jaki bank?

Może BGŻ? Konto maksymalne.
również mam mbank i chyba jest nawet dla niepelnoletnich więc mogło by być może na chrzesnice?
W sumie nie interesowałam się innymi ofertami, ale mam ING bo kiedyś mi ktoś tam polecił więc się tego banku trzymam. Nie narzekam w sumie na nic, jak wyrobię jakąś tam normę to nie mam żadnych opłat, a z tym nie mam problemu
Mam już dosyć konta w Alior Bank i szykuję się do zmiany.
Polecacie jakiś bank, który:
1. Ma możliwie najtańsze przewalutowanie (bardzo często używam karty za granicą oraz płacę na zagranicznych stronach)
2. Konto jest darmowe i ma darmową kartę.
?
infantil, Konto Przekorzystne w Pekao
Pursat   Абсолют чистой крови
19 lipca 2018 11:16
Help! Muszę zrobić przelew do Rosji i wysłać tam prywatnej osobie 10 euro. Dostałam następujące dane do wpłaty, ale nie umiem tego wpisać tak, żeby było dobrze. Konto mam w mBanku. Gdy wybieram opcję przelewu poza UE i wpisuje numer konta, to jest ok, ale jak dodam SWIFT, to pokazuje się błąd. Natomiast jak wybiorę opcję przelewu w UE, to z kolei SWIFT jest dobry, ale ilość znaków w numerze rachunku za mała... Dzwoniłam do banku, ale przez telefon sami nie bardzo potrafią mi pomóc. Może ktoś jest tu bardziej oblatany w tych kwestiach?  🙁

Реквизиты банка ВТБ24
Moscow, Russia
SWIFT: CBGURUMM
VTB Bank (Deutschland) AG
Fr/Main, Germany
SWIFT: OWHBDEFF
0104157391
imię i nazwisko odbiorcy
40817978044104004180
Który SWIFT wpisujesz? Bo podałaś dwa. Spróbuj w tym drugim dać XXX na końcu SWIFT. Jakby nie dało rady, to daj mi znać na PW, też mam konto w MBanku to spróbuję jak to wchodzi.

EDIT: odpowiedź jest taka, SWIFT rosyjski to CBGURUMM, odpowiada filii banku w Moskwie pod adresem MYASNITSKAYA 35, mBank nie ma tej filii w bazie danych (ma 3 inne filie tego banku w Moskwie), te zwifty zaczynają się na VTB a nie na CBG. Masz jeszcze w ramach przelewu możliwość kliknięcia opcji „nie znam SWIFT”, wejścia do listy banków i wybrania „Bank spoza listy SWIFT” wtedy Ci ten przelew powinni zrobić ręcznie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 lipca 2018 22:53
Czy zmiana numeru telefonu w banku Millenium możliwa jest tylko przez infolinię? Czy da sie to jakoś zrobić w bankowosci od mobilnej?
Wiecie może jak najkorzystniej zrobić przelew z angielskiego banku do polskiego? Wiem, że są jakieś strony, ale nie znam nikogo, kto tego używał i nie ufam im.
W jakiej walucie ten przelew?
z funta na złotówki
Najkorzystniej jest założyć w PL konto w funtach i drugie konto w złotówkach (ING, mBank na przykład) a następnie w serwisie walutowym banku wymienić funty na złotówki. Taki serwis walutowy ma na pewno mBank i ING a spready są zdecydowanie mniejsze niż przy złodziejskiej wymianie jak robisz zwykły przelew w funtach na konto w złotówkach.
Mała sprawa, głupotka, a wyjątkowo mnie irytuje.
Mój bank (BZ WBK przekształcony w Sandanter) na początku każdego miesiąca pobiera 7zł opłaty za bankomaty. Ok, tak było w ofercie, wszystko się zgadza.
Ale jakim cudem mam już dzisiaj 01.12 pobraną opłatę z datą księgowania 03.12 ?
Niby takie nic, ale pokazuje, że każdy system można obejść. Drażni mnie to.
Ascaia, najprawdopodobniej dlatego, że system bankowy mam daty księgowania tylko w dni robocze. Pierwszy dzień roboczy w grudnie jest właśnie 3-go.
Pewnie właśnie o dni robocze chodzi. Tylko dlaczego nie zeżre kasy z konta dopiero 3-go w takim razie? Mam prawo jeszcze dwa dni się tymi 7 złotymi nacieszyć, nie? 😉 
Opłata pewnie nalicza się pierwszego dnia miesiąca (i tego dnia zostaje pobrana), a księguje się w dni robocze, więc 3.12.
Tak podejrzewam 😉
Czy są tu użytkownicy Nest Bank?
od dłuższego czasu noszę się z ucieczka z ING
bo posiadanie tam konta to rozbój w biały dzień  🤔
szukam banku gdzie mogę mieć konto i kartę bez opłat i chyba tylko Nest Bank się łapie.
Ktoś może się podzielić opinią?
Cobrinha, ja mam tam konta. Faktycznie bez opłat nawet w przypadku kont typowo firmowych dla spółek. Teraz będzie zmiana aplikacji ta dotychczasowo była prosta i dość czytelna. Na dniach ma być nowa, jak wejdzie to ci powiem jak się sprawuje.
Dla mnie plusem Nest-a jest infolinia do 24 chyba działająca bo ja pracuję często późnym wieczorem i już miałam kilka awarii, które rozwiązywałam na info-lini.
Z rzeczy idiotycznych bardzo - jak masz np. 3 konta (działalność gospodarcza, spółka, druga spółka) i dzwonisz na infolinię to w celu weryfikacji zadają pytania. I teraz tak - system losowo bierze sobie jedno z twoich kont i zadaje pytanie: czy na koncie firmowym ma pani produkt taki i taki (albo jaki ma pani adres siedziby podany do konta firmowego). Jeśli nie uda ci się trafić, którą firmę wybrał bank to masz weryfikację negatywną. Mnie z tym bierze ok...wienie bo kiedyś chyba 6 razy się łączyłam z czego 3 z tą samą babką która już prawie płakała ze śmiechu....
A nie jest tak, że teraz każdy bank ma obowiązek oferowania jakiegoś podstawowego konta bez opłat? Niedawno ten przepis wszedł w życie, a banki naturalnie same z siebie tego nie mówią.

