literatura końska

Hej posiada ktos "Kopyta doskonale"  😡 😡 😡 i odsprzeda dalej by szerzyc wiedze? Zdaje sie naklad wyczerpany ,nigdzie nie moge dostac 👀 👀
Cześć, czy któraś z Was zetknęła się z pozycją „Prawidłowa postawa w treningu koni” Gillian Higgins i może się o niej wypowiedzieć? Jaką tematykę porusza, na jakim etapie jeździectwa warto po nią sięgnąć, czy w ogóle warto?  ❓
Cześć czy posiada ktoś na sprzedaż : Dosiad naturalny S. Swift ?
Czy ma ktoś książkę "Coaching w jeździectwie"? Warta uwagi?
Szukam książek gdzie znajdę informację na temat urazów w jeździectwie, potrzebuję do pracy licencjackiej coś sensownego 🙂
Poleca ktoś lub odradza 😉 następujące pozycje:
- Biomechanika i trening konia, Jean-Marie Denoix
- Konie ujeżdżeniowe. Jak skutecznie szkolić konie (...), Janet Foy ?
Czy ktoś z Was posiada "RADIOLOGIA KLINICZNA KONI" i byłby skłonny coś dla mnie sprawdzić w tejże książce ? 🙂
  😅 Hejho😉 kupię książkę „Podstawowe szkolenie młodego konia” Ingrid i Reiner Klimke.poszukuje jej od dłuższego czasu ale bez rezultatów 🙁. O_o. Gdyby ktoś miał książkę chętnie odkupie 🏇[b][/b]
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 stycznia 2020 10:40
Szukam książek gdzie znajdę informację na temat urazów w jeździectwie, potrzebuję do pracy licencjackiej coś sensownego 🙂


Może Trening uzupełniający i odnowa biologiczna jeźdźca -  Mirosław Mrozkowiak. Co prawda nie czytałam jej ale jest tam taki rozdział i może warto sprawdzić.
Czy dostanę gdzieś książkę Montego Robertsa "Człowiek, który słucha koni"? Przewertowałam już chyba wszystkie strony. 🙇
Co byście jeszcze polecali dla laika?
Kori, ja mam artykuł o urazach dostepny przez moją bibliotekę uniwersytecką. Jak potrzebujesz nadal to napisz do mnie na PW  😉
Poszukuje tytuł książki, którą uwielbiałam jako dziecko (czyli jakieś 20 lat temu).

Edit: ucięło mi wiadomość 😉

A więc jeszcze raz. Książka jest o koniu imieniem Meteor, akcja dzieje się w przedwojennej Polsce, później rówbież zahacza o wojnę. Autora nie pamietam, ale ilustrował ją Bogusław Luśtyk. Na pierwszej stronie był wiersz Wierzyńskiego „Maryla”, zaczynający się od słów „Miłość jest tylko jedna...”

Ktoś może kojarzy autora i tytuł?
Koń pierwotnie nazywał się Wisus  😉 Maria Ginter "Po rosie, po grudzie"
Szukam książek o wychowywaniu konia od 1 dnia. Chodzi mi o szczegółowe wychowanie zrebaka do 3 roku życia, nie w 3 zdanaich jak w niektórych książkach. Kojarzy ktos coś?
Nie ma jej w wersji polskojęzycznej.
Koń pierwotnie nazywał się Wisus  😉 Maria Ginter "Po rosie, po grudzie"


Tak! Dziękuję bardzo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
[quote author=SzalonaBibi link=topic=176.msg2920690#msg2920690 date=1585826608]
Koń pierwotnie nazywał się Wisus  😉 Maria Ginter "Po rosie, po grudzie"


Tak! Dziękuję bardzo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
[/quote]

Proszę bardzo. Fajnie było przypomnieć sobie, bo książka miła... A grafiki Pana Bogusia uwielbiam.
Hej,
Którą książkę polecacie bardziej "Sekretny język koni" czy "Konie według Siudymana" ?!
Czego szukać w kontekście fizjoterapii/masażu/biomechaniki  :kwiatek: Zależy mi na dobrej,  wiarygodnej pozycji  😉
Anatomia i biomechanika ustawienia i zgięcia
Gerd.H Polecam
Anatomia i biomechanika ustawienia i zgięcia
Gerd.H Polecam


