kącik skoków

Anai podziwiam was bardzo, robicie kawał dobrej roboty! Jeszcze niedawno jeździliście LL. 🙂  👍  Szarak powinien mieć czerwoną wstążkę, żeby ktoś go nie zauroczył go.  😜
Eterowa super! Fajnie, że masz opcje startów na kilku koniach. 🙂  Jak Eter? Też coś jechałaś na nim?
Angeel gratulacje! 🙂
Malinowaa super zdjęcia, bardzo ładnie się prezentujecie.  😉
Baffinka a ty wybierasz się niedługo z kobyłą na jakieś zawody? Bardzo fajnie wyglądałyście na fotorelacji z ostatnich zawodów. 🙂
Monia fajne zdjęcia, z tego co kojarzę to zrobiłaś duży progres? Gratulację 🙂

To i ja wrzucę kilka zdjęć z treningu, mam nadzieję, że niedługo zaczniemy sezon i pojedziemy na jakieś zawody 🙂




Perlica Proponuję przed licencyjnym podejść do sędziego i zapytać się na co zwraca uwagę.  Jedni bardzo oblewają za jazdę w siodle, innym nie przeszkadza jak się siądzie w siodło. Lądowania są bardzo ważne, zmiany nóg (lotne ) odskoki  . Na pocieszenie ja zadałam za pierwszym razem  :kwiatek: 

Minosia Tak właśnie życie mnie zmusiło jechać ogólnopolskie, Ja głupia myślałam, że to jak regionalne .

Teraz czekam na twoje zdjęcia z zawodów, to najlepsze treningi w życiu. Życzę powodzenia  :kwiatek: 
monia, jeśli można to podpytam.
Ja mam problem z tym , że na skoku mam dosiad typowo steeplowy i łydkę dość z przodu przez to słabo wychodzę z biodrem do przodu, dodatkowo kobyła moja ma wieelkie oko , więc nIgdy nie wiem co wywinie 😉
Jadę zawsze w siodle, bo tak trener każe 🙂
Lotne moje oba konie mają świetnie opanowane.
Dzięki za wskazówki 😉
Fajnie jak małe dzieci ścigają się w takich konkursach


A zaczynają od kucyków  🤣 
PerlicaO dosiad się nie martw . Z tego co się orientuję to powinno się jechać w półsiadzie ale nie każdy tego wymaga.
Najlepiej zapytaj się na co zwraca uwagę.
Mogę polecić Ci ćwiczenia w domu dla konia.  Ustawiasz parkur mały i dajesz wszystko co chcesz np. kwiatki pod przeszkody, gałązki zielone, skrzynki, kolorowe koce na przeszkody.
Po takich strachach gwarantuję, że koń nie będzie się bał niczego.  Wyrobi to też pewność w Tobie i na parkurze będziesz pamiętać, że gorsze strachy skakałaś .
monia, moja kobyła akurat to egzemplarz wyjątkowy 😉 potrafii przejść 3 dniowe zawody u Osadkowskich razem z balonami, reklamami i klombami ( na ostatnich na parkurze było po prostu wszystko łącznie z dwoma syczącymi balonami), a w domu może jej nie pasować kierunek wiatru i skład powietrza  oraz kąt na słonecznie ia 🙂 na łysej przeszkodzie 🙂
Cóż linia S ochabska w połączeniu z dziadkiem Lumpim 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 maja 2015 19:28
Smok10 kucyki też 135 chodzą 😉
Smok10 kucyki też 135 chodzą 😉

Nawet 140  😁 I w Posce takie były , teraz śmigają po Europie.

Tyle że ten kucyk ma 138 cm , czyli jest C gr/ 🤣 
Oj jakiś mistrzu rośnie z tego Harrego 🙂 Super dzieciak.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 maja 2015 21:51
Dzionka brata goni 😁
Perlica próbuj. Przecież nic nie tracisz 😉 a nawet jak nie zdasz to przynajmniej będziesz wiedziała nad czym popracować. Ja jechałam po 10-miesięcznej przerwie od zawodów. Kobyła moja też mocno patrząca na wszystko i humorzasta. Miałam plan jeździć na wszystkie licencje w okolicy, a nuż w końcu trafię na jej dobry humor  😁
Minosia dziękuję  :kwiatek: ( teraz już wiem do którego nicku Cię przykleić z fb  😁 ) Baba miała totalny reset w nagrodę po zawodach, bo w sumie plan był  na 3 miesiące minimum z tą nieszczęsną licencją, bo ona lotnych niet, zdarza jej się krzyżować przy lądowaniach na prawo, lubi bliske odskoki i się wyrywa mocno  😁 A tu zonk, udało się na pierwszych, więc dałam jej luzu trochę, bo też mocno przeżywa transport i schudła po zawodach. Miałam jechać w ten weekend, ale niestety kowal nie dojechał, więc odpuściłam. Może w następny się uda wybrać gdzieś  😀 a jak Wasze plany? fajnie lata kucyk  😀
Monia masz jakieś filmiki młodego z zawodów?  😀
monia, a dzięki, mam nadzieję, że młody będzie dalej wg planów progresował.
Perlica, no pewnie. Lepiej nie mieć dodatkowych problemów ze sprzętem 😉 I tak jak baffinka pisze, próbuj w licencyjnej. Może się uda, a jak nie, to będziesz wiedziała, nad czym pracować.
somebody, siwe są super 🙂
Minosia, dziękujemy! Szary idzie zgodnie z planem. 5 latki w konkursach mk chodzą 115/120 😉 Co planujesz jechać na zawodach?
baffinka, powodzenia w następny weeken!

