literatura końska

Temat zakładam z myślą o tym, aby tutaj bylo miejsce na wszelkie kwestie zwiazane z literaturą dotyczącą hippiki. Nie chodzi mi o kupna, sprzedaże itp. ale o pytanie w stylu "gdzie znaleźć odpowiedz na jakies pytanie" "co polecacie" itp. Zachęcam tez do dzielenia sie swoją opinią po przeczytaniu lektury.




i jednoczesnie mam pierwsza prosbe do Was. Pisze prace mgr na temat między innymi "koński" i potrzebuje jak najwiecej literatury dotyczacej psychiki koni, wpływu koni na psychike czlowieka, języku koni, itp. wszystko, co można podciągnąć pod emocje wyzwalane przy okazji kontaktu z końmi. Również można tu wrzucić książki z hippoterapii, ktora oddzialowujac na sfere fizyczna czlowieka, dziala jednoczesnie na psychike. itp.
jestem otwarta na Wasze sugestie i licze na duuuzo roznych tytulow, bo mam pustki w bibliografii😉
o psychologii koni może: - Skorupski (Psychologia treningu koni), Blendinger, Miller (Sekrety końskiego umysłu), Rashid, pewnie i Roberts, może Tellington-Jones. zależy, czego szukasz. w temacie wpływu koni na psyche ludzką ciekawie pisze np. Linda Kohanov
Potrzebuję informacji
czy Atlas anatomii klinicznej konia jest pozycją która jest zrobiona profesjonalnie i wartą posiadania?
Teodora super, dziekuje CI bardzo. cenne dla mnie te info, szczegolnie "sekrety końskiego umysłu", bo o tym wczesniej nie myslalam.

temat mam "zastosowanie hippiki w resocjalizacji osób uzależnionych" więc po pierwsze wszystko o psychice koni, a po drugie wszystko na temat zmian jakie zachodza w czlowieku pod wplywem jazdy i pracy przy koniach.

Ktos jeszcze moze mi cos podsunac?
Skorupski (Psychologia treningu koni) - polecam, bardzo porzadna ksiazka. Sam jej uzywalem jak pisalem swoja prace inz 🙂
sznurka posiadam ten atlas o którym piszesz i mi się on bardzo podoba, zdjęcia są kolorowe fajnie zrobione, bardzo ładny papier na którym jest on wydany, ale nie ma tam jakiś dużych opisów itp są zdjęcia opis organu na zdjęciu, nazwa polska i łacińska 🙂
sznurka napisał: Potrzebuję informacji
czy Atlas anatomii klinicznej konia jest pozycją która jest zrobiona profesjonalnie i wartą posiadania?
moim zdaniem - profesjonalnie. a czy warto ją mieć? nie wiem, pewnie zależy do czego komu taki atlas potrzebny
Ja mam ten atlas -oglądam sobie i podoba mi się.
Ale bez niego da się żyć też. On jest taki ,no... ani dla wetów ani dla amatorów. Taki pośrodku .
Dokładnie Tania, ale w sumie to cieszę się że go dostałam 😉

A mam pytanie dot.książki "Ujeżdżenie, naturalnie!" co sądzicie czy warto kupić?
http://www.allegro.pl/item488878491_medycyna_naturalna_dla_koni_gratis_konie_kon.html
a ktos ma juz tą ksiązkę?
bo wybieram prezenty sobie na gwiazdkę;]
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
29 listopada 2008 19:38
Dyra napisał: A mam pytanie dot.książki "Ujeżdżenie, naturalnie!" co sądzicie czy warto kupić?

PODBIJAM 🙂 MA KTOŚ?


Polecam. Wspaniala ksiazka. Mialam treningi ta metoda i bylo super.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
29 listopada 2008 19:43
Tylko dla niemieckojęzycznych?
Patrz tu:
http://www.amazon.com/gp/reader/0879802359/ref=sib_dp_pt#reader-link

tej ksiazki szukaj. 🙂
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
29 listopada 2008 19:47
Dziękować
Jane Savoie - Wszechstronne szkolenie koni
Anthony Paalman - Jeździectwo - skoki przez przeszkody
Jean d'Orgeix - Skoki przez przeszkody

