kącik skoków

blackstones, pewnie większość populacji woli pomiędzy  😀

Sankaritarina nie- dziękuję na wszelki  😁

Sama się zdziwiłam, że ona taka malusia jest, bo nie wygląda tak na oko i siedząc na niej wcale się nie tego nie czuje.



Perlica to ja też już ją lubię 🙂 można link do jakiegoś przejazdu ?
blucha,
Bardzo proszę tu z Niemcowni jeszcze:


A tu ta P-tka i ostrzegam , ja się dopiero uczę jeździć po normalnemu  😂



widać dziewczyna chętna do skoków, ale czy aż taka nerwowa ? po prostu koń i ikrą 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2018 06:41
Dokładnie, laska z "prądzikiem", też nie powiedziałabym, że jakaś narwana ;-)
Perlica po tym z niemiec nie stwierdziłabym to co ty mówisz, że nerwowa. właśnie wygląda na taka, że idzie do przodu ale jest pod kontrolą, nie leci jak wariat i bardzo fajnie ten przejazd idzie, szczególnie że mówisz, że to mały koń. Po tym filmie z niemiec sama bym się skusiła na tego konia bo lubie małe piłeczki idące do przodu, ale dajace się przytrzymać jak trzeba, a na taka wyglada
Zależy wszystko u niej od dnia po prostu. Teraz się bardzo uspokoiła, nie wiem czy to kwestia hali czy tego że już ją mam chwilkę i wymagania mniejsze. Może jedno i drugie  🙂
Nawet przestała na rozpreżalni galopować bokiem i zdarzać się z końmi, co było niebezpieczne .

Cieszę się że kobyłka się podoba  😀

Perlica, a jak u was z kiełznami? Bo widzę, że w DE szła na haku, z kolei to na którym jedziesz oferuje taką se komunikację...
halo, jeżdżę na zwykłym podwójnie łamanym wędzidle w domu, a na parkur plastikowa pałka.

W Polsce nie chodziła na haku, w DE na haku to dość stary film. Ostatnie lata chodziła na pelamie także w DE.
Miała wielu jeźdźdców w karierze, więc i na różnych rzeczach jeździli.

A! To pewnie da się coś dobrać, bo już się bałam, że nadwrażliwa.
halo, Ale pałka sprawuje mi się na razie dobrze, bo mogę ją przytrzymać i reaguje. Na zwykłym jak skakałam w domu to niestety zero hamulca i zdarzyło mi się urwać foule wtedy , bo reakcji brak, więc na zawodach bym się nie odważyła. Wrażliwa w pysku to ona nie jest wcale  🙂
Na łydkę za to bardzo odkopuje, trzeba mieć też ostrogę miłą.
Dostałam całą instrukcję obsługi  😂
odkopuje na łydkę czy raczej na ostrogę ? ja ostatnio miałam klacz na którą nie można było zakładać ostróg, reakcja na łydkę była zawsze wiec córka jeżdziła bez ostróg
blucha, na samą łydkę też, bo w zakręcie nie odchodzi od łydki tylko się wkurza i odkopuje na nią, albo się kładzie itp. A nie można powiedziec , że tego nie umie, bo doskanale wie co i jak,ale zależy od dnia z tym odkopywaniem, bo czsasami nie odkopuje.

Kopie też jak ją pogłaskam po szyji,ale to tylko na zawodach,co widać na filmiku , bo w domu lubi głaskanie raczej, choć czasami nie lubi  🤣
Ona ma rozdwojenie jaźni  😂 jak przyjdę do stajni to rży jak tylko wejdę i od razu przychodzi się głaskać, ale uszy ma stulone całkiem, ale się przytula i szuka po kieszeniach i chce się głaskać, ale uszy stulone muszą być  😜 żeby nie było, że jest taka milusia  🤣
Ona ma swój świat po prostu  😀 ale jest bardzo dzielna i jest mega sportowcem.

