Kupno konia

Wodać że masz małe pojęcie o skokach . 😁 Obszerne chody u koni skokowych są jeszcze bardzie porządane jak u ujeżdżeniowców. 😁
epk
Dla mnie to jest cena, że tak powiem średnia w realiach zachodnich. Nie powiedziałabym po prostu, że to są "grosze.  Z aukcjami nie ma co porównywać - ceny są zazwyczaj wyższe, powiedziałabym że zawyżone 😉
epk
Dla mnie to jest cena, że tak powiem średnia w realiach zachodnich. Nie powiedziałabym po prostu, że to są "grosze.  Z aukcjami nie ma co porównywać - ceny są zazwyczaj wyższe, powiedziałabym że zawyżone 😉


Powiedz to tym co namawiają na zakup konia do sportu za 3 tyś zł. 🤣 🤣 🤣
A potem wyżywają się na ludziach w takich tematach http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96950.0.html
Jak posłuchają rady i dokonają taniego zakupu ! 😉
Tym co szukają konia do skoków za 4 tys. radzę wyhodować swojego.  Przecież to wcale tak dużo nie kosztuje, szkoda, że po podliczeniu kosztów to wychodzi 12tys. (tak na biedaka )  Nie licząc dalszych nakładów finansowych w postaci treningu .
Ten temat był wałkowany wielokrotnie, nie każdy koń nadaje się do sportu. Budowa odgrywa też bardzo wielkie znaczenie, charakter, jezdność oraz wytrzymałość .

Mając styczność z wieloma końmi, stwierdzam, że lepiej dołożyć i kupić dobrego konia z dobrej linii . Takie konie są inne, lepsza praca, lepsza satysfakcja z jazdy .

Mając styczność z wieloma końmi, stwierdzam, że lepiej dołożyć i kupić dobrego konia z dobrej linii . Takie konie są inne, lepsza praca, lepsza satysfakcja z jazdy .


Skoro tak , to dlaczego na mnie ciągle naskakują ??? 😲  Ja to już tu stwierdziłem ze 100 razy 😁 😁 😁
Smoku,dlatego że ludzie lubią żyć złudzeniami,że kiedyś trafią na pięknego pegaza latającego nad przeszkodami albo po czworoboku za 1000 złotych.
Smoku,dlatego że ludzie lubią żyć złudzeniami,że kiedyś trafią na pięknego pegaza latającego nad przeszkodami albo po czworoboku za 1000 złotych.


To my tu mamy samych takich oszołomów ????  🙄 Dziwne forum  🤔 Sądząc po tym z jaką krytyką się spotykam pokuszę się o stwierdzenie że mało tu ludzi twardo stąpjących po ziemi  🙄 Większość żyje w świecie marzen !

Wkurza mnie tylko że potem sami piętnują ludzi których wczesniej podpuszczają , jak chocby w tym temacie  http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96950.0.html
Wystarczy poczytać rady jak to się kupuje konie po 3 tyś do N klasy z perspektywami na może coś więcej , a potem , zanim coś więcej pojada to się rozleci.

Tym co dają takie mądre rady to powinno się takiego konia pod dom podwieźć i zajmuj się nim potem do końca jego życia  jak jesteś taki mundry !!!  😤 😤 😤
Ja nie żyję, ale doprawdy chciałabym znaleźć super ujeżdżeniowego konia za 30 tysięcy. Waluta może nawet nie być w złociszach 😁

Skoczkowie mają łatwiej...
Ja nie żyję, ale doprawdy chciałabym znaleźć super ujeżdżeniowego konia za 30 tysięcy. Waluta może nawet nie być w złociszach 😁

Skoczkowie mają łatwiej...



Ta , bo skoczkowie to po 3 tyś kupują , tak jak opisałem wyżej . 😎
lostak   raagaguję tylko na Domi
09 lutego 2015 05:24
Ostatnio uśmiałam sie bardzo, tak apropos absurdów cen koni w PL... 6 latek, ładny, z poprawnym ruchem, ale generalnie dupy nie urywa. Jak dla mnie kon w tym wieku albo musi być już bardzo zaawansowany czyli C/CC albo naprawde się ruszać. ale nic to, mam klienta, który po prostu chce normalnego konia. Na zapytanie do właścicielki o cenę i więcej szczegółów:  "koń jest na poziomie P/N, ona trenuje z Panią Wandą Wąsowską, teraz nie ma czasu żeby się umówić, film prześle dopiero po spotkaniu na żywo i koń kosztuje 30 tys .... euro."  Za co przepraszam? Życzę jej powodzenia, zresztą pewnie jest forumowiczką...
W skokach też zdarzają się takie perełki. Koń  fajny, skaczący , 6letni, jako 4 latek  wice mistrz MPMK cena 40 tys. ale euro. Bez przesady.
W skokach też zdarzają się takie perełki. Koń  fajny, skaczący , 6letni, jako 4 latek  wice mistrz MPMK cena 40 tys. ale euro. Bez przesady.


