Stajnie na Śląsku

Mam pytanie nie w temacie ale dla mnie istotne. Kto w okolicy Kato zajmuje się płucami u koni?
Witam
Czy ktoś może stoi z koniem w Salopie w Zabrzu? Zastanawiam się właśnie nad przeniesieniem tam konia. Będę wdzięczna jeśli ktoś odezwie się w prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam
Czy ktoś wie gdzie znajduje się prywatna stajnia w Jaworznie? Tylko pensjonat, bez rekreacji. Koleżanka mi mówiła o tej stajni kilka lat temu, wtedy nie byłam zainteresowana, a teraz koleżanka jest za granicą i nie mam z Nią kontaktu. Nie jest to stajnia w Jaworznie-Szczakowej na Górze Piachu. Nigdzie się nie ogłaszają, kameralna stajnia na bodajże 10 koni. Proszę o jakieś namiary? Adres, nr tel.?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
16 sierpnia 2016 14:02
JEDEN WOLNY boks w prywatnej przydomowej stajni od 1 września!
Stajnia SzaBra znajduje się w Gostyni k/Mikołowa
(poszukują również stajennego - tylko i wyłącznie mężczyzny).

[CIACH] - bez przesady proszę.

Link: https://www.facebook.com/SzaBra.MNikodem


Osobiście SERDECZNIE POLECAM 🙂
Raj dla koni 🙂
Szukam tez dobrego weterynarza. Przenosze się z Laleczka do stajni w Chudowie polecacie kogoś konkretnego z tych rejonów?
agath, ale dobrego weterynarza od czego?
Obecnie ma opuchlizne na nodze która już trochę się utrzymuje i zaczynam się martwić.
Na przyszłość warto też mieć kogoś poleconego.
Czy ktoś posiada namiary na trociny dla koni dobrej jakości w woj. śląskim?
jakieś opinie na temat Stajni Jamna (dolnej)? Widzę, że się ogłaszają z pensjonatem, przejeżdżałam tam w sobotę rowerem, widziałam nowy maneż, ale ani żywego ducha, nikt telefonu nie odebrał...
Agath w Salopie będzie coś wolnego dopiero od października. Ja się przenoszę do Leśnej w Mikulczycach.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
31 sierpnia 2016 13:15
wendetta niewątpliwe plusy Jamnej to:
fajne pastwiska, na które konie są naprawdę wyprowadzane (bo są stajnie które chwalą się łąkami, tylko nie wspominają, że wyprowadzić to se trzeba samemu i jeszcze pilnować),
zajebisty, duży maneż, z rewelacyjnym podłożem, na którym rzadko kto jeździ, w sensie nie ma tłoku, jeździ się samotnie lub w dwójkę,
hala, a raczej pomieszczenie do jazdy w budynku - nie za duża, z filarami z tego co pamiętam, ale jest w razie w (chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii),
brak rekreacji i cisza i spokój (po likwidacji Jamnej górnej już zupełny spokój)
super tereny do jazdy,
właściciel, który inwestuje.

O boksach się nie wypowiem, bo wiem, że tam przebudowywali i remontowali, więc pewnie wygląda tam zupełnie inaczej, niż pamiętam.
Nie wiem jak z karmieniem, ale nie słyszałam żadnych narzekań, a konie wyglądają dobrze.

Natomiast słyszałam, że stajnia jest dla pensjonariuszy czynna od do, i tylko w wyznaczonych godzinach można na terenie przebywać. Czy tak dalej tam wygląda, nie mam pojęcia.
na Jamnej chyba właśnie zajęło się ostatnie wolne miejsce.

Stajnia Lando- widział już ktoś na żywo? albo zamierza tam postawić konia?
Na zdjęciach robi wrażenie, ciekawa jestem czy jakość usługi pensjonatowej warta swojej ceny
desire   Druhu nieoceniony...
01 września 2016 08:25
wendetta, obiekt nowy i robi mega wrażenie! wow!   😲   
niestety, obawiam się że tak duża ilość boksów będzie wpływała na wypuszczanie koni - na raty..
Ośrodek będzie (bo się tworzy nadal) super! Bo właściciel jest super osobą 🙂
To nowa stajnia Pana Wojtachy (który reprezentuje nasz kraj w zaprzęgach).
Niedługo zresztą ma być oficjalne otwarcie 🙂
Widziałam na stronie ten ośrodek i wow trochę cena mnie przeraża. Mam nadzieję że będzie się rozwijał i będą chętni.
Ma ktoś link do stajni? :p
Jak ktoś jest z okolic Wodzisławia i szuka pensjonatu to polecam stajnie w Skrzyszowie (nie chodzi mi o tynke tylko tą 2)
xxKamixx, Wpisz w naszych, revoltowych ogłoszeniach "Lando"...albo na facebooku "Lando"..

