Pensjonaty we Wrocławiu

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 grudnia 2015 07:39
W obecnej chwili Emirat w Maniowie jest stajnią hodowlaną, a nie pensjonatową. I podejrzewam, że raczej może być problem z moczeniem siana czy pakowaniem go w siatki 😉 Chociaż zawsze można zadzwonić do właścicieli i zapytać. 🙂
Ale jak stajnia się rozbuduje, a budowa ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku i będzie to już stajnia stricte pensjonatowa to zapewne już taka usługa wejdzie w grę.
Boksów angielskich nie ma, a w planie jest chyba murowana stajnia. Był fajny karcer przy stajni, ok 20m2 z mini wiatą, gdzie pakowaliśmy np kontuzjowane konie, ale niestety na jego miejscu stanie nowa stajnia. Obecnie cena to 600zł, ale po rozbudowie cena wzrośnie.

Dojechać mozna do stajni przez Mokronos-Kąty Wrocławskie-Mietków lub z drugiej strony przez Mirosławice-Wojnarowice. Także z FATu powinnaś mieć spoko dojazd 😉

Największym plusem obecnie Emiratu jest to, że konie są faktycznie od rana (od śniadania) do zmroku na dworze. I to, że zawsze jest tam cisza i spokój. W pensjonacie jest tylko 5 osób (na jakieś 33 konie w stajni) i nigdy nikogo nie ma (w sensie tłumów w stajni, tłoku na okrąglaku itp) 😉
skoro stajnia będzie stricte pensjonatowa to raczej już nie będzie kameralnie? przy inwestycji na halę, karuzelę itp. to min 25 pensjonatów potrzeba za ok 800 zł aby był sens rozbudowy.
ale z hodowli nie rezygnują?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 grudnia 2015 08:27
Kiedy zostanie wybudowana nowa stajnia na 18 koni i stanie hala zapewne i chętni pensjonariusze się znajdą. Także chcąc, nie chcąc kameralnie być przestanie. Zwłaszcza, że żarcie jest dobrej jakości i konie faktycznie sa padokowane od rana do wieczora. Tylko zanim stanie stajnia i hala to też jakiś czas minie 😉
Potem cena ma wzrosnac do 700zl , jak juz wszystko bedzie wybudowane. Z fatu najlepiej Ci bedzie jechac przez mokronos i na katy, ja jezdze tamtedy motorem wlasnie ze wzgledu na mniejszy ruch.
7stówek to nie dużo  😉
mnie wozi mężuś bo jakoś nie po drodze mi z prawkiem  😁
Bardzo malo, jesli powstanie to co ma powstac 😉
Ja mieszkam na karmelkowej , wiec rzut beretem  😎
Wiecie może coś o stajni Zbiświczówka w Kątnej koło Wrocławia ? I czy wgl jeszcze istnieje ? Albo o stajni Nostra, chodzi mi o wstawienie konia do pensjonatu.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 grudnia 2015 22:37
Nostra chyba nie ma pensjonatu z tego co wiem, chyba, że się coś zmieniło ?
W Kątnej stacjonuje Zairka. Co do Nostry to nie wiem.
branka Nostra to Zairka :P
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 grudnia 2015 22:50
Zairka to Nostra, Nostra pensjo nie ma, zresztą na dniach nie będzie i Nostry
Aa. To ja nie doinformowana.
Szkoda...A wiecie może coś o stajniach w pobliżu ? Jest dużo prywatnych stajni, ktore sie niestety nie oglaszaja :/
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 grudnia 2015 18:03
a jakiej stajni szukasz?
A repka działa coś z pensjo w Lisowicach ?


