prawko

Jestem po drugiej godzinie jazd i szczerze mówiąc nie jestem z siebie zadowolona (wiem, wiem, dopiero druga jazda). Kurde, nie spodziewałam się, że będę się tak spinać na drodze i że nie będę potrafiła się ogarnąć w tym samochodzie...  😵 Czuję się dość niepewnie jak na razie i miewam problemy z ruszaniem. Dziś spędziłam pół godziny na placu i ćwiczyłam ruszanie i po jakimś czasie załapałam. Później wyjechałam na drogę i kierowca przede mną wpuścił samochód wyjeżdżający z parkingu, więc musiałam się zatrzymać. Jak zobaczyłam w lusterku wstecznym samochód to znowu się spięłam i oczywiście zgasł przy ruszaniu :/
Po której godzinie jazd zaczęłyście się czuć pewnie za kierownicą? Nie mówię tutaj o bezbłędnej jeździe, ale po prostu o takiej pewności, której mi bardzo brakuje...
Daj sobie czas. Ja też miałam ogromny problem z ruszaniem, bo chciałam ruszać delikatnie i po cichu (jak tata :cool🙂, ale na początku nie miałam wyczucia i gasł mi po kilkanaście razy na jeździe. Potem przesadnie gazowałam żeby teraz ruszać ładnie, płynnie i po cichu 🙂. Też czułam pewną presję ze strony innych kierowców, ale zdałam sobie sprawę, że zupełnie niepotrzebnie. Po to masz oznakowany pojazd, żeby na Ciebie uważali.
Jutro o 8 praktyka. Mam mieszane uczucia 🤣
No właśnie. Ważne, żeby się nie przejmować. W końcu się uczę  🙂 Ale kurcze, chciałoby się od razu wszystko potrafić i jeździć jak tata  😁
Powodzenia rano!
Uff, zdane. Trafił mi się przemiły egzaminator 🙂. Przemiły w wielu tego słowa znaczeniach, hihi.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
21 listopada 2013 13:43
Teoria zdana 🙂
ankers, sakura, gratulacje!

Uff, teoria wewn. zaliczona 😀.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
21 listopada 2013 15:10
Dobry dzien dzis 🙂
Mam praktyczny w piątek 13 o 13.10 😀.
estena   Wariat nad wariaty.
07 grudnia 2013 03:52
Jeśli było już takie pytanie to przepraszam za to i proszę o odesłanie mnie do niego, gdyż niestety ciężko byłoby przewinąć ten wątek w poszukiwaniach.  :kwiatek:

Czy to prawda, że od nowego roku wracają stare przepisy - test teorii? Jeśli tak to od kiedy to ma nastąpić? 
naprawdę? to jak nie zdam teraz, to będę się zapisywać dopiero po nowym roku, chociaż myślę, że bardziej powinnam się martwić o praktykę nie siedząc za kierownicą 1,5 miesiąca  😀 No nic trzeba wziąć jakieś dodatkowe jazdy i się ogarnąć

Czy to prawda, że od nowego roku wracają stare przepisy - test teorii? Jeśli tak to od kiedy to ma nastąpić? 


skąd takie informacje ? nigdzie się z tym nie spotkałam, obawiam się że to jednak plotka...
Chyba jednak prawda, szkoła jazdy, do której chciałam się zapisać napisała mi maila, że zapisy wznawiają od stycznia właśnie w związku ze zmianą tej teorii.
a to nie chodzi czasem o to że w tej chwili wordy korzystały z dwóch baz pytan a teraz będą korzystać z jednej ? tyle mi wypluwa wujek google, wątpie że powróci stara, jawna baza pytań.
Jakieś opinie o Szkole Nauki Jazdy Nova w Warszawie? Bodajże gdzieś na Marymoncie. Z góry dziękuje  :kwiatek: :kwiatek:

Po której godzinie jazd zaczęłyście się czuć pewnie za kierownicą? Nie mówię tutaj o bezbłędnej jeździe, ale po prostu o takiej pewności, której mi bardzo brakuje...