Pytanie gdzie on był potem ????  😉 Jako 5 i 6 -cio latek . 🙄

P.S Koń skoczek to nie tylko koń który skacze ,nawet jeśli robi to wspaniale i do końca stojaków. Tak samo ważne jest żeby miał wydajny galop. Na dzisiejszych parkurach bardzo technicznych  nie ma luźno rozrzuconych przeszkód , tylko są zadania. Koń z małą fulą nie ma czego szukać na szerokich odległościach w szeregach . Nie będzie miał jak wygalopować dystansu pomiędzy jedną a druga przeszkodą i wykonać konkretnej ilości fule w dystansie pomiędzy przeszkodami. 😉 Jakby ktoś popatrzył na dobre konie skokowe to w ruchu niewiele się róznią od ujeżdżeniowych ( ewentualnie budową ) . 😉
Dava   kiss kiss bang bang
09 lutego 2015 17:10
Młodego fajnego konia do skoków tak samo trudno wybrać jak młodego konia do uj (zakładając, że ma chodzić sport)  🙂

I fakt sto razy prościej znaleźć konia do skoków/amatorskiej jazdy itd. niż konia do uj przez duże U w PL i ceny koni do uj są zdecydowanie od kopa wyższe niż koni do np. skoków. No ale tak jest na całym świecie, nie ma co przeżywać  😉

Za 30tys zł można kupić konia do 'skoków' amatorskich do P/N klasy przy odrobinie szczęścia  😉 Nie ma co demonizować, że za 30tys zł nic nie znajdziesz, znajdziesz ale nie będzie spełniał wszystkich 'wymagań'.
Młodego fajnego konia do skoków tak samo trudno wybrać jak młodego konia do uj (zakładając, że ma chodzić sport)  🙂

I fakt sto razy prościej znaleźć konia do skoków/amatorskiej jazdy itd. niż konia do uj przez duże U w PL i ceny koni do uj są zdecydowanie od kopa wyższe niż koni do np. skoków. No ale tak jest na całym świecie, nie ma co przeżywać  😉

Za 30tys zł można kupić konia do 'skoków' amatorskich do P/N klasy przy odrobinie szczęścia  😉 Nie ma co demonizować, że za 30tys zł nic nie znajdziesz, znajdziesz ale nie będzie spełniał wszystkich 'wymagań'.


Do amatorskiego ujeżdżenia też znajdziesz , gorzej już jak masz wymagania . Wtedy ceny szybują w górę bez względu na dyscyplinę . 😉
Przerywając na chwilę Waszą dyskusję, lekko ironicznie - koń  komentowany w tym wątku w ciągu miesiąca podrożał o 10 000zł - logika ciekawa - nie poszedł za 25k może pójdzie za 35k. http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/18136
Ciekawe co się u niego zmieniło przez ten miesiąc... 🤣
Jak wino , im starsze tym droższe  😁 😁
Na fb są pewni handlarze. Mieli wystawionego pewnego wałaszka , przyzwoity koń , taki na jazdę rekreacyjną plus jakieś postartowanie sensowne. Na początku uzyskałam informację 25 tys zł.  Jakiś miesiąc później ukazał się w ogłoszeniach za 35. Myślałam , że może się pomyliłam i źle ostatnio zrozumiałam, ale nie . Odszukałam wiadomość i jak byk stało tam 25 tys. Jednak  może być, trening , koń się podciągnął to i i cena poszła do góry. Jakieś 2 tygodnie temu ten sam koń za 45 tys. Piszę w komentarzu co takiego się wydarzyło , że cena konia wzrasta z miesiąca na miesiąc prawie dwukrotnie. Kazano mi usunąć komentarz, a koń jest tyle wart i koniec. Wcześniej nie docenili  jego możliwości.
Chyba po prostu szukają jelenia. Wolę nie myśleć za ile nabyli wałacha , skoro  początkowo sprzedaż za 25tys.  byłaby opłacalna.
To że ktoś kupił konia za 1000 euro a sprzedaje za 20 000 to tylko prawo popytu i podaży. Właściciel ma prawo rządać ceny jaką sobie wymysli a kupujący może ją zapłacić albo nie. Często jest tak że koń na początku nic nie pokazuje aby w pewnym momęcie zaskoczyć i zacząć błyskawicznie progresowac . Gdyby tak nie było to żaden dobry koń do Polski by nie trafił. Potem tak bywa że z powrotem odzywają sie po niego klienci zagraniczni , ale już wtedy kiedy się pokaże. 😎

P.S Teraz coś się na rynku dziwnego porobiło , bo dużo więcej ludzi szuka dobrych koni niż ich de facto jest  🙄
Czyli trzeba było brać go za 25 tys.
P.S Teraz coś się na rynku dziwnego porobiło , bo dużo więcej ludzi szuka dobrych koni niż ich de facto jest  🙄


Oj tam oj tam, widać również, że sprzedaje się też więcej dobrych koni niż ich de facto jest 😁
Haha ja kiedys mialam propozycje kupienia 4latka "okazyjnie" za 230tys 😂


No,za 250 tysięcy euro możecie zakupić takiego oto "super" konia.
[quote author=_Gaga link=topic=1647.msg2288558#msg2288558 date=1423510742]

Oj tam oj tam, widać również, że sprzedaje się też więcej dobrych koni niż ich de facto jest 😁
[/quote]

Może tak być , bo zostały same trupy , nie ma towaru a klienci czekaja  😁
Potrzeba matką... wynalazków 😉
Wystarczy  wyciąć z filmiku tego pana z batem i mozna krzyknąć dychę więcej  😁
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21959?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/19322
Co myślicie ? Co myślicie ?  👀 👀
Czy mi się wydaje, czy on jest tak strasznie krótki, że nie ma gdzie siodła położyć?
anetakajper   Dolata i spółka
12 lutego 2015 09:22
[quote author=Liściu link=topic=1647.msg2290764#msg2290764 date=1423731639]
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/19322
Co myślicie ? Co myślicie ?  👀 👀
[/quote]

Mi się podoba.
Trochę przebudowany zadem, ale ma dopiero 3 lata 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 lutego 2015 12:30
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21030
a coś o tej?  :kwiatek:


fajny konik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się