Dziękuję  :kwiatek:
Jasmine przed kursem masażu dostaliśmy takie propozycje literatury:

1.          Sue Palmer, Masaż Koni – Poradnik dla właścicieli, Świadome Jeździectwo;

2.          Renee Tucker, Co boli mojego konia, Sassebi 2018;

3.          Bromiley M.W., Naturalne metody w leczeniu koni, SIMA WLW, Warszawa, 2004;

4.          Gillian Higgins, Anatomia i fizjologia w treningu konia, Jak porusza się Twój koń, Prawidłowa postawa w treningu konia;

5.          Jim Masterson, Metoda Mastersona - terapia manualna koni, Galaktyka 2017;

6.          Gerd Heuschmann  „Gdyby konie mogły krzyczeć” „W poszukiwaniu równowagi”;

7.          Kazimierz Krysiak, Henryk Kobryń, Franciszek Kobryńczuk „Anatomia Zwierząt – Aparat ruchowy”;

8.          Joyce Harman „Siodło – prawidłowe dopasowanie”, Sassebi 2017.
vissenna   Turecki niewolnik
24 kwietnia 2020 22:12
Ja jeszcze bym dorzuciła "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców".
Nie wszystkie problemy da się zobacyć "na stój", bardzo dużo przypadków wychodzi dopiero w ruchu.
Jasmine przed kursem masażu dostaliśmy takie propozycje literatury:

1.           Sue Palmer, Masaż Koni – Poradnik dla właścicieli, Świadome Jeździectwo;

2.           Renee Tucker, Co boli mojego konia, Sassebi 2018;

3.           Bromiley M.W., Naturalne metody w leczeniu koni, SIMA WLW, Warszawa, 2004;

4.           Gillian Higgins, Anatomia i fizjologia w treningu konia, Jak porusza się Twój koń, Prawidłowa postawa w treningu konia;

5.           Jim Masterson, Metoda Mastersona - terapia manualna koni, Galaktyka 2017;

6.           Gerd Heuschmann  „Gdyby konie mogły krzyczeć” „W poszukiwaniu równowagi”;

7.           Kazimierz Krysiak, Henryk Kobryń, Franciszek Kobryńczuk „Anatomia Zwierząt – Aparat ruchowy”;

8.          Joyce Harman „Siodło – prawidłowe dopasowanie”, Sassebi 2017.


O fantastycznie  😜 Dziękuję bardzo!

Ja jeszcze bym dorzuciła "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców".
Nie wszystkie problemy da się zobacyć "na stój", bardzo dużo przypadków wychodzi dopiero w ruchu.

Dziękuję. Wrzucam na listę  💘
usunięty
10 maja 2020 13:08
Czy ktoś się może orientuje gdzie zakupię książkę: "Od półparady do zebrania. Wszechstronne szkolenie koni cz.II" od J.Savoie? Nie mogę nigdzie znaleźć  🙁
Czy ktoś zaglądał już do biblioteki Artura Bobera?
Do tych starszych pozycji?
Nie zaglądałam a cały czas sobie obiecuję, że to zrobię!
Może re-volta ogłosi przyszły tydzień- tygodniem biblioteki jeździeckiej i tu jakiś post z linkiem i instrukcją w 3 krokach - how to.
Czy ktoś może posiada tą książkę i mógłby ocenić czy warto  :kwiatek:
Jasmin, mam tę książkę. Czy warto to zależy czego szukasz. Przyjemnie napisana, ale nie pamiętam za wiele bo ostatnio do niej sięgałam 1.5 roku temu. Fajne jest to, że daje konkretne odpowiedzi na konkretne problemy, od podstaw podstaw po piruet w galopie. No i sporo anegdot. W sumie dobrze, że mi o niej przypomniałaś to wrócę do niej.

edit: właśnie przeglądam tę książkę i dla mnie jest fajna. Elementy opisywane są z punktu widzenia sędziego, opisane jest jak powinny wyglądać teoretycznie, jak należy używać pomocy i jak rozwiązywać pojawiające się problemy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się