jaki bank?

Ciekawe jak oni to robią że raz nie da się a po pójściu na zaplecze da się 😉
Zaplecze ma swoje tajemnice!
[s]Co zrobić, jeśli wykonałam przelew w środę późnym wieczorem, w czwartek było Boże Ciało i banki nie księgowały, w piątek dalej nie doszedł, mamy poniedziałek a przelewu dalej brak? Sprawdziłam dane i wszystkie numery się zgadzają. Teoretycznie przelewy ze środy powinny być w tym wypadku zaksięgowane w piątek o 11, a tu nic :/ Mam się zwrócić do swojego oddziału banku, czy jak?[/s]

Udało, się doszedł  :kwiatek:
Nocte, zadzwonić na infolinię.
WBK podnosi opłaty, więc chyba będę zmuszona do zmiany banku, a szkoda. Co polecacie dla młodej osoby, która chciałaby, żeby było jak najmniej opłat 🙂? Ma to być konto do codziennych wydatków, oszczędnościowe mam już gdzieś indziej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 sierpnia 2016 21:47
ja mam od paru lat Inteligo i jeszcze nie zapłaciłam za nie ani grosza. jest proste w obsłudze, przejrzyste.
problemem może być to, że chyba nie ze wszystkich bankomatów wypłaty są za free, ale ja nie cierpię mieć gotówki i w sumie PKO ma najwięcej miejsc, gdzie można wypłacić hajsy.
Ma ktoś konto 360 w Millennium? Czas znaleźć coś nowego 😀
Deutche Bank - na założenie konta firmowego czekam od 12 dni.
Centrala musi zatwierdzić.
Dostałam informację, że potrwa to około 3-4 dni. Dzisiaj minął dzień 12 i cisza pomimo obfitej korespondencji mailowej.
Dzisiaj zwątpiłam i mam konto .... w mBanku. Formalności zajęły 20 minut.
Skorzystałam, bo jak się okazało przez 2 lata mam wszystko za free.
Gdyby nie opieszałość DB nie wpadłabym na wertowanie ofert żeby wybrać jakiś inny korzystny wariant.

Dodam, że miałam moźliwość korzystania swego czasu z konta w DB.
Interfejs strony "powala" rozwiązaniami sprzed epoki kamienia łupanego.
Mogłabym to przeżyć, gdyby nie te 12 dni oczekiwania.  😜
Cóż, stracili dobrego klienta  😀iabeł:
Teraz grzecznie poczekam na telefon od DB. Powiem im żeby pocałowali się tam, gdzie słonce nie dociera.
szemrana nie popisali się 😉 Ja poszłam do nich, bo właśnie mbank mnie wkurzyl z powodu bankomatów, bo nie wszystkie mają darmowe, a ja czasem w dziwnych miejscach muszę kasę wypłacać. Zmieniłam i zadowolona jestem, bo tu rzeczywiście za nic nie płacę. Z umową poszło migiem.
no problem w tym, że to konto firmowe bo pewnie z prywatnym poszłoby sprawniej.
I ....dzisiaj minął dzień 17 !!! Nadal cisza.
No ja też firmowe 🙂 Żenada tyle czasu klienta przetrzymywać.
Mój obecny bank zmusił mnie do rezygnacji z jego usług... zatem szukam innego!
Jaki polecacie dla osoby, która:
- b. rzadko wypłaca gotówkę
- robi dużą ilość przelewów

W obecnym mam wszystko za potwierdzeniem sms, oczywiście zabiera mi z konta 20 gr.
I również odtrąca mi jak wyciągam gotówkę z innych bankomatów.

