Stajnie na Śląsku

nie miłe Panie, w Bieruniu nietylko p. Tura jest. Widać, że mało o okolicy wiecie.
Akurat przez bieruń jadę codziennie x2 stąd moje zdziwienie, bo nie miałam pojęcia
Sama stałam w Jawiszowicach, później jeździłam w Grojcu więc mogę być niezorientowana w Bieruńskich pensjonatach 🙂
Coś innego się otworzyło, jest od dawna? Ja się bardzo cieszę, że nie tylko Tura urzęduje, jego latające dywany zamiast drzwi biją wszystko. Od dłuższego czasu dziwie się, że ludzie mu za takie warunki płacą (i tu dywany są najmniejszym problemem, nie zapomne jak mi - dziecku wtedy kazał ścielić boksy spleśniałą słomą i godzinami wybierałyśmy to, co się udało uratować z tej "słomy"😉

Macie jakąś stronke? Duży pensjonat, czy kameralna stajnia?  :kwiatek:
aniaW - w Szotkowicach nie byłam, wiec nic na temat tej stajni nie mogę powiedzieć, natomiast wiem, że w tej samej miejscowości jest stajnia doktora Kozieja i tam jest super. Dawno nie widziałam tak czystej stajni. Byłam tam dwa razy( o różnych porach) i zawsze posprzątane, koniki wypuszczone  😀
Do tego profesjonalna ujeżdżalnia, tak na oko to chyba ma wymiary 60*60. Ale tu sie mogę mylić, bo moje oko bywa zawodne. Ale jest ogromna  🙂
Bardzo tam chciałam postawić swoje konie. niestety mam dwa a tam jest pełna stajnia.
Ale jak rozmawiałam z właścicielką, to mówiła że jednego to jest w stanie gdzieś upchać.
Więc jak szukasz miejsca na jednego konia to polecam 
Wiem, że Bieruń jest kojarzony z p. Turą i jego stajnią. Przez to jakby trudno jest sie przebić 😉 Jakie tam warunki były, jakie są pozostawiam bez komentarza.

Ta inna stajnia to prywatna, kameralna, gdzie dobro koni jest najważniejsze.
Królowa śniegu - Dzięki za odpowiedz  😀 . Mają oni może stronke internetową ? bo znam jastrzębie zdrój a o tej stajni nie słyszałam :P , mają oni halę ? , albo ulica na której sie ta stajnia znajduje ? Pozdrawiam  😉
[quote author=Gosh1991 link=topic=1780.msg1637068#msg1637068 date=1357338467]
Witam, w stajni Karino w Bielsku-Białej od Lutego beda wolne boksy.  
Opieka 24 h,karmienie 3 razy dziennie,ściółka regularnie sprzątana,ścielenie trocinami,padokowanie koni,pastwiska,oświetlona ujeżdżalnia,siodlarnia,ciekawe tereny na dłuższe przejażdżki.Opieka weterynaryjna i kowalska.

Zapraszamy🙂


Żałuję, że to muszę napisać, ale w porównaniu do tego jak kiedyś wyglądały warunki w tej stajni, tak teraz jest to zmiana o 180 stopni... Powód nieznany... Jednak odradzam stajnię osobom, którym zależy na dobru konia, a nie na własnej wygodzie!

Konie w okresie jesień-wiosna (dopóki trawy nie ma) większość czasu spędzają w boksie, wypuszczane na padok co drugi dzień tylko na czas sprzątania...
W boksach stoją na mokrych/brudnych trocinach, których ilość również nie jest zadowalająca, tym bardziej w przypadku zimy gdy ciągnie zimno od betonu.
Dawkę żywieniową ustala właściciel stajni według własnych kryteriów, konie chudną w oczach!

Osoby chcące dowiedzieć się więcej zapraszam na PW, nie chce rozwijać dyskusji na forum.

[/quote]

Śmiech na sali,niestety albo i stety ale nie zgodzę się z moją poprzedniczką co do jej wypowiedzi,trzymam konia w owej stajni od ponad roku i bardzo sobie chwalę stajnię,opiekę,warunki oraz właścicieli,cena jest adekwatna do tego co na terenie obiektu się znajduje (tj:oświetlona ujeżdżalnia ze stojakami i drągami,myjka zewnętrzna,siodlarnia,pastwiska) konie na pastwiska SĄ WYPUSZCZANE,w lecie na dłużej w zimie na krócej i do tego przypominam że są wypuszczane rano,a z racji że mało kto wtedy w stajni jest to nikt tego nie widzi i potem rodzą się głupie plotki,mało tego jeżeli ktoś chce,to może konia kiedy przyjdzie wypuścić sobie jeszcze raz na pastwisko na ile chcę,skoro wydaje mu się że spędzają na nim za mało czasu lub w ogóle,w boksach mają czysto są codziennie sprzątane lub co drugi dzień. Dziwne,bo jakoś ja, dawkę żywieniową dla swojego konia ustaliłam z właścicielem sama a jeszcze dokupiłam jedzonko i także nie ma problemu z dawaniem go w określonej ilości . 😉 Ba...koń nawet utrzymuje odpowiednią 'figurę',żyje i nie wygląda źle,wręcz b.dobrze i ma jabłka  😉 A dyskusję to ty już rozwinęłaś,pisząc ten post  😵 to tak odnośnie postu. 
Ja osobiście polecam stajnię,jestem zadowolona,koń także,atmosfera jest super,właściciele to fajni ludzie,cena przystępna,wygodny dojazd,także komunikacją miejską,cudowne tereny na przejażdżki,na miejscu możliwość treningów. I również jeżeli ktoś chce po więcej informacji zapraszam na PW 😉 !
Djarumm, Rano, to znaczy na ile? I co drugi dzień co jest sprzątane?
aniaW - podaję Ci stronkę którą znalazłam:

http://www.arka-24.pl/pensjonat.html
Dziękuję  :kwiatek:
Szukam wszelkich informacji na temat możliwości kupna pasz i dodatków paszowych (zboża, mieszanki, śruty, wysłodki, łuska słonecznika, sieczki, witaminy, zioła, warzywa, siano) oraz słomy, jak również poszukuję gniotownika.

Wszystko w okolicy Sosnowiec, Dąbrowa, Sławków lub dalej.

Szukam osób sprzedających, sprowadzających lub posiadających informacje o takowych 😉

Pozdrawiam :kwiatek:
Hej pasze (zborze) sprzedaje w Jaworznie firma jar-pasz, resztę raczej niestety trzeba osobno.
Tam maja tez wyslodki i luske.
W Sosnowcu( Klimontów-Rabka) jest sklep z karmami dla ptaków. Rozważają tam siemię lniane, słonecznik itp. Mają też otręby pszenne pakowane w worki po 25 kilo.
Dzięki :kwiatek:
Jakiś bliższy namiar na Klimontów?
Mieszkam niedaleko, ale jeszcze nie znam miasta zbyt dobrze 🤔
A owies, siano, warzywa?
Każde info pożyteczne 😅
Dzięki :kwiatek:
Jakiś bliższy namiar na Klimontów?
Mieszkam niedaleko, ale jeszcze nie znam miasta zbyt dobrze 🤔
A owies, siano, warzywa?
Każde info pożyteczne 😅


To jest na ul.Gacka🙂
Dziękuję bardzo 😀
Farifelia   Farys 21.05.2008
12 stycznia 2013 19:13
Skoro już o paszach mowa, to i ja się podłączę 🙂
Szukam jakiejś dobrej, taniej mieszanki, typu musli. Na wiosnę, dla młodego konia w średnim treningu. Kiedyś dawałam mu paszę Kentucky (takie w żółtych workach) Jednak to mi załatwiała znajoma, która teraz już nie ma możliwości żeby mi to załatwiać. (poza tym słyszałam plotki, że dodaje się do nich piasek, żeby były cięższe...  🤔 Nie wiem czy to prawda, no ale wątpliwości zostawia...)
Nie musi być koniecznie ta, może być inna, ale tak jak pisałam, dla młodego konia w średnim treningu.
Aaa i zapomniałabym dodać. Z okolic PSZCZYNY  :kwiatek:
to ja zacznę inny temat,szukam kogoś kto w dni kiedy mnie nie ma ruszy rozsądnie,wylonżuje lub zabierze w teren 4,5 letnią miłą klacz rasy SP.  🙂
Zupełnie za darmo,warunkiem jest doświadczenie w pracy z końmi,rzetelność oraz konsekwencja.
Bielsko-Biała i okolice,możliwość dojazdu do stajni komunikacją miejską. 🙂

jeżeli kogoś znacie to proszę dajcie znać,bo ja niestety uczęszczam do szkoły i nie zawsze mogę wpaść do młodej a tym bardziej ją ruszyć,a po za tym jestem dość chorowitym człowiekiem,tak jak np teraz,nie mam możliwości pojawić się w stajni  🙁
Stajnia jest naprawde świetna, i zgadzam sie z koleżanka cena jest adekwatna do warunków i do tego co jest na stajni...
I jest nie prawdą że konie dostaja mało jedzenia, moj koń stoi tam od 4 miesiecy i gdy Go przywiozłam do stajni Karino widać mu było żebra, był naprawde chudy bo własciciel z wczesniejszej stajni tak karmił konie... po 2 miesiącach w karino mój koń wygladał duzo lepiej juz nie było wwidać mu żeber, a po 4 miesiacach wyglada świetnie i naprade stajnia jest bardzo dobra i nie mam żadnych zastrzeżeń. Co drugi dzień sprzatane są boxy a konie codziennie maja dosypywane trociny...
a ja mam trochę inne pytanie:
Czy znacie może kogoś kto szuka konia
Dla dziecka, na wypady w teren, do kochania
Mój kochany koń jest po raz kolejny na sprzedaż, trafią z rąk do rąk a na dzień dzisiejszy nie stać mnie na kupno 🙁
Jesli stałaby blisko mogę się dokładać do utrzymania, opiekować, kogoś na niej uczyć bo naprawdę wiele dla mnie znaczy 🙁
Kobyłka to ślązaczka, używana wcześniej w hodowli, ostatnio rekreacyjnie. Uparta ale łagodna, można z nia zrobić wszystko,
z papierem i wpisana do księgi.
Jeśli coś będziecie wiedzieć dajcie proszę znać na PW, to dużo dla mnie znaczy a serce mi pęka jak widzę ją na allegro co 2 miesiące 🙁
summer, Znaczy, co drugi dzień konie nie mają wybierane nic, tylko zasypywane trocinami? 😉