Te dwie ostatnie wprost bezcenne. Z czego u d'Orgeix przede wszystkim całe wprowadzenie do metody, analizy fizyczne ruchu konia i jeźdźca, zarys historyczny, przygotowanie. Jeśli chodzi o doktrynę, to mniej, bo wiadomo już, że nikt tym sposobem nie jeździ i nie jest to metoda efektywna (choć znamy amazonkę i jej konia, którzy świetnie sobie radzili i radzą na parkurach klasy P i N). Niemniej jednak jak ktoś chce się brać porządnie za skoki, to obie pozycje są obowiązkowe, chociażby po to, żeby po prostu wiedzieć i rozumieć inny sposób widzenia  🙂
warte uwagi książki
GDYBY KONIE MOGŁY KRZYCZEC -Gerd Heuschmann
ODE MNIE DLA WAS, CZLOWIEK KTÓRY SŁUCHA KONI  -MONTY ROBERTS
ZAKLINACZKA KONI -ANDREA KUTSCH
Sekrety końskiego umysłu - Robert M. Miller



http://www.allegro.pl/item488878491_medycyna_naturalna_dla_koni_gratis_konie_kon.html
a ktos ma juz tą ksiązkę?


przeglądałam tę książkę dziś w księgarni, wyglądała całkiem ciekawie. to spis całej masy różnych łatwo dostępnych rzeczy, które można koniowi dawać dla zdrowia, przeciw konkretnym problemom i na polepszenie stanu ogólnego. każde "coś" miało swoją stronę, opis, pomysły zastosowań wewnętrznych i/lub zewnętrznych. część była dość oczywista (jeżówka, czosnek, mięta), część mnie zaskoczyła (awokado). były też rozdziały o kolejnych porach roku i chyba o koniach w różnym wieku.
znalazłem Paalmana na torrencie tylko nie moge ściągnąć, może ktoś z forum to wstawiał?
Właśnie zamówiłam i Atlas anatomii i tę Medycynę naturalną
bardzo ciekawa jestem zawartości
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 grudnia 2008 16:57
A czy jest jakaś książka, która zawiera różne ćwiczenia? Zarówno dla jeźdźca jak i dla konia?
I żeby było wytłumaczone jakoś w łatwy sposób. Chciałabym sobie trochę urozmaicić jazdę. Jeżdżę bez trenera, więc nie mam od kogo bądź skąd czerpać wiedzy, a nie chcę się za bardzo uwsteczniać  🙁

Ma ktoś jakiś pomysł?  :kwiatek:
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
10 grudnia 2008 17:10
Polecam książki z serii 101  😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
10 grudnia 2008 22:59
Nasturcja-Renata
Koniecznie Sally Sfift "Harmonia jeżdżca i konia" i "Dosiad Naturallny"
- Masa ćwiczeń w tym dosyc alternatywnych, nowatorskich, wziętych z innych metod.
To nie jest głupie "noga w dół ręka w górę i na zmianę".
A sama Sally miała powazne kłopoty z kregosłupem, więc opracowała metody z minimalnymi nakładami pracy, przy maksymalnej skuteczności i świetnie pomaga przykładami ćwiczeń innych. Używa tez troszkę wizualizacji itp. Dla mnie (beztalencia, z kłopotami anatomicznymi) to sa genialne książki.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
11 grudnia 2008 08:32
Dorotheah   :kwiatek: dzięki wielkie  😀
Zaczęłam w necie przeglądac książki i tak właśnie pomyślałam o tych:

* "Równowaga w ruchu" Susanne von Dietze
* "Harmonia jeźdżca i konia" Sally Swift wspomniana przez Ciebie  😉
* "101 ćwiczeń z dresażu dla konia i jeźdżca" Jec Aristotle Ballou
* "101 cwiczeń dla skoczka"  Linda L.Allen/Dianna R. Dennis

Co o nich myślicie? Warto je miec?
Widział ktoś to?

Podobno z płytą DVD, może na prezent by się nadało?
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
11 grudnia 2008 12:16
Nasturcja-Renata Z serii 101 są 3 książki:
-101 ćwicze dla skoczka [skoki]
-101 ćwiczeń z dresażu dla konia i jeźdzca [nie czytałam, ale wydaje mi sie że są tam piaffy itd.]
-101 ćwiczeń ujeżdzeniowych [podstawy takie jak prawidłowe przejścia itp. ... mi niestety ta kosiążka zaginęła... 🙁 ]
Widział ktoś to?

Podobno z płytą DVD, może na prezent by się nadało?

Podbijam. Czy może się ktoś wypowiedzieć o tej książce? Zastanawiam się czy warta jest zakupu.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
12 grudnia 2008 19:50
ostatnio jeszcze wyszło "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" ktoś ma??  👀
Poszukuję literatury dot. pracy nad rozluźnieniem konia...??
może: Ujeżdżenie naturalnie - o rozluźnieniu nie tylko fizycznym?
(w cyklu 101 się nie orientuję)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się