Pensjonaty we Wrocławiu

Ile jest stajni w ramiszowie ?
4 przydomowe i platan.
wszystkie w cenie 550zł prócz platana.
Szukam kogos kto zakmuje sie transportem koni kto pomoze przy zaladunku i rozladunku. Mozecie kogos polecic ( trasa Partynice - Wierzbna)
Odezwij się do forumowej kitty.
czy ktoś stoi w szewcach i mógłby podzielić się opinią?
jak się teraz sprawy mają w krzyżanowicach?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
16 września 2015 10:06
Katija - w krzyżanowicach stabilnie i wciąż na podobnym poziomie 😉 O co pytasz dokładniej?
o porządek dnia, karmienie, czystość i całą resztę 😉
i czy faktycznie pilnują tych kasków, bo dla mnie to nieco irytujący wymóg.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
16 września 2015 10:25
Hmm... karmienie 3 x dzennie o stałych porach. Siano (w ilości wystarczającej 😉 ) i owies zgodnie z wolą właściciela. Jeśli koń je paszę dodatkową, również stajenni podają, moczą siano itp. Padokowanie raz dziennie - po lub przed południem. Dodatkowe padokowanie płatne (niestety nie pamiętam, ale jest to kwota między 30 a 50zł). Jeśli chcemy codzienną karuzelę, też płatna 50zł/miesiąc. Jeśli sami puszczamy, jest to oczywiście bezpłatne.
Sprzątane do czyta raz w tygodniu, codziennie dościelane słomą. W boksach ogólnie sucho.

Trzy place do jazdy przy czym na dwóch podłoże średnie, na jednym kwarcowe (rzadko podlewane niestety). Oświetlenie placu jest w razie późnych godzin. Hala jest - z podłożem obecnie kiepskim. Ale doszły mnie słuchy, że w najbliższym czasie ma być wymieniane.

Opieka nad końmi jest okej. Wiadomo, że są pewne mankamenty (np. konie nie wychodzą w deszcz - co staram się zmienić w odniesieniu do swojej kluchy), ale myślę, że każda stajnia ma swoje minusy - w krzyżanowicach mam wrażenie, że jest ich i tak mniej niż w miejscach, w których do tej pory stałam.

Co do kasków... wszyscy jeżdżą "W", więc nie bardzo mogę powiedzieć, co by się stało, jakby ktoś wsiadł "bez" - więc tak, można powiedzieć, że jest to wymagane 😉

Cena 1000zł od najbliższego miesiąca
Jest zapis w umowie, w którym pensjonariusz zobowiązuje się do jazdy w kasku.
taggi, tulipan,  dzięki za informacje. na razie jest tam 6 osobowa kolejka.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 września 2015 11:19
Aśka była chyba w Krzyżanowicach jak szukała stajni dla Poli i mówiła, że dramat. Uderz do niej.
czy ktoś stoi w szewcach i mógłby podzielić się opinią?


podpinam się pod pytanie  😉
na fejsie piszą, że boksy się zapełniają więc pewnie ktoś z re-volty tam stoi  😉 podzielcie się informacjami jak jest w ''praniu'' bo opisy i wypowiedzi na fejsie są pozytywne i cena kusi.
W Szewcach stoi cardanka i bardzo sobie chwali 🙂
Stajnia Mrozów czeka na pensjonariusza! 
Epk - dzieki 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 września 2015 08:36
Frans, od wczoraj Katija tam stoi 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 września 2015 15:11
Aśka była chyba w Krzyżanowicach jak szukała stajni dla Poli i mówiła, że dramat. Uderz do niej.

Ja miałam okazje przebywać w Krzyżanowicach przez miesiac i sama konia bym tam nie wstawiła, a juz zupełnie nie wiem co skłania ludzi do trzymania tam koni za taka kwote w porównaniu do jakości. Ale kazdy ma inne priorytety a pensjonat jednak maja pełen wiec najlepiej zobaczyc samemu.
no to będą informacje z pierwszej ręki i to wymagającej  😉
To Katija już nie w Kamieniu?
Pora na zmiany nadeszła. Szkoda ale tak to już bywa.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
17 września 2015 20:05
Zairka - a czemu (jeśli mogę wiedzieć)? Może być PW
skrobnij jakie wrażenia  😉
Stalam w Krzyzanowicach i duzym mankamentem dla mnie byla dostepnosc hali zima. W godzinach popoludniowych ciezko jest sie wstrzelic miedzy rekreacje, a innych pensjonariuszy, gdyz poza rozpiska rekreacji grafik zaden nie obowiazywal. Chyba, ze od tego czasu cos sie zmienilo w tej kwestii... 😉
Najwiekszy plus Krzyzanowic to zdecydowanie lokalizacja, chyba nie zdarzylo mi sie stac w korku w drodze do tej stajni... ale i tak osobiscie teraz  wole dojezdzac do Ozorowic  🙂
Ja z trochę innym pytaniem , wie ktoś czy 27.09 są te zawody ujeżdżeniowe na Partynicach?
patid1220 Propozycji nigdzie nie widać, ale komunikatu, że odwołane też nie było  🙄 Najlepiej byłoby napisać/zadzwonić do organizatorów.
Szukam stajni dla seniora na emeryturze, ważna dla mnie jest opieka i możliwość całodniowego pobytu konia na dworze (na trawie lub ze stałym dostępem do siana). Ktoś coś wie i poleca?
może w Kozielnie 48ki od wrocławia tel534140995
A w którą stronę to Kozielno? Bo mi wyskakuje jedno ponad 100km stąd. 48km to tez dużo. Póki co nie jestem emocjonalnie gotowa na taką odległość ale zachowam w pamięci  :kwiatek:
to jest nad jeziorem w kierunku czech tam stoją konie angielskie z wrocławia i możliwe opserwowanie konia przez internet cena 350zł
Nad jeziorem i niedaleko granicy ponad 100km stąd mi wyskakuje. Ale fajna opcja z podglądaniem przez Internet!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się