Stajnie na Śląsku

a zna ktoś "padok" na Janowie  ❓
wybieram się tam od początku wakacji, ale jeszcze mnie tam nie było  😁

chciałam poznać jakieś opinie.. 🙂
ponoć fajnie, tyle wiem.
Ja szukam stajni blisko Katowic (mieszkam na tysiącleciu), gdzie mogłabym "osiąść" 🙂
Najlepiej z halą...

w Arecie jest dość fajnie. Tzn ja mam tam dobrą sytuację bo moja koleżanka prowadzi mi jazdy. I tylko 25zł za godzinę, a podoba mi się sposób prowadzenia jazd.
w trialu miałam na dojście pieszo 15minut, ale w życiu mnie tam już nikt nie zobaczy :P
my_karen   Connemara SeaHorse
20 września 2009 16:28
wendetta kilka lat temu dojazd pod stajnie byl calkiem niezly, dojezdzaly autobusy i prywatny bus. Teraz z tego co wiem trzeba kawalek dojsc piechota.
Najpierw w kazdym razie musisz sie dostac do centrum Jaworzna, a stamtad albo 306(wysiadasz na ul. Filomatow i masz jakies 5-10 min piechota), lub 314, wysiadasz na Ciężkowicach Bagienko i masz 15-20 min spacerku.
Możliwe, że ten prywatny bus jeszcze dojezdza, rozklad byl na przystanku kiedys...

Cóż, łatwo nie jest (zima tragedia...), ale stajnia rzeczywiscie jedna z przyjemniejszych, wiec chyba warto 😉
my_karen, o kurcze 😵 Myślałam, że może jest jakiś magiczny sposób dojazdu tam, ale obczaiłam jeszcze raz info na stronie, stronę kzkgopu i to co napisałaś- to ja już chyba wolę poczekać kilka tygodni na samochód lub wyciągać znajomych. Nigdy więcej dojazdów komunikacją miejską do stajni zimą! Pamiętam jak się w pewien piękny, styczniowy wieczór (w tym roku), -20 na termometrze, wybrałam się na konie. Jazda na dworze! Atmosfera cudowna, śnieg prószy, latarnie rozświetlają zaśnieżony hipodrom- no bajka! Schodząc z konia nie poczułam momentu zetknięcia stóp z ziemią, a biegnąc(!) na przystanek płakałam z bólu z (zimna)... Koniec 🚫 😉
Reaktywowała się stajnia w Truskolasach k/ Częstochowy
To też śląsk ale bliżej woj. opolskiego
prowadzone są jazdy rekreacyjne oraz treningi sportowe (możliwość dzierżawy konia)
Jest nowa strona www.cwal-truskolasy.pl 

