jaki bank?

Ej jak to jest z MBankiem? Jeszcze nie dawno zdarzało mi się pomylić z hasłem i nic a teraz wystarczy że raz się pomylę i blokują mi dostęp do serwisu transakcyjnego Oo
Wstyd mi cały czas dzwonić odblokowywać, naprawdę tak szybko blokuje czy tylko mi coś się dziwnie dzieje?
zoriczkowa, mi się blokował dostęp po 3 nieudanych próbach
ewuś, no to kurcze czemu mi od razu 🙁
zoriczkowa, może jak będziesz dzwoniła, żeby odblokowali, to zapytaj czyt zmienili politykę w sprawie haseł. Może być też tak, że ktoś się pomylił w swoim identyfikatorze i przez pomyłkę wpisał Twój i próbował ze swoim hasłem (ale tu już zgaduję 😉 )
a czy ktos moze polecic jakies konto oszczednosciowe, lokate lub inny sposob na oszczedzanie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 marca 2014 16:17
Słuchajcie, chcę sobie założyć swoje pierwsze konto. Nie mam stałych dochodów (nie byłoby stałych wpływów), więc byłoby fajnie, jeśli nie byłoby opłaty za jego prowadzenie ani innych dodatkowych. Karty kredytowej ani debetowej nie chcę mieć, może w przyszłości, na razie tylko bankomatowa. Co polecicie?
W mBanku jest eKonto bezpłatne, ja mam je założone specjalne na urodziny voltowe i sobie chwale  😉
Facella,  ja mam mbank, za utrzymanie konta nic mi nie pobierają i jest ogólnie bardzo spoko, tylko za kartę jak nie wydam ileśtam zł pobierają 4zł  - ja właśnie muszę ją dezaktywować, bo niepotrzebna mi.  naskrobię Ci zaraz pw
Facella, mały p.s. karta debetowa to właśnie karta do wypłaty środków z bankomatu itd. taka podstawowa do rachunku  😉
Chcę zmienić bank, obecnie mam w PKO BP, ale zrzera tyle kasy na prowadzenie rachunku, posiadanie karty etc że aż żal. Szukam czegoś taniego/darmowego. Głownie zależy mi na wypłatach z bankomatu (euronet cash4you też) i płatnościach kartą. Co polecacie? Słyszałam pozytywne opinie o M-Banku i WBK
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 marca 2014 16:38
Milla, dzięki  :kwiatek: dla mnie to na razie czarna magia  😜
Ja mam konta w 3 bankach - BZ WBK, ING i DB i z tych trzech zdecydowanie mogę polecić ING, dla mnie nr 1, no i aplikację na smartfony mają fajną 🙂
to ja sie powtorze jak w inny watku:

w mbanku karta z paypassem mastercard kosztuje 4zl miesiecznie (visa 2zl)- zwracaja w wypadku miesiecznych platnosci karta >100zl (w gre nie wchodza przelewy ani zakupy przez neta), bezplatne wyplaty w cash4you, euronet i bzw bk.
Do tej pory byłam bardzo zadowolona z mojego konta w millennium. Jedak po nowym roku przekwalifikowali moje konto na konto internetowe. Jak się teraz okazało, pobierają mi prowizję od kwoty jaką wpłacam na konto, co jest absolutnie nie do przyjęcia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 marca 2014 11:17
Kaktus a czym się rózni ten mastercard od visy? Czym jest paypass?  😡
Mastercard i Visa są to organizacje wydające karty (są jeszcze inne, ale w Polsce większość banków tylko takie wydaje ;] )
Większych różnić nie ma, chyba że płacisz kartami i ktoś wyraźnie poda, że akceptuje karty tylko jednej z tych organizacji. Ale praktycznie to się nie zdarza, najczęściej obie karty są akceptowane.
Paypass jest funkcją zbliżeniową na płatności na kartach Mastercard
U Visy nazywa się ta funkcja payWave.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 marca 2014 16:02
Kartą nie zamierzam płacić, więc mi wszystko jedna, paypassy też nie są mi potrzebne. Jeśli się w ogóle zdecyduję na kartę, to już visa, bo raczej nie będę wydawać tyle miesięcznie, żeby wyrobić na bezpłatną kartę.
A jakieś inne banki z darmowym założeniem i prowadzeniem konta bez stałego napływu środków?
Facella, jestem zadowolona z eurobanku. mam darmową kartę mastercard przy płatności kartą rzędu 200 zł/mies. jeśli nie-płacę niecałe szalone 5 zł. a poza zbliżeniówką mogę płacić kartą w necie, podpiąć pod paypala itp. co mi bardzo ułatwiło życie przy zamówieniach z chin, czy nawet głupiej płatności za konto premium na jakimś portalu. ściąga z konta, ale płacę kartą. i za prowadzenie nic nigdy nie płacę.
Facella, opłaty nie raz biorą się z tego, że w pakiecie masz ubezpieczenie.
Np. od jakichś transakcji oszukańczych, gdy przykładowo ktoś ci kartę ukradnie. Bank wtedy bierze pełną odpowiedzialność za to i zwraca ci całą kwotę. Jeśli tego nie ma, to ty odpowiadasz za transakcje do kwoty 150 euro, a bank dopiero powyżej.
To samo tyczy opłat za rachunek. Najczęściej one również wtedy posiadają jakieś ubezpieczenie (o czym oczywiście nikt nie informuje, aby nie wykorzystywać ubezpieczyciela 😉 )
Jestem w MBANKU, chcę zrezygnować z tego konta.
Kilka dni temu poszłam spytać się co muszę mieć do zamknięcia, pan w recepcji powiedział, że wystarczy sam dowód i moja obecność.
Jak się okazało, muszę podać numer innego konta (na co nie byłam przygotowana dzięki miłemu panu z recepcji :icon_mad🙂.
Nie korzystałam z niego już od jakiegoś czasu, zawsze zapominałam złożyć tej deklaracji o zamknięciu. W styczniu zaczęli pobierać mi opłatę za kartę, której nie dostałam  🤔 (poprzednia wygasła z początkiem stycznia, gdy dzwonił pan z banku, mówiłam, że nie chcę nowej) przez co konto zeszło na minus -.-
Chcę przelać na nie tyle, żeby było na 0...  numer innego konta podaje się wg strony mbanku w celu przelania pieniędzy znajdujących się na koncie. Na moim nic nie będzie... Orientuje się ktoś, czy konieczne jest podawanie tego numeru? Gdzieś mają to zapisane jako wymóg? W moich papierach niczego takiego nie znalazłam...
Ktoś mi poleci jakieś konto oszczędnościowe? Bez karty, bez opłat? Nie wiem, czy zakładać w ciemno w Mbanku, czy gdzieś indziej próbować...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2014 07:37
Zastanawiam się nad Otwartym Kontem Oszczędnościowym w ING. Warto?
Oprocentowanie standardowe 1,70%

