konie fryzyjskie

KarolaHeliowa, czy też może Liderowa teraz... można was gdzieś teraz oglądać???  (blog skasowany ...)  🙁
Wam też tak siodło mocno leci do tyłu?
kurde, próbowała z napiersnikiem i nawet z nim leci  😤


Zależy jakie siodła. Mam Ratomkę i Diamanta, nic nie leci, wszystko pozostaje na swoim miejscu. Ostatnio był u mnie Pan z Prestige, bo szukam czegoś wszechstronnego i za cholerę nie szło nic dopasować, więc niestety szukam dalej. Czekam też na swojego Gerloc'a tutaj jednak jestem przekonana, że wszystko będzie cacy. Co do napierśnika, to może za luźno podpięty?

KarolinaHeliowa - Gratulowałam od początku, to jeszcze tutaj pogratuluję! Wszystkiego dobrego dla was, wielkie gratulacje i bądźcie już razem na zawsze. Taak bardzo się cieszę, ooo tak!  😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
07 sierpnia 2012 09:53
Bardzo dziekuje 🙂 powoli sie oswajam z nim , bo on ze mna jak zreszta ze wszystkim innym jest oswojony 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 sierpnia 2012 11:26
No to jednym słowem znów zmiana nicku cię czeka.

A Helio czemu sprzedajesz?
Dzięki KarolaHeliowa 🙂 Mam nadzieję, że Mała szybko dojdzie do siebie. Ja z kolei podziwiam Lidera. Cudowny koń. Zawsze chciałam mieć fryza, ale nie miałam funduszy, aby takiego konisia kupić. Teraz do mojego stadka sp i kłusaków dołączyła mała Jambi. Jest wspaniała, ale z czasem będę szukać do kupienia takiego fryza jakim jest Lider 🙂.
ash   Sukces jest koloru blond....
07 sierpnia 2012 11:34
No to jednym słowem znów zmiana nicku cię czeka.


Raczej nie, bo przegłosowano że nie ma możliwości zmiany nicka na tym forum.

Karola, daj jakieś zdjęcie!
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
07 sierpnia 2012 11:48
Jak sie wzbogace o nowe to wstawie , nicka nie bede zmieniac za stara juz jestem na takie zmiany haha 🙂
Co do Helio to wystawiony jest na sprzedaz bo ja nie mam czasu na dwa konie i ja sie z nim srednio potrafie dogadac, to fantastyczny kon ale dla mnie chyba za elektryczny. Zdecydowanie mi z Liderem do pchania bardziej po drodze ,zreszta Gosi Mąkosie udalo sie troche Lidera rozbujac i wcale juz tak nie musze pchac 🙂
Czy we wschodniej i południowej Wielkopolsce są ogiery fryzy?
Edit - chodzi tylko o Wlkp? Pewnie ogiery są, ale z permisją KFPS na krycie w Polsce najbliżej jest Simme. Krzepice, woj. śląskie.
Klacze stoją pod Słupcą, właściciele pytali się czy znam jakieś ogiery ale to nie moja bajka. Nie wiem jaka odległość wchodzi w grę
Wychodzi 200km, wiec nie tak tragicznie. Można zostawić do krycia. Ja leciałem do Szymka znacznie dalej. Jego zeszłoroczne potomstwo zostało bardzo dobrze ocenione na zeszłorocznym przeglądzie.
Amarotsa - to brązowe własnie jest z Prestiga, spróbuje jutro w Kifferze pojezdzic, a napierśnik własnie nie był luźno, może kwestia siodła, ale dzięki  :kwiatek:
Karola wielki szacun za odwagę  🏇, tak na marginesie czemu nie chcesz dać mu szansy na IBOP, tyle pracy włożone w tego konia , trochę więcej wiary  👿
Właśnie na tym polega ta fryzia zabawa ,czemu chcesz odebrać mu możliwość przystąpienia do tego testu,by mógł zmierzyć się na równych prawach z innymi fryzami, chyba nie brak wiary z twojej strony w jego możliwości  🤔.
Bież się za robotę i dawaj go na przegląd, wyznać sobie następny cel , bo ten ze go odzyskałaś stał się faktem,
przyszły rok jest w waszym zasięgu.
To filmik z naszego podwórka 

Szkoda ze dali tak mało miejsca na ten pokaz  🙄
Czasem warto zwrócić się z problemem do fachowca od fryzów , bo nie wszyscy fachowcy 🙄 wiedzą  jak prawidłowo szkolić takiego konia , a Justyna jest bardzo otwarta na wszystkie pytania i prośby o pomoc, chyba bardzo lubi i ceni sobie pracę z tą rasą 

