Pensjonaty we Wrocławiu

pomyliłam się po drugiej str. rzeki jest rędzin nie maślice 😡 chodziło mi o stajnie [s]przy rędzińskiej[/s] na rędzinie.

negatywne opinie dotyczą stajni na maślicach wszyscy mówią o ul.Rędzińskiej bo tam autobus ma pętlę i się przyjęło w obiegu a stajnia jest przy innej ul. [s][/s]
No wlasnie redzinska jest na maslicach, a na redzinie jest ul wedkarzy. I ja nie mam pojecia, o ktorej teraz piszesz...
przepraszam zamotałam się  :i 😡  🤬

już prostuje wypowiedź aby nie wprowadzać zainteresowanych w błąd

stajnia na maślicach to zupełna pomyłka, byłam tam dwa razy: wygląd zewnętrzny jak z horroru, ale nie szata... więc weszłam do środka i... po prostu wyszłam.
koniki w słabej kondycji, wybiegi duże ale to teren zalewowy do tego kiepsko ogrodzone zdarzało się że zwierzaki wychodziły na space. nie wiem jak z atmosferą w takim miejscu- właściciela nie było w stajni za to przywitanie przez dwie dziewczynki było poniżej krytyki.- Stajnia na Maślicach

jest jeszcze jedna stajnia na [s]maślicach[/s] Rędzinie [s]ale po drugiej stronie rzeki przy ul.rędzińskiej[/s] ul wędkarzy- prócz małych boksów i trochę skąpego ścielenia reszta OK
-  dodam jeszcze że brak trawiastego padoku i ujeżdżalnia była na końcu wybiegu(z wyposażeniem).


Na maślicach , na ul. redzińskiej, jest katastofa i to stajnia P.Adama, tam bym konia w zyciu nie wstawiła. A co do stajni po drugiej stronie Odry czyli na rędzinie , na ul.wedkarzy, to mala, kameralna stajnia , obecnie stoja tam tylko 3 konie (boksów jest na 8) , opieka jest ok, karmia dobrze, dwa padoki piaszczyste, jeden robi za ujezdzalnie, myjka zewnetrzna, ladna, czysta siodlarnia i przecudowne tereny  😍
Stałam tam ponad pol roku i gdyby nie to, ze nie ma warunków do jazdy w zimie (brak oswietlenia placu, podłoze) to stałabym tam dalej 🙂
Ja jeszcze dopisze, ze stalam tam poltora roku (nie stoje od dwoch lat) i akurat na co jak na co, ale na na scielenie NIGDY nie mozna bylo narzekac, bo codziennie bylo wybierane do zera i scielone gruuuba warstwa swiezej slomy. Wiec zawsze bylo czysciutko i konie na pewno nie staly na betonie.
Tak, co do ścielenia i sprzatania też nigdy nie miałam zastrzeżeń.
Na maślicach , na ul. redzińskiej, jest katastofa i to stajnia P.Adama,


Jego jest przy Potokowej.
Przy Redzinskiej jest "rzeznikowa" "stajnia" (cudzyslowy celowo dwa).
[quote author=rosek0 link=topic=170.msg889411#msg889411 date=1297167130]
Na maślicach , na ul. redzińskiej, jest katastofa i to stajnia P.Adama,


Jego jest przy Potokowej.
Przy Redzinskiej jest "rzeznikowa" "stajnia" (cudzyslowy celowo dwa).
[/quote]
😁 jedne warunki
maslice: obie stajnie nie maja warunkow typowo pensjonatowych, ale jednak roznice w nich sa 😉

stajnia nr 1. ul. potokowa, stajnia za walem.
taka gospodarka, nie pensjonat. z wygladu malo atrakcyjna, na miejscu swinie (wiec i zapach adekwatny).
stajnia nie reklamuje sie jako pensjonat. sa zrobione solidne boksy, scielenie jest kiepskie itd..
nie jest to stajnia pensjonatowa, tylko taka gospodarka. mozna sie dogadac, ale zeby to mialo rece i nogi trzeba byc samemu.
pastwiska sa. opcja wg mnie tylko dla osoby co mieszka niedaleko i potraktuje to tak jakby sama miala swoja stajnie  - tj. sama sobie wiekszosci rzeczy wokol swojego konia zrobi.
gospodarz z konmi kilkadziesiat lat, nie ma juz sil, wiec warunki sa jakie sa. co by nie mowic o nim, to pojecie o koniach ma. W razie kolki czy innego nieszczescia wylapie, ze cos jest nie tak i pierwszej pomocy udzieli.