Oprocentowanie w ramach oferty "Bonus na start"
(dotyczy kont otwartych od 1.01.2014 do 30.06.2014)    3,00%
moj alior sync zmienil sie w jakies rozowe gie... :/ chyba pora sie stamtad ewakuowac jak najszybciej...
Mam konto w Inteligo, potrzebuję potwierdzenie przelewu. Kiedyś mogłam obejrzeć historię rachunku 3 miesiące wstecz (i wydrukować z niej potwierdzenia), teraz - tylko miesiąc, a przelew, o który mi chodzi, zrobiłam 2.05. 👿 Czy jeśli zamówię sobie historię rachunku na maila (i za nią zapłacę...), to będę z niej mogła wydrukować potwierdzenie, czy przyjdzie mi to w formie wyciągu z konta (który dostaję tak czy siak)? Jest w ogóle jakiś sposób wydobycia tego potwierdzenia? Zasadniczo to potrzebuję go na już... Generalnie chyba pora zmienić bank (myślę o tym od zeszłorocznej modernizacji, po której wszystko oszalało na tydzień, a teraz co chwila są przerwy techniczne, które czasowo blokują dostęp do niektórych funkcji konta i powoli zaczyna mnie to wkurzać), na razie ćwiczę zen. :jogin:
A nie masz żadnej zakładki z historią archiwalną czy coś?
Bo transakcje na miesiąc wstecz tylko to jakaś abstrakcja  😲
A może trzeba samemu w datach pozmieniać, aby ci wyszukało dalsze?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 czerwca 2014 19:06
sumire, skorzystaj z wyszukiwarki
Czy możecie mi to wyłumaczyć - na jakiej zasadzie działają karty kredytowe/płatnicze, że w jednych krajach działają, a w innych nie?
Sytuacja pojawia się kolejny raz, składałam reklamację w baku, wymieniono mi karty i dalej... jestem w Niemczech mogę płacić, jestem w Holandii nie mogę nigdzie, muszę wybierać z bankomatu, gdzie oczywiście jest prowizja od wybierania.
Ja w ogóle nie wzięłam ze sobą euro, miałam może z 15 euro po poprzednich wojażach.
No maskara, a jaki wstyd.
Śmiem twierdzić, że robią to specjalnie żerując na tych prowizjach.
pokemon, najprościej mówiąc wynika to z rożnych ustawień parametrów technicznych w różnych krajach (mowa o chipie i terminalach).
Oprócz tego np. w niektórych krajach dozwolone są transakcje offline'owe (na małe kwoty, nie wymagające potwierdzenia u wystawcy karty). Niektóre banki (bo nie wiem, czy wszystkie) mają wyłączoną opcje takich transakcji, więc automatycznie idzie odmowa.
To samo, gdy punkt weryfikuje transakcje "na podpis". Sporo nowych kart polskich tak samo nie realizuje takich operacji.
Niezgodność, a tym samym odmowa, pojawia się też, gdy mamy kartę na chip, a pracownik w punkcie przeciąga ją po pasku magnetycznym, choć terminal jest wyposażony w opcje z chipem.
Nie mówiąc już o samych rodzajach kart, kredytowe, debetowe oraz ze względu na wydawcę, czyli Visa albo Mastercard 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2014 08:51
Jakieś opinie o Meritum Bank?
Konta nadal nie mam  😁 a to u nich faktycznie wydaje się bezpłatne: 0 za prowadzenie, 0 za kartę, 0 za bankomaty, 0 za przelewy w PL. Gdzie haczyk?
jett   success is the best revenge
14 lipca 2014 12:19
Facella, i jak, założyłaś w końcu gdzieś konto? mam teraz identyczny problem i po przejrzeniu kilku stron wątku dalej nic nie wiem  😁 chyba ostatecznie zdecyduję się na mbank
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się