ogiery kryjące wielkopolskie i trakeny

Cobrinha, krycie "klasowym" ogierem nie "chodzi" po 300.. dopisz zero...
[quote author=KOŃ TRAKEŃSKI link=topic=174.msg397441#msg397441 date=1260196643]
Cobrinha, krycie "klasowym" ogierem nie "chodzi" po 300.. dopisz zero...
[/quote]
do krycia klasowym ogierem potrzebna jeszcze klasowa klacz, inaczej żadne zero więcej nie pomoże  😉
Wiem, ale ja nie mówię o cenach, bo zdaję sobie sprawę, że za lepszego ogiera lepiej się płaci... dla mnie oczywiste  😎
Pojęcie klasowa to pojęcie względne... 🙂 sa konie hodowlane i chodzące konkursy - takie masz na mysli?
Jak koń ma pewne ewidentne naturalne predyspozycje to czemu miałabym jej nie pokryć czymś lepszym, tym bardziej, jeśli chciałabym zostawić sobie źrebaka...
W 70% kojarzeń klacz to "torba" na geny ogiera.. Ale  Cobrinha warta jest dobrego nasienia ...tzn jej kobyła!!! 🤣
Skąd ten sarkazm... 👀
A Boże Broń ! żaden ten ..no.. sak..coś ..żart..?
Kryć możesz czemu nie, ale jesli klacz ma umówmy się średni rodowód (chodzi mi tu o stronę matki), to wolałabym się zastanowić. Ale to nie mój koń, nie moje pieniądze i nie mój kłopot.
Weź tylko pod uwagę, że źrebak "dla siebie" też hipotetycznie może kiedyś trafić do sprzedaży (róznie przecież w życiu bywa). Dodatkowo matka klaczy nie miała (chyba?) licencji hodowlanej, a więc źrebak nie będzie mógł zostać wpisany do księgi głównej.
asior   -nothing but eventing-
07 grudnia 2009 15:11
Pan J. Bobik mowi, ze 80% zrebaka, to kobyla. Moze jednak ma racje? "Pare" dobrych koni wyhodowal.
Jeśli P. J.Bobik tak twierdzi to niech kryje osłem..
dobry przykład, zobacz jaka jest różnica jak pokryjesz tym samym osłem klacz osła, a jak klacz konia
a gdzie wpisana jest kobyła?

jeśli to do mnie było pytanko to klacz wpisana do Księgi Głównej rasy polski koń szlachetny półkrwi 130 GBł

nie bardzo się orientuję wiec liczę na rady
czy jeśli pokryje klacz ogierem wlkp to czy źrebak będzie tez wlkp - bo taka opcja chyba jest możliwa - czy jednak lepiej aby był sp
Wlkp to jakby wydzielona część Sp. Więc w czym problem ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 grudnia 2009 19:51
777,
jeśli klacz jest wpisana księgi sp to źrebię będzie miało raczej rasę matki.
Ale niezbadane są wyroki pzhk- mnie już nic nie zdziwi 🙂
ja problemu nie widzę bo młoda jest wlkp
dla czego miała by być sp jeśli cały rodowód to konie wielkopolskie i folbluty a jedynie w dalekim pokrewieństwie występuje dolew rasy hanowerskiej ..... ( i jest to znikomy procent który pod warunkiem dalszego krycia wlkp będzie co raz mniejszy)
asior   -nothing but eventing-
07 grudnia 2009 20:39
[quote author=KOŃ TRAKEŃSKI link=topic=174.msg397472#msg397472 date=1260199410]
Jeśli P. J.Bobik tak twierdzi to niech kryje osłem..
[/quote]

Jestem pod wrazeniem tej wypowiedzi.  😂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 grudnia 2009 20:42
777- ja nie kumam 😉 masz kobyłę rasy wlkp wpisaną do Księgi SP?
przepraszam, nie jasno sie wyrażam ostatnio 🙂
po klaczy sp (u której  przodkowie w większości to wlkp/trk/  - rodowód juz tu umieściłam)  mam 2,5 latkę po ojcu wlkp 
młoda jest wpisana jako wlkp
W sezonie 2010 wraca do hodowli po złamaniu nogi.

NEPAL wlkp.

http://www.bazakoni.pl/horse_22955.html

http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-22955.html

Polecam.


Kontakt PW
ja też polecam 🙂 2 znajome mi klacze urodziły źrebki po Nepalu. Duże zdrowe kobyłki. M4jek może wypowiedzieć się więcej. Może wklei fotki  Riposty 🙂
agull   Dążąc do celu
08 stycznia 2010 09:21
Może ktoś coś napisać o BARITO ur. 2003
Może też ktoś ma jego zdjęcie?
Witam,

poszukuje zdjęć og. PALATYN po ELPAR xx  jeśli ktos ma takie prosze o przesłanie  :kwiatek:
Jak to jest???  w połączeniu trakeńska klacz + małopolski ogier = sp czy traken?
jeśli np w rodowodzie ogiera jest (50% araba, 25% folbluta i 25% małopolaka).

ja nie znaju  😵
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
07 kwietnia 2010 20:31
http://diagram.net.pl/

og. Diagram, jest po nim parę fajnych koni

stoi w mojej wsi 😉
Witam!

To nie możliwe ,że nikt nie słyszał o og.PALLATYN po ELPARZE xx 🤔 jeśli ktoś go zna,jeździł na nim lub wie jakie daje potomstwo ,proszę o info :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 kwietnia 2010 16:59
trakenka - wszystko zależy od tego, co tkwi w tych 25% małopolskich 🙂
Myślisz o jakimś konkretnym ogierze?

Szukam informacji o potomstwie og.RUMIANEK po ORKISZU  🤣 może ktoś ma konika po nim ,wie cos o nim samym lub o przekazywanych wadach lub zaletach ,zdjęcia mile widziane 😀
Hendi   Kara księżniczka
11 maja 2010 20:29
W sezonie 2010 pojawiła się oferta nasienia mrożonego kilku ogierów trakeńskich.  Znalazłam w ogłoszeniach na Volcie.
Nasienie jest w Łącku. Czy znacie, coś słyszeliście o proponowanych ogierach. Dwa to skoczki - reszta ujeżdzeniowa.

W sezonie 2010 pojawiła się oferta nasienia mrożonego kilku ogierów trakeńskich.  Znalazłam w ogłoszeniach na Volcie.
Nasienie jest w Łącku. Czy znacie, coś słyszeliście o proponowanych ogierach. Dwa to skoczki - reszta ujeżdzeniowa.


Tu podaję linki informacyjne:

http://trakeny.eu/index.php?page=98&id_news=178

http://trakeny.eu/index.php?page=98&id_news=180
Witam!

To nie możliwe ,że nikt nie słyszał o og.PALLATYN po ELPARZE xx 🤔 jeśli ktoś go zna,jeździł na nim lub wie jakie daje potomstwo ,proszę o info :kwiatek:

Znam tego ogiera  😉
Kryliśmy dwie nasze klacze
Tu są jego zdjęcia - lepszych nie mam 🙁


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się