konie fryzyjskie

St. - Wiadome jest kto był wł. matki Lidera i była nią jakaś Pani ze Związku (Nie wiem kto i mało mnie to interesuje) Wybacz, ale dla mnie ktoś kto pełni jakąś funkcję w Związku Hodowców czy to koni czy kotów powinien być przykładem dla innych - czy to nie jest wystarczający argument? Po za tym nie odwracam kota ogonem. Jeśli chciała walczyć o dokument to związek powinien jej pomóc..
To że kfps tak dba o czystość rasy jest do pozazdroszczenia , jak ktoś chce hodować tą rasę w pl niech też o to dba !!!!! Ale to nie znaczy że jak ktoś ma wałacha nn to jest zgnojony przez zhkfwp. Chcą kupić fryza nie miałam jeszcze pojęcia o tych związkach i.t.d.ale wszyscy , wszyscy których pytałam chcąc zaciągnąć wiedzy mówili mi że polskie konie z brązowym papierem są do d.... że to są kundle , że prawdziwy rasowy to tylko żółto-zielony. I co te konie też mają być gorzej traktowane ???
Tak jak pisze Amarotsa polski związek jest od tego żeby pomagać Polakom tym bardziej że z tego co się właśnie dowiedziałam prezes był właścicielem matki Lidera
St. - Wiadome jest kto był wł. matki Lidera i była nią jakaś Pani ze Związku (Nie wiem kto i mało mnie to interesuje) Wybacz, ale dla mnie ktoś kto pełni jakąś funkcję w Związku Hodowców czy to koni czy kotów powinien być przykładem dla innych - czy to nie jest wystarczający argument? Po za tym nie odwracam kota ogonem. Jeśli chciała walczyć o dokument to związek powinien jej pomóc..


To jeśli już tak stawiamy sprawę - to proponuję doczytać te inne fora i internet - Matka Lidera - Lisa B owszem była własnością obecnej prezes ZHKFwP, a weszła ona w jej posiadanie dokładnie dwa lata po narodzinach Lidera. Nie wiem czy śmiać się czy płakać - tak rodzi się plotka i żyje później już własnym życie niszcząc wszystko na swej drodze... Uwaga bo czasem również swego twórcę.  A historia Lidera jest dostępna w całości na forum ZHKFwP
St - Masz rację tak rodzi się plotka, zwracam honor i przepraszam Panią prezes ZHKFwP, że naskoczyłam publicznie, co nie zmienia faktu, że skoro jest Panią prezes, a Lider z jej klaczy rodzony to powinna dołożyć wszelkich starań by pomóc ogarnąć temat dokumentów, a chyba tego nie uczyniła..

Aaa i kończę temat, bo nie na moje zdrowie takie rozmowy. Tematu nie znam, szczegółów nie znam, a i tak już coś przekręciłam. Celem moich wypowiedzi był zamiar uświadomienia, że Związki są od tego by pomagać, my pasjonaci rasy od tego by się wspierać.. Przerażają mnie takie akcje jak ta, która ma miejsce tutaj.

Jeszcze raz przepraszam i znikam stąd. Przyjdę popodziwiać wasze konie i będę stale trzymać kciuki za hod. fryzów w Polsce.
St - Masz rację tak rodzi się plotka, zwracam honor i przepraszam Panią prezes ZHKFwP, że naskoczyłam publicznie, co nie zmienia faktu, że skoro jest Panią prezes, a Lider z jej klaczy rodzony to powinna dołożyć wszelkich starań by pomóc ogarnąć temat dokumentów, a chyba tego nie uczyniła..

Jesteśmy ludźmi tylko a rzeczą ludzką błądzić  😉  A co do starań - pomoc tak, ale nie da się pewnych rzeczy zrobić za kogoś lub wbrew komuś...

Związki są od tego by pomagać, my pasjonaci rasy od tego by się wspierać..

Dokładnie tak!

Mam jednak wrażenie że cały czas ucieka nam istota tej dyskusji...

Jeszcze raz przepraszam i znikam stąd. Przyjdę popodziwiać wasze konie i będę stale trzymać kciuki za hod. fryzów w Polsce.