.
Zna ktoś: Stajnia na Królówce ??
Jakieś opinie?
Jak sprawa z pensjonatem wygląda?
Czy ktos ma jakies namairy na stajnie w stolarzowicach?
Witam wszystkich, dopiero zaczynam przygode z końmi. Chciałabym nauczyć się jezdzic od podstaw. Jestem z Będzina i szukam w okolicy dobrej nauki jazdy. Przejrzałam Wasze opinie na temat stajni. Chciałam sie wybrac do stajni Kanter w Sławkowie. czy możecie ją polecić?? może jakieś opinie?? W tym wątku widziałam jedną opinię ale nie była sprecyzowana poza tym że była negatywna. Proszę napiszcie coś więcej.
Przyznam ze nie znam wiecej ośrodków , w których mogłabym nauczyć się jezdzić. Jest jeszcze Purus w Mysłowicach ale tez nie mam żadnej opinii na jej temat.
Nie ma sensu opierac sie na dobrych i zlych opiniach.Trzeba iśc , wsiasc i zobaczyc jak sie człowiek w danej stajni czuje... szczegolnie jesli zaczyna.
no masz racje ale jeżeli dopiero się zaczyna to myślę że lepiej dostać jakieś rady odnośnie nauki niż iśc byle gdzie i się zrazić. Dlatego mimo wszystko jeżeli macie jakieś info to proszę o radę.
A o Amigo w Grodźcu słyszałaś? W sumie najbliżej, Twoje (nasze :hihi🙂 miasto, więc może zacznij od tego. Tylko lekcję indywidualne trochę kosztują, a te są najlepsze na początek.
Ja osobiście jeżdżę w Jaworznie, ale to kawałek. Jesteś zmotoryzowana?
Nie polecam stajni Kanter w Sławkowie, jeśli się nie mylę, nie ma tam nawet instruktora. Byłam tam dwa razy, gdy szukałam konia, konie były bardzo wychudzone. Właściciel chciał mi wepchnąć konia z dzikim mięsem na brzuchu i ze zszywanymi ścięgnami (lub czymś innym, nie pamiętam co nie jest uleczalne), mówiąc że to zwykła rana, a biała sierść na nodze to obtarcia od ochraniaczy. Kulawizna natomiast była od tego, że dzień wcześniej "go zajeździli". Byłam dzień wcześniej, nikogo nie było. Zresztą dowiedziałam się, że koń był kulawy od dłuższego czasu. Udawałam osobę, która prawie w ogóle nie wie, o co chodzi, więc właściciel myślał, że może zrobić mnie w balona. Chciał, żebym na tym kulawym koniu skakała (małe wysokości, ale skakać!).
W okolicznych stajniach nie mówi się o nim najlepiej, o traktowaniu przez niego koni, o żywieniu ich.
Ale po co miałam to wszystko pisać, negatywna opinia to negatywna 😉.

Są na pewno lepsze stajnie, jeśli uparłaś się już na Sławków, to jest jeszcze jedna. Nie wiem, czy tam jest rekreacja, ale ogłoszenie jest przyjemne.
Wcale sie nie uparłam na Sławków tylko przeczytałam gdzies ogłoszenie o jazdach w Sławkowie a że tak jak mówię nie mam doświadczenia z końmi to dlatego prosiłam o rady. Jeżdże własnym samochodem więc dojazd nie jest duzym problemem dla mnie. O Amigo oczywiście słyszałam z tym że jak tam byłam to powiedzieli mi że maja narazie bardzo dużo ludzi, którzy zaczynaą jezdzić ale już radzą sobie samemu i że będzie problem z umówieniem terminu popołudniowego. A ja pracuje wieć tylko popołudnia wchodzą w grę i to nie wszystkie😉 no i weekendy oczywiście.
Niedaleko Będzina w Sarnowie jest też  DAKAR ale nie byłam tam. Może mam mylne wyobrażenie o początkach ale byłam gdzieś w Piekarach na koniach i mowie ze chciałam nauczyć sie jezdzic. Pani kazała mi wejść na konia i tyle ją widziałam a lekcje prowadziło dziecko, które umówmy sie nawet jeżeli jezdzi to nie ma możliwości dobrego nauczenia. Byłam bardzo niezadowolona. Pomyślałam sobie ze jak tak ma wyglądac nauka jazdy to nie ma szans złapać podstaw.
"Pensjonat dla koni STAJNIA TABUN
    Rafał Piętak
    Sławków ul.Burki 21
    41-260
    Tel: 501151726
   
Treść oferty:
KAMERALNY PENSJONAT DLA KONI

PENSJONAT POŁOZNY JEST NA GRANICY SOSNOWCA I SŁAWKOWA.POSIADAMY DUŻE BOKSY,SZEROKI KORYTARZ,AUTOMATYCZNE POIDŁA,STAJNIA JEST SPRZĄTANA CODZIENNIE.
GWARANTUJEMY CAŁODOBOWY NADZÓR ORAZ OPIEKĘ KOWALA.
CENA 480.00 PLN MIEŚ.
W CENIE KONIE OTRZYMUJĄ 3 RAZY DZIENNIE SIANO , OWIES , I RAZ W TYGODNIU MARCHEW LUB JABŁKA.
DUŻĄ ZALETĄ PENSJONATU SĄ ROZLEGŁE TERENY."


