jaki bank?

jett, obyś nie żałowała
jett   success is the best revenge
14 lipca 2014 13:31
bera7, czemu? Kompletnie się na tym nie znam, ale wszystko wygląda całkiem w porządku. 0zł za prowadzenie, przelewy, bankomaty. I nie ma wymogu regularnych wpływów co w moim przypadku też się liczy
jett, karta jest płatna... Bodajże 5 zł miesięcznie. Chyba, że płacisz nią w sklepach, minimum 100 zł miesięcznie (?).
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2014 21:10
jett, mam konto, w Meritum Bank. I cały czas jest 0: 0 za kartę, 0 za prowadzenie, 0 za wszystkie bankomaty, 0 za przelewy i 0... na koncie  😁 Na razie jestem zadowolona. Nie wymagają stałych wpływów. Nie wymagają używania karty. Nie wymagają w sumie nic  😁
jett, poszperaj w wątku to znajdziesz moją wypowiedź o perypetiach z mbankiem. Koleżanka forumowa też miała/ma z nimi przeboje.
Dla mnie to bandycka firma i tyle.
Miałam konto w BZWBK24..... Złodzieje cholerni! Ile nerwów przez nich straciłam....
Ja mbankowi moge zarzucic tylko (i aż) bardzo bardzo bardzo upierdliwe call center mimo tegoze juz kilka razy ich prosilam zeby do mnie nie dzwonili, zaznaczalam tez taka opcje gdzies w ustawieniach konta...
Wolę i polecam ING. Warunki mam takie same, ale za to spokój nieporównywalny.
A ja jestem nowa w mbanku i bardzo zadowolona. Wszystko za darmo, karta tez- nie musze miec opłat 100zl. A i jeszcze oprocentowanie konta 4%, wiec mi jeszcze płaca 😉
Mery ja przez niekompetencje i sposób ich działania nie dopełniłam warunków aktu notarialnego i gdyby nie uczciwość i wyrozumiałość 2 strony straciłabym ponad 20k.
mery, jakie masz konto?
Ja niestety mam co miesiąc jakąś dziwną opłatę - raz 5, raz 4 zł za kartę...
Ktoś ma doświadczenie z Lion's Bank?
Sisisa, mkonto mobilne. Moze to kwestia tego, ze jestem "nowa"- jakos musza tych nowych klientów pozyskiwac... Ale moj głos maja! Jest to bajka w porównaniu z credit agricole,gdzie co miesiąc miałam 24zl (!!!!) opłat...
mery, ja zakładałam konto jakoś w zimie i kobieta w punkcie zaoferowała mi "eKonto", mówiła, że będzie dla mnie najlepsze. I płacić co miesiąc muszę.
Pewnie teraz nie da się zmienić mojego konta na to konto mobilne :/.
mery, ja też byłam zadowolona, dopóki nic od nich nie potrzebowałam. Jak spłaciłam kredyt i na cito musiałam mieć zaświadczenie o jego zamknięciu to dopiero zobaczyłam jaka jest różnica między bankiem a bankiem. W PKO sprawa załatwiona od ręki a tu ciągnęło się tygodniami. Ich placówki to tak naprawdę kioski, nawet nie mają swojej poczty wewnętrznej tylko korzystają z PP więc szansa na zgubienie dokumentów jest spora. Biorąc pod uwagę jakie informacje ma bank o kliencie kiedy składa dokumenty kredytowe (wszystkie dane personalne, kopie dowodów, paszportów, zaświadczenia o zarobkach itp) wolałabym aby one nie ginęły i były dobrze strzeżone.
Do tego moja cierpliwość do ich infolinii się skończyła a brak informacji dokładnej o procedurze jaką miałam do przejścia naraził mnie na dodatkową zwłokę czasową co wiązało się z możliwością straty dużych jak dla mnie pieniędzy. Wpłaciłam zaliczkę na kupno domu a drugi akt notarialny zawierał zapis, że w ciągu 2 tygodni bank przeleje kasę na konto sprzedającego uruchamiając kredyt. Tyle czasu było brane pod uwagę z zapasem na dostarczenie do banku udzielającego kredytu, że tranzakcja doszła do skutku i na procedurę bankową (trwa ona 2-3 dni). Tymczasem mbank zrobił mi psikus i zamiast dostarczyć w kilka dni papier, że kredyt u nich jest spłacony to sobie bimbał. A inny bank nie chciał udzielić kredytu hipotecznego bez kwita, że nie mam innych kredytów.

A koleżanka jeszcze gorzej się nadziała. Miała problem z opłaceniem w terminie kilku rat i nie szło się dogadać z bankiem co do spłaty. Naliczali chore kary i odsetki i z kilku tyś kredytu szybko zrobili kilkanaście tyś i z dnia na dzień kwota rosła. Co innego mówili na infolinii (np. uzgadniali, że jak spłaci w ciągu kilku dni kapitał, to karne odsetki zostaną umorzone) ona leciała rozliczyć się wg ustaleń a na piśmie dostawała znów jakieś kolejne kary (odsetki od odsetek) i ani słowa o ugodzie. Jak mafia...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2014 15:01
przyszłam z pytaniem, bo kompletnie zielona w sprawach bankowych jestem 😉
mam konto w Inteligo, a na nim jeden główny rachunek.
chciałabym sobie odłożyć trochę pieniędzy, więc najwygodniejszą opcją byłby inny rachunek.
więc czy wystarczy mi otworzyć rachunek oszczędnościowy podpięty do tego samego konta, a karta którą obecnie mam będzie obsługiwała tylko rachunek główny?
dobrze myślę?  👀
madmaddie, tak 🙂. Do drugiego konta możesz zamówić sobie drugą kartę.


