakby mi dopłacali  🤣, a nie mam zwyczaju ani czasu jeździć z pochodniami i sztandarami  🤣
Dance Girl  , a ktoś coś mówił  , że to koń dla Ciebie . Ja wyraźnie napisałem ,że jeździec nie może być  Piiiiii .  😀iabeł:
Dance Girl  , a ktoś coś mówił  , że to koń dla Ciebie . 


Koń absolutnie nie dla mnie, bo ja jestem za stara, żeby jeździć na wszystkim co się rusza  🤣 koniem była zainteresowana asds  😀iabeł:

Ja wyraźnie napisałem ,że jeździec nie może być  Piiiiii .  😀iabeł:


w kwestii "piiiii" wali mnie to co kto uważa  🤣 bo mam duży dystans do siebie
Jak koń nie dla Ciebie i nie w twoim guście , i nie do tego co robisz .  😉 to po kiego grzyba się wypowiadasz  , ja się pytam .  ❓
Czy to normalne , ze ten koń tak szura tyłem ? Można to zrzucić na jego wiek , niechlujność , czy po prostu Kulawy ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 września 2016 19:32
Czy to normalne , ze ten koń tak szura tyłem ? Można to zrzucić na jego wiek , niechlujność , czy po prostu Kulawy ?



kulawy
ElaPe, po miesiącu pod siodłem ma prawo być nieregularny jeszcze... nie stawiałabym od razu na kulawiznę...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 września 2016 19:52
ten koń coś ma z lewym tyłem. No i dziwne pocenie się na słabiznach i udach.
ElaPe, nadal stawiałabym na wiek nie skreślając zwierzaka który dopiero zaczyna robotę
A zdrowie - wiadomo - i tak trzeba przy zakupie sprawdzić bardzo dokładnie 🙂

Widzę ten lewy zad i też mi się nie podoba, ale tak czy siak gdybym kupowała konia, to bym tego dzieciaka obejrzała 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 września 2016 20:06
Pewnie, nie należy skreślać. Lepiej wydać kasę na lekarza i zbadanie. Oczywiście jak ktoś ma za dużo kasy i czasu.
Cześć

Planuję zakup konia, lecz obecnie mam dosyć "ograniczony" budżet (sporą cześć odkładam na późniejsze utrzymanie jego) i zastanawiam się, czy do 8 000zł można kupić konia do sportu (młodego, dopiero zaczynającego swoją przygodę)? : ) Jest tu dużo osób z doświadczeniem dlatego pytam teraz tak wstępnie czy w ogóle są szanse na to czy odpuścić.
Do Sportu - nikłe szanse. Ale do pykania sobie L-P dla rozrywki jak najbardziej. 😉
[quote author=Misiu link=topic=1647.msg2595857#msg2595857 date=1474309797]
Czy to normalne , ze ten koń tak szura tyłem ? Można to zrzucić na jego wiek , niechlujność , czy po prostu Kulawy ?



kulawy
[/quote]

Po co wet jak Elape widzi od razu 😀 Znam tego konia - miał teraz pełen TUV robiony i przykro mi ElaPe ale jest czysty i na próbach i na zdjęciach. Za to jest wielki i dopiero zaczyna pracę pod siodłem. Fajny zwierzak
Do Sportu - nikłe szanse. Ale do pykania sobie L-P dla rozrywki jak najbardziej. 😉


Może, źle to napisałem z tym sportem :P bardziej miałem na myśli dojście do poziomu N (pracując z trenerem) 🙂 Czy na to są raczej bardzo małe szanse?
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2595863#msg2595863 date=1474310336]
ElaPe, po miesiącu pod siodłem ma prawo być nieregularny jeszcze... nie stawiałabym od razu na kulawiznę...
[/quote]

Gaga i masz tu 100 % racji, koń ma rtg z końca sierpnia, oraz miał robione próby zginania. Jest duży
(około 173 cm) i dość mocno "dziciakowaty". Badania oczywiście do wglądu dla kupującego.

Xavvi za tą cenę nie kupisz takiego konia
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 września 2016 21:54
[quote author=ElaPe link=topic=1647.msg2595858#msg2595858 date=1474309930]
[quote author=Misiu link=topic=1647.msg2595857#msg2595857 date=1474309797]
Czy to normalne , ze ten koń tak szura tyłem ? Można to zrzucić na jego wiek , niechlujność , czy po prostu Kulawy ?



kulawy
[/quote]

Po co wet jak Elape widzi od razu 😀 Znam tego konia - miał teraz pełen TUV robiony i przykro mi ElaPe ale jest czysty i na próbach i na zdjęciach. Za to jest wielki i dopiero zaczyna pracę pod siodłem. Fajny zwierzak
[/quote]

Przecież mówię że jak kto ma życzenie niech robi wszelkie badania. Ja gdybym miała kupować konia osobiście bym raczej nie fatygowała się nawet go oglądać po obejrzeniu tego filmiku.
somebody a tak mniej więcej jakie jest minimum za takiego konia?
somebody a tak mniej więcej jakie jest minimum za takiego konia?


