jaki bank?

Graba.   je ne sais pas
20 sierpnia 2015 17:12
ratunku! Iban w mbanku to 26-cyfrowy numer rachunku w mBanku i "PL" przed numerem rachunku? jak mam konto eMax w euro to również? wolę się upewnić, bo mam dostać pierwszą wypłatę z francji, w euro i  nie chciałabym jej stracic... 😀

i dlaczego w google wychodzą mi 2 różne nr SWIFT?
Najlogiczniej byłoby zadzwonić na infolinię banku w którym masz konto 😉
Polecam, w końcu to najpewniejsze zródło informacji.

spis kodów swift
spis kodów iban

5 sekund na stronie mbanku
Graba., Na stronie mbanku SWIFT to:
BREXPLPWMUL
mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ

a iban zawsze jest ten sam, PL.
Graba.   je ne sais pas
20 sierpnia 2015 22:17
dziękuję 🙂 chociaz szukałam i wciąż mam wątpliwośći, bo na kilku stronach wyskakuje BREXPLPWMBK i mojej kolezance (tez jest w mbanku) w oddziale rowniez podali ten numer. no, ale chyba faktycznie jedynym wyjsciem jest adzwonienie na infolinie ;/ dziękuję raz jeszcze 😉

edit: znalazlam w szczegółach rachunku! 🙂
yga   srają muszki, będzie wiosna.
21 sierpnia 2015 06:08
Czy ktoś kiedyś miał problem z kradzieżą danych osobowych przez internet? Wysyłają mi niezamawiane produkty i zabierają pieniądze. Za tabletki odchudzające zabrali mi 100f. Zaczynam panikować, tym bardziej że to Barclays UK, a ja w Polsce i gucio załatwię.
Ale tak po prostu zabierają ci pieniądze z konta? Jaki to typ operacji? Najczęściej odbywa się to poprzez transakcje kartą (transakcje internetowe płacone kartą).
Bo aby wykonać przelew przez serwis internetowy to jednak potrzeba znacznie większej ilości danych oraz jakiś kod autoryzacyjny operacje (kody sms, karta kodów itp.)
Zgłoś to w swoim banku jako reklamacje. Jeśli to zwykłe przelewy z konta, to postaraj się pozmieniać jak najwięcej danych do logowania i autoryzacji.
Jeśli to jednak operacje kartowe, to zastrzeżenie karty i zgłoszenie operacji nieuprawnionych w twoim banku.
MBank- koszmar senny. W wielkim Krk tylko trzy placówki, gdzie można coś załatwić. Każda z dojazdem ze złych snów.
Kontakt telefoniczny z żywym człowiekiem przez telefon niemożliwy- automat pyta o jakieś numery bez końca. Kontakt mailowy też chyba z automatem bo nie da się po ludzku np. odpisać. Czat z pracownikiem - odsyła do placówki. Walczę ze zmianą danych (adres) już tydzień. Odrzucili mi już trzy wnioski twierdząc, ze nie ma zmian w CEIDG. A są. Muszę jechać osobiście. Zajmie mi to ze dwie godziny telepania się tramwajami. Nienawidzę tego banku i odradzam.  👿
Taniu, ja już dawno ten bank sobie odradziłam.

mBank z zalożenia miał być bankiem internetowym, dlatego tak mało oddziałów. Nie tylko w Krakowie.

Ja do banków się nie przywiązuję. Jak coś mi nie odpowiada, wynoszę się. A najbardziej mnie denerwuje, jak systemy bankowe nie zauważają, że klienta już nie ma i przysyłają np. zmiany regulaminów.   
Tak też i ja postanowiłam. Wyślę ostatnie przelewy i znikam.
Ja jestem zadowolona z ING, ale nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca.
Tania, to najgorszy bank z jakim miałam do czynienia. Ja od 8 lat jestem zadowolona z Aliorbank.
Tania, to najgorszy bank z jakim miałam do czynienia. Ja od 8 lat jestem zadowolona z Aliorbank.