maluda, ja mam konto 360 w Millenium i póki co jestem bardzo zadowolona. Nie ma żadnych opłat (również związanych z wypłacaniem z każdego bankomatu w kraju), jeśli w poprzedzającym miesiącu wykonasz jedną płatność kartą. Przelewy przez internet też za darmo 😀
Dzięki za info.
Sprawdzam jeszcze ofertę mBanku.
Sporo banków ma konta darmowe i większość opłat 0zł (mbank, Millenium, Alior itd.).
Zwróciłabym uwagę na to, gdzie wysyłasz najwięcej przelewów (jaki bank). W tym samym banku masz większość przelewów online i mi osobiście często zależy aby pieniądze były u niektórych odbiorców jak najszybciej 🙂
Ten punkt akurat pominę, bo bym musiała posprawdzać w jakim banku dany sklep ma konto.  😉
Przelewów właściwie nigdzie indziej nie wykonuje.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 listopada 2016 16:19
ja jeszcze polecę Inteligo. Wypłaty darmowe ma tylko z bankomatów PKO i WBK (yy, tego zielonego), ale konto jest bardzo przejrzyste, miłe w obsłudze, nie pobierają mi opłat za nic, jeśli kartą zapłacę ileś tam (chyba 100 albo 200 😉 )
WBK to ten zielony, zgadza się.  🤣
Ok, dziękuje. Mam na oku trzy banki. W piątek jadę załatwiać formalności. Muszę się zapoznać teraz dokładniej z ich ofertą.

W WBK to teraz koszmar. Nawet za konto oszczędnościowe zrobili mi opłatę. :/ Opłata za kartę, opłata za SMSkody, za przelewy... Długo było super, ale teraz (dzięki decyzjom rządu) się zepsuło. Mam u nich kredyt na mieszkanie, więc zupełnie się rozstać nie mogę, ale główne konto i oszczędnościowe chyba przeniosę gdzieś indziej.
a jakie masz konto? Ja place tylko za karte... chyba! 😀
Hiciorem jest bodajże bank bph w którym od piątku wieczór do poniedziałku nie można robić przelewów, nawet na konto nie można się zalogować  🤔wirek: ale nie wszystkich kont się to tyczy 🙂
Mój obecny bank zmusił mnie do rezygnacji z jego usług... zatem szukam innego!
Jaki polecacie dla osoby, która:
- b. rzadko wypłaca gotówkę
- robi dużą ilość przelewów

W obecnym mam wszystko za potwierdzeniem sms, oczywiście zabiera mi z konta 20 gr.
I również odtrąca mi jak wyciągam gotówkę z innych bankomatów.


Mnie też mój bank zmusił do rezygnacji z jego usług (poprzez wprowadzenie opłat, nie jestem w stanie tego zaakceptować). Po zbadaniu ofert zdecydowałam się na jedno konto w Alior banku, drugie w Millenium. Alior bank ma konto z gwarancją niezmiennych warunkow przez 5 lat.

Moje kryteria były: bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatna karta do konta, bezpłatne przelewy on-line, bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów.
nerechta, główne konto to "spadek" po Kredyt Banku (z którego byłam bardzo zadowolona) - nazywa się Ekstra-coś-tam i obecnie płacę już 13zł za miesiąc za jego prowadzenie! Płacę tam też np. od przelewów przez PayU chyba 1zł za transakcję. Mam jakąś pulę darmowych przelewów i SMSkodów - chyba 5 w miesiącu.
Oszczędnościowe to też zostało mi po KB i tutaj wszystko było ok do sierpnia. Teraz płacę 1zł miesięcznie.
A konto na kredyt mam od początku jako produkt WBK - Konto Godne Polecenia. Aha, godne polecania, a w życiu! 😉  Płacę za kartę, której nie chciałam i której nie używam, bo to dla mnie konto dodatkowe - spłata raty no i zakupy przez PayU. Tutaj też chyba 5 przelewów i SMSkodów mam bezpłatnych, później zaczynają mnie obciążać.

Mi chyba najbardziej Millenium pasuje. Ale chciałabym też korzystne warunki dla oszczędności - może warto pomyśleć o lokacie...
W Millenium dla nowych klientów oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest 2.7% przez pierwsze 3 miesiące, potem 0.8%. W Alior dla nowych klientów 2% przez 3 miesiące, potem 0.95. Alior ma też lokatę dla nowych 4% na 2 miesiące.