:emota200609316:


Widek07 bawi mnie to. szczerze.  Dla mnie koń to koń.
żeby go kochać nie muszę mieć papieru. hodowli nie prowadzę.

KarolaHeliowa nie tłumacz się bo jak widzisz im  praktycznie wszystkim o papiery chodzi. nie mogą przetrawić, że ktoś od tak kupuje sobie
konia za x tysięcy tylko do jazdy a nie dla świetnego papieru i hodowli! My tu nie pasujemy bo nasze to są kundle przecież. Zdjęcia już jutro wstawię.

st. mam jednego źrebaka po niej dla siebie dla nikogo więcej. sprzedaję w chwili obecnej dwa pozostałe konie. dzięki źrebakowi będzie mieć towarzystwo. nie prowadzę hodowli i nawet nie mam miejsca na to by ją prowadzić.
Wiarygodnie czy nie ale wiele razy dzwoniłam do wielu ludzi prosząc o namiary właścicieli danych koni: ogiera i klaczy.
Nie uzyskałam ich. Szukałam na własną rękę i telefony zawsze albo pomyłka albo nikt nie odbierał. Odpuściłam. Pisałam posty w nerwach bo zamiast pomóc to jeszcze pośmiewisko ze mnie zrobili.
wszyscy których pytałam chcąc zaciągnąć wiedzy mówili mi że polskie konie z brązowym papierem są do d.... że to są kundle


Masz na pewno rajce bo te kundle na ostatnich dwóch przeglądach w Polsce jako źrebaki zgarniały I premie u holenderskich sędziów, można wręcz powiedzieć że ich zachwyciły. Co musi oznaczać, że naprawdę są do dupy, a te z niebieskim papierem są na pewno lepsze!
Więc może zanim ktoś wypowie się na ten temat dowie się chociaż jak takie konie są oceniane.
Żeby nie być gołosłownym
[url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=180:przeglad-hodowlany-2011&catid=42:readha&Itemid=2]http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=180:przeglad-hodowlany-2011&catid=42:readha&Itemid=2[/url]
[url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=99:przeg-2009-stat&catid=42:readha&Itemid=2]http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=99:przeg-2009-stat&catid=42:readha&Itemid=2[/url]
KarolinaHeliowa - to jest wątek o fryzach, dla miłośników fryzów. Byłaś tutaj od początku z Liderem i tutaj z nami zostać ;-)

Dokładnie wątek dla wszystkich i nie ma powodu by się wynosić  ❗

St - Podpisuje się pod "rasowy=rodowodowy" i wszystkim co z tym związanym, ale jeśli cofniemy się te kilka lat to okazuje się, że takie urocze kundle jak Lider hoduje sama pani prezes ZHKFwP, albo jakaś inna Pani zasiadająca tam na wysokim stołku. Skoro jest taką ważną osobą i wysoko ceniącym się hodowcą to trochę głupio wyszło, że zaniedbała tak istotną sprawę jak pochodzenie konia z własnego podwórka. Dodatkowo to piękna reklama dla ZHKFwP...

By wystosować takie oskarżenie trzeba się liczyć z konsekwencjami , a sama przyznajesz ze zupełnie nie znasz stron jak i samej sprawy, to jak to się ma do tego, ze ja mam czelność namawiać Karolinę na podjęcie próby zrobienia tych dokumentów i to ją obraża. 
Widek07 - krótko mówiąc przeginasz.... Ja też mogę Kay'a sprzedać, bo ma za długą grzywę. Chcesz go? 45tys euro i jest Twój   - dobra koniec żartów, ale też mogłabym się za pół roku obudzić i jednak stwierdzić " wiesz Widek... ja jednak tęsknie za tą długą grzywą, głupio zrobiłam, że go sprzedałam". To jest życie, emocje... i tutaj trzeba się cieszyć, że udało się i Lider jest znów w parze z Karolą, a nie zgrzytać zębami!

