Pensjonaty we Wrocławiu

Ja jeździłam / stałam w Żółkiewce.
Mały  🚫
Info dla Wrocławian - w maju w KJ Volta w Miłocicach Małych będziemy organizować 2 dniowy Kurs masażu i strechingu 1 stopnia - zajęcia poprowadzi lek. wet Kasia Żukiewicz, w dniach kursu możliwe są także zabiegi dla pacjentów czekających na p. Kasię, szczegóły podam niebawem w ogłoszeniach...
Słyszał ktoś coś o stajni Invicti w Brzegu Dolnym?


Byłam tam kiedyś (bodajże wiosną) przejazdem, to stajnia w starym klasztorze. Rozejrzałam się tylko trochę ponieważ nikogo nie zastałam, a na teren wejść mogłam więc już to było dla mnie minusem.
Pastwisko mają całkiem spore, z jednej strony nie ma płotu ale jest dość mały, płytki strumyk  🙄 plus wzdłuż ścieżki, którą spaceruje sporo osób. Konie wyglądają ładnie, na zadbane poza jedną siwą klaczą, która ma strasznie zapadnięty grzbiet (była na "plakacie" stajni więc chyba ich rekreacyjna).
Widziałam też lonżownik, ujeżdżalni nie kojarzę.
Ogólnie byłoby tam całkiem ładnie i klimatycznie gdyby to odnowić 🙂

Stajnia taka raczej niskobudżetowa, bez złotych żłobów ale więcej po 5-10 minutach nie jestem w stanie stwierdzić.
ulisska dzięki za informacje. Wpadło mi to w oko na fejsie i byłam bardzo zdziwiona że jest coś w brzegu dolnym. Stąd moje pytanie 🙂
Ktoś stacjonuje u p. Michalskich? Jak to teraz wygląda? Pytam z ciekawości.
Kiedy kolejne konsultacje w Chrzastawie??
CuLuLa pytaj forumowej dragoli  😉
CuLuLa, raczej darolga 😀
gryglodor też można spytać 🙂
Przepraszam jeśli bardzo nie ten wątek ale nie widziałąm gdzie - nie znacie kogoś kto szuka konia do współdzierżawy? - nie bijcie mocno  🙇
ups... 😡 pomyliłam dziewczyny :kwiatek:
Z
W tej cenie z dojazdem ale kiepską infrastrukturą i bez trawy masz stajnie w Ramiszowie za 500zł.
W podobnej cenie jest Horda z dużymi padokami ale nie wiem jak dojazd.
W romnowie brak miejsc? ostatnio było pusto- co Ci powiedziano o częstotliwości i ilości zadawania siana?
Wilczyce jeszcze niedawno słynęły z odchudzania koni i brudnych boksów oraz innych dziwnych praktyk ale może coś się zmieniło bo miejsce rzeczywiście fajne z potencjałem  😉
Ogólnie warunki jakich oczekujesz są niewspółmiernie z cenami panującymi w okolicach wrocka. najczęstsza kwota to 750-850
Ludzie chwalą warunki w Szewcach  😉 jak dla mnie to Rościsławice są bardzo ciekawym miejscem.
Parę stron wcześniej polecana była też stajnia emirat arabians w kwocie 600zł (pewnie przekręciłam nazwę  😡 ) ale 35 km od wrocka.
Z dobrym dojazdem jest smolec ale tam sporo drożej i trawy brak.
Jak chcesz trawę to musisz szukać dalej od wrocka.

edit codzienne czyszczenie boksów to chyba tylko Chrząstawa  🙄
Do stajni Horda można dojechać pociągiem.
Stajnie z dojazdem MPK to Febus ( Wilkszyn), Pasaż u Dworniczaków ( Mokre), Gałów u Parkitnego, OSK Polanowice ( o ile jeszcze tam jest pensjonat), Marszowice u Grochali ...ale tam to chyba tylko pensjo łącznie z treningiem 😉 Ceny różne, opinie różne, warunki różne, najlepiej podzwonić, popytać a później pojechać i zobaczyć na własne oczy.
MATRIX69, a Dworniczaki to się już nie przenieśli do nowej stajni?
epk, przenieśli
To tym bardziej lepiej zadzwonić i się zapytać, następnie przejechać i zobaczyć. Tak na szybko z pamięci wypisałam te stajnie.
Do stajni Horda dojazd pociągiem. Całodniowe padokowanie. W nocy w stajni. Padoki trawiaste. Siano bez reglamentacji, zarówno na pastwiskach jak i w boksach. Czysto. Ja płacę 500 zł za konia. Radzę tylko upewnić się czy jeszcze jest miejsce. Obecnie stacjonuje tu 15 koni.
Febus godne polecenia- czysto i dobre jedzenie 😉

🚫 u Grochali... przecież to prehistoryczna stajnia  🤣 kto tam nie jeździł za dzieciaka 😉 myślałam, że ta stajnia już nie istnieje.

Perlica a gdzie się przenieśli? miejsce warte uwagi?

RomanAG a jak plany właściciela o nowej stajni?
gdzie tam się zmieściło 15 koni, powstała jakaś dobudówka prowizoryczna? bo jak ja się pytałam o boksy to były plany powstania nowej stajni z prawdziwego zdarzenia. edit a miejsca było na 6 koni
Frans, pewnie dawno Cię w Hordzie nie było. Przyjedź, zobacz, oceń. Podkreślę tylko jedno: tu nie koniom nie brakuje jedzenia.
Byłam jakieś 1,5 roku temu i pozytywne wrażenia ale jestem ciekawa czy coś się ruszyło w temacie nowej stajni czy to tylko takie gadanie było. Za to wielkość wybiegów mnie urzekła  😉
Przez półtora roku wiele się zmieniło. Na plus. Rozbudowana została stajnia, drenaż ujeżdżalni, myjka, oświetlenie ujeżdżalni. Odnośnie całkiem nowej stajni pytaj właściciela.
Dodam że w stajni Horda stacjonuje ogier, fryz. Ma własny wydzielony kawał łąki.

edit codzienne czyszczenie boksów to chyba tylko Chrząstawa  🙄



No nie tylko W Rościsawicach boksy czyszczone codziennie 🙂.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lutego 2016 21:54
W lizawicach tez byly czyszczone codziennie, przypuszczam ze to sie nie zmienilo
U nie też czyszczone codziennie 🙂 w Zbytowej, chyba w Warzynie to samo. Wierzbna, Partynice chyba też?
Ale czyszczone, czy wybierane kupy i dosypywane 😉. Bo to jednak różnica - przynajmniej dla mnie obecnie. W Chrząstawie codziennie wywalana jest CAŁA brudna słoma - realnie zostaje ta co pod ścianami jest w szczątkowej ilości. Wszystko mokre do zera wywalane, boksy przesychają i wjeżdża sucha słoma, której jest sporo.
Do zera.


Oprócz niedziel i świąt, wtedy tylko dosypywana słoma.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lutego 2016 22:07
Lizawice tez do zera, dzien w dzien
W stajni Febus, również codziennie boksy są czyszczone do zeraz z brudnej ściółki
w takim razie jednak pensjonaty zaczynają dostosowywać się do potrzeb klientów  😉 idzie ku dobremu...  😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się