służę radą jeśli chodzi o wyżej wymienioną stajnię, gdyż jeżdżę tam od pół roku a moi znajomi trzymają tam prywatne konie w pensjonacie.
Stajnia faktycznie prowadzi pensjonat od niedawna, wcześniej wszystko było w budowie.... zresztą właściciel nadal coś ulepsza, dobudowuje, zmienia itp.🙂
stajnia posiada 6 boksów + dwa angielskie, +3 kolejne angielskie w budowie 🙂
w sumie jest 12 koni (7 stajennych i 5 pensjonatowych) w tym 3 hucuły chowane bezstajennie. Stajnia mieści się przy domu więc właściciel ma wszystko pod kontrolą 24h. Konie całe dnie spędzają na padoku, a w lecie nawet całą dobę gdyż są wyprowadzane na 4ha pastwisko (ok 1km od stajni). Przy stajni do dyspozycji jest duży padok z mini laskiem, gdzie konie chronią się w trakcie upału, wybieg piaszczysty z wiatą, maneż i ogrodzony lonżownik. Oczywiście jest siodlarnia i zewnętrzna myjka. Nad siodlarnią znajdują się również pokoje do wynajęcia 🙂
Konie są karmione bardzo dobrze (owies, otręby, łuska, marchew itp w zależności od potrzeb i dyspozycji właściciela), oczywiście  siano i słoma dobrej jakości, codziennie ścielone i sprzątane. W boksach poidła samopoziomujące, oraz stały dostęp do wody na padoku.
Z tego co wiem w listopadzie będzie wolne miejsce pensjonatowe gdyż zostaną ukończone 3 nowe boksy (ale 2 już są zajęte- 1 dla odstawianego źrebola, 2gi zarezerwowany). Cena około 450zł w zimie (dodatkowo kowal + wet w razie potrzeby).
Jeśli chodzi o jazdy, to stajnia nastawiona jest głównie na tereny i rajdy (po pustyni błędowskiej i całej jurze), aczkolwiek prowadzi również naukę jazdy - lonża, maneż. Właściciel jest instruktorem.
Jedynym minusem jest dojazd gdyż stajnia jest w uroczym terenie w środku lasu 🙂 samochodem bez problemu od strony sosnowca-maczek lub sławkowa, komunikacją - autobus 622 maczki-pętla i ok 25 min spacerkiem przez las.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dodatkowymi szczegółami proszę o kontakt pod nr gg 2446246, udzielę więcej informacji 🙂
Dobrze wiedzieć, że mam wreszcie coś, co wydaje się przyjemne, "w pobliżu" domu 🙂.
a przyjemnie jest bardzo🙂 miło, kameralnie, konie bardzo grzeczne do wyboru do koloru 🙂 ceny przeciętne, raczej standardowe 30zł/h, dłuższe rajdy - do uzgodnienia. Ostatnio był wypad na Hubertusa, bardzo miły również 🙂 piękna okolica - tereny na piaskownię w sławkowie, nad sosinę itp.
bardzo dziekuje Wam za informacje🙂
Szukam Kogos z okolic Mikołowa albo Katowic kto chciałby wydzierżawić konia ZA DARMO 🙂 I opiekowałby sie Nim jak swoim 🙂 Moze macie jakich znajomych? Wiecej informacji i zdjecie w ogłoszeniach 🙂
Z ciekawości - w jakiej stajni stoisz?
Hypnotize, masz PW!
Witam serdecznie wszystkich jako nowa osoba na forum 🙂
Mam pytanie czy może mi ktoś polecić stajnie w okolicach Katowic. Jestem w zasadzie początkująca, zaczynałam w zeszłym roku na Muchowcu ale się zraziłam do tej stajni szkoda mi tylko koni, które tam są. Na maneżu breja - konie stoją w błocie po kolona powinien się tym ktoś zainteresować i to się ma nazywać Katowicki Klub Jeździecki?? To jakaś pomyłka.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2009 19:57
Czy LZJ Drama Zbrosławice ma jakąś stronę internetową? Lub ma ktoś jakieś zdjęcia ośrodka?
a co to,google gryzie? http://www.zbroslawice.info.pl/  🤦  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
31 października 2009 16:21
Salto-Piccolo dziękować :kwiatek: :kwiatek:

