ogiery kryjące wielkopolskie i trakeny

jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
22 lipca 2009 22:23
Poszukuje informacji o ogierze    KOBRYŃ trk.1970
Czy jest jakaś internetowa baza ogierów trakeńskich (ewentualnie wielkopolskich) kryjących na rok 2010?
Rozglądam się powoli pod kontem predyspozycji ujeżdżeniowych...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 grudnia 2009 13:49
Cobrinha
Co do traków to na razie możesz posiłkować się listą z 2009 roku
http://trakeny.eu/index.php?page=124

Lista na 2010 pewnie pojawi sie pod koniec roku lub na początku przyszłego 🙂

Witajcie,

Czy ktos ma jakies zdjecia oprocz tego co jest w googlach ogiera Ogar trak (ASPIRANT - ORGIETKA ) i moze mi o nim powiedziec pare slow? Bede bardzo bardzo  :kwiatek:
ja go widziałam jakieś 2-3 lata temu i był już w dosyć podeszłym wieku. Znajomy chciał zaźrebić nim dwie kobyły i z żadną się nie udało. Poza tym zwierz piękny i potomstwo po nim też urodziwe - te, które widziałam były duże, siwe, skoczne i chwytajace za oko
Forta,

wielkie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Wlasnie sie okazalo, ze moje kabanosowe NN jest po nim - co prawda, niski , gniady, nieskoczny, ale za to bardzo bardzo urodziwy 😉
Powiedz prosze, gdzie on stal? :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 grudnia 2009 12:37
zoyabea- kilka zdjęć Ogara jest w galerii na stronce Moniki Machlowicz



(to chyba też on)

Co do miejsc, w których przebywał to księga stadna mówi:
1989  trening sportowy
1990-92 SK Liski
1993 SO Kętrzyn/SK Liski
1994-1996 SK Liski
1997 SO Kętrzyn
o ile mnie pamięć nie myli to jeszcze był dalej w SK Liski
a potem poszedł na punkt do Moniki Machlowicz

Chodził konkursy skokowe do C włącznie (nie pamiętam, czy wyżej) 🙂

EDIT:  kopalnia wiedzy powiedziała, że wyżej też podskakiwał 🙂
Ogromne dzieki ms_konik :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam i pozdrawiam...szczególnie trakeniarzy 😀...Chciałbym uzyskac max informacji o Saganku i co stempluje na potomstwo. Jeśli któś... cós ...to poproszę... 😀
ruch, uroda i niesamowita ambicja-to co widuje w potomkach Saganka i co mozna znalezc w samym tatusiu
Dzięki ! Jakis przykład  potomstwa ? fotki ?, namiar na własciciela saganowicza ?
wejdz na strone sklepu hippoland w dzial hodowla tam masz Ingane (chodzi uj) najbardziej urodziwy Saganek jakiego widzialam, Sukces- zaczyna male podskoki - akurat baardzo ustepuje uroda Ingusi
forumowa Lumi jest ich hodowca
U mnie urodzi się Saganiątko w kwietniu 🙂 Od klaczy małopolskiej (Hebab o - Cynik xx - Kwartet)
A Saganek, jak go widziałam na wiosnę, jest w bardzo dobrej kondycji 🙂 Rola reproduktora bardzo mu służy 🙂
mam pytanie... jakimi rasami można kryć klacze wlkp (prócz ogierów w rasie), by uszlachetnić przyszłego źrebaka? chodzi o to, by źrebak był wlkp lub trk a nie sp? czy są jakieś konkretne rasy?
Moja klacz ma suchą budowę i tak się zastanawiam na przyszłość, żeby ewentualny źrebak, był masywniejszy w budowie niż ona...
Jeśli w rodowodzie Twojej kobyły występują przodkowie rasy wsch.pr ,trakeńskiej, oo, xx, ich mixy lub węgierski shayga, to pokryj ją masywnym ogierem trakeńskim.Jest ich sporo zalecanych przez Związek miłosników tej rasy...Znajdziesz liste zalecanych tuhttp:  //www.trakeny.eu/index.php?page=98&id_news=100 
http://www.allbreedpedigree.com/dakota67
Czyli w grę wchodzą jedynie ogiery wlkp lib trakeńskie?
Pursat   Абсолют чистой крови
07 grudnia 2009 12:16
Cobrinha, Twoja kobyła to nie przypadkiem sp?
Nie, wlkp🙂 a skąd ten pomysł?
ale na trk, to ona nie ma za dużo NN w rodowodzie ?
rodzice do ksiąg wpisani ?
na mój "gust" powinna być sp
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 grudnia 2009 12:53
Cobrinha kobylsko nie jest trakeńskie 🙁
Źrebak też nie będzie 🙁
A rodziców og.Billy masz takich wpisanych w paszporcie?
Bo wg PZHK obydwoje rodzice są NN...
Nie ma NN... to wielkopolanka, wiem że źrebak nie będzie trk... ale chce żeby był w rasie jak coś a nie sp
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 grudnia 2009 12:58
No to musisz pokryć ogierem wlkp, wtedy nie ma niebezpieczeństwa, że będzie innej rasy 🙂
Tak myślłlam, ale chyba gdybym pokryła trk to źrebak też byłby opisany jako wlkp...
Niestety jak na razie nic konkretnego w oko mi nie wpadło 🙁
Pursat   Абсолют чистой крови
07 grudnia 2009 13:09
To jak jest opisany Billy w papierach Twojej kobyły? Appaloosa jak na allbreedpedigree? Pierwsze słyszę, żeby takie konie były uznane do hodowli wlkp. 😉
Nie pamiętam, tabelkę opisywał poprzedni właściciel... ale jestem pewna że NN tam nie widnieje...
z resztą nie róbmy  🚫 bo tematem w sprawie nie jest pochodzenie mojego konia🙂
z resztą nie róbmy  🚫 bo tematem w sprawie nie jest pochodzenie mojego konia🙂

niezupełnie, to ważna część doboru przyszłego tatusia moim zdaniem 😉
Pozostają mi jedynie wlkp jak widzę... a gdybym pokryła trakenem to opiszą źrebaka jako wlkp?
szczerze mówiąc patrzyłam na ogiery wlkp na ogłoszeniach i żadna rewelka - szukam pod kątem ujeżdżeniowym bo takie predyspozycje ma klacz i ewentualnie chciałam to dalej przekazać...

Może ktoś mógłby pod tym kontem coś zaproponować - szukałabym ogiera powyżej 170cm, mocniejszej budowy...
W oko mi wpadł - ale tylko wizualnie ze zdjęć, bo nic więcej powiedzieć o nim nie mogę ogier FATIM
http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=ogiery2&id=86
no dobrze a czy waszym zdaniem kryjąc tę klacz
http://www.allbreedpedigree.com/orchidea11
ogierem wlkp otrzymam potomka wlkp czy sp ?
w końcu jedyny "obcy" to dido i to w "dalszym" pokoleniu 🙂
a gdzie wpisana jest kobyła?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się