ING ? A ja po PKO SA to jestem zadowolona.  😉
Melduję: mbank po trzykrotnym odrzuceniu mi wniosku o zmianę adresu w końcu zmienił rękami pana co siedzi na takiej mbank wyspie w markecie. Oczywiście wirtualny doradca kategorycznie zaprzeczał, że tak można i pisał, ze w tym markecie nie ma placówki co załatwia sprawy firm. Uff.... udało się bez wyprawy do centrum miasta. Ale i tak nienawidzę mbank.
Jak wprowadzili opłatę za kartę bankomatową, przez infolinię zrezygnowałam z tej karty i anulowali mi ją. Po niedługim czasie zadzwonił do mnie mPan-z-mBanku i poinformował mnie, że zrezygnowałam z karty. Nie zaprzeczyłam.  Na co mPan z wyraźnym wyrzutem w głosie (bo ja głupia baba, która nie wie, co robi) mówi, że przecież nie będę mogła wyjąć pieniędzy za bankomatu.
-Nie będę, no i?
- Nie będzie miała pani dostępu do gotówki (coraz większe oburzenie w jego głosie).
W milczeniu czekam co dalej
- Nie będzie miała pani gotówki i co pani zrobi?
- To moja sprawa.

I odłożyłam słuchawkę. Gdyby mówił normalnie z większym zrozumieniem bym odniosła się do tego, że wykonuje swoją pracę. A w jego głosie słychać było pogardę dla osoby, która nie wie, że brak karty odcina ją od gotówki.  Jakoś nie odciął! 
Mnie mBank naliczal przez rok oplate do uslugi "wyplata z bankomatow za darmo". Nie byloby problemu, gdyby nie fakt, ze karta byla zastrzezona, po terminie i nie wznawiana. Czyli nie mialam jej.
Niestety reklamacje pisane byly na nic...
Od 2009r mam aliora i dobrze mi 😉
Tania, z ING nie miałam do czynienia. Mam konta w Alior, Pko Bp i PeKaO Sa. Alior bez zarzutu, choć ku mojemu niezadowoleniu nie ma już darmowych wypłat z wszystkich bankomatów. Ale opłaty to insza inszość. PKO BP trochę zacofane, ale uczciwe, jasne zasady, konto mam od 15 lat i sentyment nie pozwala mi go zamknąć. SA cenię za nieszablonowe podejście do klienta. Ale mają wg mnie kiepską stronę www i nie lubię tam wchodzić 😉 więc nie jest to moje konto podstawowe i nie będzie raczej.

mbank miałam i uciekłam szybko. Tak samo jak odradzam Getinbank.
Mówiłam, że nigdy nie wrócę do Mbanku ale jednak.. niedługo będę wypełniać wniosek o założenie konta.
Zastanawiałam się nad SMART BANKIEM (ale z braku placówek naziemnych nie jestem przekonana) i kontem "Lubię to!" w Banku BPH jednak wygrało eKOnto dla młodych w M banku ponieważ wystarczy wydać łącznie 100zł kartą i znika opłata za nią 🙂 Inaczej jest to koszt jedynie 4zł więc nie są to jakieś duże pieniądze gdybym się zapomniała.