Czy jest możliwość ze zakup tego konia mnie zupełnie nie interesuje , ale mogę popytać
I cieszmy się bo jak pisałam wcześniej tak potwierdzam, ze jej gratuluję takiej decyzji i odwagi.
Ale niestety taka decyzja w świetle tego co pisała wcześniej , może jednak razić .
Tak to już jest i trzeba się z tym liczyć, ale co jej nie zabije to ją wzmocni  😉 i da większa mobilizacje do pracy z koniem . Tak sobie myślę ze jak sama pisze to ją  g. ❗ obchodzi i chyba niestosowne są te uwagi ze jej przykrość robię .
Chciałam spróbować zgrzytać zębami, ale mnie ciarki przeszły i zaniechałam , fuj  😜

A ja dalej nie rozumiem co jest nie tak z budową Lidera, poza tym, że prezentuje typ barokowy, a nie modny i propagowany ostatnio nowoczesny.
Jest kawał maszyny, abstrahując od włosów, ale co w tym złego 🤔

Zima jak się podoba to niech tak zostanie, po co bić pianę , koń do przeglądu nie stanie i wszystkie uwagi są niepotrzebne . Jest taki jaki jest i już
Widek07 bawi mnie to. szczerze.  Dla mnie koń to koń.
żeby go kochać nie muszę mieć papieru. hodowli nie prowadzę.

jasne że stanieją - niestety tylko polskie podróbki.  niezłe przekręty robią z fryzami - fryz z polskimi papierami to nie fryz. a tej klaczy bym nie kupowała

I co najważniejsze - jak kupujesz to oryginalne - czyli z holenderskim papierem! i staraj się szukać fryzów niechipowanych dla własnego dobra i konia.

I mnie bawi ta szczerość w świetle tego co piszesz , i ja nie mam hodowli ale owszem konia z papierami i chipem bez źrebaka , tylko nie wiadomo czy śmiać się czy płakać .

Widek wiesz że ja na początku myślałam że Ty naprawdę chcesz pomóc  🤦po co to wszystko zaczełaś ??? Napisz jaki masz w tym cel , aż tak bardzo chcesz coś udowodnić Karoli??? Bądź szczera i powiedz co Ci złego zrobiła ta dziewczyna i ten koń .Czy Ty masz hodowlę koni fryzyjskich czy tylko jesteś pasjonatką rasy ? Pewnie nie jestem taka idealna jak Ty 😅 i nie znam się tak  jak ty na koniach fryzyjskich  😅 ale mi się Lider bardzo podoba . Pokaż mi konia polskiej hodowli tak zjawiskowego .A czy Ty go widziałaś na żywo czy tylko znasz go ze zdjęć Gosi M.  która wydobędzie najszlachetniejsze piękno z każdego konia ???  😵 😵 😵

Bo chciałam pomóc  :głupi_łeb  /bo koń ma szansę , przepisy się trochę zmieniły i na korzyć w przypadku Lidera /, a cel mam taki  👀, ze jak się uda i ona te papiery zrobi, to będę chciała go kupić za 45 tys euro, bo nigdzie takiego konia nie ma i jeszcze jestem zazdrosna ze ona go ma  🍴.












 

ta dyskusja przypomina mi trochę dyskusje na forach poszczególnych psich ras. Jest bardzo, bardzo podobnie. Niech no tam trafi się jakis psiak z innym papierem, niepewny a juz napewno nie jest "rasowy" no i tez panuje tam prawo " nie rodowodowy to nie rasowy".
Mam fryza, bo mi sie fryzy podobaja , fakt moja ma papier ale gdyby go nie miała tez bym ja kupiła.Dla niej samej ,nie dla papierka kupuje konia. Hodowcy- to zupełnie co innego, ja nie zamierzam rozmnażac zwierząt. A to ,że mam fryza i zupełnie nie znam sie na tej rasie ale zwyczajnie mi się podoba to chyba moge sobie pozaglądac a czasem napisac coś w tym watku, no chyba ,że uwazacie ,że to watek tylko dla super fryzów i super znawców tej rasy.
Ja wogóle mam dziwne stadko, sa w nim NN-ki, xxoo, xx, ślazaki, konik polski i ...i kazde jest koniem ,zadnego bym nie obraziła nazywajac go kundlem no chyba ,że "kundelkiem" 🤣
Odpuscie trochę, tak fajnie zaglądało się do tego watku, tach chętnie czytałam o fryzach i oglądałam sliczne fryzy. Niech tak zostanie.
Widek - Wiem i zdaję sobie sprawę z konsekwencji. Takie wnioski wyciągnęłam czytając forum ZHKFwP - jak mnie St. później uświadomił niedokładnie, bo pominęłam kilka istotnych faktów. Dodatkowo nie widzę sensu cytowania mojej wypowiedzi ponieważ za przekręcenie wyżej przeprosiłam i to nawet dwa razy. Może nie doczytałaś. Nie znam ludzi nie znam sprawy i się po prostu z dyskusji wycofuję, bo poszła nie w tym kierunku co trzeba moim zdaniem.