Ja ostrzegam przed Alior bankiem. Jest to najgorszy bank, z jakim miałam do czynienia, a sporo ich zaliczyłam, bo jak mój bank wprowadzał opłaty, natychmiast się przenosilam. Najgorszy pod względen obsługi klienta i rozwiązań technologicznych. Nowy system bankowości internetowej to bubel. Ostatnim hitem było jak przelew, który zleciłam do wykonania natychmiast wpadł w dziurę przelewów odroczonych i tam tkwił z datą przeszłą do wykonania w przeszłości.  Duzo czasu i wysiłku kosztowało mnie wyprostowanie tego. 
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 stycznia 2019 10:07
ja mam ING i dopóki z niego korzystałam i przepływały przez niego większe środki, to nie było opłat. Ostatnio o nim zapomniałam i mi się zrobił minus, bo było puste. O. 😉
Chyba je zamknę i zostanę przy moim Inteligo.
no ja niestety nie uzywam konta przez kilka mc w roku - brak wpływów i wypłat a jak wracam do rachunek za posiadanie konta, karty i prowadzenie rachunku jeży włos na głowie.
ciekawe co oni prowadzą jak konto puste i operacji brak.
Sił już nie mam i chęci więc chcę zmienić.
A ja alior polecam. I ich system internetowy też jest dla mnie logiczny, choć zdarzyło mi się przelew wysłać 2x, ale już wiem co robię źle. Czasem z tym wynoszeniem można poczekać, ja też chciałam się przenieść z WBK jak wprowadzili opłaty, ale poszłam do banku i tak mi zrobili konto, że nie musiałam nic płacić.
Oba konta i na aliorze i na Santanderze (byle WBK) mam za darmo, ale tam trzeba spełniać kilka rzeczy, konto puste i takie na którym się nic nie dzieje darmowe nie będą.
To jeszcze kilka przykładów bubli Alior banku.

System może i jest logiczny, ale upstrzony błędami. Np. przy przenoszeniu ze starego systemu nie wszystkie informacje w stałych odbiorcach się przeniosły (konkretnie tytuł przelewu). OK, myślę, wprowadzę je jeszcze raz. Tylko niestety system ich nie akceptował, natomiast wymusił wprowadzenie jakiejś kwoty, bo “nie może być 0”. Bzdura do sześcianu -  stali odbiorcy rzadko kiedy mają stałą kwotę.