Więc jeśli ktoś mógłby mi polecić jakieś konto darmowe byłabym wdzięczna,
w dodatku jeśli będę zakładała konto przez internet w mBanku mam możliwość wpisania osoby polecającej, a właściwie jej iluśtam cyfr rachunku, więc jeśli ktoś jest w tej promocji i ma konto w Mbanku to śmiało możecie podać 😉 Z tego co się orientuję dostajecie za to jakąś kasę :P
Ja mam konto w ING i tez jest darmowe tylko chyba musze aż 300zl karta wydać zeby byla bezplatna. Ale jestem bardzo zadowolona, w WBK czekałam sto lat na przelewy jak mi ktos robił, a tu szybko księgują, obsluga klienta tez na plus.
Gillian   four letter word
05 grudnia 2015 20:17
Ma ktoś konto z możliwością debetu? jak to dokładnie działa?
Gillian, bank przyznaje ci taki kredyt, co powiększa twoje środki w koncie. Zaczynasz z niego korzystać w momencie, gdy skończą się twoje własne. Jakikolwiek przelew na twoje konto od razu uzupełnia pobraną przez ciebie kwotę tego kredytu. Banki najczęściej mają swoje wymogi, co do konieczności regularnego uzupełniania wykorzystanego debetu (np. raz w miesiącu musisz mieć coś wpłacone na konto). Umowa najczęściej zawierana jest na 12 miesięcy, możesz ją przedłużyć, tak samo bank może tobie wypowiedzieć umowe, jeśli nie stosujesz się do jej warunków. Debet jest raczej płatną opcją. No i oczywiście od wykorzystanej kwoty doliczają ci się odsetki aż do spłaty zobowiązania.
Gillian mojemu facetowi wcisnęli 2 lata temu w Citibanku jakąś kartę kredytową, konto generalnie bezpłatne i jak zrobił jakiś debet to miał chyba 30 dni na spłatę bez odsetek, dopiero po tym czasie zaczynali naliczać odsetki. Jaki miał limit to nie pamiętam, z czasem się powiększył. Ogólnie był zadowolony.
Jeśli chodzi o Citi Handlowy, w którym pracowałam to raczej nie ma możliwości by karta kredytowa była bezpłatna.  👀
Podstawowa karta to opłata 8zł a te bardziej "wypasione" ze zniżkami kosztują 18zł.
Tak chodzi o Citibank Handlowy. To była jakaś marketingowa akcja w centrach handlowych, przez rok konto i karta były bez opłat, a po roku jeżeli się wyraziło chcęć zamknięcia konta to przedłużali o kolejny rok bezpłatność tego konta (i karty).
To jakaś wiązana w takim razie promocja była bo przecież żeby wziąć kartę kredytową nie trzeba mieć konta w tym samym banku.  😉

Tak czy siak, jutro zakładam ekonto dla młodych w mbanku.
Gillian   four letter word
11 grudnia 2015 14:10
Ku przestrodze. Nie bierzcie kredytu w Santanderze  😵
niestety za mało się doinformowałam przed pożyczką, trochę się zasugerowałam znajomymi a trochę tym, że płaciłam u nich laptopa na raty. Dziś byłam w WBK po kolejny kredyt i konsolidację, babka aż się za głowę złapała. Siedziało dwóch doradców i dyrektor żeby rozszyfrować umowę z Santanderem  🙄 odsetki mam horrendalne, konsolidacja tylko pogarsza sprawę, generalnie kicha. No tak trochę wkurzona jestem sama na siebie, ech.
Ja polecam BGŻ. Mam do 26 roku życia za darmo wszystko. Wypłaty z każdego bankomatu, przelewy, kartę, konto bankowe.. Nawet jakieś oprocentowanie ma i zależnie od wpływów 0.5% mi rośnie w skali miesiąca 😀 (chociaż to małe kwoty, ale.. Zawsze 🙂 ). Jeśli ktoś jest po 26 roku życia to z tego co się orientowalam też bardzo łatwo uzyskać tam konto za darmo (chyba wpływ 1000 zł na miesiąc i płatność kartą 300 zł żeby więc darmowe 🙂 )
Chcę zmienić bank. ING konieczność płacenia kartą min. 300 zł w miesiącu i do tego wprowadził opłatę za korzystanie z bankomatów. Jakieś sugestie?
Obecnie chyba większość banków wprowadziła, albo zamierza wprowadzać dodatkowe opłaty.
Z doświadczenia powiem, że w każdym banku znajdziesz konto, w którym masz rachunek za 0 i kartę za 0 (z niższym niż 300 zł progiem obniżenia opłaty).
Dopytaj ewentualnie w ING o możliwość przekształcenia swojego konta na inne, bardziej korzystne.
Chcę zmienić bank. ING konieczność płacenia kartą min. 300 zł w miesiącu i do tego wprowadził opłatę za korzystanie z bankomatów. Jakieś sugestie?
za niedługo dzięki naszym politykom to "darmowe" konta będą chyba białymi krukami..