stajnia nr 2 - przy samej odrze, ul. redzinska.. oglasza sie jako pensjonat  😂, choc typowo pensjonatowych warunkow nie oferuje.
na srodku laki prowizoryczna drewniana stajnia, male "boksy" z zerdzi tez prowizoryczne.
sa pastwiska i tyle.
na miejscu "stajenny" nie zwiazany z konmi, bez wiekszego pojecia. z doskoku jakies mlode dziewczyny..
scielenie, karmienie malofajne.
cena zdaje sie 400zl  🤔


redzin - druga strona odry, ul. wedkarzy.
baardzo malutki kameralny pensjonacik 3 konie teraz tam sa.
czysto, sumienne scielenie i karmienie, konie wypuszczane codzien, brak trawiastego wybiegu. suche, czyste, jasne zaplecze dla jezdcow. reszta co kto lubi, trzeba samemu pojechac i spr.


To może mi powiedźcie jakie są dobre stajnie oferujące pensjonat we Wrocławiu (lub blisko niego).Prosiłabym o opisanie jaki warunki, cena, opieka itp  😉
jest o tym 112 stron  😵  ja polecam strachowice,wszytsko super tylko hali brak cena 650zl
toz to caly watek o tym...
dobrych stajni bedzie pewnie pod 30..
tylko czytac i analizowac czego sie oczekuje (bo w jednej jest hala w innej nie, pastwiska trener, dojazd itp itd)...

m.in. grobla, strachowice, ozorowice, wielka lipa, magnice, ramiszow z 4 pensjonatami, dziuplina i okolice, smolec, wojnarowice, mokry dwor, stajnia repki, samotwor i wiele, wiele innych


m.in. grobla, strachowice, ozorowice, wielka lipa, magnice, ramiszow z 4 pensjonatami, dziuplina i okolice, smolec, wojnarowice, mokry dwor, stajnia repki, samotwor i wiele, wiele innych

oo matko, nawet nie zdawałam sobie sprawy że mamy taki wielki wybór! łał 😀
stajni jest od groma i ciut ciut..
szkoda tylko, ze jak szukasz czegos konkretnego, np. z hala i pastwiskami, to nie ma juz zbyt duzego wyboru 😉
Mamy jeszcze coś takiego:
http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/co:Wrocław
Łaciata   Forever in my heart ♥
08 lutego 2011 15:50
Stajnia Maślice Pana Franka to takie drewniane koło przypominające lonżownik zabudowany,a tam w środku boksy.Już nie ma żerdzi na szczęście tylko deski,ale i tak to wszystko jest fatalne,boksy bardzo małe,koń się nie położy.Kobyła ciężarna w 9 miesiącu szanse ma tylko jak jej boks powiększą jakimś cudem albo urodzi na polu.Gnój nie wywożą w ogóle tylko dościelają co jakiś czas,a konie mają go już z 40cm jak nie więcej.Co do karmienia to nie wiem co mam powiedźcie..konie dostają "owies" ,a to nie owies tylko łuski z owsa,które się dostaje za darmo ,ale z daleka wygląda jak owies.To jest produkt uboczny mój wujek jest rolnikiem i jak to zobaczył to się przeraził,że czymś takim konie są karmione gdyż jest to do wyrzucenia.Takie zborze powoduje,że koń zje ma coś w żołądku i jakoś zatyka mu głód.Wody nie dostają tylko piją z potoczku jak są na polu i czasem leją im do wanny wodę na polu.Dostają chleb za darmo z piekarni bardzo dużo i dają taki nie wysuszony koniom...dlatego konie wyglądają z daleka ok w miarę,ale brzuszki mają wzdęte.Dużo by pisać ,ale chce wszystkich ostrzec przed tą stajnią !! Właściciel tylko miły w gadce dużo mówi mało robi!Stajenny popija.. Oboje w ogóle nie zdają się na koniach trzyma bo trzyma..kasę ma i się chwali..... No to się wypowiedziałam.Informacje macie z pierwszej ręki ;]
na maślicach są dwie stajnie  😲  ale szok tym bardziej, że mieszkam w okolicy- nic dziwnego że się zamotałam 😂

