kącik skoków

kociarnia, co jedziesz? 👀 my z Pamirem jedziemy 80 i 90, będę jeszcze na 100 i 110.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
08 listopada 2013 09:57
kto sie wybiera 9-10 do dabrowki?
nikt?

podbijam
margaritka teraz nie bo trener jest w Lesznie ale następne Robsony pod koniec listopada mój młody jedzie pod nim. Nie mogę się doczekać aż dostanę filmik a wszystkich z aparatami błagam o zrobienie paru zdjęć chociaż! Brudny kasztan, dwie białe skarpetki, biała strzała na głowie - Bizarro. Trener powiedział, że na razie L ki popyka, może w grudniu jakieś pierwsze P?

Podobno ostatnio szedł cały parkur 15 przeszkód, ze wszystkimi murami, straszakami, wszystkim i był bezbłędny w prowadzeniu. Na początku był w środku stawki naszych 4 latków, teraz wysnunął się zdecydowanie na prowadzenie w ogarnianiu. Bardzo się cieszę!  😅
Bogusławice znowu nawaliły... Nie zdążyli z namiotem i rozprężalnia będzie na trawie. No już nie mam siły.  😵
salto piccolo ooo, wreszcie zobaczę Twojego młodego! Jak mój aparat zdąży "się naprawić", to porządnie go obfocę. 🙂

edit.
Jakby ktoś jeszcze wybierał się na II eliminacje do Robsona, to dajcie znać jeśli zdjęcia będą potrzebne. 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2013 18:54
Hermes, wstaw propozycje proszę. 😉


proszę, klik
To my pewnie się wybierzemy. 😉
Ohh mils bardzo prosze!! Nie widzialam go od 2 miesiecy juz!  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2013 20:25
Caira, to znów się widzimy 😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 listopada 2013 18:12
Mils-standardowo my😉
Czy orientuje sie ktoś, jakie dokumenty, papiery sa potrzebne do wystartowania w towarzysko-regionalnych zawodach w aromerze?
Caira, wszystko jest napisane w propozycjach. Zależy czy chcesz jechać open czy regionalki.
Zuzu., no własnie nie wszystko. 😉 chce jechac open i sie zastanawiam, czy jest potrzebna odznaka, jakies badania konia lub moje (jak tak to jakie?). Mogłabys mi podpowiedziec? 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 listopada 2013 14:46
Nie jesteś na forum od wczoraj, nie rzucił Ci się w oczy taki oto przyklejony temat?

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,9999.0.html
Strzyga, nie moge znalezc potrzebnych mi informacji.
Lov   all my life is changin' every day.
18 listopada 2013 11:08
Słuchajcie, czy ktoś z was ma może Free Jump Collar, i byłby chętny żeby pożyczyć na kilka dni, tydzień, oczywiście za opłatą? Nie mogę nigdzie używanego znaleźć...
Dostaniesz w sklepie Febro 😉
Lov   all my life is changin' every day.
18 listopada 2013 15:20
Dramka, ale używany? Bo że nowe są, to widziałam 😉
aaa sorry, myślałam że nowy
Lov   all my life is changin' every day.
18 listopada 2013 15:55
Dramka, nowy to u nich znalazłam 😉 a nie chciałabym wydawać 3 stówek, jak mi się nie sprawdzi..
Caira potrzebujesz paszport konia z aktualnym szczepieniem, a zawodnik na openki badania lekarskie (przyjmują od zwykłego lekarza, ze jestes zdolna startwoac w dniu tym i tym), ewentualnie panowie z karetki na zawodach wypisuja takie za 20zł 😉 odznaka, ani licencja nie sa Ci potrzebne na konkursy open.
kociarnia, bardzo dziekuje, juz wszystko sobie zalatwilam. 😉 a jak bede chciala wystartowac w L lub P ?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
19 listopada 2013 13:21
Caira, pierwszy post, pierwsza strona wątku podlinkowanego przez Strzygę:

[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg348339#msg348339 date=1254733099]
[move][hr][/move]
[center]Aby wystartować na zawodach skokowych w klasie L:[/center]

dla tych,którzy NIE zarejestrowali się w OZJ/PZJ przed 31.12.2006- czyli obowiązują ich nowe zasady rejestracji plus zdanie egzaminu na brązową odznakę jeździecką:

- jeżeli jesteś członkiem klubu jeździeckiego stowarzyszonego w OZJ potrzebujesz:

1)kartę zgłoszenia zawodnika wypełnioną na maszynie lub pismem drukowanym i w przypadku zawodników zrzeszonych ostemplowaną aktualną pieczęcią klubu druk dostepny tu:KLIK
2)kserokopię dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej
3)w przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest złożenie dodatkowo zgody rodziców lub prawnych opiekunów na udział w zawodach i ewentualnie reprezentowanie przez dziecko danego klubu
4)dowód wpłaty na konto PZJ opłaty rejestracyjnej/ wpłacamy w OZJ osobiście
5)pokazujemy dokument który stwierdza,że mamy brązową odznakę jeździecką
6) potwierdzenie ubezpieczenia zawodnika więcej info : KLIK
7)płacimy za licencję roczną  PZJ -cennik: KLIK lub OZJ (cennik zależny od OZJ) - lub po prostu przynosimy potwierdzenie przelewu  😉
8)wniosek z oświadczeniem dla zawodnika zrzeszonego KLIK
9)zaświadczenie lekarskie – spełniające wymogi Rozporządzenia Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 r. (Dz.U. nr 189 poz. 1396) lub aktualnie podbitą ksiązeczkę sportowo-lekarską.