Jak już miałam prawko w garści i ojciec pozwolił jeździć swoim samochodem bez siebie.  🤣
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
07 stycznia 2014 21:31
a ja zdałam 6 listopada prawko za 1 razem 🙂 a tydzień wcześniej teorię  🏇 🏇
Takie pytanie, gdzie sprawnie da się zrobić B+E w Trójmieście ??
Chcialabym miec polskie prawo jazdy i w tym celu musze zdac tylko egzamin teoretyczny. Szukalam i nie moge znalesc zadnych materialow, z ktorych moglabym sie przegotowac. Wszystko materialy, pytania, zakres wiedzy jest scisle tajne i dostepne tylko na kursach prawa jazdy  😲  😲 A i tak balabym sie jezdzic w Polsce.. Az strach przechodzic przez ulice..
Sa tu osoby, ktore zdawaly test teoretyczny na nowych zasadach. Z jakich materialow korzystaliscie? Wiem, ze musze w pierwszej kolejnosci zapoznac sie z kodeksem drogowym.
Liliana.Ishi, książka "Kierowca doskonały" H. Próchniewicza. Takie dają na kursach i w sumie wszystkie zagadnienia z niej można spotkać na egzaminie. Spokojnie możną kupić ją przez internet.
Dzieki za pomoc! 🙂 Zaraz poszukam.
Dzisiaj mam teorię i jestem strasznie zestresowana. Mam nadzieje, że skupię się na tyle by przeczytać dokładnie pytania i odpowiedzi i przede wszystkim mam nadzieje, że nie dostanę pytań na mechanika  😵
Trzymajcie kciuki, na 9:30 zaczynam   🙁

Klami chodzi o egzamin? Nie jest tak, że idzie się do PORDu i się zdaje? Jeśli chodzi o kurs (bo chyba jakieś tam godziny musza być wyjeżdżony) to Liberacki chyba mają takie kategorie, ale nie wiem jak tam u nich jest.


Edit: no i egzamin oblany. W poniedziałek mam teorie razem z jazdą. Muszę trochę wyluzować, bo stres zrobił ze mną coś strasznego  🤔wirek:
Behemotowa Czy myslisz, ze ksiazka "Kierowca doskonaly", znajomosc kodeksu jazdy oraz 10% dostepnych pytan wystarczy, zeby zaliczyc egzamin?
masz TU dosyć sporą baze pytań, mój ex się z tego uczył i zdał za 1szym razem 😉
a tak z ciekawości, po co Ci Polskie prawo jazdy? jeżeli masz zagraniczne to jeśli się nie myle to możesz spokojnie z nim jeździć na terenie Polski. moja ciotka od 10 lat mieszka w Niemczech i cały czas na Polskim prawku jeździ.
Nie moge jezdzic z moim prawem jazdy na terenie Polski. Mam teraz miedzynarodowe prawo jazdy, ale wazne niestety tylko przez rok. Musialabym je caly czas odnawiac. Dzieki za link!
lilian polecam testy z grupy image, na egzaminie nie pojawiły sie inne pytania niż te, oczywiście to mógł być przypadek 😀
desire   Druhu nieoceniony...
28 stycznia 2014 13:02
W tym roku postanowiłam pójść na prawko (chcąc założyć firme, po prostu jestem zmuszona). 😵  A całe życie przyrzekałam, że to zrobię gdy rowy i drzewa będą z gumy...
Liliana.Ishi nie wiem, ja miałam pytania na mechanika, wiec kodeks może nie pomoc 😀
casines yaaay, będę miała z czego się uczyć, dziękuję  😅
Mam pytanie  :kwiatek:
Jak wygląda na ten moment sprawa badań lekarskich? Mam sama zorganizować sobie wizytę i dopiero z papierkiem udać się do urzędu, żebym mogła zapisać się na kurs? Cena pewnie zależy od miasta, ale jeżeli w Krakowie zaproponowano mi 135zł za wizytę to jest to dużo czy mało?
honey, idź najpierw do szkoły, w której chcesz robić kurs, niektóre (większość chyba) mają badania w cenie. Dopiero z badaniami idziesz do urzędu i dostajesz PKK.
W mojej szkole powiedziano mi, że badania mam zrobić na własną rękę i pójść do urzędu. Cena mnie trochę zaskoczyła...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się