kącik skoków

Dzięki.
A jak teraz wygląda plan ? I dlaczego Penelopa jedzie skoro miała upadek ? 👀
Perlica, została wyeliminowana, nie zdyskwalifikowana
Eliminacja dotyczy konkretnego konkursu, nie całych zawodów. Jeśli lekarz nie miał zastrzeżeń, to zawodniczka jedzie dalej. Nie tylko ona z resztą. Wszyscy, którzy mają bodaj 47 (?) pkt karnych naliczone, czyli najwyższy wynik to pary wyeliminowane. Uzyskują one wynik najgorszego zawodnika (27 pkt) + 20 punktów
Casio Rivetti np też spadł i jedzie dalej 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 sierpnia 2016 22:59
Nasz ostatni trening🙂 w jakosci marnej 😕
_Gaga, sprawdź sobie, proszę, w przepisach różnice między dyskwalifikacją a eliminacją.
A kiedy są kolejne konkursy? Jest gdzieś zamieszczony plan z godzinami konkursów indywidualnych oraz drużynowych ?
Czy jest gdzieś tabela z informacją kto się zagrał a kto nie ?
halo, nie muszę sprawdzać, tak się dziwnie składa, że znam przepisy. 🤔wirek:
Może Ty sprawdzisz, bo decyzją GJ Nicola już nie jedzie dalej... hm ciekawe czy to efekt DQ czy też sędziowie przepisów nie przeczytali? Drugi zdyskwalifikowany jeździec może jechać tylko drużynowo (z tego co zrozumiałam na szybko czytając komentarz GJ).

Perlica, na razie nie ma tablicy kto się zagrał, bo jeszcze druga kwalifikacja (dzisiaj) i trzecia (jutro)
TU masz jeździectwo w RIO.
https://www.rio2016.com/en/equestrian-jumping-individual-1st-qualifier      tu wyniki pierwszej kwalifikacji, dalej indywidualnie jadą tylko ci zakwalifikowani (53 jeźdźców), niektórzy niezakwalifikowani jadą dalej, ale ich wynik liczy się tylko dla drużyny np. Leprevost, Bengtsson, Rivetti, Vierling itd. Philippaerts nie jedzie dalej bo nie jest w drużynie ani nie zakwalifikował się indywidualnie.
https://www.rio2016.com/en/equestrian-jumping-individual-2nd-qualifier  lista startowa na dziś, obok niektórych zawodników dopisek team only i oni jadą tylko po wynik dla drużyny.
_Gaga, dziękuję  🙂

Kurcze praca i nie zobaczyłam Chicago Z  😤

Czy ktoś widział przejazd i może zwrócił uwagę akurat?

_Gaga, "gratuluję" znajomości przepisów 🙁. Zdenerwowałaś mnie. Uważam, że powinnaś się wstydzić. Nie dość, że jako doświadczony sędzia i komisarz FEI nie znasz przepisów, to jeszcze publicznie upierasz się przy błędnej interpretacji. A chciałam delikatnie, tylko, żebyś ludzi nie wprowadzała w błąd. Ale skoro nie, to nie.

Czyli Vierling może jechać, bo?

Jest tak, jak pisze Silvana. Prawo startu w zespołowym miało 60 najlepszych jeźdźców i(!) składy teamów powyżej tej liczby. Nicola, "indywidualny", jako DSQ zamykał gdzieś tabelę i w 60 się nie zmieścił. DSQ nie oznacza dyskwalifikacji Z ZAWODÓW. Może (rzadko kiedy) ale nie musi.
Jeździec zdyskwalifikowany z zawodów nie może jechać w ogóle, drużynowo też nie.
Dałaś popis, i powinnaś przeprosić czytelników. I mnie.
Gaga_ faktycznie coś pomieszała, co trochę przeraża jako że sędziuje zawody dość często. Przepisów wnikliwie nie studiowałam, ale według mnie eliminacja i dyskwalifikacja mają przede wszystkim inną przyczynę. Eliminacja jest np. za dwa nieposłuszeństwa, upadek jeźdźca, upadek konia, itp., zaś dyskwalifikacja następuje przez nadużycie bata/ostróg, ślady krwi, nieprzepisowe ochraniacze itp., ale dalej dotyczy konkursu a nie zawodów, chociaż i jedni i drudzy są na straconej pozycji jeśli chodzi o dobre miejsca. Na imprezach mistrzowskich wyeliminowani z jednego konkursu są klasyfikowani z liczbą punktów najgorszego przejazdu plus 20, a dyskwalifikowani chyba nie są wtedy klasyfikowani w ogóle. Dyskwalifikację z zawodów można dostać pewnie przede wszystkim za dodatnią próbę antydopingową.
Tak sobie myślę Gaga_ jeżeli jakiś zawodnik w konkursie klasy P na koniu X zostanie zdyskwalifikowany za nadużycie bata (ewidentne) to N ani C nie pojedzie na tych samych zawodach? Nawet na innym koniu? Pytam bo startuję czasami za stodołą i dobrze byłoby wiedzieć.
A co oznacza w wynikach TO przy koniu w rankingu indywidualnym?