Edit:mało tego doszłam teraz do czegoś takiego, że jak jestem sama na hali to rozluźnia się i kłus oraz stęp chodzi z głową odpuszczoną i nawet w galopie potrafi trochę zejść, ale jak nie ma dnia lub atmosfery ku temu to nie zrobi tego i kropka.
Perlica, Ach te klacze..... chciałoby się rzec 😂
Sankaritarina, Ale szczerze to i tak wolę klacze, bo są odważniejsze  i ambitniejsze niż wałachy na parkurze.
Perlica
Podoba mi sie Twoj kon bardzo z niemieckiego przejazdu. Ja lubie takie  😜
Mysle ze jak sie z nia zgrasz to za jakis czas Twoje przejazdy beda tak samo wygladaly 🙂

Ja na mojej Chacco wykrecilam ostatnio 3 miejsce w  dwufazowym niemieckim L (115) i 8.2 pkt za styl w konkursie L na styl. Moje 1 zawody na styl na niej skonczyly sie nota 5.6 😉 czyli tragedia i wieś 😉 I chyba zaczynam sie z nia zgrywać i czuć o co jej chodzi. Juz dawno nic nie odwalila,  a nawet jak ma w planach to jestem juz w stanie tak szybko zareagowac,  zeby parkur przejechala i zrobila to na czysto. W Niedziele chciala uciec od jednej przeszkody ( ona wylamuje i potem zapierdziela galopem i daje z zadu ),  ale bylam szybsza w reakcji i po odskoku na 2 foule przed okserem, dalam rade ja spokojnie ogarnac,  skoczyc i skonczyc parkur bez stresu. Z wyniku 8.2 jestem szalenie dumna,  bo tego konia nikt na styl nigdy nie jezdzil - ona jest bardzo specyficzna,  szalenie płochliwa no i gigantyczna. W liniach najczesciej robi sie na niej o foule mniej, bo jej galop jest bardzo obszerny jesli jezdzie sie tego konia aktywnie do przodu. A jazda do przodu jest sztuka,  bo w domu to wariatka,  atakuje wszystko,  a na zawodach ja zamuruje i nie ma opcji jej skupic. Jest wolna,
wycofana,  patrzy na wszystko, skacze z miejsca. Bardzo duzo pracowalam z nia nad tym,  zebym byla wazniejsza niz to co ja straszy, zebym mogla tego dinozaura prowadzic na delikatnym kontakcie ( pomimo ze w parkurze chodzi na pelhamie ), zeby odpowiadala na lydke blyskawicznie,  zeby skakala male przeszkody ( u niej skoki zaczynaja sie od 130,  reszta to cavaletti ),  no i zebym w efekcie przestala sie jej bać,  bo moje poczatki z nia byly hardcorowe i na mysl o skokach na niej bolal mnie brzuch.
Dzieki niej zostal mi do zdobycia jeden punkt do licencji na wyzsze starty i mam nadzieje ze mi sie to uda do konca roku.


KaNie, to jest ta co pisałaś, że masz jedną doświadczoną co nie bardzo ja lubisz?

Przesadziłaś z tym, że moje będą tak wyglądały  😂 ja jestem antytalentem z odruchami wyścigowymi  🤦 które nie chcą ze mnie wyjść  🍴 chodź i tak zrobiłam postęp ogromny przez ostatnie 3 sezony  😉
Perlica
Tak to dokladnie ta. Tyle ze po ostatnich startach i treningach,  chyba ja polubilam.
Ja kocham jej syna,  ktorego jezdzilam pracujac w Schocko i zaczynam dostrzegac podobienstwo 😉 Jej syn zreszta lada moment bedzie super koniem klasy S. I na 100 % bedzie milion razy lepszy niz matka. Ona skoczy wszystko,  ale jej glupia glowa powoduje ze to jest kon nie do wygrywania. A juz na pewno nie na czyms wyzej niz M - 130. Bo pojawiaja sie straszaki,  trudne kombinacje itp.
To jest kon ktory na 100% nauczy mnie jezdzenia parkurow łydkami i dosiadem 😉 inaczej murowana gleba 😉

A co do Twojej to troche przesadzasz. Twoj przejazd nie wyglada zle,  biorac pod uwage fakt ze ona jest bardzo,  bardzo trudnym w prowadzeniu koniem. Ale ja jestem pewna,  ze nie bedziesz potrzebowala super duzo czasu,  zeby to wszystko wygladalo lepiej 🙂
KaNie, nie wiedziałam, że jeżdziłaś jej syna.
Fajnie, że taką wysoką notę dostałaś  :kwiatek:
Pokaż jakiś skok jej, bo musi być silna, taka wielka baba.


Jazda łydką to jest moja słaba strona, przecież łydkę się trzyma  z przodu  😂 więc dobrze mieć zróżnicowane konie , bo się człowiek uczy.