Faza - Dobrze myślisz i tak jest. Zawsze hodowcy będą patrzeć na konie inaczej jak zwykli właściciele, który to mają w pensjonacie konika lub dwa i uważam to za całkiem naturalne. Z małżem hodujemy psy i wiem jak to jest. Widząc psa "naszej" rasy nie mówię "oo jaki śliczny piesek" a raczej "zobacz, świetny stop, piękna linia górna"  😉 Kupując Kay'a z małżem nie wiedzieliśmy kompletnie nic o fryzach! Nic a nic, to co o rasie opowiadała właścicielka łykaliśmy jak pelikany. Jedynie moje jakieś doświadczenie z końmi mówiło mi o dopilnowaniu spraw istotnych, których pilnować trzeba przy zakupie konia każdej rasy i tyle. Dopiero z czasem zaczęłam zaglądać w głąb, patrzeć na konie, specyfikę ruchu, pytać o pochodzenie i kojarzyć pewne fakty, choć nadal wiele spraw dla mnie to czarna magia.
Sucha - żeby nie było ja tak nie uważam , ale myślę że i Ty słyszałaś takie opinie .
Widek pytałam czy masz hodowlę możesz odp.jak to nie tajemnica ? A  może pokaż swoje konie jestem ciekawa poprostu .I jeszcze jedno kundel nie kundel ale w jakiej cenie która z Was sprzedała konia ze swojej hodowli chociaż w podobnej cenie ?
Ja też kończę tą dyskusje bo to bezsensu !!!! Szkoda mi tylko dziewczyny i jej konia , nie chciała bym być w jej skórze 🙁
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
15 sierpnia 2012 11:01
Zaczynam odnosic wrazenie ,ze propozycja zrobienia Liderowi papieru byla poprostu prowokacja do zrobienia afery. Widek Doskonale bylas zaznajomiona z tematem Lidera i w czym problem , podoba Ci sie ta cala afera?  Rodowodowy=Rasowy rany to juz naprawde jak sekta i nie dziwie sie ,ze ludzie naprawde wola zasiegnac informacji za granica niz tu . Prawda jest taka,ze ja sie na wielu rzeczach o fryzach nie znam i tak jak napisala Amarotsa lykalam jak pelikan pewne informacje ktore wcale niekoniecznie musialy byc prawda , a ja nie drazylam tematu. Co do owlosienia Lidera sympatycznie na forum fryzowym nazywanego MOPEM 🙂 to jest to raczej cecha pozadana u tych koni i nie wiem czemu ale wszystkie starsze ogiery dlugie grzywy posiadaja. Amarotsa u Ciebie w stajni fryzy pozaplatane i nie obcinane prawda?
Prawda jest taka,ze jak Lider straci jajka to sie wszystko nagle stanie proste i papiery sie same zalatwia , nie wiem czemu bo przeciez skoro taki kiepski to po co obawa ,ze ktos bedzie chcial nim kryc? Swoja droga to ciekawe ,ze tu twierdzicie,ze taki slaby pokrojowo ,a Pether namawial mnie goraco do zrobienia mu niemieckiej licencji twierdzac ,ze jest zjawiskowy i ma wyjatkowo duze predyspozycje do sportu? No ale taki Pether to sie nie zna prawda Widek ?
KarolaHeliowa - Prawdą jest, że owłosienie jest cechą szczególną i porządana - jest nawet opisane we wzorcu rasy. Wszystkie fryzy w stajni są zaplatane i regularnie przeplatane. Towarzyszy temu porządna kąpiel grzywy i ogona (szampon + odżywka). Dodatkowo po każdej robocie są spłukiwane wodę. Pot jest jednym z czynników, które wpływają na kolor sierści. Osobniki posiadające "brodę" są golone, tak samo jak goli się nadmiar włosów na nogach, ale to chyba wszystko jest normalne?  😉

