Pensjonaty we Wrocławiu

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
30 października 2014 18:45
Smolec-puszczanie aktualnie podobno za dopłatą, nie ma pastwisk są padoki, świetna hala, co do czyszczenia boksów to bardzo kiepsko było, ale może coś uległo zmianie
ovca   Per aspera donikąd
02 listopada 2014 19:42
Dlaczego na hipodromie na Czajkowskiego przy WSO od lat nie ma już zawodów?
Frans, a może Konary?
Frans, ale gryfów jest jakieś 160km od Wrocławia.

mam tego świadomość ale to sprawdzone miejsce - mimo wszystko rozglądam się bliżej ale ceny za emeryturę powyżej 500zł to dla mnie za dużo.
Zaleceniem wet są łąki i stado aby konisko się zrelaksowało i dopiero potem próbować załagodzić Hss

W ramiszowie właścicielka postanowiła dawać siano na padok aby się nie nudziły i nie stały naczczo- więc częściowo jestem zadowolona.
zwłaszcza, że w żadnej stajni we wrocku i okolicy konie nie dostają takiej ilości żarła i możecie mnie zakrzyczeć bo stajnia ma minusy jak każda ale jedzenie przebija wszystkie.

rtk konary super miejsce ale nie na moją kieszeń.

Frans,  jak to w okolicy nie? 😉  nasze siana nie wyjadają, bo żrą jeszcze trawę, siano dostają na padoki  w zimie.
Wartusia przepraszam za skrót myślowy, chodziło mi o stajnie ramiszowskie(przydomowe  :cool🙂
u was jeszcze dodatkowo jest co skubać na wybiegach.

W stajniach w których przebywają znajomi lub sama odwiedziłam to jeszcze w hordzie bez dodatkowych opłat było jedzenie wedle życzenia, ale oni też mają swoje uprawy.

Frans, w Mrozowie też mają siana w opór, na padokach też.  Warzyna również. Takich sstajni jest mało ale Twoja nie jest jedyna 😉
W Roscisławicach jeszcze mamy mnóstwo trawy na padokach, więc siano tylko w boksach .
chyba zrobię fototapetę do boksu z Twojej fotki, aby koń przypomniał sobie zieloną trawę  😁
Hej wszystkim 😉 mozecie mi cos powiedziec na temat Rancza Na Grobli?
Chodzi mi o aktualne, terazniejsze opinie 🙂 pozdro!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 listopada 2014 10:02
ciężko powiedzieć czy tam w ogóle mają konie w pensjonacie teraz.
Wedlug strony - cos jest 😉
Nie tylko o pensjonat mi chodzi, a o ogol warunkow 🙂 ale widac pozostaje sie przejechac :p
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 listopada 2014 13:31
Stroną radzę się nie posiłkować, bo zakładka Konie pensjonatowe nie jest aktualizowana od hoho i jeszcze dalej.
Pretorii nie ma, nie wiem co z Terrą , ale raczej też nie ma, a Orestes i Willy to konie właścicielki.
Jeśli chodzi o warunki to nie wiem czy coś się zmieniło. Jesli pojedziesz, to daj znać jak warunki i jakie zasady. Może się coś pozmieniało.
Powiem tak - mi się podoba i mi odpowiada.
Nie ma owijania w bawełnę, ani jakichś nierealnych obietnic, wszystko widzialam na własne oczy - konie są grubaśne, na pensjonacie jest.. półtorej konia 😀
Zależy, kto czego oczekuje od stajni - dla mnie zaplecze do jazdy jest wystarczające, choć typowy sportowiec nie byłby zadowolony za pewne. Konie latają na zewnątrz od śniadania do zmierzchu, karmienie mi odpowiada, czysto w boksach, wszystko bylo mi wyłożone - kawa na ławę i mi osobiście się bardzo spodobało 😉 co w praktyce - tego nie wiem, ale na pierwszy rzut oka bardzo pozytywne wrażenie.
Myślę, że zainteresowana osoba powinna podjechać i ocenić sama pod kątem siebie i własnego konia 🙂 trochę ogólnikowa moja wypowiedź, ale nie chcę wystawiać opinii pochopnie. Ogromnym plusem jest ta lokalizacja :P
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 listopada 2014 21:20
a jak z czyszczeniem boksów ? Jak cena aktualnie wygląda? Konie dostają wodę na dwór ? Jak to teraz wygląda ?
Woda na pastwisko dolewana na biezaco, jest do niej staly dostep. Doscielane sloma kazdego dnia, wybierane calosci 1x w tygodniu.
Jest jakis mlodziutki stajenny i widac, ze pracuje 😉
Cena taka, jak na stronie - 700zl 😉 Konie wygladaja dobrze, pensjonatowa kobylka to istna klucha. 😉
Marchewki i chleb w cenie (i to bardzo ladne marchewki).
konikiara jak już trochę postoisz to daj znać jak z prawdziwością tych obietnic 😉
Marchewy i chleb widzialam, wode tez, ale dam - z reszta, jeszcze zobaczymy jak to bedzie 😉 i czy tam pojde😀 na szczescie pensjonaty na dozywocie nie sa i w razie co - mozna znalezc inny ^^ 😉
Nie znalazłam odpowiedniego wątku, a Wrocław niedaleko nas [40km] więc - Jak by ktoś szukał pensjonatu w woj. Opolskim, w prywatnej przydomowej stajni, proszę o wiadomość priv 🙂
ovca   Per aspera donikąd
21 listopada 2014 19:07
Dlaczego na hipodromie na Czajkowskiego przy WSO od lat nie ma już zawodów?


up! na pewno ktoś wie  😀iabeł:
ovca,  Od kiedy wojsko przeszło zmiany , to się nie bawią w koniki. 🙂
w kamieniu zwolniło się miejsce niedawno, może kogoś to interesuje.
Smolec-puszczanie aktualnie podobno za dopłatą, nie ma pastwisk są padoki, świetna hala, co do czyszczenia boksów to bardzo kiepsko było, ale może coś uległo zmianie


Puszczanie do obiadu w cenie, po południu trzeba się dogadać ze stajennym. W boksach czysto, konie wyglądają bdb. Siano 2x dziennie, można dokładać do siatek. Zakładanie derek itp bez dopłat o ile stajenny nie zapomni. Brak siana na padokach. Info od właściciela sprzed 3 tygodni.
w kamieniu zwolniło się miejsce niedawno, może kogoś to interesuje.

Fajne miejsce 🙂
Jaka macie opinie o stajni w Wojnarowicach? Jakie warunki mają tam konie?
Zależy o która stajnie ci chodzi bo są dwie 😉
Jeżeli chcesz informacji o stajni Bestseller, chętnie pomogę 🙂
Centuria a ja mogę natomiast coś powiedzieć o tych drugich, Nowych Wojnarowicach  😉
Kogo polecacie do kastracji ogiera? Na miejscu w stajni. Oprócz dr Kmiecika, bo to wiem.
mojego ciął dr Kmicik - bez komplikacji, rana dobrze się goiła i cena ok. Znajomi do większej ilości zawsze brali dr Gniazdowskiego był tańszy i też szło bezproblemowo.

Czy ktoś korzystał z usług rymarza w Książu?
mam dwa dość wiekowe siodła do dopchania, dodatkowo w jednym skóra siedziska do wymiany i do przyszycia klocki przednie, bo troszku odpadają  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się