Na cztery reklamacje, jakie złożyłam, odpowiedzieli mi na jedną - tę dotycząca przelewu, który wisiał jako przyszły z datą przeszłą. Napisali, że rozpatrzą ją w możliwie najkrótszym terminie, maks. w ciągu 30 dni. Super, tyle że to byla splata karty kredytowej i na kwotę ponad 16 tysięcy. Wiadomo, czym takie czekanie by się skończyło, więc po prostu olałam i sama załatwiłam, co kosztowało mnie chyba w  sumie 4 godziny wiszenia na infolinii i dwie wizyry w różnych oddzialach (ponieważ odpowiedzi były niekompetentne).  A odpowiedź na moją reklamację (otrzymaną po 25 dniach) była, że wszystkie przelewy mogą zostać wstrzymane zgodnie z regulaminem banku. Nie byli nawet w stanie przeprosić za błąd ich systemu, bo przelew błędnie wrzucony do przelewów przyszłych to nie przelew wstrzymany.

Też mam u nich konto bezpłatne, z gwarancją niezmiennych warunków przez 5 lat. Ale jak te 5 lat się skończy, ani chwili dłużej tam nie będę. Jest to najgorszy bank, w jakim miałam konto.
Nie musisz czekać, można sobie znaleźć inny bank.
Zresztą, wszędzie zdarzają się takie buble, pomyłki systemu, niemiła czy niekompetentna obsługa.
Mój mąż miał konto w PKO i to był dopiero dramat. Mnie się lepiej korzysta z Santandera niż Aliora, ale na Santanderze mam więcej produktów.
Jasne, że wszędzie. Dlatego ja porównuję do tych, które sprawdziłam na własnej skórze. I ten z tych wszystklich jest najgorszy.

W PKO oczywiście też byłam. Jak PKO przejęło bank Nordea, od razu się przeniosłam, ze względu na przeszłe wspomnienia.

Ha, ha, jak tak sobie pomyślę, to pewnie niedługo nie będzie banku, w którym nie byłam.  😀
Ja w Aliorze korzystam jeszcze ze starego systemu (można do niego wrócić) bo to co zobaczyłam w nowym zjeżyło mi włosy na głowie. Mi wiecznie nie chciał robić przelewu raty, mimo, że zdefiniowany  - przyjmował zlecenie i nie wykonywał tego przelewu. Ręcznie w ogóle się go nie dało zrobić bo wywalał błąd. Co śmieszniejsze są to raty aliora, automatycznie zdefiniowane przez system. Ja w Aliorze jestem jeszcze tylko dlatego, że mam tam podefiniowanych odbiorców opłat i nie chce mi się tego przenosić. Ale jeszcze chwila i te opłaty mi się pokończą i wtedy już na stałe się żegnamy...
Cobrinha, jezeli nie używasz konta regularnie, to może pomyśl o Podstawowym Rachunku Płatniczym. Takie konto jest darmowe, karta wydana do konta też. Do tego minimum 5 przelewów krajowych i 5 wpłat/wypłat z bankomatów/wpłatomatów. Każdy bank ma obowiązek mieć w swojej ofercie to konto. Jedyny warunek - nie można mieć innego konta w żadnym banku.
Własnie o tym podstawowym rachunku pisałam parę postów wcześniej.

Widzę, że nie tylko ja nie kocham aliora.

Przypomniało mi się jeszczo jedno. Ponieważ w aliorze mam konto, na które przelewane jest pensja, myślałam że łatwiejsza będzie procedura przyznania karty kredytowej. Tymczasem po półgodzinnym grillowaniu - np. ile miesięcznie i na co wydaję - pan przełożony pani grillującej powiedział, że muszę przedstawić zaświadczenie o zarobkach. Nie wiem, co nowego by to miało wnieść i dałam sobie spokój. W innym banku poprosili tylko o przedstawienie wyciągów przelewów pensji z 3 ostatnich miesięcy - a więc wystarczyla im część informacji, która jest dostępna w historii konta. Dostałam wyższy limit niż alior mówił, że w ogóle może zaoferować.

To jest nie tylko niekompetencja - to jest działanie na szkodę banku, bo w końcu w interesie banku jest sprzedaż produktów.
trusia, faktycznie, nie zauważyłam. Dla osób używających konta sporadycznie, takie konto może być dobrym rozwiązaniem. Jednak ma swoje wady i radzę się dobrze wczywać w TOiP 😉
ewuś zawsze mi się wydawało że właśnie takie normalne mam. Może jednak faktycznie nim zdecyduje się na zamknięcie zapytam ich o taką możliwość.
A oprócz tego że nie można mieć konta w innym krajowym jak mniemam banku jakieś inne warunki są?
Bo czuje ze znowu powiedzą że za prowadzenie rachunku konta i karty też bede musiała placic.
No nic może w poniedzialek się przejdę zapytać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się