No dla mnie natrudniejsze jest "seat quiet" , a już seat quiet jeśli widzę bad distance jest niemożliwe  😜 odprawiam cuda wtedy, zamiast siedzieć cichutko i podeprzeć łydką. Mózg wie co powinno zrobić ciało w każdym momencie, ale ciało nie słucha mózgu  😂
Ale nie walę już angoli  😀
Perlica
Ano jezdzilam. Zajedzalam,  potem skakalam. On sie sprzedal na aukcji PSI za 320 tys euro. Jest po Diarado. 
Pokazalabym foty gdyby galeria re voltowa puszczala wszystkie zdjecua,  ale jie puszcza. A ja z formatu png nie umiej zrobic jpg na telefonie 😉

Ja mysle ze w Twoim przypadku to ta jazda lydka jest szalenie wazna. Ja do konca zycia bede pamietala zasade " Nerwowego/szybkiego konia jezdzij mega duzo łydka a leniwego jak najmniej ".
No a cialo i mozg to dwie rozne rzeczy. U mnie na zawodach nie sa kompatybilne 😉
KaNie, u mnie tymbardziej, bo ja total amator  😀

Jestem po 3 dniowym Lesznie, gdzie przez 3 dni kobyła ani jednej zrzutki,ale po za 1 dniem, szła dość żwawo  😜 W sobotę w P eliminacja, bo po celowniku nie zatrzymałam od razu i nagle wyrosła mi przeszkoda nr 4 , bez możliwości ucieczki w bok, bo z jednej strony ściana , a z drugiej druga przeszkoda inna , a kobyłka oczywiście ambitnie chętnie by poszła drugi raz, więc pokonałam 4 raz jeszcze  😁





A młody piękny przejazd w niedzielę, bo dobrze się prowadził na hanowerskim nachrapniku ze zwykłym wędzidłem.
Perlica, gratulacje!
anai, dziękuję  :kwiatek:

Wrzucam jeszcze jako ciekawostkę z konkursu 160cm ( 1😲1):

klik
Perlica, oj tak, widzialam 🙂 zdarzyło mi się z takiego stój skoczyć triplebar 130cm (na czysto) , straszne przeżycie... A tu 160
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 grudnia 2018 21:24
Ja ostatnio zrobiłam wideo podsumowanie, żeby zobaczyć czy i jak zmieniły się Elmo i Franka
Nie powiem, że to najłatwiejsze konie do pracy, ale jak cieszą 😍
A mój znajomy na zawodach miał dzisiaj u swojego zawodnika taką przygodę: UPS

Czy ktoś z Was miał takie zdarzenie? Sędziowie podobno nie zareagowali w żaden sposób, ale to chyba powinna być eliminacja? Dyskwalifikacja? Nie dość, że sobie zawodnik skoczył przeszkodę na parkurze w trakcie przebiegu innego zawodnika, to jeszcze prawie się zderzył.
Mi wszystko opadło jak to zobaczyłam
Dużo nie startowałam, ale różne rzeczy na zawodach widziałam i wszystko zależy od sędziów. Ale raczej póki nikt ni złoży oficjalnej (i odpłatnej) skargi to raczej nic nie zrobią. Widziałam kiedyś jak na konkursie 120 dziewczynie zajechał chłopak drogę zaraz po przeszkodzie i przez to spadła. Żadnych konsekwencji nie było. Albo w klasie kuców jechał duży koń i dopiero po skardze na drugi dzień przepisali go do właściwej klasy. Więc generalnie wszystko zależy od sędziów 😉
ewik, generalnie to konkurs o pietruszkę, więc raczej nie ma znaczenia , że tak ktoś skoczył.
Dlatego w GP  nie można zazwyczaj wchodzić drugim. A na niższych konkursach zazwyczaj mówią że nie wolno poruszać się innym chodem niż stęp.
Wiadomo, że żadnych prostestów składać nikt nie chciał, bo zawody towarzyskie mini LL 😀, ale czy to nie podvhodzi pod skoczenie przeszkody na parkurze przed rozpoczęciem przebiegu? Dziwi mnie, że mimo wszystko nawet do sedziowki nie wezwali. Na towarzyskich kiko wszystko jednak zazwyczaj zwracają chociaż uwagę po jakimś wyskoku, a tutaj cisza, zero. No i serio, widxialam juz zajeżdżanie drogi na różne sposoby, ostatnio osoba podnoszaca drągi chciała podbieść zrzutkę i weszła nam prosto pod kopyta, ale radosnego skakania parkuru w trakcie kiedy ktoś startuje to jeszcze nie widziałam XD
No powinni wezwać i upomnieć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się