Widek pytałam czy masz hodowlę możesz odp.jak to nie tajemnica ? A  może pokaż swoje konie jestem ciekawa poprostu .

Pozwolę sobie w tym poście na małą tajemnice i utajnię tą odpowiedź 🤣  Koń w wątku jest i wystarczy poszukać, tak jak i odpowiedzi czy jestem hodowcą , a to podkreślam już nie wiem który raz !
I prawdę powiem ze hodowców Koni Fryzyjskich to na tym forum raczej nie uświadczy , bo i po co maja tu bywać , dzielić się swoją wiedza jak są notorycznie wyśmiewani i obrażani , czym maja się chwalić, tymi durnymi papierami i premiami , a konie  🙄  phi !  A fuj !… , łyse i słabe  fuj !
I nie golone  😲 okropne !!
KarolaHeliowa
  Myślę ze zamiast niesiona euforią urojonych wymysłów , ze chce mi się z tego powodu tworzyć prowokacje i afery, to przeanalizuj moje wpisy , bo tak będzie rozsądniej , niż tworzyć kolejny mit biednej skrzywdzonej .

Dla mnie ta dyskusja to szukanie i wymyślanie problemów, ale to specyfika większości wątków na RV , ocenianie, oczernianie na podstawie tego co koleżanka koleżanki, kiedyś, gdzieś, coś usłyszała...Czytanie postów bez zrozumienia albo co druga linijkę...
Nie należę do "sekty" ZHKFwP , nie mam fryza a mimo to zawsze otrzymałam potrzebne informacje na tamtym forum lub od kogoś ze związku - jakieś wyróżnienie mnie spotkało?

Dajcie spokój dziewczyny, tak jak Faza napisała tutaj było jeszcze znośnie, można było coś poczytać , pooglądać...niech tak zostanie.

edit no właśnie np Widek kilka razy już pisała, że nie jest hodowcą więc dlaczego Anett nadal ja atakujesz i posądzasz o jakieś tajemnice?

Karola dla mnie fakt Twojego powrotu do Lidera jest tutaj oceniany pozytywnie ( przez Widek też),tak ja to odbieram. Dla mnie osobiście to super informacja , w kontekście tego, jak pisałaś o trudnościach w jeżdżeniu Go. Janus tez jest ogierem i rożnie nam sie układa , wiele razy doprowadził mnie do stanu- nie umiem jeździć, nie dam rady z tym koniem-ale jest cos takiego, że wtedy z jeszcze większa motywacją wsiadam i ...gdy coś wychodzi to radość i satysfakcja z tego powodu jest 100 razy większa niż na innych koniach ( podkreślam-dla mnie ).
Sprostowanie - to nie jest mój koń ja mam tylko przyjemność Go jeździć i marzenie , żeby pokazać na zewnątrz to co robimy w domu.

Prawda jest taka,ze jak Lider straci jajka to sie wszystko nagle stanie proste i papiery sie same zalatwia

   A i jeszcze ważna informacja, ale nie dla  Karoliny
Papiery nie załatwią się same, nawet jak się zrobi ciach, a mogę przypuszczać że i : rach ciach ciach ….
Ale to Lidera nie dotyczy, bo on  papiery ma w torbie  ❓

Amen !
Savannah ja nie wierzę w szczere intencje Widka  przykro mi .Nie byłam stronnicza o braku papierów dowiedziałam się z RV i nadal uważam że Widek to nakręciła .   Fakt może przeoczyłam odp.przepraszam  😡  Ja się bardzo cieszę że Karola ma swojego konia  🙂 🙂 🙂
Zostawmy to niech dziewczyna robi co chce jej koń jej wybór !!!!
z mojej strony też Amen

