Kupno konia

heroinx mnie ona też się podoba 🙂
[quote author=budyń link=topic=1647.msg2290771#msg2290771 date=1423732117]
Czy mi się wydaje, czy on jest tak strasznie krótki, że nie ma gdzie siodła położyć?
[/quote]
Drugie zdjęcie przekłamuje lekko, bo jest pod kątem. Ale i tak patrząc na pierwszym kłąb ma trochę do życzenia pod tym kątem faktycznie.
Ostatnio uśmiałam sie bardzo, tak apropos absurdów cen koni w PL... 6 latek, ładny, z poprawnym ruchem, ale generalnie dupy nie urywa. Jak dla mnie kon w tym wieku albo musi być już bardzo zaawansowany czyli C/CC albo naprawde się ruszać. ale nic to, mam klienta, który po prostu chce normalnego konia. Na zapytanie do właścicielki o cenę i więcej szczegółów:  "koń jest na poziomie P/N, ona trenuje z Panią Wandą Wąsowską, teraz nie ma czasu żeby się umówić, film prześle dopiero po spotkaniu na żywo i koń kosztuje 30 tys .... euro."   Za co przepraszam? Życzę jej powodzenia, zresztą pewnie jest forumowiczką...


Taa, jest forumowiczką, ale nie udziela się. Straszna kasa jak za konia niesprawdzonego, bo nie startował. Pytałam się, dostałam podobne informacje, brak filmiku, a na co poniektórych zdjęciach w ogłoszeniach koń na czymś podobnym do martwego wytoku - jako potencjalnego kupca z 30 tysiącami euro raczej by mnie to odrzuciło... Ale co kto lubi... A może koń ma się po prostu nie sprzedać 😁
Jeżeli myślę o właściwym koniu,to jeszcze osoba na filmie mogłaby nauczyć się siedzieć i jeździć,a nie psuć ruchu swoim ruchem.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21565?q=&plec=&masc=&rasa=30&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=
Co możecie o niej powiedzieć, może ktoś ją zna? 🙂 Szukam kuca do trochę ambitniejszej rekreacji, wyjazdów w teren.


Taki byłby fajny  🤣
Fajna, tylko cena 50 +tys .  😉
Donia, niszczysz moje marzenia  🤣. Ale nie ukrywam, że takiej ceny się spodziewałam.
Jak coś jest dobre to musi kosztować . 😉 Można za nią kupić z 10 koni do rekreacji . 😁
Jak się dobrze postarać to i  z 12 /13 można kupić  😉
Dramuta12 nie szukaj po handlarzach jak ten, tylko celuj bardziej w hodowle.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 lutego 2015 20:58
Donia Aleksandra,
A Ty znalazłaś coś dla siebie?
Jak się dobrze postarać to i  z 12 /13 można kupić  😉
Dramuta12 nie szukaj po handlarzach jak ten, tylko celuj bardziej w hodowle.



Celuj tylko w hodowlę jak nie szukasz konia super zrobionego!
Tylko u hodowcy jesteś w stanie znaleźć dobry materiał za dobrą cenę, bo każdy posrednik musi przecież zarobić  😉
i koń sprzedany za 10-15 po miesiącu kosztuje 30-50  🙄
Dramuta12, szkoda, że jak byłam u nich oglądać konie, to tej dziewczynki jeszcze nie było, powiedziałabym Ci, czy warto 😉 Cena ciut zawyżona, ale kobyłka interesująca (tylko mała).
Wszystkie ceny mają do negocjacji, więc pewnie za 40 parę można ją kupić.

Celuj tylko w hodowlę jak nie szukasz konia super zrobionego!