My mamy też teraz sporo startów. Zeszły weekend, teraz w sobotę, potem PO u nas i dwa tygodnie później Biały Bór. A potem odpoczynek do połowy wakacji 🙂 
Baffinka mam filmik, ale jest katastrofa. Jak zgram to dodam .
Syn stwierdził, że tak nigdy źle nie jechałam  😂 
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 maja 2015 15:52
My już po pierwszym dniu, obie fazy na obu Rudzielcach na czysto, mamy miejsca po przodach i kolejne 2 oczka 😉 Jeszcze 3 i będzie II klasa, może się uda na tych zawodach 🙂 (nazywam się Justyna Wacławek :P )
eterowa, brawo! !!
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 maja 2015 18:34
anai, dziękuję :kwiatek:
eterowa, brawo 🙂 Mi się dzisiaj udało z Siwsonem zebrać ostatnie oczko i mam II 😀 😀

eterowa, xxagaxx gratulacje!
xxagaxx, gratulacje!
eterowa, trzymam kciuki, żeby już-już ta II była!
xxagaxx Gratuluję, widziałam film, pochwal się nim tu  😉

eterowa Trzymam kciuki i gratuluję .
eterowa, aga, brawo 🙂

Jedzie ktoś do Warki w sobotę? Może ktoś z aparatem? 🙂
Dzięki 🙂 z Siwym skoki to sama przyjemność 😀
Dzisiejsza MR
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 maja 2015 05:47
xxagaxx, gratulacje! :kwiatek:
Wszystkim bardzo dziękuję. Będą filmiki za jakiś czas więc wstawię 😉
xxagaxx, ale fajny przejazd 🙂 zazdroszcze ze tak spokojnie siedziesz, bez zbędnych ruchów bo ja to macham wszystkim czym się da  😡
eterowa, aga, brawo 🙂

Jedzie ktoś do Warki w sobotę? Może ktoś z aparatem? 🙂


ja będę z Siwym przez 2 dni🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
16 maja 2015 16:27
Dziś lepiej i gorzej 😉 Na Necordii mój błąd - zdecydowanie zbyt długi najazd do 1 i zrzutka, dalej na czysto. Z kolei z Nermutkiem wygraliśmy 🙂
eterowa, gratki 🙂 szalejesz  🏇
Gratulacje.  :kwiatek: To jeszcze ile zostalo ?  😎
Wczoraj byłam z młodą na jej drugich zawodach w Nowym Buczku. Stresik był, ale kobyłka super. Na początku patrzyła się na niektóre przeszkody, była taka wycofana, niepewna, ale później już szła prawie jak stary koń. 😀 Ze mną już tak dobrze nie było, rozsypka totalna (chciałam stchórzyć i jechać mini albo nic), na szczęście koń skakał mimo moich błędów.  💘 W sumie zajęłyśmy II i III miejsce w LL!  😅 Gdybym nie pomyliła trasy w drugim przejeździe byłybyśmy pierwsze. Ale i tak jestem bardzo zadowolona z wczorajszego dnia. 😀


Najlepiej oglądać w HD 😉.

edit. pewna instruktorka powiedziała mi, że za szybko wracam w siodło. Ale z niej taki jeździec  i instruktor jak ze mnie mechanik. Ale może jednak? Moja trenerka nic takiego nie mówi, więc jakoś nie chce mi się wierzyć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2015 11:09
Trafił ktoś na wyniki z Wielkiej Lipy? Nie ma na Hubertusie, cheval-tech czy ŚK 🙁
I może jakaś galeria z Drzonkowa z zeszłego tygodnia... Na ŚK jest, ale nie znalazłam mojej Łatki 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się