Repka w tej chwili nie bardzo konie na pensjonat przyjmuje, dopiero po rozbudowie, która się niestety przedłuża w nieskończoność.
Ja mam takie nie typowe pytanie, ale tutaj najszybciej mi ktoś odpowie ( przynajmniej mam taką nadzieję :kwiatek🙂  Dziewczyny stojące w Ramiszowie, ma któraś z was golarkę, albo jeszcze lepiej, przy okazji  znająca się na goleniu? Muszę ogolić swojej kobyle  udka 😀, ale tak żeby miało to jakaś wygląd. Moja z powodu Cushinga  jest zarośnięta jak mamut, do tego lubi sobie w boksie porozkopywać słomę  do betonu i położyć się na środku, gdzie jest mniej sucho. Wygląda potem paskudnie, mokry włos, zwija się jak u baranka, potem wysycha i mam takiego baranka na jej udach, koszmar. Ja mam taką golarkę, ale dla ludzi, przez ostatnie dwa sezony jesienno - zimowe sama jej podgalałam, ale teraz przy tym baranku się poddałam, do tego nie mam wprawy. Mogłabym latać od stajni, do stajni i się pytać, ja już kiedyś tak latałam, ale albo zastałam z dwie osoby, albo nikogo, dlatego wolę już spytać się tutaj :kwiatek: 
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 grudnia 2015 10:27
Czy ktoś mógłby mi coś napisać o Stróży ?
W najbliższy weekend przyjeżdża do nas doktor Kemilew, cudotwórca od komórek macierzystych. Jeśli ktoś jest zainteresowany zabiegiem, wizytą lub choćby rozmową z doktorem proszę o wiadomość.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 grudnia 2015 11:33
Nie działa mi wyszukiwarka, wyrzuca mi błąd, a kojarzę, że ktoś coś wspominał o Ząbkowicach u Susłowskich. Ktoś się orientuje jak z ceną etc ?
Suslowscy sa teraz w Lutomii Górnej. Spróbuj w wyszukiwarce Akademia jeździecka
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 grudnia 2015 11:58
ajj 🙁 to patrzyłam na niby nową stronę, tam były dalej Ząbkowice, ale nie przeczytałam pierwszej strony, że faktycznie jest Lutomia, tylko od razu weszłam w Kontakt  😁 Odruchowo ominęłam str. gł.
To w takim razie już nie ważne 😉 dziękuje za tą cenną uwagę  :kwiatek: :kwiatek: 🙂
Witam, ja się wbiję z następującym pytaniem- które stajnie polecacie od południowo-wschodniej części Wrocławia? Mieszkam w okolicach osiedla Gaj, Huby, zależałoby mi na stajniach max 20km oddalonych od mojego miejsca zamieszkania.
Poleci ktoś coś?  :kwiatek:
W Szafirze koło Gaju jest jedno miejsce wolne aktualnie. Stoje tam od paru ładnych lat, także jakby co to pisz na pw lub jesli chcesz kontakt do włascicielki to forumowa Szafirka 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2015 17:17
pati11, dalej nie można do konia przyjeżdżać w niedziele ?
osobiście odradzam za nieinformowanie właściciela o stanie zdrowia konia, za podejmowanie przez właścicielki decyzji co do karmienia konia itp.  Szkoda się rozpisywać bo już kilkanaście razy opinie o owej stajni się pojawiały.
JARA Nie można.

Frans mam trochę inne zdanie na ten temat a stoję tu juz 8 lat 🙂 ale nie chce zaczynać tu kolejnej dyskusji o tym samym🙂 jak zainteresowana będzie chciała to się odezwie, zobaczy i sama zdecyduje.
Oj jeżeli chodzi o Szafir to raczej się nie zdecyduję, bo niestety głównie w weekendy chciałabym spędzić czas u konia.
Poza tym dla mnie trochę dziwne jest to, że nie można swojego konia odwiedzić w niedzielę, bo?  🤔wirek:

A jeżeli chodzi o Rancho Groblice to ktoś się orientuje jak tam się sprawy mają? W sumie do szczęścia potrzebna by mi był kawałek ujeżdżalni, padoki i oczywiście dobra opieka 😉
Midnette ja Groblice polecam, stajnia trochę z innych czasów, ale opieka ok
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 grudnia 2015 19:31
Midnette, bo właściciele stajni mają wolne 😉
kitty a co to znaczy, że stajnia z innych czasów troszkę? 😀 Jak masz jakieś doświadczenie z Groblicami to napisz coś więcej, może byc priv, będę wdzięczna  :kwiatek:

JARA w sumie to nawet nie wiem jak to skomentować 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się