Te konie niekoniecznie są super zrobione 😉
Trudno oczekiwać super zrobionego 4-ro latka ,choć dobrze przygotowane widziałem   🤣 Wtedy już mozna określić czy coś z tego będzie czy tylko sprzedają nadzieję . 😉 Od hodowcy jeśli nie zrobiony to jest  wielka niewiadoma. 😉 Może skakać ,a może bać się drąga ,noże mieć fulę jak kucyk , może być wszystko . Dopóki nie ma siodła na grzbiecie , nie widać jak się rusza  i nie skacze to jest koniem z hodowli a nie do sportu. 😁 A jak to wszystko widać , tzn , że przebrany i zrobiony  to musi kosztowac . ( oczywiście jak dobry )  🤣
Zgadzam się, jeśli nie ruszony to nic nie wiemy, dlatego nie mówię o wybieraniu konia z pastwiska, a o takim co przyjął siodło, jeźdźca, albo chociaż naskakany luzem. Po takim to już wiemy czego można się spodziewać, możemy oszcować jego potencjał i mozliwości, ocenić charakter wstępnie. A jednak od hodowcy za pół cenę weźmiemy, bo nie ma pośredników, które swoje (wcale nie mało) muszą zarobić  😉
Właśnie oglądałam z trenerką kilka młodziaków i nawet całkiem interesujące są. Ale jeszcze trochę poczekam aż podrosną. Super wybitne to one nie muszą być, takie koniki na P-N.
A małych właśnie szukam, bo sama kurdupel jestem 😉.
Co sądzicie? Czasem cena nie za niska?  👀

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/22361
Dramuta12, ceną się nie martw. Jest ok (jeden z koni, którego mi proponowano został kupiony za kilka tyś, a handlarz tydzień później podał mi cenę 25tyś 😉 Cena rośnie wraz z ilością rąk, przez które koń przechodzi).
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lutego 2015 20:23
Dramuta12,
świetna ta kobyłka.
Mieliśmy kiedyś klacz po Tangelo, niesamowicie gumowa i sprytna była.
Co sądzicie? Czasem cena nie za niska?  👀

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/22361


Kasia ma dobre konie  😉
Cena rośnie wraz z ilością rąk, przez które koń przechodzi.


Zdecydowanie  😉

Dramuta, wybacz, ale na początku szukałaś konia " tak do C" potem " tak do N " a teraz już P mi się przewinęło  😉  Może kup konia chodzącego  P, ale z predyspozycjami ?
Tak czy siak koniem od katki warto się zainteresować.
korysindex4 pokaż mi fajnego konia , który chodzi P , ma możliwości na więcej i jest w cenie do 20 tys? nie ma takich.
korysindex4 pokaż mi fajnego konia , który chodzi P , ma możliwości na więcej i jest w cenie do 20 tys? nie ma takich.



Donia Aleksandra  są takie konie. Z tym, że nie maja po 5-7 lat. A Przecież Dramuta szuka takiego konia ? No bo chyba nie będzie debiutu jeździec-koń-jeździec w klasie P czy tam N  :bum:
korysindex4 pokaż mi fajnego konia , który chodzi P , ma możliwości na więcej i jest w cenie do 20 tys? nie ma takich.



Znam osobę, która kupiła konia młodego chodzącego L-P z możliwościami za połowe tej kwoty. Bardzo udany zakup 🙂
Edit.a znalazła go na naszych ogłoszeniach
Hej ! Od dłuższego czasu szukam konia z fajnym elastycznym ruchem z predyspozycjami do ujeżdżenia. Niestety hodowle które do tej pory znalazłam i odwiedziłam nie są na moją kieszeń albo niestety okazało się, że koń ma zwyrodnienie stawu... Szukam konia surowego od roczniaka do trzylatka. Kwota jaką dysponuję to ok 10 tys.
Na pewno są sensowne hodowle o których nie ma głośno w internecie i ciężko mi je znaleźć 🙁 Może Wy będziecie mi w stanie coś polecić, może same kupowałyście konia od kogoś godnego polecenia?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź !
Dziękuję, anai, ms_konik, katija, Smok  :kwiatek:. Bardzo mi się spodobała ta kobyłka.
No to trzeba przejść do etapu "Mamo, tato, zobaczcie jaki fajny konik"  😂.
korysindex4 stwierdziłam, że za duży cykor jestem i przed studiami chcę pojeździć do P - N, czas pokaże. C może kiedyś. 😉
kujka   new better life mode: on
22 lutego 2015 12:59
Niemiluch, 10 tys w jakiej walucie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się