literatura końska

Marzę o tej książce. Moze zbierzemy sie na free shipping?
http://www.amazon.com/gp/aw/d/157076509X/ref=redir_mdp_mobile/175-7826836-1596222
tłumaczenie PL jest już w przygotowaniu w jednym z wydawnictw z tego co kojarze

a mi się marzy książka autorstwa Philippe Karla 🙁
Możecie mi powiedziec co takiego ma w tresci lub w sobie ta książka ,ze jest tak droga jako egzemplarz używay?
http://allegro.pl/krolikiewicz-jezdziec-i-kon-w-terenie-i-stoku-i5058791827.html
w treści to szczerze nie pamiętam, ale
a) jest Królikiewicza
b) nie jest często spotykana
c) jest warta tyle ile ktoś za nią da, czytaj -> mimo rzadkości, zajdziesz ją również za 30 zł przy odrobinie szczęścia 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
03 marca 2015 21:21
rtk, oj mi też się marzy ta książka...

Swoją drogą, czy możecie polecić mi jakieś pozycje o UCZENIU jeździectwa? Mam doświadczenie z pracy z różnymi końmi i nie brakuje mi ćwiczeń dla nich, jednak czasami mam problem z urozmaiceniem jazd rekreacyjnych niektórym z moich podopiecznych. Szukam książek z różnymi ćwiczeniami, które mogłabym zastosować podczas prowadzenia jazd.

Na razie zamówiłam "Cavaletti. Praca na koziołkach w ujeżdżeniu i skokach". Z opisu wynika, że są tam również przydatne ćwiczenia dla jeźdźców. Ściągnęłam też książkę "101 ćwiczeń z dresażu" z nadzieją na inspirację.

Mam "Świadomą Jazdę Konną" - bardzo lubię, ładnie i obrazowo wytłumaczone. Na tyle obrazowo, że mogę te ćwiczenia przekazywać dalej i rozumieją  😜
Stricte ćwiczenia dla samego jeźdźca -harmonia jeźdźca i konia, ćwiczenia w siodle -  i jeszcze wydaje mi się że w świadomej jeździe konnej Wanless też się sporo znajdzie, ale jestem gdzieś na początku czytania.

a dla konia i jeźdźca to wszystkie z serii 101 ćwiczeń, Cavaletti to doskonały wybór. W książce ujeżdżenie naturalnie prowadzi do harmonii jest sporo ćwiczeń i pomysłów, płytka dużo pomaga, a tak to myślę, że pojedyncze w każdej książce znajdziesz - np u Musselera i Savoie

edit -> rtk , arivle tutaj jest info że akademia jeździecka przygotowuje tą książkę, która wam się marzy 🙂 http://akademiajezdziecka.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=66&virtuemart_category_id=4
rtk nie chcę Cię martwić, ale amazon nie ma opcji darmowej wysyłki do Polski.
czy ktoś mógłby napisać recenzję książki trening konia skokowego? 🙂
drabcio TEORIA UMYSŁU U KONI.... masakra  😵 ksiazka czysto naukowa, glownie o malpach, o koniach jest tylko kilka stron z opisem jak konie podchodzily do wiaderka A bo w wiaderku A znalazly wczesniej jedzenie a w wiaderku B nie.... katastrofa, jelsi ktos szuka czegos przydatnego.
ja natomiast szukam dobrej duszy ktora pusci przez ksero OD POŁPARADY DO ZEBRANIA, za wszystko zwroce kase ! blagam  🙇
Ma ktoś może w pdf RWYM?  Tudzież biomechanikę albo coś jeszcze innego na temat poprawnego dosiadu?  Czuję ostatnio duże braki teorii w tej kwestii a nakupilam ostatnio innych książek i nie mogę chwilowo kupić kolejnych  😵
Zygzakowa na chomikuj powinna być "Równowaga w ruchu", bardzo fajna 🙂
Zygzakowa na chomikuj powinna być "Równowaga w ruchu", bardzo fajna 🙂