Savannah ja nie wierzę w szczere intencje Widka  przykro mi .Nie byłam stronnicza o braku papierów dowiedziałam się z RV i nadal uważam że Widek to nakręciła .   Fakt może przeoczyłam odp.przepraszam  😡  Ja się bardzo cieszę że Karola ma swojego konia  🙂 🙂 🙂
Zostawmy to niech dziewczyna robi co chce jej koń jej wybór !!!!
z mojej strony też Amen

A paru hodowców na RV znajdziemy  👀 🤣
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem. Proszę się pilnować, bo to już nie pierwszy raz!
I prawdę powiem ze hodowców Koni Fryzyjskich to na tym forum raczej nie uświadczy,
Pisząc raczej , własnie to chciałam przekazać  😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
15 sierpnia 2012 17:43
Widek wybacz ,ale znam Twoje rozne wypowiedzi i to nie tylko na tym forum wiec jakos ciezko mi uwierzyc w szczerosc Twoich intencji , to nie jest pierwszy raz gdzie NIESWIADOMIE wywolalas afere .Nie czuje sie pokrzywdzona bo mam w stajni zjawiskowego konia , rasowy czy nie to trzeba mu przyznac , ze cieszy sie  wielka sympatia ludzi nie zaleznie od posiadania papieru lub nie. Dziwi mnie fakt tak wielkiej krytyki Lidera , bo jak byl na treningach to naprawde nie zdazylo mi sie uslyszec o nim zadnej negatywnej opinii , a stal w stajni Fryso Huys wiec wybacz ale dla mnie to troche bardziej wiarygodna ocena niz Twoja.
Sluchajcie normalne jest to,z kazdy wlasciciel swojego konia bedzie chwalil i nie dziwne  ,ze kazdym sukcesem Lidera chcialam sie dzielic bo jestem z tego dumna i nie widze w tym nic zlego. Nie wymagam od ludzi,zeby sie nim zachwycali ale normalne jest to ,ze kiedy ktos stara sie udowodnic mi ze moj kon jest brzydki i jeszcze wstawia jego zdjecia w celu udowodnienia tego faktu to jest to dla mnie przegiecie . Skoro jest kiepski to po co namawialas mnie na IBOP , skoro nie znane jest jego pochodzenie i watpliwe to po co namawiasz mnie na papiery? Po to zeby dwie strony dalej zamiescic jego zdjecie i starac sie uswiadomic ludzi ,ze jest brzydki?
Zawieszam bron bo nie  bede sie wiecej denerwowac , przemyslmy oddzielny watek o milosnikach koni fryzo podobnych i to tyle w temacie rozmowy z Widek
Savannah przyznaje sie bez bicia ,ze przesiadajac sie na PRE chcialam sobie zycie ulatwic a tak naprawde skomplikowalam . Nigdy pewnie nie zrobie na Lido takiego ciagu jak na Helio ,ale zrobie milion innych rzeczy i faktycznie jestem teraz mocno zmotywowana do pracy.
Napisz jak bylo na klinice i co robicie z Janusem teraz 🙂 ? To bardzo piekny kon i mam nadzieje,ze bedziecie pokazywac sie na czworobokach i godnie promowac rase 🙂 . Powstawiaj zdjecia z kliniki i nie tylko 🙂
To ja proponuję spotkać się na tegorocznym IBOPie z końmi lub bez i pogadać na żywo, najeść się kiełbachy, czymś popić...  🥂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
15 sierpnia 2012 19:22
Wawrus z Toba zawsze 🙂 i zdecydowanie na to popijanie 🙂
Przyznam ze miałam dość, ale doszłam do wniosku, ze dyskusja jednak nie ma poziomu pyskówki, a właściwe wnioski mogą pomóc przyszłym właściciele i miłośnicy rasy by uniknąć popełnienia błędów.
Nie chce mi się kolejny raz deklarować mojego stosunku do Lider, bo nie ma to sensu, ale musze jednak wykrzyczeć ,ze nigdy nie powiedziałam ze jest BRZYDALEM
Ale trudno przejść obok i się nie odezwać, gdy wpiera się ciemnotę na wątku tematyczny ze jest super. Przykro mi to stwierdzić Karolina , ale jednak ten wpis ;