Pff. Napisałam do mBanku, czy mogę przejść z eKonto na eKonto Mobilne. Najpierw mi napisali maila, że tak, mogę itd., a za chwilę, że jednak taka zmiana nie jest możliwa :/.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2014 15:48
o, już wszystko wiem!
http://inteligo.pl/pomoc/pytania-i-odpowiedzi/produkty/rachunek-oszczednosciowy/

ale jazdy z tym mBankiem  👀
Sisisa
z tego co ja się dowiadywałam to trzeba zamknąć bieżące konto i dopiero otworzyć mKonto mobilne, bez sensu :/
agniechaaa, no właśnie. Czekać na nową kartę, przelewać pieniądze... Ale dbają o klientów :/.
Ja mam w mbanku konto za darmo, kartę za darmo, bankomaty za darmo.

Za to jestem niezadowolona z PKO BP, gdzie konto muszę mieć, i żeby było za darmo, muszę tam co miesiąc przelewać trochę kasy i korzystać z karty. A nie chcę z niego korzystać jako z konta głównego bo jest dla mnie nieczytelne.

Mbank zadowolił mnie dziś kolejny raz, założenie lokaty przez telefon - 15 minut 😉
szepcik, PKO trzyma mnie historią a raczej obawą przed jej utratą, natomiast od 6 lat niezmiennie wygrywa Alior
Alior sam w sobie moze i tak, ale tak mnie wkurzył sync, ze sie sprzedał i jakies różowe T-mobilowe g**** powstało, ze tylko skończy mi sie lokata rezygnuje od razu!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 sierpnia 2014 08:33
z tymi bankami, mam od lat i lat w PKO BP , ale zdzierusy zdzierają za wszystko. Planuje się od nich przenieść. Ale gdzie? Każdy poleca co innego?

Potrzebuje zwykłe konto, 0 opłat, najlepiej by jakieś gdzie % rosną. Obecnie jestem za granicą, nie uzywam karty, ale korzystam z tych pieniędzy.


Jest tyle banków, że nie wiadomo za czym się rozglądać i kto ma jakie haczyki
Czy ktoś ma kartę Barclays Visa i wyplacal pieniądze w Polskim bankomacie ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 sierpnia 2014 11:23
derby, ja mam mbank i alior sync - oba z free.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 sierpnia 2014 11:25
derby, pisałam całkiem niedawno o Meritum Banku, też darmowe (karta, wszystkie bankomaty w PL, prowadzenie rachunku). I nie trzeba mieć stałych przychodów.
z tymi bankami, mam od lat i lat w PKO BP , ale zdzierusy zdzierają za wszystko. Planuje się od nich przenieść. Ale gdzie? Każdy poleca co innego?

Potrzebuje zwykłe konto, 0 opłat, najlepiej by jakieś gdzie % rosną. Obecnie jestem za granicą, nie uzywam karty, ale korzystam z tych pieniędzy.


Jest tyle banków, że nie wiadomo za czym się rozglądać i kto ma jakie haczyki


Mnie PKO BP też ostatnio .....zdenerwowało.
Z dużym opóźnieniem księgują transakcje i konto pokazuje mi dostępne środki, więc korzystam. Po czym nagle okazuje się, że mam -50 zł.
No jak to to jasnej ciasnej możliwe?
Po czym przysyłają smsa, ja sprawdzam, od razu to reguluję. Ale potem i tak dostaję jeszcze list z informacją, że miałam taki minus na koncie i że ten list kosztuje 30 zł.
Wchodzę na konto - już mi te 30 zł pobrali.
Normalnie.... udusić!

A mbank też Ci mogę polecić. Nigdy nie miałam z nimi problemów.
Wow, niezłe jazdy macie z PKP BP. Ja mam u nich konto ponad 10 lat i w sumie nie narzekałabym, gdyby nie przekształcenie konta ze studenckiego w "dorosłe" i opłaty po ok 15 zł/msc. za prowadzenie. Wkurzyłam się, założyłam w sumie przypadkowo konto w BGŻ bo tam za darmo wszystko (300zł płatnośći miesięcznie kartą). Poszłam więc zamknąć konto w PKO BP i co? Nagle pani w okienku otworzyła się cudowna opcja prowadzenia konta na tych samych zasadach jak dotychczas (bankomaty za free, przelewy też) bez tych 15 zł za obsługę. Zostawiłam więc to konto z całymi 7 zł na koncie bo nie chciało mi się zmieniać nr konta w wielu instytucjach, które mają te dane. Jeśli chcecie mieć obsługę Waszego konta w PKO BP za free to idzcie i zgłoście chęć zamknięcia - od razu śpiewają inaczej.  😜
Ja go akurat nie mogę zamknąć - kredyt studencki. I też mam to konto "za darmo", jeśli wpłynie na nie co miesiąc 1000 zł i wydam kartą 300 zł. Niby mogłabym tam mieć wpłacaną wypłatę, ale w mbanku mam o wiele łatwiej i prościej - przelewy, sama strona internetowa, kontakt z obsługą klienta, oferty, lokaty i tak dalej.
derby, polecam ING, przenioslam się z Inteligo gdy się okazało że jest drogie.
W ING nie miałam też problemów z kredytem gotówkowym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się