desire   Druhu nieoceniony...
09 sierpnia 2012 18:46
Zgłoszenia wysłane, kogo z Was w tym roku mam szanse spotkać na przeglądzie hodowlanym ?  😀 😅
dla mnie fryzy zawsze będą kojarzyły się z gotykiem, a jak poddają się szkoleniu 🙄 nie sledzę wątku na bieżaco i jeżeli już ktoś wkleił ten filmik to sorry 😡 robi wrazęnie !!
desire - jak Cię rozpoznam?
desire   Druhu nieoceniony...
09 sierpnia 2012 20:12
Wawrek, hm i oto jest pytanie, bo oprócz tego żem wysoka, to żadnych charakterystycznych znaków nie posiadam  😁  no, ale na pewno będę się kręcić z dwoma wyrośniętymi, aczkolwiek 2letnimi kobyłami - jedna w połowie grzywy nie będzie miała, uczulenie nas wykańcza  😵 😕  No chyba, że po pisku mnie rozpoznasz, jak któraś z "moich" dziewczyn powtórzy wynik z zeszłego roku  😡  Mam nadzieje, że jakoś przeżyję tą impreze - jadę 1szy raz i już się stresuje czy dobrze konie przygotujemy 😜
Mam nadzieję, że mimo stresu będzie okazja porozmawiać. Trzymam kciuki za dobry wynik!
desire,
A nie łatwiej byłoby, żeby wawrek przejrzał Twoje ostatnie posty na profilu?? 😉
desire   Druhu nieoceniony...
09 sierpnia 2012 20:30
Ancyk, na początku nie zajarzyłam.  😜  Po zdjęciach które są w innym wątku raczej poznana nie będę - pare miesięcy na odludziu i koń jako jedyny środek transportu robi swoje..  😁
oj tam, oj tam 😁
da radę 😉 😀
a kiedy w ogole jest w koncu przeglad? moze przyjade jako obserwator jak mi sie uda  🙇

edit: juz znalazlam 5-7 pazdziernika prawdopodobnie.
Time to kwestia siodła musisz trochę poszukać ,  pomierzyć .Moje konie jeżdżą w kieffer lusitano  .Też trochę szukałam zanim stwierdziłam że właśnie lusitano leży jak trza  🤣
A ja się chwalę. Mój koń dzisiaj przespacerował się z jeźdzem przerzuconym przez grzbiet.
Jutro wsiadanie.
Jestem z niego strasznie dumna.
Trenerka też twierdzi że jak na razie super konik!
Tu można się dowiedzieć więcej
http://www.photoblog.pl/zielonystfur/129783262/pierwszy-raz.html
  No chyba, że po pisku mnie rozpoznasz, jak któraś z "moich" dziewczyn powtórzy wynik z zeszłego roku  😡   Mam nadzieje, że jakoś przeżyję tą impreze - jadę 1szy raz i już się stresuje czy dobrze konie przygotujemy 😜

czy to znaczy ze mają wysoką premie źrebięcą i były już na przeglądzie , a teraz jedziesz pierwszy raz by je pokazać jako dwulatki  ❓

dla mnie fryzy zawsze będą kojarzyły się z gotykiem, a jak poddają się szkoleniu 🙄

i potańczyć można http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=bhp6pUQUlsw




Trzymam za wszystkich kciuki na przeglądzie :-) Ja wczoraj poszalałam troszkę z aparatem na pastwiskach i oto nasze "Norbery" tegoroczne  😉



Powoli szykujemy się z Karym na wyjazd 18-19 sierpnia jedziemy na imprezę Pferd 2012 i 1 września na Hoffest - tutaj chciałabym wymyślić jakieś fajne show na dwa konie w kieckach barokowych  😉 Pomysły już jakieś są, ale ceny sukienek chociażby mnie przerażają, o sprzęcie nie wspominam nawet..
desire   Druhu nieoceniony...
10 sierpnia 2012 08:31
[quote author=desire link=topic=1677.msg1489516#msg1489516 date=1344539573]
  No chyba, że po pisku mnie rozpoznasz, jak któraś z "moich" dziewczyn powtórzy wynik z zeszłego roku  😡   Mam nadzieje, że jakoś przeżyję tą impreze - jadę 1szy raz i już się stresuje czy dobrze konie przygotujemy 😜

czy to znaczy ze mają wysoką premie źrebięcą i były już na przeglądzie , a teraz jedziesz pierwszy raz by je pokazać jako dwulatki  ❓
[/quote]


Klaczki były w zeszłym roku jako roczniaki - I lokatę i III im się dostało  💃  ja jadę pierwszy raz, ponieważ teraz ja z nimi/przy nich pracuję.


i jeszcze mam pytanie - zdażyło Wam się wśród Waszych fryzów jakieś uczulenie skórne ? Moje pozbywają się grzyw namiętnie  😵 świerzb kiedyś owszem miały, ale były badane ostatnio  pod tym kątem i nie wykryto.. a ja ręce załamuje.  😵


Amartosa - dawaj więcej zdjęć 😍
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
10 sierpnia 2012 09:06
Niestety Lider na przeglad nie pojedzie bo zaniedbane zostaly jego papiery i teoretycznie jest chlopina NN . On juz sie nastartowal i mysle,ze teraz w nowym sezonie pojade sobie na nim pare razy cos dla zabawy , ale to mi wystarczy . Co do szkolenia tych koni to ja chyba najbardziej cenie sobie pobyt Lidera u Spahna i kazdemu z calego serca Pethera polecam chociaz na jedna klinike . Ja od prawie 3 lat nie jezdzilam prawie wiec nie potrafie od niego jeszcze wymagac jak trzeba ,ale wczoraj wsiadla na niego trenerka Helio  i jak wsiadla to byla naprawde super z niego zadowolona. Robil piekne zmiany i bez problemu przechodzil ze zwyklego klusa do pol pasazu ktory uwielbiam  😜
Z tego co ja się orientuje  💡 to dałoby się to jeszcze odrobić , nie wiem czy się uda , ale warto chyba zaryzykować .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się