Stajnie na Śląsku

efeemeryda   no fate but what we make.
16 czerwca 2011 21:01
jakoś na P (parnas albo purus, z tym, że to nazwy zupełnie różnych stajni, w jednej z nich zdaję się była afera z tym urwanym językiem, ale ja nic nie poradzę, że mylę te nazwy i nigdy nie wiem która jest która  :icon_redface🙂, poza tym jak już mówiłam stajnia zmieniła dzierżawcę mogła więc też zmienić nazwę  😉
To Parnas : > Purus jest w Mysłowicach
Wiesz coś na temat tej stajni teraz? Bo kiedys bylo przepięknie... ale to jakieś 7-8 lat temu, jak moi rodzice tam jeździli ; >
efeemeryda   no fate but what we make.
16 czerwca 2011 21:46
Byłam tam w zeszłym roku jak szukałam pensjonatu, boksy malutkie, tzn. wąskie jak stanowiska, koń żeby się obrócić musi obetrzeć się zadem  🤔
Byłam ładnego letniego popołudnia, wszystkie konie w boksach (mimo, że mieli pastwisko), do tego brak kogokolwiek kompetentnego w razie "w", był jedynie starszy pan, który pełnił chyba bardziej rolę dozorcy i do tego wszystkiego grupka dziewczynek (bez żadnej osoby dorosłej), goniąca w kółko na niby lonży, kulejącą kobyłke  🤔 O czymś świadczy również, to, że parę osób, stałych klientów tego miejsca, przeniosło się do nas właśnie po zmianie dzierżawcy (czy może już właściciela, nie wiem).
Ponadto na terenie stajni jest restauracja, organizują wesela różne przyjęcia itp, w tym czasie cały obiekt jest zamknięty  🤔wirek: (zamknieta brama na amen, do własnego konia się nie wejdzie).
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
17 czerwca 2011 00:20
a ktoś sie orientuje, czy są pod koniec sierpnia/wrzesień jeszcze jakieś towarzyskie zawody na śląsku w skokach albo coś ? 🙂
W Koniczynach w Przymiłowicach http://www.koniczyny.pl/ odbywają się towarzyskie zawody w skokach i ujeżdżeniu - imprezy są organizowane cyklicznie więc w sierpniu czy wrześniu też na pewno będzie coś się działo 😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
17 czerwca 2011 08:34
aniliis  do starej na chwilę obecną 😉
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
17 czerwca 2011 09:23
W Koniczynach w Przymiłowicach http://www.koniczyny.pl/ odbywają się towarzyskie zawody w skokach i ujeżdżeniu - imprezy są organizowane cyklicznie więc w sierpniu czy wrześniu też na pewno będzie coś się działo 😉

Tylko, że tam organizatorzy lubią odwołać zawody a o odwołaniu informują mailem w momencie gdzie większość osób ładuje konie do przyczepy :]
efeemeryda: To za "moich czasów" było świetnie, były piękne, duze boksy, ładny manez otoczony zadbanym żywopłotem, stajenny chodziła i co chwilę zamiatał wszystko po koniach, kompetente osoby prowadzące ośrodek, zadbane konie, piękny staw a do tego restauracja i hotelik... ale z tego co slyszałam ( urywane informacje) to popadli w jakieś długi i właśnie stajknia sie wali... a szkoda, bo była cudowna, jedynie hali brakowało ; <
efeemeryda   no fate but what we make.
17 czerwca 2011 15:41
Boksy nic się nie zmieniły od około 10lat (znajoma zaczynała tam jeździć), ale co do reszty to tak jak mówię, nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, a wręcz przeciwnie, więcej już nie pojechałam.
Ponadto na terenie stajni jest restauracja, organizują wesela różne przyjęcia itp, w tym czasie cały obiekt jest zamknięty  🤔wirek: (zamknieta brama na amen, do własnego konia się nie wejdzie).


Nie wiem skąd te informacje wyssane z palca, bo takie sytuacje się owszem zdarzały ale 6-8 lat temu gdy ośrodek lepiej funkcjonował :P Teraz nic takiego się nie dzieje, gdy są organizowane imprezy to  w tym samym czasie prowadzone są  jazdy, do własnego konia można również przyjechać. A na przyszłość radzę nie słuchać małych dziewczynek jeżdżących w rekreacji które uciekły z Parnasu do Tabuna tylko dlatego że odeszła ich ukochana instruktorka :P
efeemeryda   no fate but what we make.
17 czerwca 2011 21:34
Nie są to żadne informację wyssane z palca, tylko na własnej skórze przekonałam się o tym, gdy w pewien weekend o godzinie 16stej około zastałam zamkniętą na trzy spusty bramę i informację od chyba dozorcy, że dziś wesele i stajnia zamknięta  🤔
Z dziewczynkami nie rozmawiałam nigdy o przyczynach ich odejścia ani o tej stajni, wiem jedynie co widziałam. Same te stanowisko - boksy dla konia powyżej 1,40 są już wystarczająco nie do przyjęcia.
wybiorę sie tam moze zobaczyc, jak będę na wsi... Aż szkoda mi to czytać, super czasy kiedyś były ; (
Nie są to żadne informację wyssane z palca, tylko na własnej skórze przekonałam się o tym, gdy w pewien weekend o godzinie 16stej około zastałam zamkniętą na trzy spusty bramę i informację od chyba dozorcy, że dziś wesele i stajnia zamknięta  🤔
Z dziewczynkami nie rozmawiałam nigdy o przyczynach ich odejścia ani o tej stajni, wiem jedynie co widziałam. Same te stanowisko - boksy dla konia powyżej 1,40 są już wystarczająco nie do przyjęcia.


