Kupno konia

Ratina Już chyba wiem dlaczego. Oglądałam odcinki 8 minutowe na planete+, na vod widzę takie 50min ale sezon 2 jest płatny, są gdzieś darmowe?

Sorki odcinek 6 ..sam początek 🙂 Mam nadzieję ,ze gdzieś znajdziesz...
Smok napisałam czasami  😉 ( ale w sumie powinnam napisać często) Powiem tak : zawsze miło ,że są zdjęcia ,ale jesli warto robić swoje...Ja bym kupiła konia bez własnego  Tuva tylko od 2 osób.
vanille PW. Chociaż może powinnam napisać publicznie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 grudnia 2018 20:24
Ja też pw poproszę jak można, bo chyba wiem gdzie to, ale nie jestem pewna 😉 A może ich jest więcej... 😲
Muchozol, od takiego oszołoma bym chyba konia nie kupiła, bo bym się bała że go jakiejś głupoty nauczył i jeszcze bym miała skaranie boskie z niewychowanym koniem.
Nie kupiłam 😉. Kupiłam od normalnych ludzi, co nie robili mi takich problemów, tylko normalnie - jadę, oglądam, dogaduję cenę, robię TUV i jak przechodzi to kupuję. Powiedziałam otwarcie czego chcę od konia i co mu oferuję i czy im też to pasuje. Mogli zobaczyć jak jeżdże, jakie mam podejście do koni itp.
Jak widać można.
Tam te konie raczej niczego nie były nauczone niż złych rzeczy 🙂. Także tego się nie bałam. Z moich obserwacji wyglądało, że najwyżej rozpieszczone.
desire   Druhu nieoceniony...
30 grudnia 2018 23:56
Dance Girl, konie z hodowli, o ktorej pisze Muchozol bardziej jak takie 3 latki, co to w zyciu czlowieka nie widzialy 😉 a ludzie sie dziwią, czemu z tej hodowli jeden kon sie sprzedal w ciągu 10 lat. 😁

Muchozol,  to tai chi to nowość, jak mieszkaliśmy z hodowcą prawie po sąsiedzku to jeszcze tego nie było w zasadach sprzedazy. 😂
No widzisz - rozwijają się 😁.
Muchozol, od takiego oszołoma bym chyba konia nie kupiła, bo bym się bała że go jakiejś głupoty nauczył i jeszcze bym miała skaranie boskie z niewychowanym koniem.

O, to, to. Albo jeszcze jakieś wizyty poprzedniej właścicielki, TOZ czy coś.... Kto wie, kto wie 😉

"Mój" koń też się sprzedał. Wisiał sobie w ogłoszeniach wisiał, ja się rozglądałam za dzierżawami i nawet w końcu nie dotarłam obejrzeć, bo jak się zdecydowałam, to koń już poszedł.  Przy następnym decydowałam się szybko...
Martita   Martita & Orestes Company
31 grudnia 2018 09:44
desireMuchozol Podacie na pw co to za hodowca? Nie lubię tai chi i chę uniknąć  😜
Ja miałam jeszcze inną sytuację i spotkałam się z bardzo fajnym zachowaniem sprzedającego. Miałam problem ze zorganizowaniem przyjazdu mojego doktora na TUV, ale zapewniałam sprzedającego, że jeśli koń przejdzie badania to biorę bez dalszego gadania. W tym czasie zanim odbyły się badania znalazł się inny chętny, ale sprzedający zachował się bardzo fajnie, bo w pierwszej kolejności zadzwonił do mnie z pytaniem co z tymi badaniami, czy nie mogę kogoś z bliższego rejonu ściagnać do nich żeby było szybciej, bo jest inna chętna osoba na konia (mój doktor z drugiego krańca kraju) i czy podtrzymuję, że jak będzie ok to biorę. Badania udało się dograć kilka dni później, konia kupiłam.
Konia ostatni raz kupowałam 12 lat temu, ale myślę, że na rynku końskim jest podobnie jak na samochodowym- jak się pojawia coś ciekawego (tu zaznaczę, że ciekawe to nie zawsze oznacza jedynie atrakcyjną cenę) to trzeba szybko łapać za telefon, szybko umawiać się na oglądanie i szybko decydować- najlepiej od razu jechać z gotówką.

W ostatnim czasie sporo aut kupowalismy i tez sprzedawalismy. Niektóre auta kupiliśmy tego samego dnia, co pojawiło się ogłoszenie. Kilka przepadło, bo ogłoszenie pojawiło się rano a my zadzwonilismy wieczorem i już auto było sprzedane.