Kochani a wiec ....Lider i ja znowu jestesmy razem 🙂 , mam w zyciu wielkie szczescie i chyba jest mi przeznaczony skoro udalo mi sie naprawic tak wielki blad ,jakim byla jego sprzedaz. Patrze na niego juz inaczej , nie oceniam go jako fryza eksterierowo ,ale patrze jak na starego sprawdzonego przyjaciela. Lider dla mnie zawsze byl jest i bedzie najpiekniejszy , ogladajac fryzy ktore potencjalnie mi sie podobaly caly czas mialam nadzieje ze to bedzie jednak ON 🙂 . Nie pogadam z Wami o przegladach i nigdzie z nim nie pojade ,ale z przyjemnoscia bede sie rozwodzic nad cudownymi sercami tych wspanialych koni i podziele sie opowiesciami o tym jak pomaga mi przelamac moje lęki .

Mógł sugerować ze wiesz co piszesz i to dało mi powód by podjąć próbę, by jednak nie zamykała LDEROWI możliwości dołączenia do bractwa FRYZIEGO, bo warto spróbować/ koń sobie zasłużył !
  Tyle osób próbowało pomóc, okazuje się ze również i sam  Pether S. i z tego co pamiętam to sama pańcia ze związku zadeklarowała pomoc w tej kwestii , by dać materiale do badań w podstacji włosów od nieżyjącej klaczy.
Myślę że to już wtedy było cudem ze te włosy jeszcze przetrwały i były dostępne, bo Lider ile miał w tym czasie lat ?/ zagadka ,ile pytań wcześniej zdałam i na żadne nie ma odpowiedzi . I teraz bym się bardzo zdziwiła ,ze pańcia ze związku miała by pomóc. Biorąc po uwagę skalę zjawiska rozpuszczania plotek by komuś zaszkodzić i to jak wcześniej określiłaś swojego konia, jakie wyraziłaś zdanie o <<polaczkach>> i to jak bardzo oczekujesz na ach i och, by zaspokoić własna próżność, dochodzę do wniosku ze wychodząc z tą propozycją tylko się ośmieszyłam. Jak również już WIEM, jak się tak naprawdę sprawy maja i dlaczego to ja jestem winna tej niby afery.
  A to ze koń stał  w stajni Fryso Huys, to podkreślasz już nie wiem który to raz, tak już  wszyscy wiemy , tylko co z tego wynikło dla konia ?
Mówisz ze koń nie do poznania po powrocie do ciebie, czy to wynik tego ze nie był z tobą, czy jednak wynik czyjejś pracy.
A jak myślisz dlaczego to ja ma taki wielki szacunek dla Savannah,ano dlatego ze dziewczyna jest wytrwała i nie oczekuje na achy i och ale mimo trudności nie poddaje się, nie potrzeba jej do tego uwielbienia i nie stara się wciskać bzdur,a już na pewno mówi to co jest prawdą. I dlatego ja tej parze kibicuję, bo praca i wiedza tu jest potrzebna, a nie ze koń jest zjawiskowy, wyczesany i golony.
Kolejnego wątku nie potrzeba, bo jest ich tyle ze można zjawiskowego konia pokazywać do woli i każdy właściciel może się chwalić do woli, ale trzeba jednak i tam pisać prawdę!
A na resztę tych pytań NIE BĘDĘ odpowiadać bo mam dość w kółko powtarzać to samo, wystarczy przeczytać .
I mnie nie strasz, bo od straszenia są duchy !
❗  Apelu nie wystosuję ale musze podkreślić ze nigdy nie użyłam słowa KUNDEL, określając konia bez udokumentowanego pochodzenia . Natomiast bardzo mnie to razi, bo tak często pada w tym wątku, a jest w użyciu osób deklarujących uwielbienia dla tych koni . ❗
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
16 sierpnia 2012 21:58
Widek wysylam Ci priv bo nie bede tu rozpisywac naszych bezsensownych rozgrywek.
Amarotsa jak Key w batmanie przyzwyczail sie?
Boze! mozecie przestac juz na siebie nawzajem najezdzac??? JA widze w tym watku dwa obozy: fanatykow i milosnikow rasy. Jak ktos obcy chce sie czegos dowiedziec z tego watku o tej rasie, bo planuje hodowle to spieprza stad jak najdalej! Pieknie nie ktorzy reprezentuja fryzy i zwiazek.