Wg wyników grupowych to kwalifikuje się tylko 7 ekip na 13. A jest jeszcze jakaś druga kwalifikacja czy to już tak zostaje?
TO czyli team only, znaczy że wynik pary liczy się wyłącznie do klasyfikacji drużynowej. A kwalifikuje się 8 drużyn dalej, dwie ostatnie mają taki sam rezultat po dzisiejszym konkursie.

Dzisiaj np. zdyskwalifikowali Cassio Rivettiego za ślady krwi na bokach, nie wiem za co dyskwalifikację dostał Brazylijczyk, a przejazd miał zdaje się zerowy.
halo - Coś chyba ci się pomieszało  😲 Zdyskwalifikowana możesz być w danym  konkursie lub z zawodów  . Eliminacja w konkursie dotyczy tylko i wyłącznie danego konkursu lub części konkursu ,np nawrotu  ( np .w mistrzostwach możesz startować dalej ale z wynikiem 20 + do ostatniego 😉 , 🙄
No właśnie dyskwalifikacja może dotyczyć albo konkursu. albo zawodów, albo sezonu czy kilku, a Gaga_ upierała się że każda dyskwalifikacja dotyczy całych zawodów, stąd dyskusja.
Sumarycznie to okres dyskwalifikacji zależy chyba od komisji sędziowskiej . 😉
Silvana, możesz proszę napisać gdzie się tak upierałam? I gdzie pomieszałam eliminację z DSQ?
Pytałam konkretnie za co zawodnik został zdyskwalifikowany. Nie było komentarza GJ czy DSQ dotyczy zawodów czy konkursu - nie było kiedy pytałam, pojawił się później. Są przecież przyczyny dyskwalifikacji z zawodów (np czerwona kartka), a nie jest to jasne bez poznania przyczyny decyzji GJ.

Eliminacja i dyskwalifikacja mają inne konsekwencje i przy tym się upierać będę mocno
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2583530#msg2583530 date=1471187182]
kokosnuss, za dwukrotną odmowę jest eliminacja, a Nicola został zdyskwalifikowany. Dyskwalifikuje się z całych zawodów.  (tu: z Olimpiady), eliminuje z konkursu...
Może pojechał szereg od B, chociaż szczerze wątpię 🙁
Tylko krew na koniu gdzieś przychodzi mi do głowy - taka przypadkowa :/ ale to tylko moje przypuszczenia
[/quote]