Co do ING to obrót na karcie jest jeszcze z tych niższych a jeśli chodzi o bankomaty to przecież można korzystać z ich bankomatów.
grzesiek.1993, aktualnie jedyne co mi przychodzi do głowy całkiem za darmo, bez wymogów w kwestii opłat (póki co), to BPH. W mBanku na ekonto próg to chyba 200zł płatności miesięcznie. Ostatnio się rozglądałam, to te były najniższe, inne banki to właśnie ok.300zł. W wielu jest warunek, że aby konto było darmowe musi być 1000zł wpływu miesięcznie. Brat to omijał, mama miała ustawione stałe zlecenie na przelew do niego raz w miesiącu a on później przelewał jej to co dostał 😁 to chyba dość powszechna praktyka
Chcę zmienić bank. ING konieczność płacenia kartą min. 300 zł w miesiącu i do tego wprowadził opłatę za korzystanie z bankomatów. Jakieś sugestie?
sprawdź Bank Pocztowy, mają konto ZawszeDarmowe
https://www.pocztowy.pl/indywidualni/konto-zawsze-darmowe/
Taka historia bankowa:

Od lat miałam w Citibanku bezpłatne konto oszczędnościowe w dolarach. Mimo że odsetki były symboliczne, nie chciało mi się nic z tym robić.  Ale w ramach akcji „caly naród zrzuca się na łapówki wyborcze PiS-u” bank wprowadził opłatę 10 zł.  Zmobilizowało mnie to do działania, bo opłata wielokrotnie by przekraczała naliczane odsetki. Poszlam więc konto zamknąć.

Zamknęłam i zaczęły się schody.  Koncówka była w centach i jedynkach, a tego bank nie posiadał, więc pani powiedziała, że koncówkę przewalutuje i wypłaci w złotówkach, a pozostałą część w dolarach. O.K. mówię. Przewalutowała, wypłaciła 30 zł, potem radośnie obwieściła, że udało jej się zebrać odpowiednią ilość w dolarach. Ale radość szybko się skończyła, bo znowu spojrzała  w komputer i mówi: Pani Anno, pani ma konto oszczędnościowe, a z oszczędnościowego można zrobić tylko jedną wypłatę miesięcznie, za kolejną trzeba zapłacić.  Ale na tym koncie ma pani też jeden przelew za darmo, więc jeśli ma pani  inne konto dolarowe, to zrobimy przelew. Trochę się wzburzylam, ale pani byla miła, pilnie pieniędzy niepotrzebowałam, inne konto mialam, więc się zgodziłam. Naturalnie numeru ze sobą nie miałam, więc musiłam przyjść jeszcze raz.

Wróciłam uzbrojona w ten numer a pani mi mówi, że za darmo to ja mam przelew lokalny, a ten będzie zagraniczny (z jednego banku w Polsce do drugiego w Polsce, tyle że w dolarach – w ten sposób zrobił się zagraniczny).  Opłata za zagraniczny wysoka, więc wracamy do wersji wypłaty gotówki za opłatą 10 zł, innego wyjścia nie ma. Tu już zagotowałam się porządnie. Zgodziłam się, ale uprzedziłam, że napiszę skargę, bo mimo że kwota niewielka, nie rozumikem, dlaczego mam ponosić konsekwencje niekompetencji pracownika banku.  Poszła pani na zaplecze ponownie się skonsultować, a ja tylko zastanawiałam się, jak on rozwiąże problem potrącenia tych 10 zł, bo po potrąceniu znowu zrobi się końcówka, której nie mają i którą trzeba będzie przewalutować na zlotówki.

Wróciła i powiedziała, że jednak wypłacą bez opłaty. Ale przepraszam nie uslyszałam. 

I przypomniało mi się, dlaczego kolejno rezygnowalam ze wszystkich produktów, jakie w tym banku miałam. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się