Xavvi, rozejrzyj się w internecie za koniem, który by Ci odpowiadał i sprawdź ile kosztuje bo dla jednych to minimum to 10.000 dla innych 30.000 a jeszcze innych 80.000. W ogólnym koszcie utrzymania konia, w dłuższym okresie cena zakupu nie jest wartością dominującą.

Ja kiedyś kupiłam konia za 6.000. W ciągu następnych 20 lat wyszło na tego konia ponad 200.000 ....

Xavvi, może i przy sporym farcie kupisz coś nie odbierającego nadziei na starcie za tę cenę, ale chodzi o to, że to jest Kompletnie nieopłacalne. Dużo lepiej nawet wziąć kredyt i kupić konia, który Już chodzi P. I startować sobie od razu i poważnie trenować. Bo czas i praca na wyszkolenie konia od zera mają swoją cenę. Gdy ją doliczyć do ceny początkowej - to strach się bać. A ostatnio wybitnie wyschły dumpingowe (poniżej "ceny produkcji"😉 ceny koni. Co innego, gdyby nie interesowały cię zbytnio treningi i starty, gdyby z czasem LL ze 3 razy w roku cię satysfakcjonowało. Wtedy można kupić "odrzut", konia, o którym wiadomo, że ma z góry ograniczone możliwości. Wtedy LL zaczniesz jeździć dość szybko (niewiele doliczysz do ceny - policz koszt treningów) ale też pewnie pozostaniesz na poziomie "w porywach L". Na forum pełno historii "koni gorszego sortu". Starty takich koni w N są bardzo rzadkie, na całym tle. A przecież czasy na takie okazje były całkiem inne.
Dobrze gdyby ludzie zdawali sobie sprawę że koszt utrzymania jakiegokolwiek konia na przestrzeni czasu jaki ma on służyć jego właścicielowi jest równy racie kredytu hipotecznego za duże mieszkanie np : w Warszawie . 🤣 Koszt zakupu samego konia np. młodego 5 latka , nawet bardzo dobrego  do sportu ma się nijak do kosztów jego utrzymania i kosztów jego kariery sportowej.  😁 Może zrobić zestawienie kosztów ,to trochę ludzi przemyśli sobie temat.  😁
Xavvi: moim zdaniem można za te pieniądze kupić prospekt sportowy, ale trzeba mieć samemu duże doćwiadczenie handlowe, albo mieć zaufanego handlarza. Teraz dobra pora na zakup dwulatka. Kupisz teraz, zaczniesz od lonży, na wiosnę zajażdżka i dalej do treningu.
Kupując 2 latka za 8 tyś , jako 5 latek dobrze przygotowany do P tak czy owak będzie cię kosztował ponad 50 tyś zł. Pomijając że nie wiesz co kupujesz , prawie 2 lata sobie nie pojeździsz i nie wiesz co z niego wyjdzie , nie mogąc go właściwie trenować  bo nie masz do tego umiejętności a nie wiadomo czy trener którego weźmiesz będzie je miał , to ogólnie kiepski pomysł .

Kupując 5 cio latka , przynajmniej widzisz już co kupujesz.  🙄 P/N to konkursy dla 5 -cio latków i żaden wyczyn sportowy.  😉
Za ósemkę to pięciolatka P/N Kupisz, ale bez ci najmniej jednej nogi. Jak rozumiem Xavvi stać na opłacenie wsiadającego trenera. Pewnie, że lepiej byłoby ......, ale jak się nie ma to trzeba se radzić, jak powiedział baca nawiązując buta dżdżownicą.
Brutalne jest życie ,ale jeździectwo to zabawa dla osób mających stabilną sytuację materialną. Utrzymanie konia , treningi , leczenie , pochłaniają taką kasę że jak ktoś chce sobie pojeździć ,to lepiej zapisać się do jakiejś szkółki. To nie jest zabawa na zawiązywanie buta dżdżownicą , bo koń generuje koszty stałe + coś tam . Nawet nie daje nam oferty prolongaty. Mija miesiąc i płacisz.  😉
Ogólnie racja, ale gdybym się tym przejął to nie prowadził bym dzisiaj hodowli koni, a moja córka oglądała by konie na obrazku, a tymczasem radzi sobie z C a i przy CC wstydu nie ma.
Bo jest jeszcze coś takiego jak determinacja . Stopień determinacji odróżnia niemożliwe od możliwego.  🤣 Za to ilość osób zdeterminowanych tak by osiągnąć sukces jest znikoma ( często słomiany ogień ) . Już kiedyś pisałem że pieniądze w jeździectwie sa konieczne , ale używane niewłaściwie bardzo szkodzą . ( np. zbyt duże na początku , zabijają determinację  😉 Sport to sztuka kompromisów, wieczna walka , o wszystko nie tylko o wynik  😉 Ostateczny sukces w sporcie jest wypadkową , determinacji , talentu i ciężkiej pracy oraz szczęścia  😁 Wszystkie są bardzo ważne i brak któregokolwiek czynnika może zniweczyć sukces.  😉

P.S Też sobie radzimy , nawet wyżej   😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się