mam pytanko do której stajni trafiłam? jechałam kostką  i skręciłam w prawo(od str. miasta ale nie na rędzińską tylko dalej). obok był jakiś skład budowlany i domki. na samym końcu spad a w dole padoki. po lewej str. biały, obskurny budynek wąski i niski, ogrodzony siatką na której był szyld jazda konna w okół panował bałagan a w dole pasły się chude konie.

tak na marginesie to rzeczywiści mamy spore zagęszczenie stajni w promieniu do 40km od wrocka, tylko z jakością gorzej w sumie to z wiedzą prowadzących ośrodki jest kiepsko- nie zawsze ogarniają o co chodzi w te klocki.
Łaciata   Forever in my heart ♥
08 lutego 2011 18:26
Frans - tak na Maślicach masz dwie stajnie.Trafiłaś do Pana Adama na Maślicach.On ma konie i świnki 😉
[quote author=Łaciata link=topic=170.msg889722#msg889722 date=1297180229]
Co do karmienia to nie wiem co mam powiedźcie..konie dostają "owies" ,a to nie owies tylko łuski z owsa,które się dostaje za darmo ,ale z daleka wygląda jak owies.[/quote]
To podobnie, jak w stajni p.Adama- tam dostają przeterminowane kasze i makarony, bo też mają za darmo. W sezonie pastwiskowym spoko, bo pastwiska duże i bogate i konie wyglądają, ale w zimie trochę dramat.. W ogóle dramat zresztą..
Łaciata   Forever in my heart ♥
08 lutego 2011 21:32
Bombal - znam osobiście bardzo dobrze Pana Adama i bardzo go lubię ,ale co do "chowu" jego koni się nie wypowiem ,bo napisałaś to samo co ja uważam.Z tego co wiem to chyba 2 osoby trzymają u niego konia w pensjonacie.
makarony? 😲
Hihi, no dużo węglowodanów dobrze tuczy konia 🤣
to może się przerzucę, taniej niż pasze a jakie dobre  🤔  😁
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2011 22:16
ja mialam stycznosc z ta stajnia P. Adama przez około 2tyg jak przyjaciolka postawiła tam konia... (zabierała go szybciej niz przywiozla).
Kon miał dostawać owies, dostawał kasze jeczmienna , boksy z wystawjacymi pretami i metalowymi czesciami strach sie bać, ujezdzalnie czescniowo ogrodzonadrutem kolczastym.. pozatym podloze beton a i tak czesto zajete przez konie bo sa tam wypuszczane.
Pod nogami latają Ci swinki 😍 ja byłam zauroczona ale kon przyjaciolki przez pierwszych kilka dni mial zawał...
no i co do koni kowala to ona tam widza chyba raz na rok 🙄 i jedno co mi jeszcze uwage przyciagnelo to 2 konie ktore bylo dosc mocno poranione i nikt im tych ran nie pielegnowal 🙄 ja byłam w wysokiej juz ciazy i nie miala zamiaru wchodzic do młodych troche nieokielznanych koni...
a i jeszcze 1 przeogromna wada!!! z racji tego ze to zaraz przy rzece poprostu ogromne PLAGI KOMRAÓW!!!! 😵
ja bym zauroczona ale kon przyjaciolki przez 1 kilka dni mial zawał...

No to Ci się udało  :wysmiewacz22: :wysmiewacz22: :wysmiewacz22:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lutego 2011 23:20
hahaha co ja wlasciwie chcialam powiedziec 😂 😂

P.S. mam grype jelitowa i gorączke..mozna powiedziec ze majacze 😁
Wie ktoś od której jest czynny Mustang? Dość ważne na dziś.
ostatnio jak pamiętam to od 11😲0
na partynicach? jakos od 10 do 17 chyba.
Dziękuję. Nawiasem mówiąc, czemu nie mają tego na stronie? Byłoby o niebo prościej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się