Generalnie Idea bank miewa dobre lokaty, tylko trzeba obserwować. 
[quote author=maluda link=topic=1738.msg2611087#msg2611087 date=1478099109]
Mój obecny bank zmusił mnie do rezygnacji z jego usług... zatem szukam innego!
Jaki polecacie dla osoby, która:
- b. rzadko wypłaca gotówkę
- robi dużą ilość przelewów

W obecnym mam wszystko za potwierdzeniem sms, oczywiście zabiera mi z konta 20 gr.
I również odtrąca mi jak wyciągam gotówkę z innych bankomatów.


Mnie też mój bank zmusił do rezygnacji z jego usług (poprzez wprowadzenie opłat, nie jestem w stanie tego zaakceptować). Po zbadaniu ofert zdecydowałam się na jedno konto w Alior banku, drugie w Millenium. Alior bank ma konto z gwarancją niezmiennych warunkow przez 5 lat.

Moje kryteria były: bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatna karta do konta, bezpłatne przelewy on-line, bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów.

[/quote]
Dzięki.
Właśnie się zastanawiam nad kontem u nich bądź w mBanku. A zaraz jadę na miasto załatwiać formalności.
galopada_   małoPolskie ;)
19 grudnia 2016 07:48
Jestem w mBanku, ale przymierzam się do zmiany.

Płacę głównie gotówką, wypłacam małe kwoty 20, 50zł (właśnie dostałam smsa z mojego banku, że od stycznie muszę wypłacać min. 100, bo inaczej naliczają prowizję, a studencka kieszeń to wiadomo ekhem... 😉 )

Z związku z tym, że płacę gotówką naliczają mi opłatę za nie płacenie kartą odpowiedniej sumy miesięcznie.

Bezpłatne bankomaty niezależnie od kwoty i konto bez opłat - ktoś coś? :kwiatek:
galopada_ ja założyłam kilka miesięcy temu w credit agricole, jestem zadowolona, bo żeby mieć konto bezpłatne to muszę wykonać jedną transakcję kartą (na dowolną kwotę), dodatkowo jeśli założysz do końca roku są promocje tzn jeśli wpłacisz na początku na koto kwotę 500zł to w następnym miesiącu dostajesz 50zł od banku, jeśli korzystasz mobilnie to też dostajesz coś systematycznie, także całkiem fajnie. Dodatkowo możesz polecać konto, wtedy też są profity jak coś priv 🙂 ja już mam kilka miesięcy i jestem zadowolona 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
20 grudnia 2016 11:15
tajfunowaa, super, dzieki wielkie! zerknę na ich ofertę 🙂
galopada_, ostatnio się rozglądałam za ciekawszą ofertą, bo po aktywacji nowej karty zaczęło mi naliczać prowizję od wypłat z "nie moich" bankomatów... Okazało się, że usługę, w której płaciłam 4 zł miesięcznie za korzystanie ze wszystkich bankomatów, można było aktywować tylko do 2013 roku i działała do końca ważności poprzedniej karty. Teraz mi zjada 5 zł za każdą wypłatę, nawet jak wypłacę 20 zł - szkoda tylko, że w okolicy i na codziennych trasach mam głównie bankomaty Banku Spółdzielczego, a najbliższy "mój" 15 km dalej i tamtędy praktycznie nie jeżdżę. 👿 I szkoda, że się zorientowałam dopiero po piątej wypłacie, bo akurat nieszczególnie zaglądałam w historię rachunku i tego zwyczajnie nie zauważyłam (bo się nie spodziewałam...). Mnie z poszukiwań wyszło, że praktycznie kompletnie bezpłatne (przynajmniej jeśli chodzi o podstawy, różnice były odnośnie wypłat z bankomatów za granicą, przelewów zagranicznych i natychmiastowych przelewów) są konta w NestBanku, IdeaBanku i konto Millenium 360*. Przy czym w Millenium trzeba spełnić warunek o miesięcznych wpływach na poziomie min. 1000 zł i wykonywaniu jednej transakcji kartą, wtedy wszystko jest za 0 zł (włącznie z transakcjami i wypłatami zagranicznymi, chyba tylko natychmiastowy przelew był płatny). U mnie pewnie na tym stanie. NestBank w sumie nawet nie wiem, czym jest 🤔wirek: - poza tym, że kojarzę z reklam, że istnieje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2017 19:31
Czy ktoś posiada z was konto w TMobile ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się