Z kupującymi też nie jest różowo. Jak się czegoś szuka to warto przemyśleć, co się tak naprawdę chce, żeby nie zawracać ludziom głowy np. ktoś dzwoni, ogląda po czym stwierdza, że on w zasadzie nie szuka benzyny tylko jednak diesla😉

Ze zdecydowanymi kupcami też jest bardzo różnie. My mamy zasadę, że kupuje ten kto wykłada kasę, bo już nie raz było, że ktoś na 100% bierze a potem cisza. Ostatnio facet oglądał auto, miał przyjechać odebrać w piątek wieczorem, potem przełożył znów na inny dzień. W międzyczasie dzwonily 4 inne osoby i przyjechał konkretny kupiec od razu z kasą i kupił.
[quote author=D+A link=topic=1647.msg2833740#msg2833740 date=1546264984]
My mamy zasadę, że kupuje ten kto wykłada kasę,
[/quote]

I to jest święta zasada w handlu  🤣
Ja też uważam, ża ten kto wykłada kasę - kupuje. Ile to było sytuacji, w których sprzedający chciał trochę kupującego popędzić w decyzji i dzwoni, że jest inny chętny i że trzeba się już, teraz decydować, bo inaczej on sprzeda komu innemu... A potem się okazywało, że koń nie do końca spełnia wymagania kupującego...
Tak samo w revoltowych ogłoszeniach- mało to juz było rezerwacji? Odmawia się potencjalnym kupującym a potem taka osoba jednak rezygnuje...
Polecam lekturę odnośnie czipów szczególnie:
https://swiatkoni.pl/dlaczego-warto-badac-mlode-konie
A Clou sprawy jest takie  << Obecność wad kostnych wpływa w bardzo istotny sposób na wynik badania przy sprzedaży konia powodując obniżenie jego wartości lub eliminację z zakupu, wiele wad można po prostu usunąć, a do sprzedaży wystawić zwierzę, którego stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń. >>  🤣
Diakonka no szkoda ze niemogłam wtedy wejsc na re volte, jesli to ten ciemny to żałuj, że nie kupiłaś, laska miała go od źrebaka. TUV pewnie miała bo był wczesniej inny taki wielki chetny ze zrobił chyba wszystko. nie startował regularnie bo kobieta wolala z nim jechac na konsultacje do trenerów niż na zawody, plus no kiepsko jest z dostpęnościa zawodów ujeżdżeniowych blisko. ta co kupila to pewnie jej kolezanka juz wczesniej byla zainteresowana tym koniem
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
07 stycznia 2019 14:05
blackstones, wszystko wiem, ale nie ma tego złego, jutro jadę oglądac jeszcze fajniejszego konia 🙂
Diakonka, trzymam kciuki  😅
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 stycznia 2019 12:19
No to kupiłam 🙂 Jakby ktoś szukał konia zrobionego do C/CC to służę swoimi radami i przemyśleniami na pw.
Gratuluję i samych sukcesów życzę :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
10 stycznia 2019 12:39
Diakonka
Gratuluje !
A jaka decyzja w sprawie Diakona ? Zostaje?😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 stycznia 2019 12:47
efeemeryda, cały czas szukam dzierawcy / kupca, ale jestem wybredna,ciężko znaleźć kogoś sensownego:/ Ale jestem pełna nadziei, bo jedna forumowiczka jest zainteresowana, mam dobre przeczucia.
Przedstaw bliżej konisko  :kwiatek: gratulacje!
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 stycznia 2019 13:16
Senior Rafael P po Ron William, 8 lat, SP, c/cc  😍
jeszcze jest w swoim poprzednim domu, czekamy na polepszenie pogody 🙂
Myślałam przez moment że to devinette  🤣
[quote author=karolina_ link=topic=1647.msg2836638#msg2836638 date=1547130416]
Myślałam przez moment że to devinette  🤣
[/quote]

Do ujeżdżenia ?  😲
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 stycznia 2019 14:45
Diakonka, gratulacje!
Martita   Martita & Orestes Company
10 stycznia 2019 15:46
Diakonka Gratulacje! Cukiereczek!  😍
[quote author=karolina_ link=topic=1647.msg2836638#msg2836638 date=1547130416]
Myślałam przez moment że to devinette  🤣


Do ujeżdżenia ?  😲
[/quote]

Tak. Aktualnie przecież chodzi mała rundę.
Gratulacje Diakonka!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się