dla tych,którzy  zarejestrowali się w OZJ/PZJ (czyli opłacili licencję choć raz)przed 31.12.2006
:
- jeżeli nie ma nas w bazie PZJ/OZJ (sprawdzamy to dzwoniąc do PZJ/OZJ i miła pani udziela takiej informacji) lub sprawdzamy tu: KLIK musimy udokumentować rozpoczęcie kariery jeździeckiej - czyli pokazujemy potwierdzoną przez OZJ/PZJ kartę rejestracyjną zawodnika lub licencję z jakiegokolwiek roku sprzed 2007 roku lub ewenetualnie wiarygodną kopię wyników uczestnictwa w zawodach  - listę startową,wynik konkursu - ważne by były to conajmniej zawody rangi regionalnej - NIE TOWARZYSKIEJ (często LL było rozgrywane na zasadach konkursu towarzyskiego i wtedy nie zostanie to uznane)
- pokazujemy potwierdzenie opłacenia ubezpieczenia (indywidualnego lub klubowego) - więcej info : KLIK
- płacimy za licencję
-zaświadczenie lekarskie – spełniające wymogi Rozporządzenia Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 r. (Dz.U. nr 189 poz. 1396) lub aktualnie podbitą książeczkę sportowo-lekarską.


jeżeli NIE jesteś członkiem klubu jeździeckiego stowarzyszonego w OZJ rejestrujesz się jako ZAWODNIK NIEZRZESZONY:
-procedura jest identyczna jak powyżej, różnice:
- wypełniamy samodzielnie te dwa druki:
-KLIK
-KLIK



[b]Aby wystartować na zawodach skokowych w klasie P (i N):[/b]
- posiadamy aktualnie opłaconą licencję roczną w PZJ/OZJ
- zdajemy egzamin licencyjny jadąc konkurs L na styl jeźdźca z wynikiem do 3,5 pkt karnego.
DODATKOWO
Jeżeli MUSIELISMY zdawać brązową odznakę musimy zdać na odznakę srebrną!
na odznakę srebrną możemy zdać zarówno przed egzaminem na licencję nr III lub po,jednakże dla tych którzy na odznaki zdawać muszą te dwa warunki (odznaka plus egzamin) muszą być spełnione aby otrzymać licencję.

[/quote]
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 listopada 2013 14:52
A dla mnie najlepszą wiadomością dnia jest fakt iż Urbane wróciła do Mściwoja  😅 Bardzo pozytywna informacja  😀
aniapa, No własnie, tylko ze te linki sa nieaktualne
i nie rozumiem punktu 4, co to jest ta oplata rejestracyjna i za co? musze miec jakies specjalne ubezpieczenie? czy wystarczy legitymacja zus (np emeryta-rencisty)
Caira, żeby zarejstrować się w pzj/ozj musisz mieć brązową odznakę, ubezpieczenie sportowe nnw nie wystarczy to z Zus, np. MZ Gama ma takie ubezpieczenia, idziesz z tym do pzj/ozj i mówisz że chcesz się zarejestrować w zależności czy należysz do klubu czy nie płacisz składkę. I od tego momentu możesz pełnoprawnie startowac na zawodach regionalnych do klasy L1. Wyżej zdajesz III licencję, czyli przejeżdzasz konkurs 105 cm na styl poniżej 3,5pkt, plus masz zdaną srebrną odznakę i możesz jeździć P i N
Ruffian, Bardzo dziekuje za wyjasnienie, juz wszystko rozumiem. :kwiatek:
A ja się w sumie tak zastanawiam. Jeżdże rekreacyjnie i w sumie moja wiedza nie jest jakoś mega rozbudowana i chciałam się dowiedzieć czy po tym zdjęciu można np. stwierdzić, że koń ma dobrą technike skoku? Lub czy ogólnie można cokolwiek powiedzieć o koniu patrząc jedynie na zdjęcie?
Bischa   TAFC Polska :)
19 listopada 2013 15:45
A ja takie techniczne pytanie odnośnie zdjęcia Roli, czy fakt, że tył siodła znajduje się w powietrzu, może być efektem założenia podogonia, czy po prostu siodło nie dopasowane? Pytam z czystej ciekawości.
A ja takie techniczne pytanie odnośnie zdjęcia Roli, czy fakt, że tył siodła znajduje się w powietrzu, może być efektem założenia podogonia, czy po prostu siodło nie dopasowane? Pytam z czystej ciekawości.


Siodło jest może z 2cm nad koniem więc to chyba nie jest kwestia niedopasowania przynajmniej wg mnie. W poprzedniej stajni jeździłam na kucu gdzie siodło dokumentnie latało  🙄  Zdjęcie stare bo z końca lipca, obecnie jeżdże z podkładką i wszystko jest ok  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się