a kiedy to było? 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
17 czerwca 2011 21:47
ja też bardzo żałuje, że tak to zastałam, dlatego że lokalizacja super, miałabym jakieś 10km, a nie prawie 25....
dodatkowo przystanek nie daleko, często kursują autobusy, więc raz na czas można by sie piwka napić, a w Tabunie, niestety jak już chcemy piwko i ognisko to na stajni trzeba spać, dobrze, że jest gdzie  😁


Zamkowa
w zeszłym roku w wakacje.
hmm dziwne bo w zeszłe wakacje nie było organizowane tam żadne wesele... Ale nawet jeśli, to chyba nie jest ważne że podczas imprezy nie wpuszczają na teren ośrodka obcych ludzi, ważne że właściciele prywatnych koni mogą do nich się dostać mimo imprezy
efeemeryda   no fate but what we make.
17 czerwca 2011 22:38
no to pewnie miałam omamy wzrokowe i słuchowe również, kiedy później telefonicznie rozmawiałam na ten temat z kierowniczką obiektu  🤔
zresztą to wpuszczanie czy nie, to jest nic wobec tych boksów  😵
z dzisiejszych zawodow w Mikolowie



mam pytanko czy ktos moze mi cos wiecej powiedziec na temat tego konia  🙄 kilkanascie lat temu jak bywalam w Jamnej byl taki zrebak i zastanawiam sie czy to wlasnie byl on  👀 nawet nie umie sobie imion rodzicow przypomniec ale wiem ze byly wtedy w stajni dwie izabelowate klacze i jedna wlasnie miala zrebaka albinosa (mam nawet gdzies zdjecie w domu) i byly dwa ogiery jeden Karat - srokaty a drugi izabelowaty i tez imienia nie potrafie skojarzyc  🙄

pytam z czystej ciekawosci bo mi to spokoju nie daje  👀
to jest Albin i technicznie to jest cremello a nie albinosem. 😉
to jest Albin i technicznie to jest cremello a nie albinosem. 😉


[s]a nie znasz moze przypadkiem imion jego rodzicow?[/s]

edit:
juz wszystko wiem  💃
A wie ktoś może coś o Gospodarstwie Rolnym Jerzego Hławiczki w Jarząbkowicach? Szukam po necie i nie mogę nic znaleźć, szczególnie chodzi mi o kontakt (email) i konie wyhodowane w tym gospodarstwie?  :kwiatek:
/.../ Zapraszamy do ogłoszeń.


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie
,
Tomek_J dobra mam emaila, ale żadnych informacji o koniach tam hodowanych nie ma
,
Myślałam, że ktoś tu może wiedzieć, już się zapytać nie można?!
[CIACH]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza wlasciwym watkiem
[CIACH]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] ogloszenie poza wlasciwym watkiem podczas trwania ostrzezenia
jakiś czas temu ktoś pisał o trenerze ujeżdżenia z Bielska - niestety wyszukiwarka na re-volcie od wczoraj mi wariuje i nie jestem w stanie znaleźć
czy mogłabym prosić o jakiś namiar? kontakt? z góry dziękuję
Tak czytam i czytam i się nadziwić nie mogę.
Jestem ze Śląska i spokojnie mogę polecić stajnię Arabka w Dziećkowicach.
Instruktorka mówi cały czas, tłumaczy, przykłada ogromną wagę do klientów.
Za to nie polecam zupełnie stajni Błyskawica w Kosztowach. Tu właśnie tylko jest: plecy proste, pięty w dół. Nic więcej..
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
28 czerwca 2011 14:11
[quote author=Tomek_J link=topic=1780.msg1051360#msg1051360 date=1308891923]
🤔 To tam napisz albo zadzwoń i się dowiedz. Masz też adres, możesz sobie pojechać i zobaczyć.
[/quote]
Tomku na tej zasadzie można dowiedzieć się wszystkiego o każdej śląskiej i nie tylko stajni. Zawsze można zadzwonić i zapytać, ale wtedy zakładanie wątków nie miało by żadnego sensu.
Tengusia śłiczne zdjęcie Albina (czyli tzw. Cześka o ile dobrze pamiętam), on jest od Faworytki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się