Wybiera się ktoś do Zbrosów 27-29 listopada na HMŚ i HZR w ujeżdżeniu?
da da da 😉
Ludziki, może wy będziecie coś wiedzieć.... Przeglądając ranking ośrodków WKKW 2009 natknęłam się na... Śląską Akademię Jeździecką. Cóż to jest za klub? A może stowarzyszenie kilku trenerów/sędziów?
Jestem ciekawa, bo Śląsk to moje strony, a innych, znanych ośrodków wkkw w okolicach ni ma.
Witam serdecznie wszystkich jako nowa osoba na forum 🙂
Mam pytanie czy może mi ktoś polecić stajnie w okolicach Katowic. Jestem w zasadzie początkująca, zaczynałam w zeszłym roku na Muchowcu ale się zraziłam do tej stajni szkoda mi tylko koni, które tam są. Na maneżu breja - konie stoją w błocie po kolona powinien się tym ktoś zainteresować i to się ma nazywać Katowicki Klub Jeździecki?? To jakaś pomyłka.




ojj tak masz rację.
Temat o tej stajni można by rozwinąć, ale podejrzewam, że dobrej opinii nie znajdziesz 🙂
Konie płochliwe, niektóre ponoć źle ujeżdżone, zły stan ogólny stajni, traktowanie masakra. Nic dodać nic ująć 😉
Ale ja już nie będę w to wnikać. NIGDY nie odwiedzę tej stajni 😉
Ja byłam na Muchowcu. Nawet wsiadłam raz. I nigdy juz sie tam wiecej niepokaze. Kto nie wierzy we wszystko co pisza na temat tej stajni w necie, niech pojedzie tylko zobaczyć... :/
święta racja..  😉
ja słyszałam wiele negatywów (ani jednego pozytywu) na temat tej stajni..  🙁
ale tam nie byłam.
Dziś pojechałam z psem na spacer na muchowiec i byłam ciekawa.. więc poszłam zobaczyć. Nie dość, że ze stajni wyleciał pies, niby z kagańcem, ale zaatakował moją. Wyszła po niego babka i do mnie pretensje o.O (mój był na smyczy) 🤔wirek: 🤔wirek:... ale do rzeczy. Jak tylko zobaczyłam padok i stan tych koni (wszystkie takie.. dziwne. Stały z opuszczonymi głowami i jak ktoś im dawał rękę do powąchania to wąchnęły i stały dalej nieruchomo  :???🙂 w błocie po kolana. Ani centymetra trawy !  😲 😀iabeł:  🤬
załączam dwa zdjęcia i kończę spam..  🚫




a ja chyba zostaję w Arecie. Tylko muszę poszukać stajni na zimę z halą..  🤔 znacie może taką w pobliżu Katowic  ❓ 🏇 byłabym wdzięczna za dołączenie krótkiego opisu na temat 😉 :kwiatek:


Ja byłam na Muchowcu. Nawet wsiadłam raz. I nigdy juz sie tam wiecej niepokaze. Kto nie wierzy we wszystko co pisza na temat tej stajni w necie, niech pojedzie tylko zobaczyć... :/



i jak podobała się jazda  🤣  ❓ jestem ciekawa :P
😉 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się