dzięki z info ale to akurat znalazłam i  teraz czytam ;D
Jeszcze warto przeczytać Sally Swift 🙂
Macie może 101 ćwiczeń z ziemi na pdf?  :kwiatek:
Kojarzycie jakieś pozycje literatury jakoś względnie dostępnej, która by traktowała o ćwiczeniach/jeździe na drążkach, cavaletti, małych i może większych przeszkodach ale ukierunkowane bardziej na aspekt jeźdźca, wyrabiania oka, stabilnej ręki, dosiadu a mniej albo po równo konia...? Większość jak czytam to cały czas wzmianki o tym, że co jak koń krzywy, spieszący, wyłamujący, jako konia gimnastykować itd... A ja bym szukała czegoś dla gimnastyki oka i cielska jeźdźca... Istnieje coś ciekawego czego jeszcze nie przeglądałam? 🙂
Cavaletti czytałaś ? 😉
Nie mam czegos takiego w domu. Jest takie cos w PDF? 🙂
Nie wiem, ale polecam - kompendium wiedzy o cavaletkach, szeregach gimnastycznych i drążkach
Witam czy ktoś z was czytał już może Myśleć jak koń autorki  Cherry Hill ?

I szukam opinii o książce Konia kształtuje jeździec .

Pozdrawiam 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
26 marca 2015 23:47
Czy ktoś ma "Świadoma jazda konna" Mary Wanless w pdf?  :kwiatek: Kiedyś była na chomikuj (o ja głupia, że jej wtedy nie pobrałam), ale teraz już została usunięta... Byłabym mega wdzięczna!


EDIT: Przepraszam, nie zauważyłam, że parę postów wcześniej ktoś już o to pytał.  😡
Szukam pozycji gdzie będzie opis lub chociaż nawiązanie makro, mezo i mikrocykli treningowych w jeździectwie. Zależy mi na wersji w PDF-ie. Ktoś coś?
Udało mi się ściągnąć "Jak osiągnąć mistrzowską formę koni", ale im więcej pozycji tym lepiej. Ktoś coś?  :kwiatek:
Mam pytanko, co opisane jest w książce rząd doskonały? Przede wszystkich chodzi mi o wędzidła, czy dokładnie jest wytłumaczone jak działa poszczególne wędzidło, czy pomogło by mi to w wyborze wędzidła dla mojego konia?
bardziej skupia się na wymyślnych wędzidłach i opisaniu do czego służą i jak działaja, zdecydowanie lepiej doradzi w dopasowaniu siodło bo co do wyborów sprzętu to wyciągniesz wniosek siodło bezterlicowe + kantar

zarówno w książce sprzęt i akcesoria C. Henderson i w Rzędzie doskonałym samemu dopasowaniu i rodzajom podstawowych wędzideł są poświęcone około 2/3 strony
Kurczaczki no to lipa ;/
poszperaj za jakimiś artykułami w gazetach, pamiętam że w bardzo starych numerach KP były cykle o dopasowaniu sprzętu, w wątku o wędzidłach pewnie też da się sporo wyszperać

edit: w książkach są takie podstawy typu wędzidło na fałdki, przeczytać warto, ale szczególnie nie pomoże
Witam poszukuję skanów lub pdf"ów książek:
-101 ćwiczeń z ziemi
-Metoda Mastersona. Terapia manualna koni
-Masaż konia receptą na zdrowie

Jeśli ktoś posiada to proszę o podesłanie na e-maila:
elzsob96@gmail.com
Szukam opinii o książce ECKART MEYNERS "ĆWICZENIA W SIODLE" (http://www.galaktyka.com.pl/product,,475,12.html)

Najchętniej bym zobaczył zdjęcia kilku stron z tej książki...
Zobacz czy agroswiat nie ma w swojej ofercie opcji poglądu książki.
Głównie sa to zdjęcia I dokładne opisy do nich. Myślę że jest to fajny zbiór ćwiczeń do poprawy koordynacji i rozluźnienia.
Zobacz czy agroswiat nie ma w swojej ofercie opcji poglądu książki.
Głównie sa to zdjęcia I dokładne opisy do nich. Myślę że jest to fajny zbiór ćwiczeń do poprawy koordynacji i rozluźnienia.


Dzięki, mają: http://www.agroswiat.pl/spisy/cwiczenia_w_siodle.pdf

A czy tam są ćwiczenia do wykonywania tylko na koniu? Tzn. czy opisują też ćwiczenia do wykonywania bez konia?
Z tego co kojarzę (nniemam teraz pod ręką) to były to tylko ćwiczenia na koniu a kon tu odgrywał bardziej rolę krzesła bo sie z nim nic nie robiło.  Podejrzewam że chodzi o poprawę rozluźnienia I świadomości ciala właśnie w pozycji jezdzieckiej I np dla początkujących na zaufaniu do konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się