wendetta, Jakbyś przypadkiem oglądała to daj znać, chętnie się zabiorę :P
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 września 2016 19:35
Xxkamixx, proszę www.lando.org.pl
Robi wrażenie 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
01 września 2016 20:09
Noooooooooooooooooooooooooooo
😜
Sankaritarina, raczej tam Rudego nie postawię 😉 ale może kiedyś na zawody zaprzęgowe się wybiore

Też jestem ciekawa czy będą chętni i czy się cały pensjonat zapełni... Miejsc bardzo dużo, a cena jak wysoka jak na standardy śląskie. Ale pewnie się okaże, że jeszcze kolejki będą- i tego właścicielowi życzę
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 września 2016 21:18
Przepięknie to wygląda  😜
Cena nie jest jakaś mega szalona, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Amigo (wg katalogu stajni) biorą 700 zł. Nie wiem do jakiej stajni można porównywać? Radzionków?

edit: buuuu .... umowa z literówkami. Jestem wyczulona na takie niedociągnięcia   🙄
desire   Druhu nieoceniony...
01 września 2016 21:34
Ma ktoś link do stajni? :p
Jak ktoś jest z okolic Wodzisławia i szuka pensjonatu to polecam stajnie w Skrzyszowie (nie chodzi mi o tynke tylko tą 2)



ok, ale w Skrzyszowie miejsc aktualnie brak, jeśli chodzi nam o tą samą stajnie. 😉  Czekamy na wykończenie drugiej.  😅 🏇
Przepięknie to wygląda  😜
Cena nie jest jakaś mega szalona, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Amigo (wg katalogu stajni) biorą 700 zł. Nie wiem do jakiej stajni można porównywać? Radzionków?

edit: buuuu .... umowa z literówkami. Jestem wyczulona na takie niedociągnięcia   🙄


niestety 700 zł to taki standard na śląsku za warunki nazwijmy to "takie sobie". Chociaż tutaj rozpiętość warunków jest sporta. Zdarzają się wyjątki, gdzie za tą cenę masz boks w nowej lub angielskiej stajni, hale i lonżownik z super podłożem, padoki itd. A są takie gdzie za podobne pieniądze ciesz się, że Ci konia nakarmią.
Myślę, że ciężko znaleźć porównanie do Lando. Poczekajmy na opinie pierwszym pensjonariuszy 😉
Livia   ...z innego świata
02 września 2016 07:17
Stajnia robi wrażenie, ale w życiu nie chciałabym stać w takim molochu 😉 Wolę kameralne stajnie, 15 koni to już jest dla mnie dużo. Cena jest adekwatna do standardu moim zdaniem. I fakt, że ostatnio śląskie stajnie się bardzo cenią, a czasem nie wiadomo za co się płaci właściwie 😂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
02 września 2016 07:25
W Radzionkowie nie ma pensjonatu z tego co wiem, więc nie da się porównać.

W Jaworznie - Horrs - pensjonat kosztuje 900-1100, a standard stajni jednak niższy, więc ta cena 1400 zł, przy takiej infrastrukturze, nie jest rażąca, jest adekwatna. Jak za tym pójdzie jakość usługi (w sensie: karmienie, opieka, wyprowadzanie, itd), bo nie samą infrastrukturą pensjonat stoi, to te 1400 zł będzie można nazwać niską ceną.
A sądzę, że pójdzie, że będzie i fenomenalna infrastruktura i wysoka jakość usługi.
Fajnie, że na Śląsku powstają takie ośrodki.

Livia znam jednego molocha, w którym bez mrugnięcia okiem postawiłabym konia, gdyby był bliżej. Jednak pod Wiedniem to trochę za daleko na dojazdy 😉
Ale wiesz, że ja Cię doskonale rozumiem. Też wolę kameralnie. Tylko to nie my jesteśmy targetem takich ośrodków jak Lando.
ElMaddziara, którą stajnię pod Wiedniem masz na myśli? Weikersdorf? 😉

co do stajni w Jaworznie to zaczęłam się zastanawiać nad postawieniem tam konia, nawet biorąc pod uwagę dojazd. Ale jak zobaczyłam 1100 zł za boks angielski to szokłam 😜
ElMadziarra, jest pensjonat w Radzionkowie (pewnie treningi +)  za chyba(!) 1,5k.
To ja bym była zachwycona. Przydomowe stajnie to nie dla mnie - na dzień dzisiejszy.
Nie siejcie dziewczyny plot 😉 Ja stoję w Radzionkowie, cena 1350zł, ale na pewno nie jest to pensjonat dla kogoś "z ulicy".
Olson, to się Puma za bardzo nie pomyliła 😉

ja to generalnie jestem trudny przypadek- dałabym się pociąć za infrastrukturę jak w dużych ośrodkach (w sensie nie rozmiarowo, ale jakościowo- żeby był dobry maneż, bezpieczne pastwiska i ładna stajnia, czysto, schludnie), ale jak najmniej ludzi w pensjonacie 😉 lubię ciszę i spokój i miłą atmosferę.
a ja nadal szukam i chyba porzuciłam już wszelką nadzieję, że znajdę coś sensownego...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się