kącik skoków

anai no właśnie coś mi nie pasowało z tą wysokością przeszkód  😉 pięknie Twoje konisko się prezentuje, prawdziwy smok...silny, ale podporządkowany, ech mogę jedynie pomarzyć, że z Eviano się kiedyś tak dogadamy. 🏇

Od mojego ostatniego wpisu u nas dwa wyjazdy na zawody i ciągła praca w domu. Problem podczas wyjazdu na plac konkursowy się powtarza albo chce ze mną wyjechac z parkuru (problem jest już z samym wjazdem na parkur, zwykle ktoś mnie musi wprowadzić) albo ciągnie do przodu (nieustannie szukając mozliwosci do nieposłuszenstwa), za to na rozprężalni już ok. a domu może obrazek nie jest piękny za sprawą moich kiepskich umiejętności, ale jakoś się słucha, nie wozi mnie.
wrzucam filmik z szeregu na ostatnim treningu, tam w środku miałam krótsze odległosci pomiędzy stacjonatami, żeby go zaokrąglić ale jak widać jeszcze mi to nie wychodzi (puknął)..z resztą zobaczcie same.

kociarnia, fajnie sobie sama mówisz środek 🙂
Ja sobie sama mówię do siebie : łokcie 🙂

anai, a czemu jedziesz cały czas siedząc w siodle?

Perlica, bo w półsiadzie się rozciąga. Dino ma tendencję do usztywniania się po skoku i najchętniej leciałby dalej prosty i długi jak dyszel. Jak  ma dzień większego posłuszeństwa, jadę w półsiadzie. Różnie bywa.

kociarnia, dzięki!
anai, dzięki za wyjaśnienie  :kwiatek:
[quote author=Perlica link=topic=18.msg1864845#msg1864845 date=1378110822]
anai, a czemu jedziesz cały czas siedząc w siodle?

Perlica, bo w półsiadzie się rozciąga. Dino ma tendencję do usztywniania się po skoku i najchętniej leciałby dalej prosty i długi jak dyszel. Jak  ma dzień większego posłuszeństwa, jadę w półsiadzie.
[/quote]
ja mam to samo " ooo zrobiłaś półsiad? to już nie słucham i biegnę.  😀iabeł: "
kociarnia, pocieszę Cię. Przez długi czas wracałam z treningów ze łzami w oczach, bo Dino ciągle leciał, długi i sztywny, wszędzie urywał foule. Potem przeszliśmy etap jeżdżenia jak na zwolnionym filmie i ciągle przekraczaliśmy normę czasu. I całe życie skaczemy po lewych stojakach.
A w szeregu koń ma się skrócić i zaokrąglić, on ma myśleć, Ty nie przeszkadzać. Po to są szeregi gimnastyczne. Na filmiku jest całkiem ok 🙂
Zuzu., no właśnie 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 września 2013 12:41
kociarnia, pocieszę Cię. Przez długi czas wracałam z treningów ze łzami w oczach, bo Dino ciągle leciał, długi i sztywny, wszędzie urywał foule. Potem przeszliśmy etap jeżdżenia jak na zwolnionym filmie i ciągle przekraczaliśmy normę czasu. I całe życie skaczemy po lewych stojakach.
A w szeregu koń ma się skrócić i zaokrąglić, on ma myśleć, Ty nie przeszkadzać. Po to są szeregi gimnastyczne. Na filmiku jest całkiem ok 🙂
Zuzu., no właśnie 🙂


My za to po prawych  😁 Czyli jest nas więcej  😉
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAWODY  Stajnia Piruet w Gródkach k/ Działdowa (warmińsko-mazurskie)