Kabris, A orientujesz się czemu ona tak wędruje z rąk do rąk? :/
Livia   ...z innego świata
14 stycznia 2013 14:10
Znacie może kogoś z woj. śląskiego (najchętniej Gliwice, Katowice), kto potrafi dobrze konia nauczyć pracy w zaprzęgu? Ewentualnie czy ktoś z was ma w tym jakieś doświadczenie i mógłby mi pomóc? :kwiatek:
Sankaritarina to długa historia. Trafia nie tyle do handlarzy ale osób które sprzedają konie dalej. Ostatnia odpowiedź jaką otrzymałam to, że " jest za wolna" 😉
Znacie może kogoś z woj. śląskiego (najchętniej Gliwice, Katowice), kto potrafi dobrze konia nauczyć pracy w zaprzęgu? Ewentualnie czy ktoś z was ma w tym jakieś doświadczenie i mógłby mi pomóc? :kwiatek:

Ktoś mi kiedyś polecał Polnika z Kędzierzyna Koźla
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
14 stycznia 2013 20:33
nie bardzo wiedziałam gdzie zapytać, ale może mi pomożecie  :kwiatek:

jakie ceny mniej więcej u nas w woj. śląskim/ ew w okolicach za dzierżawę i współdzierżawę konia wołają?
młodego, nie chodzącego w rekreacji, ukierunkowanego na sport - ujeżdżenie - ogólnie duże możliwości rozwoju?

potrzebuje się zorientować, chcę oddać konia do dzierżawy jednego swojego, nie wiem ile dokładnie zawołać...
opcja, że zostanie u nas w stajni (prywatnej, więc nie liczy się cena hotelu ok 600 tylko zdecydowanie mniej) lub z przeniesieniem..
Livia   ...z innego świata
15 stycznia 2013 08:27
ansc, dziękuję, każde info na wagę złota 🙂
Sanndy zdajesz obie sprawe że jesli to młody koń i wiążesz z nim nadzieje na sport to Ty powinnaś zapłacić komuś kto będzie go rozsądnie prowadził? Nikt kto ma tyle wiedzy, żeby dobrze prowadzić młodziaka nie będzie za to płacil, raczej ktoś komu się wydaje, albo po prostu chce sobie pojeździć.

Generalnie, gdybym miała wydzirżawić komuś młodziaka (nie wiem ile Twoj ma lat, może to już całkiem całkiem ogarniety 6-7 latek 😉) to zastrzegałabym że tylko z pomocą kogoś zaufanego z dołu.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
15 stycznia 2013 18:42
mamy kilka koni w stajni, swojego do sportu oddać do dzierżawy nie chcę, nie mam zamiaru.
Jednak mam jednego konia, z którym osobiście nie wiąże żadnych planów na sport, chcę go po prostu udostępnić dla osób, które chcą się rozwijać, trenować, czy myślą o startach. pisząc, że ukierunkowany jest na sport chodzi mi o to, że nie wydzierżawię go tzw. "dupoklepowi"
każdej zainteresowanej osobie zaznaczam, że warunkiem oprócz dobrej opieki jest to, że będzie trenować z kimś kto zna się na rzeczy, z kimś z ziemi.
za jego trening już parę miesięcy płaciłam, a teraz chcę po prostu znaleźć dzierżawcę, bo sama nie mam dla konia czasu, więc mogą skorzystać na tym dwie strony.
koń ma 6 lat.
wszelkie za i przeciw rozpatrzyłam, kandydatów również weryfikuję wg pewnych warunków, które jako właścicielka konia narzucam, ale nigdy konia w dzierżawę nie oddawałam, chcę się tylko zorientować w cenach
W takim razie się nie zrozumiałyśmy  :kwiatek:
koniec  🚫

Sanndy, jak tak widziałam przewijające się ogłoszenia, to ludzie dają w dzierżawę za koszty utrzymania (całość pensjonat + kowal czy wet na spółkę). Współdzierżawa za połowę kosztów utrzymania. Jeszcze gdzieś chyba na świecie koni widziałam ogłoszenia, że zawodnicy wezmą konie w dzierżawę (ale nie wiem na jakich zasadach).

Kabris Ahaa. To na dziwnych ludzi trafia.  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się