literatura końska

Iskra de Baleron, Trafiłem na tytuł:"Leczenie rany małych zwierząt". Nic nie umiem o tym wydawnictwie powiedzieć ponadto że jest. Temat o ranach jest chyba oddzielnie na forum.
Najlepsze książki do nauki anatomii i fizjologii koni?
A jaki zakres cię interesuje? Podstawowa wiedza czy bardziej fachowa, weterynaryjna?
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Paul345   Paul345 Ban permanentny
15 sierpnia 2023 21:38
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
dreamer, dreamer,
Dzień dobry,
Poszukuję ksiązki "Postępowanie i leczenie w nagłych przypadkach chorób koni".
Niestety nigdzie tej książki nie ma 🙁 Czy nie ma Pani może jej na sprzedaż albo wersji elektronicznej? Bardzo zalezy mi na tej pozycji, a już nie wiem gdzie mogę szukać.
Uprzejmie dziękuję za uwagę i będe wdzięczna za odpowiedź,
Pozdrawiam
Szukam książki do pracy z ziemi z młodym koniem, jestem kompletnie mało kreatywna więc muszę się czymś wspomagać jakie ćwiczenia możemy wykonywać w ramach ,,treningów"
BUCK   buttermilk buckskin
01 września 2023 10:13
esperer CHERRY HILL ma kilka książek poświęconych pracy z ziemi
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2023 10:23
espérer, "55 ćwiczeń korekcyjnych dla koni" Ballou Aristotle Jec. Można tam znaleźć na prawdę sporo fajnych ćwiczeń, nie tylko rozwiązań konkretnych problemów, a ogólnorozwojowo je można traktować. Polecam jako źródło inspiracji.
Czy ktoś posiada pdf Podstawowe szkolenie młodego konia-R.I Klimke i chciałby się podzielić? Niedostępna wszędzie, a na chomiku tylko 3 pierwsze strony ://
Zuzu., posiadam, napisz priv to podeślę 😉
patkahm, napisałam, piękne dzięki! 😙
Post został usunięty przez autora
Witam wszystkich,
mam pytanie poszukuje książek o tematyce końskich kopyt do moje pracy licencjackiej. Najbardziej zależy mi na ich anatomii oraz indywidualnych cechach. Widziałam fajne pozycje po angielsku takie jak "Understanding the Equine Foot" autorstwa Fran Jurga czy "The Equine Distal Limb: An Atlas of Clinical Anatomy and Comparative Imaging" autorstwa Jean-Marie Denoix. Niestety nigdzie nie mogę tego znaleźć oprócz ebaya z kolosalnymi sumami. Nie muszą być to konkretnie te książki, ale jakiekolwiek skupiające się na dwóch tematach podanych wyżej. Dziękuje z góry za wszelką pomoc 🙂
Ambrozia, nie mam tych książek, ale jeśli chcesz zebrać dobre artykuły naukowe poświęcone kopytom to przejrzyj sobie na Facebooku stronę „The hoof architect” - dziewczyna w postach podaje bibliografię na podstawie której pisała swoje artykuły. Moim zdaniem to fajna skarbnica wiedzy dla osoby piszącej pracę dyplomową 😊
BUCK   buttermilk buckskin
29 listopada 2023 08:17
może dodatkowo wykłady p.Jakuba Gołębia ?


OMG! Uwielbiam ten wykłąd! Ma już 10 lat a nadal super się to ogląda bo mega wiadomości!
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi <3
BUCK, dzięki za udostępnienie wykładów! 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 grudnia 2023 20:16
Czy istnieje ksiazka w stylu ABC posiadacza konia ? Taki zbiór wiedzy o koniu. Od sprzętu, chorób po jakie derki, wcierki i zachowania koni.
Ktoś czytał Podstawy treningu naturalnego Katarzyny Michałek? warto?
ja mam, zależy do czego szukać tej książki
jak do nauki podstaw jak odesłanie na koło, ustępowanie od presji to okey
jak szukać czegoś gdzie będzie więcej materiału o zachowaniu konia albo o rozwiązywaniu problemów to bym powiedziała średnio
Do podstaw, chciałabym pouczyć się budować lepszą więź z koniem 🙂
nie wiem co rozumiesz przez więź, ale też o samej relacji koń- człowiek to tam nic nie znajdziesz

to raczej zbiór opisu ćwiczeń ustępowania, odesłanie przywołanie z różnych stref. ja sama potrzebowałam tej książki do takich właśnie podstaw ćwiczeń. Niestety jak dla mnie czasami opisy dają rade ale fotografie nie zawsze. Zdaje sobie sprawe że cieżko to ująć na zdjęciach. Po czasie hmm nie wiem czy nie zdecydowałabym sie na wykup dostępu do jej klubu na miesiąc żeby zobaczyć to samo ale w formie filmików.

Wiem że lidia kacperka wypuściła teraz materiał filmowy też w formie takiej bazy ćwiczeń z ziemii- zerknij sobie na to:

https://lidiakacperska.pl/produkt/cwiczenia-z-ziemi-z-koniem/
Cześć, Czy ma ktoś na sprzedaż
Zasady jazdy konnej. Część 1 ?
Cześć, poszukuje książki pt. Rząd doskonały autorstwa Jakuba Gołębia? Chętnie kupię.
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Ma ktoś książkę kopyta doskonałe wersje pdf i chciałby przesłać ?
Ja mogę się podzielić książka Simona Cocozza: Core Conditioning for horses
___wika___, napisałam 😉
Cześć, czy ktoś ma może te książki w pdf ?
Oprócz metody mastersona
Screenshot_20240304_142402_Gmail.jpg Screenshot_20240304_142402_Gmail.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się