Ośrodki jeździeckie w okolicach Olsztyna

Witam.
Nie wiem czy moge tak prosto z mostu dodawac wątki o takiej tresci. Jesli nie bardzo przeprasza.
Wybieram sie w nastepnym roku akademickim na studia na UWM-Olsztyn.
I ciekawi mnie jakie ośrodki jeździeckie są w okolicach tego Miasta. Nie mam obecnie zadnego wierzchowca, wiec interesuje mnie mozliwosc jazd na koniach klubowych , albo w jakis sposob indywidualnych. Może ktos z was jest z Olsztyna i mogłby mi przyblizyc sytuacje jeździecką tego regionu.
Jesli chodzi o mnie to za wiele w jeździectwie tez nie potrafie :P Moje osiągniecia to 3 klasa sportowa w skokach. Ujeźdzenie startowane do klasy P, zbrakowało mi jednego oczka do zdobynia 3 klasy sportowej w ujeźdzeniu. Obecnie zajmuje sie raczej juz tylko ujeźdzeniem.

Czytałam o Ośrodek Jeździecki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, czy ktos moglby mi przyblizyc jakies blizsze informacje o tym osrodku ?

Jesli ktos moglby mi cos opowiedziec itp bardzo z góry dziękuje.

Pozdrawiam!
mozesz poczytac na towarzyskich w watku "Olsztynscy voltowicze" 😉
ja jestem teraz na 1. roku na UWMie. jesli chodzi o osrodki do jazdy to chyba w zasadzie tylko osrodek uniwersytecki. jest ranczo Kojrysa, ale to masakra co tam sie dzieje. inne stajnie raczej pensjonatowe. i chyba jeszcze Grądek, ale nawet nie wiem gdzie to jest :P
osrodek jezdziecki na Kortowie - zwykla rekreacja jak wszedzie. i sa sekcje sportowe. ujezdzeniowa i skokowa. ale chyba obie na roznych zasadzach dzialaja z tego co wiem. ja mam swojego konia w prywatnej stajni na obrzezach Olsztyna 😉
Tak jak napisała Angeel, możesz poczytać wątek "Olsztyńscy voltowicze" tam na pewno znajdziesz sporo informacji, chociaż zdaję sobie sprawę, że wątek ten zrobił się już na tyle duży, że ciężko może być przez niego przebrnąć.
Od siebie mogę dodać tyle, że w Olsztynie i okolicach przeważają jednak pensjonaty. Ośrodek UWM prowadzi jazdy rekreacyjne, ale są to typowe jazdy w zastępach więc mogą Cię niesatysfakcjonowac. Jest jeszcze sekcja ujezdzeniowa, która odbywa się raz w tygodniu, jazdy odbywają się na koniach rekreacyjnych, nigdy nie widziałam ich w ''akcji'' ale z tego co słyszałam (chociaż mogę się mylić 😉) poziom też nie jest wysoki. W Kortowie jest również sekcja skokowa prof. Tomczyńskiego, polega na codziennej jeździe na danym koniu oraz treningach skokowych 2 razy w tygodniu z prof. i wyjazdach na zawody.
Jest jeszcze Grądek i Kojrys ale warunki pozostawiają wiele do życzenia, ja osobiście na dzień dzisiejszy nie chciałabym jeździć w żadnym z tych miejsc.
U Robsona też są prowadzone jazdy rekreacyjne, a przynajmniej były jeszcze w tamtym roku na koniach profesorach.
I na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, jak sobie coś przypomnę dopiszę 😉
Bardzo wam dziękuję ;]
Mówiąc szczerze chodzi mi bardziej o cos konkretniejszego niz jazda w zastepie ;p
Troszeczke mnie zasmuciłyscie :P ale rozumiem, ze poprostu odpowiedziałyscie na pytanie ;]
Jasne mając swojego konia nie ma takie problemu, ale... niestety ;]

Jesli jeszcze ktos miąłby jakies informacje może propozycje to z gory dziekuje ;]
witaj szukająca szczęścia.
Ja prowadzę małą stajenkę niedaleko Olsztyna, mamy kilka koników nic szczególnego, ale jest trochę młodzieży od wakacji do wstępnej pracy, lonżowania itp.
Warunki do jazdy zależna od pogody, hali brak, ale dla chcącego można coś wymyślić. Jak już zaczniesz studiować to zapraszam, pogadamy obejrzymy konie i może coś się wymyśli.
ewidorek bardzo Ci dziekje, jasne ze sie odezwe !! mam nadzieje, ze uda sie nam jakos skontaktowac po wakacjach!
                        na wakacjach zaczynam prace w prywatnej stajence, 5 koni ;] bede jeździc ujeźdzeniowo 6latka i 4 kobyłki skoki ;] wiec mam nadzieje,ze sie podciągne troche ;]
polecam Ci współdzierżawić konia, jeżeli chcesz się rozwijać. Na pewno, któraś z dziewczyn poszukuje kogoś. A w Marengo nie ma jazd? Są jeszcze obrzeża Olsztyna, Wrzesina, Wołowno. Ale wszędzie to raczej rekreacja. Jakbyś chciała cos wiecej to raczej indywidualnie, tzn, dogadać się z właścicielami stajni i brać trenigi na ich koniach.
znajomy ma stajnie ale to 30 km od olsztyna ladne tereny, dużo pastwisk plac do jazdy itp
http://www.stajnia.nursystem.pl/index.html
...
Dziękuje wam bardzo z tym, że moje ogłoszenie jest już nieaktualne 😉 co najwyżej szukać mogę hotelu niedługo, bo adoptowałam już jakiś czas temu kobyłkę 🙂
Najlepiej zapytaj o pensjonaty w olsztynskim watku na towarzyskich, dziewczyny wszystko opowiedza 😉 A juz pare razy byly tam wymieniane wszystkie pensjonaty w okolicy z kazdym za i przeciw 😉 Albo otworz "katalog stajni" - tez jest tam tego troche 😉
Czy jest tu ktos kto moglby obejrzec konia z ogloszenia z okolic Ostrody?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się