Pierwszy cytat z brzegu. To dyskwalifikacja może być z konkursy czy nie, czy musi być z zawodów?
Silvana, i upierałam się przy tym?
Podasz drugi cytat z brzegu, gdzie się upieram?
I nie pisałam przypadkiem o krwi, która najczęściej powoduje DSQ z całych zawodów (nie zawsze jednak , co jak widzę trzeba podkreślać)
Dlatego podkreśliłam w cytacie, że na początku podałaś jako różnicę pomiędzy dyskwalifikacją, a eliminacją to, że dyskwalifikacja dotyczy całych zawodów, a nie zawsze dotyczy (może, ale nie musie, może dotyczyć konkursu), a później pisałaś komuś, że Penelopa jedzie dalej bo ma eliminację nie dyskwalifikację, co po prostu było mylące. Pojechała dalej ale tylko jako członek drużyny, indywidualnie już bez możliwości punktowania.
Silvana, OK, następnym razem będę cytować konkretne przepisy. Sądziłam że większość jednak zna różnice i konsekwencje obu wykluczeń z konkursów / lub zawodów.
Poza tym ponownie przytoczę swoje przypuszczenia: najczęściej (przy czym nie zawsze, bo to decyzja GJ) krew dyskwalifikuje z zawodów a ja tylko takie rozwiązanie przewidziałam w przypadku Nicoli - o dziwo halo też - i obie się myliłyśmy ups...
To za co Nicola dostał dyskwalifikację?
Dzisiaj Rivetti został zdyskwalifikowany za ślady krwi, dalej tak czy tak nie pojedzie. Ciekawa jestem za co zdyskwalifikowali dzisiaj Brazylijczyka po zerowym przejeździe i czy pojedzie jutro dla drużyny, a mają szansę na medal.
Silvana, z informacji znalezionych  w necie i na forum - za nadużycie ostróg
Hej! Czasami tu wpadam, ale udzielam się chyba po raz pierwszy (no, może drugi 😉).
Moje pytanie odbiega duużo od Rio, no ale proszę o pomoc.  :kwiatek:
Czy znacie jakiegoś trenera, do którego warto się wybrać na konsultacje skokowe? W promieniu do 150km od Wrocławia.. no i musi chcieć przyjmować od czasu do czasu ludzi z zewnątrz 😉
_Gaga,
tu się upierałaś:[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2583856#msg2583856 date=1471250176]
Perlica, została wyeliminowana, nie zdyskwalifikowana
Eliminacja dotyczy konkretnego konkursu, nie całych zawodów.(...)
Casio Rivetti np też spadł i jedzie dalej 🙂
[/quote]
a po moim delikatnym apelu, żebyś sprawdziła:
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2584255#msg2584255 date=1471328071]
halo, nie muszę sprawdzać, tak się dziwnie składa, że znam przepisy. 🤔wirek:
Może Ty sprawdzisz, bo decyzją GJ Nicola już nie jedzie dalej... hm ciekawe czy to efekt DQ czy też sędziowie przepisów nie przeczytali? Drugi zdyskwalifikowany jeździec może jechać tylko drużynowo (z tego co zrozumiałam na szybko czytając komentarz GJ).
I wypraszam sobie. Nic nie pisałam o powodzie dyskwalifikacji, nie mogłam tego wiedzieć. Snułam przypuszczenia, opatrzone znakiem zapytania. I nie, nie myślałm wyłącznie o krwi.
Może to pomyłka, a może, ratując się przed upadkiem - zawisnął na pysku i coś skaleczył?
_Gaga, przecież dyskwalifikacja nie musi być z całych zawodów, może być i z konkursu. Eliminacja to nie sprostanie warunkom konkursu. Dyskwalifikacja jest za wykroczenie. A może użył 4 razy bata?
Nas oko nie było powodu do dyskwalifikacji. Ale przecież tam są komisarze.


Jesteś (w tym przypadku) skrajnie bezczelna i kłamliwa. Oczekuję przeprosin.
Od Smoka10, też, bo NIC mi się nie pomyliło.

A tak przy okazji, jeśli komuś przyjdzie zdyskwalifikować zawodnika z konkursu, to przypominam, że dyskwalifikuje się Zawodnika i jego konia (konie), czyli zdyskwalifikowany nie ma prawa jechać na innym koniu w konkursie, w którym załapał się na DSQ. Rzecz jasna, mówię o codzienności, nie o IO, bo tam po 1 koniu.
mers niedaleko wrocławia masz Tomasza Kleina
mers Krzysztof Gozdek
mers, też polecam Krzysia Gozdka, ale nie wiem jak u niego z czasem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 sierpnia 2016 08:13
Mers, za Glogowem masz Skrzyczynskiego. Nieco wcześniej Porębę.
Czy ktoś wie gdzie pokazują drugi nawrót? Wyszłam na chwilę, przełączyli mi i już nie wiem gdzie to było  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się