Stajnie na Śląsku

ancyk0991

https://www.facebook.com/events/1918208448497889/

350zł - koszt warszatów, opłacenie udostępnienia stajni i koni, poczęstunek
Sanktarina tak, można tam konia wstawić, dużo osób z Polski tam jeździ, a i z tego co wiem jakaś babeczka z Polski też trzyma tam konia. Warunki super, a konie odżywione niesamowicie, bo i te dziadki wygladaja extra i energie maja, bo ja jeździlam na byłym wyścigowym 17-stolatku i lepszy niż te wszystkie inne rekreanty z okolic. Stajnia nie wyglada jak z żurnala ale jak ktoś sie kieruje jakościa, a nie wygladem bedzie zadowolony :-)

Jeszcze jakby ktoś kiedyś miał podobny problem do mnie i szukał kogoś do poprowadzenia jazd w jezyku angielskim to polecam Stajnie pod Debami w Miedzyrzeczu i pytać o Marlene trzeba, super! :-D najlepsza jazda dla mojego Angola jak dotad :-)
Tworek, w jakich godzinach jest rekreacja i sport? Którego wyjeżdżasz?
negero, Sprawdziłam w internetach i zdjęcia wyglądają ciekawie 😀 ale jednak trochę za daleko dla mnie.
doloruu od października już będę w Artano, godziny treningów to na pewno 19. A rekreacja nie pamiętam ..zależy chyba jaki dzień 17-18 coś takiego

Raz na pewno zdarzyło się ze było tyle ludzi i na placu i na hali ze no nie było innej opcji jak teren - ruch jak w Rzymie
negero mój koń stał tam przez jakiś czas w pensjonacie zanim go kupiłam, była właścicielka też bardzo chwaliła tą stajnie  😅
Tworek, bardzo nie polecam. Na poczatku bylo fajnie, potem coraz gorzej. Owies w stanie tragicznym, zapylony, pusty i nie dadza wiecej jak 2 litry na jedno karmienie ( gniecionego). Towarzystwo to jakis zart.Siano pyli. Bez przerwy sa jakies wypadki, moj rozwalil sobie noge. Padoki sa straszne, w zime da sie nogi na tym polamac. Ujezdzalnia krzywa, hala mala, jak zawieje lekki wiatr to cala lata i konie sie plosza, przecieka.
Hej dziewczyny szukacie tylko pensjonatu z halą . Czy może być też coś skromniejszego i kameralnego bez hali ?
Czy ktoś byłby zainteresowany wizyta P. Magdaleny Żółkiewicz po 12.10.? 🙂
Poszukuje miejsca dla 2 koni w Jastrzebiu Zdroju, lub gdzies nie daleko Jastrzebia. Do 800zl miesięcznie za jednego, interesuje mnie hala, padoki/pastwiska, ujezdzalnia piaskowa, czystosc i dobre karmienie koni 🙂
Jesli ktoś ma konia w LKJ Tynka prosze o opinie.
Poszukuje miejsca dla 2 koni w Jastrzebiu Zdroju, lub gdzies nie daleko Jastrzebia. Do 800zl miesięcznie za jednego, interesuje mnie hala, padoki/pastwiska, ujezdzalnia piaskowa, czystosc i dobre karmienie koni 🙂
Jesli ktoś ma konia w LKJ Tynka prosze o opinie.
coś mi się o uszy obiło że Tynka nie ma już pensjonatu
Kogo polecicie na fajne lonze dosiadowe? Wiem, ze w kazdej rekreacji mozna sie na lonze zapisac ale chcialabym sie czegos nauczyc 🙂
Hej, jakie są wasze opinie o tych stajniach? warto tam trzymać konia?
Szukam z okolic sosnowca może być też dąbrowa g. i Będzin
Amigo Będzin
Stajnia Tabun
Stajnia Leśna
Ośrodek Hipoterapeutyczny "PADOK"
z góry dziękuję za wszelkie informacje, jeżeli gdzieś w okolicach są jeszcze fajne stajnie to proszę o info  😉

natallyyy na Padoku nie ma pensjonatu 🙂 Jest Błyskawica w Mysłowicach ale nie wiem jak z miejscem. Ja swojego konia od lipca trzymam w Katowickim KKJ, teraz dokańczana jest druga hala, i cena bardzo przyjemna, jak na te warunki 🙂 Tylko w sumie nie wiem jak z miejscem :P
efeemeryda   no fate but what we make.
05 października 2017 16:21
ja od 8lat z roczną przerwą trzymam się Tabuna i nie zamieniłabym go na nic innego  😍
Zresztą warunki w Padoku nie powalają.
Arabka w Mysłowicach też fajna, ale nie wiem jak z miejscem.
Padok nie ma pensjonatu i raczej nie będzie miał, szczególnie że koni rekreacyjnych ma przybyć.