Ja tez mam kundla z papierem PZHK i co???? i sie juz do tego przyzwyczailam!!!! Kocham go najbardziej na swiecie i jest dla mnie najpiekniejszym fryzim kundlem. PRzekreslone mam IBOPy, sropy i inne przeglady. Trudno, ale moge jezdzic na zawody!

Przez niektore osoby odechcialo mi sie wlazic w grono zwiazkowe, ale zreszta i tak nie moge. Jednak z ciekawosci pojade na najblizszy przeglad i  IBOP moze kiedys sie przyda ta wiedza.

👿 👿 👿 👿

Karola:  👍 za odwage :kwiatek:



Mialam siedziec cicho i sie nie odzywac, ale jak zaczelam czytac najezdzanie na Karole to juz nie wytrzymalam. Z gory mowie, ze z Karola nie mam zadnych "blizszych" kontaktow tylko forumowe jakby ktos myslal co innego.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
17 sierpnia 2012 07:41
Vampiria kochana ale ja chetnie Cie poznam , opowiadaj lepiej co u Aligera bo to przeciez konskie tematy 🙂
vampciu co Ty piszesz?? Aliger nie ma papierów?? Boże, Boże, muszę Cię ze znajomych na fb wyrzucić :P
KaroliaHeliowa - muszę zrobić zdjęcie, bo jak założyłam mu tą rajstope na głowę to przez 5 minut nie mogłam się zebrać z podłogi. Płakałam ze śmiechu  🙂 Kary zaś to taki osiołek, że da sobie wszystko założyć i nawet w worku jutowym będzie chodził skoro trzeba  😀
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
17 sierpnia 2012 11:45
Amarotsa ja to musze zobaczyc 🙂 na siwym to wyglada smiesznie a na karym to pewnie slabo widac i przeplataj czesciej 🙂
Wstawiam ciekawoski o goleniu

Czesaniu

To tak zeby zmienic temat 🙂
Golę nogi podobnie, ale jednak zostawiam więcej włosów niż Pani na filmie. Grzywę do tej pory zaplatałam również jak Pani z filmu jednak od czasu odwiedzin w jednej z stajni handlowych robię normalne warkoczyki i trzymam się zasady "lepiej 10 warkoczy jak 5" przeplatam to 4-5 tygodni, ale teraz spróbuję co tydzień według Twojej zasady Karola i zobaczymy czy będzie lepiej. W rajstopie Kary też wygląda kosmicznie i widać ją bardzo dobrze, bo jest granatowa. Muszę pomyśleć o wszyciu po obu stronach znaku Superman'a, wtedy to będzie już po całości superbohater ;-)
Tak malo wiem o fryzach a przez czysty przypadek jestem posidaczką pieknej panny. Czytam Wasze wypowiedzi , pytam i naprwdę uwazam ten watek za super pozytyWny. Nie chwalę sie swoja fryzią bo... zrobila sie gniada no i poza tym juz pow ostatnich "rozróbach" może i ja usłysze ,że nie ramowa, że brzydka ,że cós tam.
A dla mnie jest cudna, jest piękna i ma cudny charakter.
Ja nie jestem miłosnikiem żadnej konkretnej rasy koni, uwielbiam je wszystkie ale majac fryza fajnie jest coś wiecej wiedziec na jego temat.Dlatego z chęcia odwiedzam ten wątek i czytam i oglądam zdjecia Waszych koni. To jeden z fajniejszych wątków na forum - i niech tak pozostanie a może zdobędę się na odwagę i wstawie zdjecia swojej fryzi (albo poczekam na jesien jak znowu się zrobi kara...)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się