II Towarzyskie Zawody W Skokach Przez Przeszkody o Puchar Wójta Gminy
Płośnica Organizator🤔tajnia PIRUET Gródki
Miejsce zawodów🤔tadion sportowy w Gródkach
Podłoże parkuru:Trawiaste
Podłoże rozprężalni:Trawiaste
Rozpoczęcie zawodów:8 września 2013 rok-godzina 11.00
Odprawa techniczna:Godzina 10.00
Komisja sędziowska:
Sędzia główny-Janusz Michalski
Członkowie😀o uzgodnienia
Sekretarz😀o uzgodnienia
Lek.Weterynarii:obecny
Zaplecze medyczne:obecne
Termin zgłoszeń: do 6 września 2013 roku
Zgłoszenia na adres:kika18-1994@o2.pl lub pod numerem 511409372
PROGRAM Zawodów:
1.Konkurs klasy LL OPEN-zwykły.Max.wys.przeszkód 70cm.
2.Konkurs klasy LL-z trafieniem w normę czasu!!Max.wys.przeszkód 90cm.
3.Konkurs klasy L-zwykły.Max.wys.przeszkód 100cm.
4.Konkurs klasy P-dwufazowy art .274.5.3.Max.wys.przeszkód 110cm.
OPŁATY:
Startowe:Zwolnione z opłat.
Wpisowe:za konia-50zł.
Opłatę należy uiścić przed startem u sekretarza zawodów.
jak długie ostrogi można mieć na kucach?
Happiowa, 1,5 cm
Pamiętacie może czy rok temu była transmisja on line  CSI4* Czerniahovska ? Bo od jutra konkursy  już 😉
Jarek i Wasyl startują i chyba Ł. Koza?
Moja Rosalka w P klasie
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 września 2013 22:10
Dałam się namówić na pojechanie zawodów skokowych 😁 Mimo błędów zadowolona jestem, bo ten koń tak się na zawodach stresuje, że ostatnio nie chciał nawet do pierwszej przeszkody podejść, a udało mi się 2 razy na nim parkur ukończyć 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 września 2013 22:23
koniczka, ty miałaś tę komfortową sytuację, że koń był u siebie w domu na swoim parkourze na którym chodzi codziennie. Tak czy inaczej podziwiam za odwagę, ja się nie mogę przełamać żeby ujeżdzenie pojechać  😂

Ja jechałam na śmiesznej kulce która na ostatnich zawodach również zeszła z parkuru nie skoczywszy ani jednej przeszkody, udało mi się ukończyć na czysto 🤣

A oto i kulka i szalone przeszkody 🏇:


Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 września 2013 22:27
Brzask, wiesz co mam wrażenie, że on był jeszcze bardziej przerażony jak na jego parkurze, gdzie cisza i spokój na co dzień, władował się bajzel z bannerami, sędziówkami i całą resztę. Jakby nie było, miałam fun i satysfakcję ogromną, że przejechać się udało i nie spanikować, jak koń panikować na parkurze zaczął.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 września 2013 22:31
koniczka, i o to chodzi 🙂 ważne że pozytywnie dla konia i dla ciebie.

kto wybiera się do słupna 14-15.09?
Brzask my pewnie zapakujemy się z Eviano🙂
Koniczka, brawo! Widziałam Giewonta w akcji kilka razy i fajnie, że udało ci się dojechać do końca. Teraz jeszcze powtórz ten sukces w Sawance za 3 tygodnie i właściciel powinien ci zafundować flaszkę 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 września 2013 23:02
Dzionka, dzięki 🙂 W Sawance niestety mnie nie będzie, bo mi się wyjazd do Finlandii trafił, ale D. już i tak jest cały szczęśliwy, że okazało się, że da się na Giewoncie przejechać parkur bez trąby.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 września 2013 10:17
Brzask, wiesz co mam wrażenie, że on był jeszcze bardziej przerażony jak na jego parkurze, gdzie cisza i spokój na co dzień, władował się bajzel z bannerami, sędziówkami i całą resztę. Jakby nie było, miałam fun i satysfakcję ogromną, że przejechać się udało i nie spanikować, jak koń panikować na parkurze zaczął.


własnie dlatego najgorzej jeździ się w domu,bo nawet stare wygi się dziwią,że nie jest tak jak zawsze...na obcym terenie wszystko jest nowe,a tu na swoim nagle coś się zmieniło 😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 września 2013 11:34
Pamiętacie może czy rok temu była transmisja on line  CSI4* Czerniahovska ? Bo od jutra konkursy  już 😉
Jarek i Wasyl startują i chyba Ł. Koza?

koza z wasylem pojechal wiec tez startuje 😉
Gdzieś będzie transmisja z Olszy?
Szkoda że nie ma z Olszy transmisji  🙁
Dramka ja Ci zrobię transmisję na żywo  😁
Jak będę akurat przy parkurze to zrobię jakąś fotę  😉
🙇 dzięki  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 września 2013 20:44
dawno nas tu nie było w tej roli,to wstawiam...tak wiem,zrobiliśmy za niskie stojaki 😉
Wow, ile tu stoi? 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 września 2013 21:11
mamy małe stojaki 😉
135, w porywach 140 😉
wygląda na więcej. Stojaki mnie zmyliły 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się