W KKJ miejsce jest.
Zapytam tutaj bo w sumie kto jak nie pensjonariusze ze Śląska będą wiedzieć najlepiej  😉 Szukam jakiegoś dobrego weterynarza z okolic Częstochowy albo takiego który mogły dojechać. Potrzebuje zrobić badanie kupno sprzedaż jakbyście mogły mi kogoś dobrego polecić  :kwiatek:
Najlepiej od razu z namiarami :-) wiadomo mamy wątek Wetów ale wolałbym właśnie kogoś z polecenia  😀
Powoli zaczynamy się rozglądać za miejscem na emeryturę dla dziadka-ogra.

Ważne, żeby stajnia:
- przyjęła ogiera (starszego pana, dobrze wychowanego, przemiłego i grzecznego, ale jednak ogiera),
- miała pastwiska (i zimowe padoki) i żeby ogier spędzał na nich całe dnie,
- miała warunki dla kaszlaka,
- leżała w rozsądnej odległości od Katowic (do godziny jazdy samochodem),
- zapewniała dobre karmienie plus ewentualne podawanie dodatkowych pasz i suplementów,

Miło by było gdyby:
- w stajni była możliwość umówienia się na robienie wcierek, derkowanie, itp.,
- stajnia leżała w pobliżu ciekawych terenów.

Może ktoś podrzuci jakieś namiary na stajnię spełniającą powyższe warunki, będę wdzięczna.
[quote author=ElMadziarra link=topic=1780.msg2720761#msg2720761 date=1507928409]
W pobliżu Katowic nie ma takiej stajni.... A dla ogiera to już wgl .
Może jednak coś się znajdzie  🙄

Dojazd półtorej godziny też zaakceptujemy, jeśli tylko koń będzie miał dobrze.
ElMadziarra, zapytaj w Furioso Biskupice (na fb), to pod Częstochową, ale odpowiada Twoim wymaganiom. stoi tam forumowa Evson 🙂
I ja też mam tam jednego konia, i bardzo polecam 🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:  Będę się pytać.
Poszukuję stajni z:
1. Padokowaniem przynajmniej w parze z drugim koniem albo w stadzie minimum 6h dziennie i SIANEM zimą na wybiegu
2. Ujezdzalnią z piaskiem (najlepiej też z drenażem, ale niekoniecznie).
Śląsk lub małopolska (zachodnia ściana).
Ktoś zna takie miejsce?
efeemeryda   no fate but what we make.
17 października 2017 07:29
znowu się wcisnę, że stajnia Tabun  😜
siano cały czas w siatkach na padoku, konie na dworze cały dzień, chyba, że jest jakiś armagedon to trochę krócej, hala, maneż piaskowy.
dorhej Wichrowe Wzgórze w Rybniku 🙂
latem konie 24h na dobę na pastwisku z dostępem do poideł. Zimą siano.
Stajnia kameralna (chyba z 10 boksów) 2 ujeżdżalnie, lonżownik a wokół lasy lasy lasy  😍 no i jest gdzie pławić konie 🙂
Wiem, że napisałam Śląsk, bo nie chciałam zaśmiecać postu, ale te miejsca są zdecydowanie nie po drodze mi. Potrzebuję maksymalnie 40 km od Zabrza/Gliwic
dorhej a stajnia Mosir Maciejówka w Zabrzu? Wizualnie jest tam całkiem przyjemnie,a opieka też bardzo dobra (Moja znajoma trzyma tam konia i chwali sobie )
Właśnie przeprowadziłam się do Katowic i zastanawiam się czy jest gdzieś w okolicy jakaś sensowna stajnia gdzie można  pojeździć ? Póki co słyszałam tylko  o Katowickim Klubie Jeździeckim  - jakieś opinie na jego temat  ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się