Stajnie na Śląsku

Witam,
Rozglądam się za trenerem w okolicach Bielska-Białej, ale jakimś kompetentnym, a zarazem na normalną kieszeń (treningi 3x w tyg).
Ktoś coś? (skoki)
Dudini, ale ze swoim koniem czy na ichniejszym koniu?
dojazd trenera sam, kon czeka i jeździec tez 😉
słyszał ktoś o nowo budowanej stajni w Gliwicach? jakieś takie wieści do mnie doszły, ale nic konkretnego... ponoć na jesień ma być gotowa...
ktoś? coś?  👀
Są osoby chętne do dzierżawy konia w Wodzisławiu?  Jak tak to znalazłam ciekawa oferte
ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Ktoś coś słyszał o stajni "Rancho w dolinie" w Pińczyce obok Myszkowa? Jak tam jest? Jakieś opinie?
desire   Druhu nieoceniony...
07 marca 2016 10:42
figaro2046, chyba pomyliłaś wątki 😉
słyszał ktoś o nowo budowanej stajni w Gliwicach? jakieś takie wieści do mnie doszły, ale nic konkretnego... ponoć na jesień ma być gotowa...
ktoś? coś?  👀

A to nie ta od Golonki w Lukasynie?
Dr Golonka to stajnie faktycznie "wybudował", ale pod Wrocławiem, z Lukasyny się wyprowadził. 😉
Z mojej plotki wynika że wyprowadził się tylko na czas budowy stajni w Gliwicach 😉
Vesna, to masz jakąś bardzo złą plotkę 😉 ostatnio robił mi TUVa i szeroko omawialiśmy ten temat.
Z tego co i ja z nim rozmawialam koncem roku majac tam konia na operacji- przeniosl sie na stale pod Wroclaw :-)
A to przepraszam 🙂 Miałam info z 25 reki 😉 To teraz faktycznie jestem ciekawa gdzie to ta nowa stajnia powstaje 🙂
ja słyszałam z dwóch niezależnych źródeł, że stajnia się teraz buduje/remontuje

jedno źródło mówiło, że właścicielkami są 2 kobity

i tyle wiem.... nic więcej 🙁

edit. to równie dobrze mogą być jakieś bujdy na resorach, ale jakby ktoś coś słyszał to dajcie znać  👀
mewa, Ej, a nie chodzi o stare Czechowice, obecnie Per Passione? Przejęły to 2 panie właśnie, zarządzają ośrodkiem i chyba tam jakieś poważniejsze remonty porobiły.
Też mi się teraz wydaje, że to może chodzi o Czechowice.
Livia   ...z innego świata
08 marca 2016 15:23
Faktycznie Per Passione się rozbudowuje i dużo było tam remontowane ostatnio, z tym że te panie są tam już od zeszłych wakacji 😉 więc to w sumie żadna świeża historia.
ja nie wiem... dlatego pytam 😉

liczyłam, że ktoś napisze: "Tak! buduje się kameralna stajnia, bez sportu, z dużymi padokami i zapleczem do jazdy"
pomarzyć dobra rzecz 😉

pozdrawiam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 marca 2016 20:21
zapragnęłam pojeździć na hucułkach po lasach panewnickich.
kojarzycie jakąś stajnię w której mogłoby być to możliwe? 🙂
google jest mało pomocny
Mam pytanie dla koniarzy z okolic Myszków - Częstochowa. Szukam gospodarstwa do kupienia w tamtych okolicach ale jak tam wygląda zapotrzebowanie na stajnie? Gdzie jest nisza? Myślę o stajni pensjonat z kilkoma moimi końmi do nauki jazdy. Oraz dla mnie ważne aby w okolicy były lasy do szlajania się po nich.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat stajni Deresz w Siemianowicach?  🤔 Niby tereny ładne ma, ale o samej stajni nic nie wiem, a zamierzam się tam przeprowadzić.  🤔
Livia   ...z innego świata
19 marca 2016 16:10
Ptaszki ćwierkają, że stajnia MOSiR w Zabrzu się za kilka miesięcy zamyka, prawda to? Ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć? 🙂
megruda, pensjonatów typu stajenka + łąki jest tu mnóstwo. Nie ma zapotrzebowania na kolejne tego typu obiekty. IMO nawet nie potrzeba stricte sportowej stajni, bo były w Olsztynie Koniczyny i też się nie udało.
Czy jakaś dobra dusza mieszka w pobliżu Equishopu i odebralaby za mnie nauszniki i nadała poleconym? Nie bardzo chcę płacić 20 pln za wysyłkę poniakowych nauszników
Czy ktoś coś wie o miłym pensjonacie w okolicach Wodzisławia. Zależy mi żeby był dobry dojazd komunikacją miejską lub żeby był blisko centrum.
desire   Druhu nieoceniony...
29 marca 2016 09:17
Birmanka, najlepiej tam gdzie stoje, ale miejsc brak, nikt nie ma zamiaru się wyprowadzić 😉  jak powstanie nowa stajnia to może będzie miejsce. 🙂
Birmanka, Dobry dojazd komunikacją miejską jest do Kokoszyc, potem Gosław na Jedłowniku (tzn nie wiem jak tam z busami, coś jedzie na pewno, ale jak blisko - nie wiem). W okolicach Wodzisławia innych stajni chyba już nie ma. Najlepiej będzie jak sama podjedziesz i zobaczysz czy Ci warunki odpowiadają.
Birmanka Słusznie Ci Sankaritarina pisze - do Kokoszyc dojazd jest ok. Na Gosław też autobus jedzie, choć oczywiście kawałeczek trzeba iść pieszo z przystanku. Jest jeszcze LaMar Horse, ale jeśli Ci chodzi o coś blisko centrum lub z dobrym dojazdem, to ta stajnia raczej odpada.
Na Jedłowniku bywam regularnie, konie wyglądają na zadbane, boksy (angielskie) są czyste, plac do jazdy jest, hala namiotowa też fajna (na pewno lepsza hala niż w Kokoszycach), ale nie mam własnego konia, więc nie powiem Ci szczegółowo jak tam jest z karmieniem, padokowaniem itd.
W Kokoszycach byłam jedynie w "odwiedziny", więc się nie wypowiem (tyle tylko, że boksy sprawiały wrażenie czystych). W przeciwieństwie do Jedłownika boksy są normalne a stajnia nie prowadzi rekreacji.
Z resztą ciężko się domyślić czego konkretnie oczekujesz pisząc "miły pensjonat"  😉 Najlepiej pojedź i sama porównaj 😉
póki co mój koń stoi w woj. świętokrzyskim, myślę o zabraniu go ze sobą na Śląsk, mieszkam w Katowicach. Powoli zaczynam się rozglądać.
Interesują mnie stajnie z pastwiskiem, gdzie konie chodzą cały dzień i dobre tereny. Nie mam wygórowanych wymagań, zależy mi na dobrostanie zwierzaka. Ktoś może coś polecić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się